mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 01.06.2024 : 18:30:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Beli višavski terier - čvek
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 118   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beli višavski terier - čvek  (Prebrano 218221 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Pumma
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 198


« Odgovor #150 : nedelja, 27.11.2005 : 20:54:12 »

Kakšen oglas sem zasledila v nekem oglasu, joooj:
višavski terier, prvo leglo v Sloveniji, rodovniški mladiči, brez rodovnika, srebrno sive barve, oddaja po 12.12.05. Cena: 80.000 SIT

 Huh Angry Grin
LP, Pumma!
Logiran
pia15
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 171


« Odgovor #151 : ponedeljek, 28.11.2005 : 10:04:03 »

Oooo ti groza kaj si vse ljudje zmislijo, da bi sam lahk koga nate*nal in prišli na najlažji način do denarja. Huje je pa to, da so ljudje naivni.
Ja prvi snegec nas je že presenetu....in Terry se je obnašal kot mladiček ne pa starček. Zjutraj ko sem ga peljala ven je skoču prvo direkt u zrak in na to s celim šusom u sneg in se valjal. Popoldan sva si privošila 2urni sprehod pa čeprav je komaj hodil po snegu samo domov ni hotu it. Škoda ker nisem mela digitalca zraven bi videli kako 12letnik postane  mladiček....
Aja u nedeljo ima pa rojstni dan  Grin
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #152 : ponedeljek, 28.11.2005 : 12:15:32 »

Ja Uma je tudi čisto nora na sneg, jo imam dans zraven v službi, da ji ne bi bilo treba biti sami doma, pa samo javka in jamra, ker bi rada bila zunaj in norela po snegu. Zjutraj je trajalo celo vecnost da je sploh lulala, ker od navdusenja nad snegom sploh ni imela časa na to mislit.

Sicer pa se je že v soboto nanorela, je bila skoraj cel dan zunaj in kopala po snegu, potem pa po muki susenja s fenom samo zaspala od utrujenosti.
Logiran
Pumma
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 198


« Odgovor #153 : torek, 06.12.2005 : 18:25:46 »

Mami je rekla zadnjo:'' Psa ne bo, ker nanj nisem pripravljena!Lahko maš činčilo, zajca al pa kej tazga,..''
Ja neee,. ampak js sm že tri leta hočem psa.No, ja bom že prebolela,.. Cry
Lp, pumma!
P.S:Sporočim, ko dobim činčilo al pa kej druzga,..Pa-pa
Logiran
pia15
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 171


« Odgovor #154 : sreda, 07.12.2005 : 10:45:42 »

U škoda. Midva z bratom sva napisala kaj vse bova delala doma samo, da dobiva psa. Seznam je bil dolg naredila sva bolj malo od tega. Ampak psa sva pa le dobila.
Pumma mogoče  bi pa tvoji mami pomagalo pri odločitvi, da bi res spoznala predstavnika te pasme ga malo pocartala in potem videla kako je imeti westija. Pes je edina oz redka zival ko se te razveseli ko prides domov, te pozdarvi, je s tabo v najtezjih trenutkih, je tvoja tolažba in najboljši prijatelj. Moje mnenje je da psa ne more nadomestiti nobena druga žival...
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #155 : sreda, 07.12.2005 : 10:50:59 »

Se strinjam, da Zajci, činčile in podobno sploh ni nadomestilo...res pa je tudi da moras bit na psa pripravljen, zdaj je pa vprasanje Pumma ali tvoja mami to uporablja samo kot izgovor ali pa mogoce dejansko nisi pripravljena, brez zamere prosim.

SIcer pa kot sem ti ze enkrat rekla Pumma, bolj cakas, bolj znas pol cenit kaj imas. Se bo ze uredila, nenazadnje si bos psa omislila tako kot jaz, ko bos v svojem stanovanju in vsaj priblizno skrbela zase.
Logiran
bino
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #156 : sreda, 07.12.2005 : 13:36:40 »

halo!Jaz pa sem nova na forumu.Imam mladega višavčka in sem zmedena,ker nimam nič izkušenj z kužki. Kako ga naj navadim,da bo jedeln brikete?zdaj mu kuham puranje meso,ker druga noče jesti.Kako ga naj odvadim lulanja vsepovsod,po celem stanovanju?Kaj je trimanje za višavce obvezno?Če je,ali lahko to sama opravim?Mojega kužka imam zelo rada in bi rada,da bi se mu pri meni najlepše godilo.Zato bi ga rada na najlepši način naučila reda.Prosim,če mi kdo odgovori in svoje izkušnje deli še z mano.
Josie
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #157 : sreda, 07.12.2005 : 13:54:34 »

Torej, kje začet...s prebiranjem foruma so v posameznih temah tudi podrobnejse informacije, ampak za zacetek mogoce nekaj osnovnih napotkov:

-naroci si kaksno dobro knjigo o visavcih na amazoon.com ali podobnih spletnih knjigarnah, ali pa kaksen osnovni prirocnik poisci v trgovinah cez mejo, za prvo silo dobis enega v slovenscini v knjižnjici Šiška, ki pa je res za prvo silo, bolj priporočam tuje.

- Glede kuhane hrane ali briketov, obstaja ogromno polemik, kaj je boljse in slabe, eni prisegajo na eno drugi na drugo...nekaj pa je dejstvo, ce visavcu ponudis oboje, bo brikete pustil. To pomeni da mu v enem obroku ponudi samo eno stvar in ce se odlocis da brikete, potem mu daj brikete...in ce jih ne poje, mu pri naslednjem obroku das isto porcijo, vmes pa nobenih priboljskov...scasoma bo jedel tudi brikete, vmes pa bo verjetno ene 2 dni trmast in ne bo jedel nic, ampak to te ne sme skrbet, ker ni nic groznega za visavca...moja je imela iste storije, oziroma jih se ima.

- za odvajanje lulanja je vec metod, malenkost tudi odvisno kje zivis in kolko casa imas. Ena je papir, in potem ven, druga pa dirrektno ven. Stvar je taka, kuzka peljes ven, vsakokrat po jedi, spanju in igri in kadar lula zunaj ga pohvalis in nagradis. S papirjem je podobne, le da ga vmes, kadar te ni doma navadis da gre lulat na papir.

- trimanje visavca je obvezno zato ker mu dlaka ne izpada in drugace povecas moznost alergij in drugih tezav, saj koza ne more dihat. Od tega ali ga imas le kot ljubljencka ali tudi za razstave, pa je odvisno kako pogosto ga trimas. Domace pse se trima nekje 3-4x letno, razstavne pogosteje. Vsekakor lahko to pocnes sama, vendar se moras nauciti posteno, ker drugace ne bo pravega efekta, pa tudi precej casa in kilometrino je potrebno. Jaz trimam sama, naucila me je vzrediteljica, tako da poskusi pri njej, seveda v sodelovanju z literaturo na internetu, ali pa pac vozis k frizerju - pri tem pazi, da izberes pravega, ki se na visavce res spozna, ker vcasih se da videt na cesti prave polomije neiuzkusenih frizerjev, ki visavce kar brijejo s strojckom in podobno.

-kot zadnje pa cimprej z njim v solo, jaz sem sla ze pred 3. mesecem.

Upam, da sem kaj pomagala in da nisem bila predolga.
Logiran
Pumma
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 198


« Odgovor #158 : sreda, 07.12.2005 : 15:03:31 »

Se strinjam, da Zajci, činčile in podobno sploh ni nadomestilo...res pa je tudi da moras bit na psa pripravljen, zdaj je pa vprasanje Pumma ali tvoja mami to uporablja samo kot izgovor ali pa mogoce dejansko nisi pripravljena, brez zamere prosim.

SIcer pa kot sem ti ze enkrat rekla Pumma, bolj cakas, bolj znas pol cenit kaj imas. Se bo ze uredila, nenazadnje si bos psa omislila tako kot jaz, ko bos v svojem stanovanju in vsaj priblizno skrbela zase.

Ne, saj mami verjame, da si res želim psa,..(sem prebrala že nevem koliko knjig in litereture.Psa bom dobila čez 1, 2 leti, ker ga bomo počakali pri mamičini sodelavki, kjer smo lahko tudi prepričani, da bo zdrav in bo z njim vse OK.
Sedaj trenutno res nas ni veliko doma, tako, da je res bolje, da počakamo še tisto leto ali malo več.
100% ga bom dobila, ampak sedaj na hitro res ne moremo nič.Drugo leto bo bolj umirjeno, zato bi bilo tudi za psa tako bolje.
Samo še nekaj vprašam: kje pa imate vi pse dopoldne?ali vam jih kdo varuje ali jih imate ne vem kje?pri nas bi bil pri babici.No ne vem.
Lep pozdrav, pumma!
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #159 : sreda, 07.12.2005 : 15:38:02 »

Moja je sama doma dopoldne, pa ni problemov, mogoce kaksen robcek raztrgan ali kaksen gumb manjka na kavbojkah Grin
Logiran
bino
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #160 : sreda, 07.12.2005 : 18:21:32 »

hvala,zelo dosti si mi pomagala!!Moj kužek je star dva in pol meseca,torej moram z njim TAKOJ v šolo.Zelo rad grize v noge.Kaj je to značilno za te kužke?Kako mu naj rečem,da ne sme,da ne bom prestroga z njim?
Ko sem ga dobila je bil čisto ubog.Najprej je dobil drisko,potem je začel bruhati,nehal je jesti,zato je čisto shujšal.veterinar je ugotovil,da ko je bil cepljen,bi moral biti še 14 dni pri mamici in sesati njeno mleko,ki ga ščiti.Potem pa je bil že čisto shujšan,nič ni jedel,dokler mu nisem ponudila puranje meso.Tisto pa je tako jedel,da mi je kar prste pogrizel.Od takrat mu kuham samo to in zraven dodajam vitamine.
Tako je bilo z mojim kužkom.Upam,da bo zdaj vredu.
Hvala za nasvete.
LP Josie
Logiran
pia15
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 171


« Odgovor #161 : sreda, 07.12.2005 : 19:47:57 »

Josie kje si pa kupila svoje westija. Moj je tudi rad grizel noge. Je prijel s sprednjimi zobki čisto malo koze iz ščipal. Pa vem, da mi je takrat razgrizel nešteto barbik  Grin samo ga je to minilo sčasoma. Je bil pa vedno rad na sredi, če sem se kot otrok še igrala tako kot sedaj se vedno rine na sredo ko sva s fantom skupaj. Lobusumni pa so tile naši višavčki Cheesy
Logiran
bino
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #162 : sreda, 07.12.2005 : 21:06:23 »

[izbris nedovoljene reklame za nakup nerodovniskih psov; Jana]

Ko bom znala,pošljem slikico
josie
Logiran
xop
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 671


« Odgovor #163 : sreda, 07.12.2005 : 21:13:02 »

No, sicer rodovnik res ni zagotovilo, da bo kuža 100% zdrav, toda če ima pes rodovnik vsaj veš, kakšni so njegovi predniki...koliko bo zrastel, kakšen bo izglčedal kot odrasel kuža...in če ga imaš še ne pomeni, da ga rabiš peljati na razstave...Wink Trimanje kužka ne boli, če le uberemo pravilno tehniko, v drugačnem primeru lahko psa poškodujemo... Wink

P.s. Upam, da nisem spregledala, če je bilo že kje napisano pa vseeno, na spletu je forum posebej za Westy-je. Pridružite se, da bo čim več novih članov, saj je forum brez uporabnikov, pre-prazen... Wink

http://www.westy.mojforum.si/home.php

Lp, Tosy Wink
Logiran
xop
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 671


« Odgovor #164 : sreda, 07.12.2005 : 21:17:52 »

Mhm, napačni link... Cheesy

http://www.westy.mojforum.si/
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 118   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Beli višavski terier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines