mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:31:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Medvedi
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Medvedi  (Prebrano 66088 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #30 : sreda, 14.03.2007 : 14:15:48 »

Tudi mene zanima, kako se bo tale 35. člen "odvil"... Roll Eyes in ja, hip, hip hura, za zamgo človeka. Angry
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #31 : sreda, 14.03.2007 : 14:27:24 »

Ojla!

ne spuščam se v to ali je dobro ali ni streljat medvede...

Sama sem se z medvedom srečala 2x. Ne vem spola, ne starosti, obakrat je bil medved samo 1. Prvič sem kolesarila po Nanosu in se skoraj zaletela v medveda, ki je prečkal cesto... seveda sem v trenutku dobila nadnaravno moč v nogah in hitrost kolesa Grin. No medved ni šel za mano.
Drugič sem se potepala po gozdu in srečala medveda sredi gozda (ne na cesti).. moji dve psici sta me na to opozarjali že prej vendar nisem razumela. kljub temu, da sta začeli lajati ko nori se je medved le dvignil na zadnje noge in potem sem pograbila psici in tekla kot so nas noge nesle. Medved ni šel za nami.
Enkrat sem celo zalutala v brlog divje svinje sram s 4 psi in je stekla mimo nas, ni nas pa napadla...

Hočem samo reči, da napadi se ne vrstijo kar tako... je pa res da medvedi veliko škode na kmetijah naredijo... spet zato ker lahko.. ker je hrana prelahko dostopna. Na nanosu imamo vikend, zraven vikenda je vagon v katerem je bila shramba. še se spomnem kako smo otroci gledali skozi okno ko je medved praskal po vagonu in ga celo zamajal... do hrane ni prišel in nikoli več ga ni bilo nazaj... zakaj bi se trudil za nič?
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #32 : sreda, 14.03.2007 : 14:31:06 »

Uf Geri, tole je pa prava pustolovska zgodba. A ne pravijo, da ne smeš teči če srečaš medveda? Ha, me zanima kako bi jaz reagirala. PO moje bi jo ucvrla da bi podrla vse rekorde Grin
Logiran
mandril
novinec
*
Sporočil: 27


« Odgovor #33 : sreda, 14.03.2007 : 15:05:48 »

- http://www.gov.si/zgs-life/content.php?menu=4,0,0&news_id=12&PHPSESSID=9a2ceef0074dd605d9f779c8d87703d1

- http://www.gov.si/zgs-life/content.php?menu=3,0,0&content=20&PHPSESSID=9a2ceef0074dd605d9f779c8d87703d1

- http://www.zgs.gov.si/  (pa malo naj se še naprej klika)

- http://www.mop.gov.si/fileadmin/mop.gov.si/pageuploads/podrocja/okolje/pdf/strategija_rjavi_medved_2002.pdf

- http://www.mountainwilderness.si/sl/novo-na-spletiscu/atct_topic_view?b_start:int=60&-C=

- http://ntl.bts.gov/DOCS/ICOWET_III/kobler_p.pdf

- http://www.parcoadamellobrenta.tn.it/Download/layman_report_EN.pdf

par linkcev zelo na hitro, če bo komu se dalo brat seveda...
Se pa popolnoma strinjam s "Pridno", način štetja rjavega medota je pri nas takšno kot je, in glede na to, da je to pri nas zaenkrat edina metoda, je potemtakem tudi najbolj natančna, kolikor je seveda lahko.
Itak je lušno, da ljudje proizvajajo iz sebe stavke v smislu da se ne ve točne številke (mislim da se tudi točne številke za ljudi ne da dobit, kajne!), da tako štetje oz ocenitev populacije rjavega medota pri nas, ni dobra bla bla... O alternativi pa seveda nič. Pa dvomim da so stuhtali tako ocenjevanje trije možakarji in ena ženska, ki igrajo tarok na kamniti mizi sredi Babnega polja in pijejo čaj z rumom, ampak je verjetno prisostvoval tudi kakšen strokovnjak, tako da je najmanj neresno (lep dan je, zato bom "nežen" z izrazi) od nekaterih, da zgolj negirajo to metodo, alternative pa ne...
Pa da se razumemo, kar se mene tiče, bi lahko medvedka unga lovca s puško ali ga pa kr z eno palco nalomila!
Skratka, lep dan še naprej...

Geri: kul! Smiley Smiley
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #34 : sreda, 14.03.2007 : 15:12:12 »

Uf Geri, tole je pa prava pustolovska zgodba. A ne pravijo, da ne smeš teči če srečaš medveda? Ha, me zanima kako bi jaz reagirala. PO moje bi jo ucvrla da bi podrla vse rekorde Grin

Ja pravijo da ne smeš teč... vem, da je dobro bit pri miru in tiho, marsikaj vem, ko pa sem stala pred ogroooomnim medvedom (verjetno ni bil tako velik Cheesy) nisem veliko razmišljala Grin!
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #35 : sreda, 14.03.2007 : 15:31:49 »

Uf, nekomu se je dalo brskati. Meni se pa vseeno ne da brati, ker je gradiva veliko.

Citat
Me pa zeeeelooo zanima kako bo s tistim 35. členom zakona

Tudi mene. Me zanima, če ga mislijo sploh upoštevati, ali bo pač negiran, ker gre za primer napada agresivne in nevarne medvedke na "nič-hudega-slutečega" človeka...

Citat
Poginila sta 2 mladiča. A se štejeta v odstrel, al je to pač bonus?

ne bi vedela natančno, vendar se naj bi pri odvzemu določenega števila medvedov upošteval odstrel, izgube zaradi prometnih nesreč, izjemni odstreli in verjetno tudi taki primeri. Čeprav je vprašanje, ker gre za mladiča.

Najbolj sem pa navdušena, da (kolikor kaže - vsaj tako sem razumela poste tukaj) so mladiča pustili zmrzniti ali stradati ali karkoli že. Zlati so. Me zanima kako bodo to upravičili. Če sploh bodo.  Ali je to nesrečni slučaj? (sej vem, da verjetno kak predstavnik MOPa tega ne bere, pa vseeno sprašujem)

Citat
Uf Geri, tole je pa prava pustolovska zgodba

Se strinjam  Wink Čeprav se načeloma naši medvedje bojijo človeka (a je kej čudnega?). Zanimivo pa je, da medved ni znorel, ko je videl psa. Vsekakor zanimivo.  Geri, a si iz kakega takega "medvedjega" območja? Al imaš samo srečo?   Tongue
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #36 : sreda, 14.03.2007 : 16:00:48 »

pridna, sploh nisem iz medvedjega območja  Cheesy... mam samo srečo spoznavat naše divje živali na 4 oči Wink. Medved se je zaradi psic dvignil na zadnji taci in spustil nek glas, da so se mi kosti tresle... jaz sem samo pograbila psici in smo tekle.. nisem ravno gledala kaj na to pravi medved Grin.

Se popolnoma strinjam.. medvedi že vedo zakaj se bojijo ljudi Angry
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #37 : sreda, 14.03.2007 : 16:04:05 »

A pa fotkiča nisi mela s sabo?  Huh

 Grin  Grin  Grin

Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Zivc
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #38 : sreda, 14.03.2007 : 16:34:43 »

Ja pravijo da ne smeš teč... vem, da je dobro bit pri miru in tiho, marsikaj vem, ko pa sem stala pred ogroooomnim medvedom (verjetno ni bil tako velik Cheesy) nisem veliko razmišljala Grin!

Temu se reče teorija in praksa. Ni vedno isto. Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #39 : sreda, 14.03.2007 : 19:03:31 »

Cisto iz firbca (poklicna deformacija?), pridna, kaksne dolgoletne raziskave imas v mislih tule:

Citat
Ni dvomov o tem. Številka je natančna kolikor se da. Ocena ni na oko ocena, ampak na podlagi dolgoletnih raziskav in metod štetja medvedov.

Medvedji kakci, dlake? Imas v mislih varstveno genetiko medveda? Ali kaj tretjega? A so ze znani rezultati, jaz se namrec res ne spomnim, da bi mi kdo cifro omenil, bom pa sla vprasat. Smiley Hvala.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #40 : sreda, 14.03.2007 : 22:00:51 »

Imas v mislih varstveno genetiko medveda?

Nope. Nisem imela v mislih tega (verjetno in čisto možno pa je, da so tudi ti podatki doprinesli k oceni številčnosti). Kolikor vem je do sedaj dodelana metodologija za ta projekt. O točnih datumih začetka in mejnikov pa ne bi govorila, ker ne vem. drugače pa teče kar nekaj projektov (mislim, da so podatki tudi javno dostopni), ocena pa je podana na osnovi kombinacije kontrolnih metod. Očitno pa veš o čem govorim in če imaš kake povratne informacije, so zelo dobrodošle (predvsem, če je bila poklicna deformacija mišljena v smislu, da si sestavni del procesa in imaš dostop do dotičnih ljudi). Če se ti pa da brskat, imaš nekaj postov nazaj nekaj linkov (hvala mandrilu) – med njimi mislim, da je celo nek članek (predzadnji link), mislim, da je zanimiv.

jaz se namrec res ne spomnim, da bi mi kdo cifro omenil

Malce si me zmedla, o kateri cifri govoriš?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
mandril
novinec
*
Sporočil: 27


« Odgovor #41 : četrtek, 15.03.2007 : 13:59:22 »

Če komu kaj pomaga, slavno strokovno mnenje ZGS-ja:
 http://www.mop.gov.si/fileadmin/mop.gov.si/pageuploads/podrocja/okolje/pdf/zveri/odstrel_velikih__zveri_2007.pdf

...pa še bolj slavno sporočilo za javnost:
http://www.zgs.gov.si/fileadmin/zgs/main/img/SPORCILA_ZA_JAVNOST/Novinarske_KONF/SPOROCILO_ZA_JAVNOST_LESNIK.doc

Au revour
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #42 : četrtek, 15.03.2007 : 14:07:30 »

Se opravičujem za skok izven teme...

Citat
Au revour

Nočem biti pikolovska, ampak "Au revoir"   Cheesy
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #43 : četrtek, 15.03.2007 : 16:51:47 »



Malce si me zmedla, o kateri cifri govoriš?

Ocena stevilcnosti, koliko medvedov je pri nas (od-do). Ker se ze ravno precej omenja to oceno, me zanima, kaksne so konkretne stevilke. Sicer smo imeli lani predavanje, pa sem bolj ali manj dremala vmes (ne zato, ker bi bilo dolgocasno, ampak zato, ker sem bila skoraj pol noci pokonc, poslusala jelenji ruk in jedla sram ).

Vem, da poteka tisto z drekci in dlakami, ceprav ne vem tocno, kako dalec je. Moram itak iz faksovnih razlogov do glavnih akterjev tega, pa bom povprasala (ce spet ne pozabim, jasno Roll Eyes ).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #44 : petek, 16.03.2007 : 08:44:29 »

Se mi je zdelo, pa sem vseeno vprašala. Ja, omenjeni glavni akterji so podali to številko in jo tudi zagovarjajo.  Če boš šla in če boš kaj konkretnega zvedela, javi. Bi bila zelo hvaležna, ker mi je tematika zanimiva, vendar v navalu vsega ostalega, nekako ne pridem do obravnavanja meni zanimivih stvari (prednost ima pač služba, šola itd.).  Za "drekce in dlake" so pa povedali samo, da je metoda izpopolnjena in raziskave potekajo naprej.

Pa spet eno izven:
Citat
poslusala jelenji ruk in jedla

Jedla?  Grin

aja, pa dej prosim, če boš šla in se spomnila, vprašaj še za volka...  Tongue Me ful firbec matra...  Smiley
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Medvedi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines