mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 08:07:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Kako se pes razume z drugimi živalmi?
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako se pes razume z drugimi živalmi?  (Prebrano 19042 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
luxy911
otrok do 14 let
*
Sporočil: 39


« : četrtek, 08.03.2007 : 14:10:52 »

Živjo!
Namen si imam kupiti psa pasme angleški koker španiel. Doma imam pa tudi kunca in me zanima kako bi se razumela? Rs ne bi rad, da bi se stalno kregala.
Lp Luxy
Logiran
doll
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #1 : četrtek, 08.03.2007 : 14:26:55 »

Pri nas smo imeli k. španjelko in kunčke, pa se je dobro navadila nanje. Enako kot boš ti imel, smo jih imeli že, ko smo jo dobili. Na začetku previdno, ker mu lahko kunec kaj naredi, ko se ga bo bal. Bil pa je problem, ko smo imeli mlade, ker je mislila da so miši. Dokler niso zrasli, je nismo pustili zraven, potem pa jih je samo vohala. Ampak smo vedno še pazili.

Z domačimi kokošmi se je igrala, ker se je niso bale, sosedove so se je pa bale in so podivjale ko je šla mimo, pa je zašibala za njimi. Nagon pač.

Lp, doll
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #2 : četrtek, 08.03.2007 : 14:31:53 »

Nasa je kokosi pustila cist pri miru, zajce bi pa pohrustala, ce bi slo. Jih je pa pustila pri miru, ce se ji je tako reklo
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #3 : četrtek, 08.03.2007 : 14:35:04 »

Zakaj pa je to pod "prehrana"?  Huh Huh
Naš pes se z mongolskimi skakači ne razume prav dobro...ampak so itak v kletki, tako da jim ne more nič naredit...
Najbolje, da imaš psa in kunca vsakega na svojem koncu, ker dvomim, da se bosta razumela...sploh pa zajec in lovski pes, kot je koker španjel... Shocked
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #4 : četrtek, 08.03.2007 : 14:49:27 »

Zakaj pa je to pod "prehrana"?  Huh Huh

 Grin ker če se ne razumeta, in koker poje zajčka, potem je to seveda prehrana!  Grin  Wink OK, hecam se.

luxy911 če ne boš delal kašnih hitrih poskusov ampak ju boš lepo počasi navajal en na drugega, ne vem zakaj se ne bi razumela. Mislim pa da je, glede na to, da psa kupuješ in boš verjetno kupil mladička, stvar precej bolj v zajčku in ne toliko v psu.

Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #5 : četrtek, 08.03.2007 : 14:56:19 »

Sleepy, ti ga pa biksaš Grin Grin Grin
Jaz sem imela do sedaj skupaj dve čivavi, meniško papigo, hrčke in dihurčka, pa so bili čisto prijatelji. Vse je imela pod komando papiga Grin
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #6 : četrtek, 08.03.2007 : 15:06:39 »

Grin ker če se ne razumeta, in koker poje zajčka, potem je to seveda prehrana!  Grin  Wink
Grin Grin Na to pa sploh nisem pomislila... Wink
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #7 : četrtek, 08.03.2007 : 15:07:39 »

 Grin ja no.... en razlog za to prehrano pa že mora, bit a ne? 
Wink

Ampak tale huda papiga..... a je bla vsaj velika? recimo ara?  Cheesy
 Undecided hm.... luxy911 kako velik je pa zajček? Mogoče bi nas pa moralo za kužata skrbet pravzaprav.......  Wink
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #8 : četrtek, 08.03.2007 : 16:35:17 »

Pri nas je želva rdečevratka napadla mačka  Shocked. Tudi majhni so lahko živi hudiči  Wink.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #9 : četrtek, 08.03.2007 : 16:54:33 »

Evo, kuza v vlogi zrtve
http://tisssa.moj-album.com/album/27551/?os=27563

Sozitje
http://tisssa.moj-album.com/album/450797/?os=450821

(ni pa ravno zajcja tematika..)

Definitivno se da psa navaditi na kunca, a vseeno ju imej pod nadzorom.
Logiran
luxy911
otrok do 14 let
*
Sporočil: 39


« Odgovor #10 : četrtek, 08.03.2007 : 17:10:10 »

Ja Hvala!
Meni je samo do tega, da med tem, ko me ne bo doma ne bo kokeršpanjel (na začetku bosta posebej) kaj naredil kuncu. Kunec bo itak zaprt ampak se zelo boji (ko sem imel še hrčka se ga je bal)
Lp Luxy
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #11 : četrtek, 08.03.2007 : 18:07:50 »

Daj ju v locene prostore Wink
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #12 : četrtek, 08.03.2007 : 18:20:35 »

Ja, zadnji post je premišljeno mnenje. Daj ju v ločene prostore.
Kako se bo pa vse skupaj obneslo, boš pa luxy911 ugotovil takrat, ko boš imel psa doma in se boš lotil medsebojnega spoznavanja in sožitja. Ne vem pa, kaj boš naredil, če ne bo šlo. In ne govorim o tem, da se morda pes ne bi mogel navaditi na kunca, morda bo pa ravno obratno?
Logiran
luxy911
otrok do 14 let
*
Sporočil: 39


« Odgovor #13 : četrtek, 08.03.2007 : 18:27:00 »

Ja vseeno hvala!
Lp Luxy
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #14 : četrtek, 08.03.2007 : 18:46:58 »

Sleepy, pri meni je red delala meniška papiga, velikosti kakaduja. Al je bil hud!
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #15 : nedelja, 11.03.2007 : 20:32:07 »

Meniška  Shocked A ma to kej veze z menihi Huh  Undecided no ja... v vsakem primeru je bil tole un hud ptič  Cheesy
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #16 : ponedeljek, 12.03.2007 : 14:16:27 »

Ma, je bil meniški samo po imenu, drugače pa ves vražji Grin Grin. In požrešen da ga je stalo življenja. Je iz hrane samo sončnice izbiral, ko sva hujšala je bil pa tako glasen, da mu je moj bivši raje dal hrano, kot da bi se drl Undecided. In potem je bil nekega lepega jutra mrtev Cry. Kap zaradi debelosti. No, to bi pa bilo morda malo meniško Grin.
lp
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #17 : ponedeljek, 12.03.2007 : 16:20:07 »

Ojoj.... je moral bit pa zanimiv tale menih.... so ga sigurno izgnali iz samostana  Grin
Logiran
mrrrcina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 51


« Odgovor #18 : sreda, 05.09.2007 : 08:08:35 »

Pri nas se trenutno ubadamo z vprašanjem kako pripraviti eno majhno, drobno 10-mesečno mačko da bo sprejela enega manjšega suhcenega 11-mesečnega kužota. Včeraj smo imeli namreč pravo malo krizo. Kuža je z nami tretji dan, zgledalo je že da se bo mačka sprijaznila z njim pa je bil zvečer malo preveč razigran, mačka je zapihala nanj, pes je zalajal, nakar ga je kar hotela napadat, je mačkon to videl ga je še on in smo ga umaknili na varno.Mačkon ga je sicer sprejel, se povohata in se pustita na miru ampak ko je videl tamalo mačko da se zaletava proti njemu se je še on. A ima tu kaj veze ljubosumje?
Tamala mačka je huda scrklanka, pri nas je od rojstva skoraj ker jo je mama zapustila na dvorišču pod avtom in smo jo na flaško gor spravili. Takoj ko zjutraj vstanem moram njo v naročje vzet da me umije sicer se mi na gležnje obesi.V bistvu je bila dosedaj edina pri nas, ki se je hotela crklat,sedaj se pa tudi novi kuža,a jo to moti? Aja še to moram povedat da tamala mačka sploh nima občutka da je majhna muca, ona mrtvo hladno izziva tudi odrasle velike pse,se recimo vsede na ograjo in jih gleda kako se zaletavajo in skačejo v ograjo in lajajo nanjo, smo jo že 1x komaj rešili iz gobca enega hudega psa.

Ima kdo kak predlog, idejo, nasvet kako ta mlada dva pripravit da se tolerirata?

Kar se tiče zajcev: v našega so vsi drezali, psi in mačke, dokler so bili mladi. potem je postal nezanimiv ker nimaš kej počet z njim pa še hud je, če so mu težili jih je takoj napadel.
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #19 : sreda, 05.09.2007 : 09:12:46 »

Seveda ima veze ljubosumje! Mati ima namrec majhno starejso muco in ko je moj pes prisel prvic na obisk in se hotel pocartat pri moji mami, ga je macek nagnal kot hudic! Pa ceprav ima muca 2,5 kg, pes pa 55 kg. Smiley
Tako da macke so sigurno ljubosumne na svoje clane druzine!
Jaz bi se tega lotila tako: predvsem naj macka obdrzi svoj status pomebnejsega clana (prva dobi za jest, prva ki se zjutraj crklja, edina ki sme na kavc...). Psa pa je treba naucit kako naj z macko dela: nic tekanja za macko, lajanja vanjo, ihtavega igranja, tacanja po macki.... Ce pa macka zacne prepir pa okarat tudi njo! Macki zagotovi nekje varno pribezalisce na visokem, kjer se bo pocutila varno: kosara na kaksni visji policki npr. Tam bo lahko imela mir pred psom.
Sama imam namrec dve macki + psa. In ena macka zna bit prvo "prase" in se spravi na psa, samo ker ji v unem trenutku ni prav da tam lezi. Wink Za take stvari dobi tudi ona eno po riti ali ostre besede.
Ne vem ce bosta kdaj prijatelja, sigurno pa se imata za tolerirat!
Lp
Logiran
hellbaby
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #20 : sreda, 19.03.2008 : 23:20:32 »

ojla Smiley!

....se opravičujem če je kaka tema bližje tej in sm po pomoti pisala kar pod to, samo se mi zdi, da se vse pomalo navezuje Smiley!

Sm čisto sveža na tem forumu, kar pa ne pomeni, da sm sveža lastnica svojih kosmatincev Smiley!!!
Že od majhnega sm obkrožena z pasjimi tačkami, seveda pa tudi z malček drugačnimi kosmatimi vrstami Smiley trenutno sm lastnica čudovite mešanke Beline oz Belle in prav posebnega kunca Boldia....da ne bom dolgotvezila Smiley...sm se na Vaš forum prijavila iz enega velkega razloga, in sicer....z fantom imava namen kupit AMERIŠKEGA STAFFORDA, psičko staro 6 tednov in glede na to, da ne živiva skupaj, ji bova ljubezen razdajala malo tu malo tam....kot že povedano, sem lastnica psičke in kunca, on pa ima doma še eno kosmato žogico- mačko Smiley in najina prinova bi imela stalen dom pri njemu. Kar pa me malček bega je to....ali se te močne pasme dobro obnesejo z domačimi živalmi, če živijo z njimi od majhnega? Mogoče to vprašanje zveni smešno, ampak imam izkušnje samo z mešanci, ki so bili po večini bolj nežni in za njih ni bila potrebna posebna vzgoja, pač pa nekaj osnovnega, zavedam pa se, da bo z nakupom stafforda malo drugače. VEČJA ODGOVORNOST, ZATO SM ZBEGANA IN PROSIM ZA POMOČ!
Sprašujem, če ima kdo izkušnje z mojim zgoraj omenjenim vprašanjem, saj si resnično želiva tega psa, ne upava pa riskirati, da bi se kaj pripetilo že najinim 4  nožnim članom.

Imam  pa  namen že od samega začetka, ko bi psičko pripeljala domov, da se bo ta veliko gibala pri meni doma, kjer bi jo pomojem moja psičko dobro sprejela, saj ima pogoste navidezne brejosti in igrače menja za mladičke, torej mogoče tega pravega mladiča vzame za svojega...nikoli ne veš, pri njemu doma pa bi se gibala v družbi muce, torej....srčno upam, da bi ji to pustilo, tudi nek dober vtis in končno tudi same pozitivne reakcije pri drugih kužkih in prav tako mačkah?!?!
Glede na to, da opravljam delo kot varuška, in to prav pri punčkah, katerih oče je še danes lastnik pitbull-ov, in so bile pupe že v stiku z takim kužkom, imam namen iskoristit tudi njuno varstvo, kjer bi se ta naša nova psička gibala in se posledično navajale otroške bližine, seveda ko pridobi kak mesec viška Smiley.

Ima mogoče kdo kako podobno izkušnjo izključno z temi pasmami kot so vrste, pitbull oz. stafford?HuhHuhHuhHuh

ZAVEDAM SE ODGOVORNOSTI, KI JIH TAK PES PRINAŠA, ZATO SE RAJE PREPRIČAM ALI BOMO LAHKO Z VZTRAJNOSTJO KOS IN DOBER LASTNIK SVOJEMU PSU, KI PA BI SE PO MOJIH ŽELJAH DOBRO IN USPEŠNO SOCIALIZIRAL Smiley!

NAJLEPŠA HVALA ZA POTRPEŽLJIVOST, POSLUH IN POMOČ....

lep pozdrav,
helly

Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #21 : sobota, 09.08.2008 : 21:20:50 »

Kdo ve kaj pomeni, oziroma kakšen namen ima pes, ki se oblizuje ko nepremično opazuje mačka, katerega še ne pozna ? Mar to pomeni, da bi ga hotel kar pojesti ali da bi rad bil njegov prijatelj? Nimam pojma res, sigurno ve večina vas, zato lepo prosim za pojasnilo. Hvala.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #22 : sobota, 09.08.2008 : 22:22:02 »

Oblizovanje je miritveni signal. Pes, ki se oblizuje, sporoča, da ne bo nič hudega naredil. Mogoče je pes bil že parkrat kregan, ker je bil pregrob z mačko in zdaj mačko povezuje z oštevanjem, kaznijo ali kaj takega, zato oddaja miritvene signale.
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #23 : sobota, 09.08.2008 : 22:35:11 »

Paxx poleg tega, da se oblizuje, še tleska skupaj s čeljustmi  Undecided Potem pa se zažene in traja in traja, da se umiri...
Na mačke ga enostavno ne morem navadit  Sad
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #24 : nedelja, 10.08.2008 : 00:35:05 »

Verjetno se na začetku še nekako kontrolira, potem pa napetost zraste in ne more več, pa se zažene. Oblizovanje je predvidevam posledica tega, da ga poskušate odvaditi nadlegovanja mačk, na začetku se verjetno trudi biti "priden", se oblizuje, tisto tleskanje s čeljustmi pa je verjetno posledica tega, da je vse bolj napet.

Si poskusila s preusmerjanjem pozornosti na priboljšek, igračko? Ujeti ga moraš dovolj zgodaj, ko še ni preveč napet.
Logiran
sedi!
otrok do 14 let
*
Sporočil: 40


« Odgovor #25 : nedelja, 10.08.2008 : 07:29:34 »

Ja naša Ola na sosedove mačke laja in se zaletava ob ograji(sosedi pa mojo velik mladih muc)
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #26 : nedelja, 10.08.2008 : 09:42:36 »

Ponavadi preusmerjam pozornost, če le zagledam mačko, preden jo on vidi. Največkrat z žogo, ki mu pomeni vse, ampak največkrat odvrne pogled od mačke in gleda žogo, se pa ne koncentrira nanjo ( ne znam drugače povedat  sram). Se igra, ampak še vedno opreza za mačko.
Ok, saj sva napredovala-kakšno leto nazaj se mu je popolnoma utrgalo, ni se ga dalo pomirit, zdaj pa se pomiri malo hitreje, tudi pogled odvrne od mačke. Blizu dveh je že prišel, enkrat je bilo, ko se je nek tuj maček pretihotapil v našo hišo in sem ga dobila zadnjo sekundo, ker ga je Paxx že imel v gobcu in ga stresal  Lips Sealed Drugič pa sem mu dala za povohat mladička, ki ga je prijatelj držal v rokah tako, da ga Paxx ni videl, samo vohal ga je. In je šavsnil tudi proti njemu (mladičku  Undecided).
Zanimivo mi je še nekaj, kar mi daje misliti, da so ga v preteklosti navajali tako vedenje do mačk.
Po kakšnem letu, ko je bil Paxx pri meni, se z bratom nekaj pogovarjava in vmes jaz rečem: ''Kje pa je muca?'', česar nikoli drugače ne rečem in od nas tega ni slišal. V tistem je Paxx ponorel in začel preiskovat vse prostore v hiši, cvilil, tleskal s čeljustmi in imel je greben.  Undecided

Ko smo bili čez vikend pri prijateljici, kjer je veliko muc, je bil Paxx z nami. Sedeli smo zunaj in eno uro jih je samo opazoval z razdalje cca.7 m. Mačke so navajene na pse in so se sprehajale po dvorišču.
Preusmerjala sem ga na žogo, malo sva se poigrala, potem pa je kar naenkrat zavzel tisti svoj položaj, ko čisto otrpne in napne vse mišice...in se zagnal! Nisem ga mogla več pomirit.
Ni mi jasno, kako je bil lahko eno uro čisto miren, ni zganjal kravala, potem pa kar naenkrat  Shocked
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #27 : nedelja, 10.08.2008 : 10:40:35 »

Celo uro je v njemu rasla napetost. Kot pravim, učiš ga, da mora pustiti mačke pri miru in počasi to dojema, kar je fajn. Toda nagon je zanj (še) premočen. Verjetno mu nikoli ne boš mogla zaupati glede mačk in ga boš morala imeti ves čas pod kontrolo.

Je Paxx prišel k tebi že odrasel? Torej ima zgodovino?
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #28 : nedelja, 10.08.2008 : 11:07:27 »

Upam, da nama bo vsaj toliko uspelo, da jih ne bo hotel pobit vsakič, ko jih zagleda  Undecided ali pa, da se ne bo obnašal kot tahujš killer, ker to res ni  Tongue Samo do mačk je  Grin
Paxx je k meni prišel malo preden je dopolnil eno leto.
Ja, je imel kar nekaj prtljage sabo, ko sem ga posvojila...ampak je večino sva že odpravila oz. še čisto malo delava na tem, mačke pa ostajajo...
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #29 : nedelja, 10.08.2008 : 11:59:29 »

Doma imam kunčka in mojega mopsa Neona, pa ju nekako poskušam zbližati, pa nekako ne gre, mislim, da bi se Neon želel preveč igrati z kunčkom on pa ni zato,... Skrbi me zato,ker odkar imam mopsa kunček ne gre veliko iz kletke. Mogoče se preveč bojim da bi mu mopsek kaj naredil? Kaj naj naredim? Kakšen nasvet?
Logiran
AN[ch]Y
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 144


« Odgovor #30 : nedelja, 10.08.2008 : 15:25:35 »

Živjo!

Jaz imam doma že slaba 4 leta morskega prašička, ki je od nekdaj svoboden - spi pod mojo posteljo, je na dekci pred mojo omaro, v kletko pa "zaluta" le občasno...res pa je, da je skoraj nepremičen...

No pred 4imi meseci sem domov pripeljala mladiča (3 mesece starega) francoskega buldoga. Moj morski prašiček je že prej srečal kakšnega psa, in nanj pač ni reagiral, zato me za njega ni skrbelo. Psu smo pa takoj mpja pokazali, in sicer smo imeli eden psa eden pa mpja v naročju, in psu povedali, da je to naš pujs in da ga mora pustiti na miru. Poleg vsega tega živita pes in mp v isti sobi...

Moram reči, da na srečo ni nobenih težav...edino kar je bilo na začetku (prvi teden) je bilo to, da je pes kradel mpju travo in semena, pa sem ga tudi to odvadila. Je pa kakšen mesec nazaj skočil pes proti mpju, najbrž se je hotel igrati...mp seveda ni odreagiral, pes pa je bil kregan in smo sedaj vsi zmenjeni. Res pa je, da zaenkrat, ko psa pustim samega doma, mpja zaprem v kletko, saj nočem izzvati iz psa kakšnega maščevanja nad mpjem, ker ga pustimo samega doma Smiley

lp
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #31 : nedelja, 10.08.2008 : 18:07:12 »

Tako je pa zgledalo, ko smo dobili Klaja  Smiley Pujsek je pred kratkim poginil, zdaj imamo novo 3 mesečno Megi, črno-bela, vrtinčasta. Tudi z njo se razume, nasplošno ima zelo rad glodalce.

Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #32 : nedelja, 10.08.2008 : 18:09:28 »

Pa še ena:  Roll Eyes

Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #33 : nedelja, 10.08.2008 : 20:42:33 »

Kalsang, naš pes je vajen naših mačk, saj jih imamo kar lepo število. Nepoznanih pa ne mara. Vsakič sem morala biti pri spoznavanju nove mačke zelo previdna, potem pa se je sčasoma le navadil. Sedaj je njihov prijatelj. Razen na enega, ki se mu iz previdnosti ne pusti povohat ampak zbeži pred njim. To traja že od lanske jeseni. Sedaj imamo spet eno malo najdenko in sem začela razmišljati ali ne paničarim preveč in bi ju mogoče lahko že spustila skupaj. On se oblizuje ko jo gleda, z čeljustjo nič ne tleska, nekaj časa je napet in repek ne miga, nekaj časa pa sproščen z migajočim repom.
Najbrž potrebuje še malo časa, kaj meniš?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #34 : nedelja, 10.08.2008 : 21:00:42 »

Mislim, da boš ti najbolje vedela, kako ga spoznati z novo mačko, saj ti ga je uspelo že z več drugimi. Saj veš, počasi pa previdno. Smiley
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #35 : ponedeljek, 11.08.2008 : 07:54:08 »

Čisto laičen nasvet glede kunčkov, buder in podobnega. Jaz imam žal zelo slabo izkušnjo. Chopper je od malega živel s kunčkom, spala sta skupaj, se podila nokoli, drug drugemu kradla hrano. No, pa je bil dovolj samo trenutek moje nepazljivosti.Chopper je kunčka zagrabil in ga vrgel čez sebe, pa je bilo konec. Tako da, bodite previdni.
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #36 : ponedeljek, 11.08.2008 : 14:23:22 »

Hvala za nasvet Yo!
Sicer jih tudi jaz nikoli ne pustim sama skupaj v prostoru, ker konc koncev je pes, ki ima prirojene nagone.
Logiran
trapa
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #37 : sreda, 01.10.2008 : 08:32:58 »

Pozdravljeni ljubitelji in ljubiteljice psov.


Dober teden dni imamo doma 2 leti staro mešanko iz azila, zadnjih nekaj dni pa imamo doma še malega 2 mesca starega mucka. Zelo rada bi jo pripravila do tega, da bi se vsaj tolerirala in bi ju lahko dopoldan pustila skupaj sama doma.
Osnovni problem je v tem, da psica grozno laja na mucka. Mislim, da niti ne laja iz jeze, ampak iz želje po igranju, češ "glej kaj sem našla" pa malo iz ljubosumja, čeprav se večinoma ukvarjamo z njo.
Tako imamo sedaj čez dan psico spodaj v stanovanju, mačka zgoraj in vloge zvečer zamenjamo. Vidita se samo nekaj  minut na dan, ravno toliko, da ju počasi navajamo drugega na drugo.


Sklepam, da bo počasi šlo na boljše. Najbrž bi morala psici ukazat naj ne laja in ignorirat to njeno zbujanje pozornosti?

Vsakega nasveta bi bila vesela, ker res še nimamo izkušenj na tem področju.  Smiley
Logiran
Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Kako se pes razume z drugimi živalmi?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines