mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 22:25:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Landseer
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: Landseer  (Prebrano 77204 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #15 : sreda, 21.05.2003 : 21:05:36 »

Hoj!
Morm še malo "obudit" to temo (o landseerjih)...Mogoče se pa le najde kdo, ki bo še kaj lepega povedal o tej pasmi Smiley. Naj povem, da je naša mala landseerka (ki ni več tako mala Grin) iz meseca v mesec bolj pridna. Pri svojih treh mesecih in 14ih dneh ima že 18kg. Naj seveda poudarim, da ni popolnoma nič "debela", ampak prav fletna in lepa... Tko da, se sprašujeva s fantom do ktere višine se bo potegnila (do višje določene meje za to pasmo, ali bo mogoče ostala, po kakšnem čudežu Grin , na nižji meji). Je pa trenutno na stopnji razvoja, ko ima izredno "resen" obraz, v resnici je pa še tako blesava, da se ji cele dneve smejimo Cheesy Grin. Toliko. In spet povabilo-kdorkoli ima kakšne izkušnje s to pasmo...dobrodošle...ZELO! LP Kiss
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #16 : sreda, 21.05.2003 : 22:57:16 »

Se bo treba pripravit na veliko česanja, ko bo Toša zrasla in menjala dlako!! Wink Wink  Hecam se! Roll Eyes
Sicer z dlako ni problemov (a ni tako? Grin), sem bila zadnjič pa vseeno cela dlakava od landseerke, ker se ravno ''šopa''

Jaz pa upam, da bo Toša čimvečja Wink
Kar pripravite se na velikana-cukra!! Kiss Grin
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #17 : nedelja, 25.05.2003 : 21:07:52 »

Ja,Teja,saj v bistvu je nama tudi všeč,da bo mala dama postala kar zelo večja dama Grin.Se pa že pripravljava na "varnostne ukrepe",ko bo čas izgubljanja dlake Wink.Imava itak še eno NO in sva že pri njej navajena teh obdobij,ko bi lahko odpadlo dlako prodajal za polnilo za blazine Grin Cheesy...Smo že eksperti takih in drugačnih prijemov,da smo čim manj "krzneni",ko letijo lasje dol Cool Grin.Verjamem pa,da bo pri landseerki vsega "malce" več.Hvala bogu,da se pusti česat in je zdaj že kar zelo pridna,ko jo čohljava s krtačo. LP
Logiran
SHARK3
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 1


« Odgovor #18 : sreda, 28.05.2003 : 21:18:50 »

Mam tud landseerja starga tolk kot ti ,pa morm reč , da je ekstra močn karakter, ga mormo met kr nakratko, ker je zlo samosvoj. Maš pa prav , da je mega impozantn pes. Smo vsi čist zalubleni v njega, pa tud pogriženi kr se nonstop špila. :)Se sploh ne pusti komandirat drugim psom mamo doma tud novofunlandko 10 let staro pa ni bla nikol tolk trmasta.
lep pozdrav!
p.s.
lepo da še kdo pozna to pasmo
Tvoja vzrejiteljica pa se je verjetn pogovarjala z ***, zato ji je bla cena za mladiče previsoka.
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #19 : sobota, 31.05.2003 : 19:49:40 »

Se mi je kr fajn zdel, ko sm vidla nov post v temi o landseerjih Grin. Veš, tut naša psička ma ful močen karakter. Opažava, da se ji celo naša 10 let stara NO večinoma kar odmakne in to celo včasih s !svojega! prostora. Pa ji s fantom na trenutke, seveda mal pomagava ohranjat "šefovsko pozicijo" Grin. Tut midva jo imava kar na kratko, ker bi bla brez problema v drugačnem primeru ona definitivno THE BOSS naše družinice!  Grin Grin
PS:glede vzrediteljice (če ji lahko tako rečem) pa, žal, ne vem s kom je govorila! :-/ Velik veselja z vašim gospodičem!!! LP
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #20 : petek, 25.07.2003 : 10:42:14 »

Sklenila sem, da se zopet malce oglasim, če se slučajno najde še kdo, ki ima izkušnje z landseerji. Najina dama je trenutno stara že 5,5 meseca. Pridno raste in se uči. Je že večja od najine starejše NO (cca. 60cm). Večina ljudi, ki nimajo veliko stika s psi, misli, da je že odrasel pes  Grin. Je že veliko bolj ubogljiva, kot je bila, a še vedno poskuša uveljavljat svojo voljo (ampak, sva tudi midva s fantom trmasta-bolj kot Toša Grin ). Sicer pa že zdaj zelo pazi in čuva svoj teritorij in zraven seveda tudi naju s fantom ter NO. Je izredno prijazna do vseh ljudi-posebej navdušena je nad otroci. S psi se rada igra, ampak poskuša vsakega podredit (pri najini NO ji še ni uspelo in ji verjetno tudi ne bo uspelo jo podredit-se starejša dama ne da kar tako  Grin ). Zelo vesela bi bila, če bi se našel še kdo, ki bi znal napisat še kaj lepega o psih te pasme! Na Mojpes.net pa lahko vidite fotko Toše in NO Lady (str.27)! LP
Logiran
Dama
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #21 : ponedeljek, 17.11.2003 : 19:31:15 »

Meni je pasma Landseer najlepša na svetu!!In sem se odločila, da bo naslednja psička, ki jo bom imela te pasme. Zraven pa še kakšno nemško ovčarcico (spomin na mojo Damo)! Tako kot pri Tosi. Blagor.........
Landseerji so mi fulll všeč, ker niso (še) razpaseni (tako kot bernci-pa nimam nič proti tej pasmi,je prov fletna). Samo raje imam tako bolj nepoznane pasme. Pa full so dobri, ker so res ogromni Cheesy in full cartasti. Baje pa se velik manj slinijo kot novofundlandci ali pa bernardinci. Pa itak so full prijazni (do vseh ljudi). Tako da moraš najbrž imeti še enega čuvaja zraven, za vsak slučaj Wink
Tosa, če bom rabila kakšen nasvet (ko bom imela Landseerko) se lahko obrnem nate?? Cool
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #22 : ponedeljek, 24.11.2003 : 18:33:41 »

Dama, me veseli, da so ti tudi všeč landseerji... Veš, ne verjemi popolnoma vsega kar piše v knjigah  Grin.No, verjamem, da je odvisno od posameznega psa, ampak... Prebrala sem, da se ti psi NE slinijo  Shocked Grin aha...."nou koment"  Smiley. Saj ne rečem, da se slini kot newfi, ker ne vem, koliko se le-ti slinijo ampak...npr. ko gremo ven in imam zanjo pripravljen posladek in ona to ve... Takrat ji slina visi do tal in potem se otrese in ima "val sline" obešen preko nosu in po možnosti je tudi na mojih hlačah  Grin. Vodo ji menjam pogosto, ker ko spije enkrat iz posode je v njej sigurno kakšen palvajoči "pljunek"...Da ne govorim o svetlečih okraskih na mojih oblačilih  Grin Grin. Na to ne preveč prisegat! Baje naj bi bili landseerji nezaupljivi do tujcev... Naša damica bi šla k vsakemu, ga polizala od tal do glave in se igrala z njim/njo...Tako, da ZAENKRAT tudi to še ne drži  Smiley. Je pa kar dober čuvaj in takoj zalaja, če se kdo preveč približa našim vratom. Sicer pa izredno impozantni psi, z veeeliiikooo samozavesti! Pa ne mara, da je kregana, še posebej, če se NJEJ zdi, da je bila graja brez veze Wink. Toliko zaenkrat. ko pa se odločiš za landseerja, pa ni problema za kakšen nasvet, če bom le vedela...  Wink Naj te prej še opozorim-potrebna je velika vztrajnost pri vzgoji in seveda doslednost, sicer kar hitro to izkoristijo sebi v prid! LP
Logiran
lovedogs
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 3


« Odgovor #23 : ponedeljek, 08.03.2004 : 18:36:52 »

Sorry, k se oglašam tle gor...tud jest nimam kaj veliko novic, izkušenj s temi luštnimi kužki:)

sem se pa odločila tako kot že nekaj formovcev pred mano, da bi ga imeli oz. da ga bodo imeli.

tudi sama sem tehtala in prebirala knjige, spraševala ljudi med bernskim planšarjem in landseer-jem. in ravno zato ker je landseer-jev full malo v sloveniji sem se odločila zanj. tko da z mojmu dragijm, k bova sama na svojem pride k nama tak kuža. komaj čakam!!!!

lp
Logiran
lena_as
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #24 : sreda, 02.02.2005 : 21:38:14 »

Mi lahko prosim poveste kakšen odnos ima ta pasma do drugih psov. Zanima me predvsem zato, ker v pasjo šolo hodi ena lancerka, ki je napadalna do vseh psov, našo je celo prijela. Ta psička je stara eno leto. Je kriva vzgoja ali imajo agresivnost do drugih psov "v krvi"?
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #25 : sreda, 23.03.2005 : 12:23:02 »

Ker že kar nekaj časa nisem bila "aktivna" na tem forumu (razen prebiranja tem, ki so me zanimale), sem šele zdaj opazila to vprašanje... sram V glavnem, naša Toša je že prav "nadležno" prijazna do drugih psov. Vsakega bi pozdravila, se z njim igrala, ... Da ne omenim, da ji skoraj rep odpade, toliko maha z njim! Torej : mislim, da pasma sama nima "v krvi" agresivnost do psov, še manj do ljudi! Naša je resnično en takšen velik, velik, prijazen, kosmat medo!  Smiley Midva sva izredno zadovoljna z odločitvijo, da sva jo pripeljala domov! Edino kar je, nama je žal, da ni z rodovnikom, da bi se lahko malce važili okrog po razstavah!  Grin Grin V kratkem bom pa poskusila dati kakšno novejšo fotografijo na internet. LP
Logiran
cartika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 13


« Odgovor #26 : petek, 30.09.2005 : 11:59:21 »

Pozdravljeni lastniki "lancijev"!

Tudi sama se navdušujem nad temi prekrasnimi kužki. Mi lahko prosim kdo pove malo več o prigodah in nezgodah, ki so se mu zgodile v družbi landseerja? Želim si, da bi dobila čimveč informacij iz prve roke in da bi moja prepričanost še bolj "ziher".

lp
Logiran
tadeja_n
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #27 : četrtek, 03.11.2005 : 13:25:51 »

Zastojn oddajo mladiča z rodovnikom Cheesy

Logiran
Evč
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 91


« Odgovor #28 : ponedeljek, 14.11.2005 : 16:07:37 »

A kdo ve kaj se je zgodilo s tisto čudovito psičko, ki so jo zastonj ponujali na **
pozdravčke
Logiran
iras
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #29 : petek, 18.11.2005 : 22:18:22 »

Tista čudovita psička je v novem domu oddana pa je bila pod posebnimi pogoji!Landseerji so čudovita pasma apsolutno psi ,ki morajo živet z družino pri naši hiši so že deset let in ob primerni socilizaciji so zelo lahko vodljivi ni pa seveda vsak človek primeren za to pasmo,ker če nima pravega pristopa si ga ta kosmat velikan dokaj hitro podredi.V Sloveniji je malo Landseerjev z rodovnikom in hvalabogu samo eden ali dva,ki vzrejata brez rodovnika in prav me zanima kje ti ljudje parijo verjetno sorodstveno tako je na žalost tudi v Mariboru kjer jih prodajajo za 50 000sit in jim je vseeno samo da je belo črn in naj bi bili Landseerji  po teh kužkih pa potem ljudje sklepajo da so agresivni imajo povešene veke se slinijo itd. daleč od pravega Landseerja.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Landseer
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines