mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 01:51:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Landseer
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: Landseer  (Prebrano 77199 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« : sreda, 09.04.2003 : 00:05:47 »

Lep pozdravček!
S fantom sva pred dnevi pripeljala domov, zaenkrat še, malo psičko pasme landseer. Zanima me KARKOLI o tej pasmi!!
Če ima kdo kakšne izkušnje-tako dobre kot slabe, bi lepo prosila, da se mi oglasi in me mogoče pouči o tej pasmi kaj novega!
Hvala za odgovore in morebitna vprašanja! Veliko pasjih užitkov vsem "pasje ljubcem"!!! LP
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #1 : sreda, 09.04.2003 : 19:02:21 »

Hoj!
Me prav veseli, da nekdo pozna to pasmo. Ko ljudem poveva ktere pasme je mala kepa, večina samo pokima in točno vidiš, da nimajo pojma o čem govoriva. Veš, v Veliki Britaniji in ZDA uvrščajo to pasmo pod novofundlance, v Evropi pa je to "solo pasma" oz. jo poznajo kot "kontinentalni landseer"!
Drugače je Toša stara komaj 7 tednov (oz.11.4. bo dopolnila 2 meseca). Resnično poskuša uveljavljati svojo voljo a, ker sva s fantom sklenila, da bova vztrajna pri določenih "pravilih", je zlo hitro zakapirala določene stvari (npr. fuj, ne, ipd.). Glede dlake : baje je pri landseerjih dlaka krajša kot pri novofundlancih in manj gosta (vsaj tako so nama povedali "poznavalci" pasme in tudi v neki knjigi sem zasledila to). Midva sva Tošo že česala in ji je kar ustrezalo-upam, da bo tudi naprej tako, ker bo res potrebna nege. Slikce zaenkrat še nimam. Oz. ravno zdajle čakam, da jih razvijejo (jutri dobim). Potem se morm zment za skenirat s kolegom, tko da, ko bojo vse te "kolobocije" mimo, bom poskušala uredit in zrihtat eno fotko! Res fino, da si se mi oglasila! Ali nameravaš kupit psa te pasme? LP, Saša
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #2 : petek, 11.04.2003 : 00:04:16 »

He he jaz pa poznam landserja!! Grin Wink Wink
Uglavnem prvič sem v živo videla mlado landserko v KP na nekem pokopališču. Seveda se takoj letela tja in vprašala lastnico, če je to landser, pa se je strašno začudila in povedala, da sem prva, ki sem vedela kakšne pasme je kuža. Grin
Razlika landseer:novof. je tudi v velikosti (land. naj bi bil malce višji), pa nujno mora imet značilno belo črto na glavi, med tem, ko ima čr.-be. novofudlanec glavo lah celo črno...
Veliko veselja z bodočo velikanko!! Smiley

P.S. ko sem videla nick Tosa, sem najprej pomislila na ''toso inu'' Grin Grin Grin
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #3 : petek, 11.04.2003 : 18:30:36 »

Kul! Se mi zdi, da je ful mal psov te pasme. Ali se motim?
saj vidiš, da folk nič kej velik ne napiše o tej pasmi... Ja, za belo črto na glavi pa vem in moja Toša jo ima Grin. V bistvu mi je pa itak vseeno, ker nima rodovnika in ne bomo hodili na razstave. Ima pa skoraj 3/4 črn rep, pa bi baje mogla imet čist črnega. V glavnem :moj nik Tosa je v bistvu ime ta nove psičke  Wink. Me je pa ta pasma tolk fascinirala (po izgledu), da me je kar prijelo, da bi jih enkrat "vzgajala" oz. mela malce več za na razstave in za razplod. A kdo ve kako naj pošljem Jani fotko, da jo objavi?? Sem še bol "frišna" na forumu in mam mal težav oz. sem še mal "zelena"! Grin
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #4 : petek, 11.04.2003 : 21:23:16 »

Nekaj dni nazaj je bil v oddaji Dogs with job predstavljen kuža, reševalec iz vode. Na prvi pogled bi ga dala med novofundlandce, komentator (ameriški) ga je poimenoval new fundlander - landseer. Očitno ju imajo res za eno pasmo.

Mene pa predvsem zanima od kod prihaja tvoja psička, ker praviš, da nima rodovnika, v drugi temi pa navajaš, da ima tudi garje, poleg njenega legla ima lastnik še šest drugih psov, dobila si jo še preden je dopolnila 8 tednov.... Vse to kar preveč kaže na NEODGOVORNEGA REJCA!
Me pa veseli, da je psička prišla v dobre roke, želim ti veliko veselja z njo, garje se bodo pa tudi pozdravile.

Tukaj je link kjer boš našla fotografije psov: http://www.mojpes.net/razno/slike.html
klikni zgoraj desno na "Pošljite slike" in Jana bo slike objavila.lp
Logiran

Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #5 : ponedeljek, 14.04.2003 : 07:03:55 »

Kaja, psičko sem dobila na neki kmetiji. Mogoče sem se malo nerodno izrazila...Imajo več psov, a imata 2 skupaj svoj boks, 1 ima svojega in še 1 svojega, landseerka pa je v enem delu hiše, tko, da ni tko grozno, kot je blo mogoče slišat. Pa ful se ukvarjajo s psi. Sam problem je, ko so psi večkrat spuščeni skupaj, pa tekajo po kmetiji gor in dol, po hlevu, itd. Saj veš, tam se pa kar neki umazanije nabere :-/. V glavnem-hvala za lepe želje. Moja pesika je zdaj res v dobrih rokah, garje pa se tudi počasi (a smo vztrajni) in lepo zdravijo Smiley!Pa hvala za informacijo glede fotk-morm itak še eno poslat!LP
Logiran
no
gost
« Odgovor #6 : sreda, 16.04.2003 : 21:17:42 »

Rad bi dodal tudi svoje izkušnje s psičko,sicer NO,ki smo jo dobili na isti kmetiji.Ko smo prišli nas je najprej pozdravil veliki NO samec z imenom Reks.Za hišo so potem pritekle belo črne kepice in za njimi še nekaj črnih kepic,tedaj starih 6 tednov.Prijazni lastnik mi je povedal, da so to Landseerji /ime imajo po slikarju,ki jih je prvi naslikal/in novofundlanci.Bili so zelo majhni in igrivi.Večinoma so se zadrževali v jami pod cipreso.Domači otroci so mi potem hiteli pripovedovati,kako so srčkani in kako se puste česati in crkljati.Čez nekaj časa pa pride nekaj velikega,da to je bila moja dolgodlaka samička NO,je brez rodovnika.Seveda sem si potem ogledal še njena starša in oče je bil rodovniški samec , že zgoraj omenjeni Reks,mama  pa dolgodlaka No.To samico sem dobil zastonj,dal pa sem za prvo cepljenje.
Skupaj z družino smo imeli zelo dober občutek,da je to družina,katera v prvi vrsti gleda na psičke in ne na denar.
Naslednji dan sem psičko peljal k veterinarju in veterinar je bil prijetno presenečen,v pozitivnem smislu,nad velikostjo naše NO,odveč je povedati,da psička ni imela nobenih garij,oz.kakršnihkoli drugih bolezni.
No lahko povem, da je bila psička pri 12 tednih že navajena na čistočo,znala je že nekaj osnovnih ukazov.Mi jo imamo sedaj v pesjaku in lepo je začela hoditi v malo šolo.
Naši družini je tako ljubka in vdana,da sem čez dva tedna poklical bivšega vzreditelja in mu dejal, da smo resnično veseli,da smo lastniki tako čudovite psičke.
No to ni ravno zapis o Landseerju,je pa prikaz stanja na tisti kmetiji,gledano skozi moje oči,morda jo je res prehitro oddal,vendar bi jo lahko sigurno lahko imel še kakšen teden ali dva,saj so mojo psičko čuvali za nas deset dni po dogovoru.
Lep pozdrav in veliko uspeha z novo psičko vam želim.
Bojan.
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #7 : četrtek, 17.04.2003 : 07:55:04 »


Ja, kmetje so ugotovili, da lahko pse rediš kot pujske in kokoši!!!
Hraniš pa jih z viški mleka in ostanki hrane.

Tudi sama sem pred leti videla tak primer - dve rodovniški novofundlanki sta dobesedno živeli v temačnem svinjaku! In "proizvajali" mlade pujske-ops, pomota-novofundlandčke.



Sorry Jana, ampak ravno v kontekstu je bilo!
Logiran
no
gost
« Odgovor #8 : četrtek, 17.04.2003 : 12:18:24 »

Če prav pomislim ima Urška čisto prav Smiley.
NO so se pa ,ker je bila stara že 3 mesece,pa je niso mogli prodati,potem na hitro znebiti,ena usta manj. Angry
Toda kakorkoli je že bilo,psička je sedaj pri nas in mi ji skušamo nuditi,kar najboljše pogoje Smiley Smiley za njen razvoj.
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #9 : četrtek, 17.04.2003 : 15:04:53 »

Vidim, da je tema pogovora čist zašla-glede na moje prvotno mišljenje :-/...
Urska, za psičko sva dala 40.000 (glede na cene,ki sva jim sledila že ene2meseca,je bla poceni).V glavnem, jaz sem hotla rečt, da so imeli pse (vsaj zgledal je tko) zarad veselja in ne, da bi masovno služili z njimi (bi mogla biti tam in spoznati te ljudi, da bi vedela kaj jaz mislim-kajne NO?? ). Se pa POPOLNOMA strinjam s tabo in z vsemi ostalimi, da če maš toliko in toliko psov (ali pa tudi le enega), da morjo biti pogoji pravi za vzgajanje (oz. že samo zato, da imaš psa)! Jaz osebno bi mela tam (kjer sem dobila pesiko) veliko bolje pošlihtano, kot so imeli oni - kulturne pesjake, počiščeno, itd. Ni pa blo tko grdo kot je izpadlo iz ust nekaterih od vas (oz. izpod prstov- :-/"svinjak" ipd.). Še enkrat pa poudarjam, da SE STRINJAM z ustreznimi pogoji za takšne reči!! V nasprotnem primeru trpi pes/psi in ostali ljudje, ki to gledajo (verjamem pa, da takih primerov v Slo. ni malo) Sad!
Zdaj pa prosim lepo naj napiše kdo kaj o pasmi LANDSEER, ker bi že res rada izvedela kakšne informacije iz ust kogarkoli, ki že ima izkušnje s to pasmo!!!!! Wink
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #10 : četrtek, 17.04.2003 : 21:31:26 »

Izgleda, da na forumu nima nihče landseerja, pa tudi tako se mi zdi, da so kar redki v Sloveniji. V zadnjem Kinologu je objavljena statistika o številu legel po pasmah za leto 2002. Nobenega legla landseerjev, le en vpis v rodovno knjigo. In ravno zato me tako jezi tole produciranje. Še preden pasmo sploh spoznamo v Sloveniji že nekdo "štamfa" nerodovniške mladiče!
Tosa, to ne leti nate, sploh ne in upam, da boš našla koga, ki ima doma to pasmo. Mogoče bi poskusila na kakšni razstavi, lahko, da se bo pojavil tudi kakšen črno beli lepotec. Pa takoj ko se pozdravi naredi kakšen krog čez Trbovlje, da vidimo kužico. Wink
Logiran

Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #11 : četrtek, 17.04.2003 : 21:58:28 »

Landseerji so pri nas res dokaj redki.
Lastnica, ki ima trenutno leglo, če je vse po sreči je ***
**
Starša mladičkov:
oče Avon Vorx
mati Dascha
Info: ***


Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #12 : četrtek, 17.04.2003 : 22:42:18 »

Hoj!
Kul, Kaja Smiley! Se poznamo??
Teja, za Barbaro vem. Hvala! Mi je poslala neki informacij po pošti. Žal se za njenga mladička nisva mogla odločit... finance... :-/ (njeni so z rodovniki, kot je verjetno že itak očitno). Ne vem pa, če je vse OK z malimi, kolk jih je IPD. Vseeno hvala. Če ne prej, upam, da vidim res kazga lepotca/lepotičko (landseerja) na razstavi. Če ne prej, se vidmo tam-sam mi ne bomo v "ringu", ampak zunaj Smiley.Folk, lep vikend!!
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #13 : petek, 18.04.2003 : 06:48:49 »

Urska, žal obeh staršev male Toše nisem videla...Upam, da je čistokrvna-pa tudi če ni, jo bom imela itak še naprej neizmerno rada... Samo se mi je zdelo, da mi gospa ne laže. Je rekla, da njena psica nima rodovnika, ker nima bele črte na glavi (to mora imet ta pasma). In potem si je ful želela, da neke mlade psičke ne bi vzela, ker je imela baje čisto prave barve po telesu (črto na glavi, bel rep, črne lise, itd.-so jo hoteli zase). Rekla je, da je bil ata iz Zagreba. Hotela je sicer pariti z nekim samcem iz Slo. pa je hotela lastnica postavit previsoko ceno za mladiče (po njenem mnenju)... Ne vem...
V glavnem kakorkoli...res so dostojanstveni psi! Mene je mamica od Toše popolnoma fascinirala in me je kar prijelo, da bi nekoč (ko bom velika Grin) vzgajala pse te pasme- seveda, če bo možnost. Urska, Tošine nezaupljivosti do tujcev pa še nisem doživela, ker je v fazi, ko vsakega lupčka, se mu prilizuje, ipd. Cheesy! Lep vikend!
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #14 : četrtek, 24.04.2003 : 20:35:53 »

Hoj Taja_K., me veseli, da je še nekdo, ki pozna to pasmo Smiley.
Ja, tudi jaz sem slišala od enga, ki ima tako psičko, da je tak bolj "sprehajalni tip", kar pa glede na velikost sploh ne bi rekel. Povedal je, da je najbolj zadovoljna, če naredita ene dva-tri pol urne sprehode. Za tekanje se ne navduši ravno hitro... Ja, v Veliki Britaniji je landseer kar "barvna različica novofundlanca" (pa se mi zdi, da sem to že napisala, zato ne bom nakladala naprej Grin). Upam, da se bo našel še kdo z izkušnjami s to prekrasno pasmo! LP
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Landseer
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines