mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 23:25:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Pasenje trave in bruhanje
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pasenje trave in bruhanje  (Prebrano 8589 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« : sobota, 17.03.2007 : 19:52:09 »

Psica velikokrat je travo, se pase toliko čase, da lahko bruha. Dobesedno išče travo, da jo bo lahko jedla in bruhala. Včasih nekaj časa ne, potem spet bolj pogosto.

Vedno se to zgodi, ko ima prazen želodec. Npr. po jutranjem sprehodu sploh ne poje briketov in ji kruli, potem na opoldanskem pa se nažira s travo in bruha. Potem se mi zdi, da se bolje počuti. Ko prideva domov z veseljem poje brikete.

Nikoli ne bruha, brez da bi jedla travo. Nikoli ne izbruha hrane (ker ima prazen želodec), včasih tudi kaka po tem in ne bruha.

Se mi zdi, kot da ji ni dobro v želodcu in zato išče travo, da se prepuca...
Vetrinar mi ni na to ničesar posebnega povedal, zato vas sprašujem kaj je na tem? Nekje sem brala, da ni nič narobe, da je normalno, vendar se mi zdi, da mogoče to dela, ker ji ni dobro v želodcu...
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #1 : sobota, 17.03.2007 : 19:53:36 »

Jaz sem nekje slišala,da to pomeni pomanjkanje enega vitamina ampak nevem.
Tudi naši to včasih naredijo.
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #2 : sobota, 17.03.2007 : 20:48:41 »

Pozdrav!

Pes žre travo in jo izbruha skupaj s slino.To je zelo pogost pojav, ki je ponavadi posledica povečanega izločanja želodčne kisline. Z izbranimi travami pes kislino nevtralizira, ker pa  njegov prebavni trakt ne omogoča razgradnje trave (celuloza) jo skupaj z želodčnim sokom izbljuva. Pojav je povsem naraven in ponavadi ne rabiš k veterinarju.
V primeru, da pa se nažira s travo, pa pride lahko do začaranega kroga, trava, bruhanje, trava, bruhanje... potem pa le pojdi k veterinarju.
 Mogoče bi probala dati obrok pred sprehodom, če praviš, da ji kruli, se mogoče nabere preveč želodčnih sokov pred obrokom. Poskušaj, mogoče bo bolje.
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #3 : sobota, 17.03.2007 : 21:14:04 »

Je redno razglistena?
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #4 : ponedeljek, 19.03.2007 : 14:24:24 »

Ja, redno je razglistena in to že dolgo dogaja - ima pač obdobja. v bistvu že od malega.
Ja zdi se, kot bi jo dajala kislina, čeprav ne vem.

Zjutraj gre na sprehod in ko pride domov, dobi hrano, ki jo večkrat ne poje, ampak jo šele po opoldansekm obroku - ko je travo. Če bi ji notri zamešala kakšno tuno ali kaj bolj slastnega bi vseeno pojedla, čeprav z manjšim tekom.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #5 : ponedeljek, 19.03.2007 : 14:37:35 »

Meni je veterinar rekel, da lahko v taksnem primeru dam ranital tabletko zjutraj in zvecer, pa kaksen dan samo riz in bi moralo minit. Doziranje ranitala pa je meni rekel za mojo psico, ki ima 7 kg pol tabletke.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #6 : ponedeljek, 19.03.2007 : 14:51:24 »

Psica velikokrat je travo, se pase toliko čase, da lahko bruha. Dobesedno išče travo, da jo bo lahko jedla in bruhala. Včasih nekaj časa ne, potem spet bolj pogosto.

Vedno se to zgodi, ko ima prazen želodec. Npr. po jutranjem sprehodu sploh ne poje briketov in ji kruli, potem na opoldanskem pa se nažira s travo in bruha. Potem se mi zdi, da se bolje počuti. Ko prideva domov z veseljem poje brikete.

Nikoli ne bruha, brez da bi jedla travo. Nikoli ne izbruha hrane (ker ima prazen želodec), včasih tudi kaka po tem in ne bruha.

Se mi zdi, kot da ji ni dobro v želodcu in zato išče travo, da se prepuca...
Vetrinar mi ni na to ničesar posebnega povedal, zato vas sprašujem kaj je na tem? Nekje sem brala, da ni nič narobe, da je normalno, vendar se mi zdi, da mogoče to dela, ker ji ni dobro v želodcu...

To se je tudi pri meni dogajalo pri setru. S tem da on ,če se je nažiral s travo potem ni jedel briketov.Potem sem mu zamenjala  hrano, zraven briketov in mesa  je dobil še žitarice ...pa se je še vedno nažiral s travo.
In potem mi je nek starejši gospod rekel ,da on svojim psom v to mešanico briketi /meso/ žitarice vedno nareže še kakšen regrad ali solato ali bilo kaj takega, na miniaturne koščke in umeša vmes). In sem mu začela tudi jaz regrad ali solato vmes sekljat od takrat naprej je nehal travo mulit.

Probaj? ( po moje škodovat ne more)
p.s.
Sicer me ni motilo toliko, da je mulil travo motilo me je predvsem to, da se je trave napokal zvečer in potem v sred noči "pumpal". Zbruhal pa ponavadi samo slino z sem in tja kakšno travo.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #7 : ponedeljek, 19.03.2007 : 15:22:35 »

Fabija se pa naje trave in potem takoj bruha. Če je ne poje dosti in je ne prime bruhat, pa pač ne bruha in nekaj časa še čaka, potem pa poje.

Mogoče bi znal pri tem pomgati probiotični jogurt?
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #8 : ponedeljek, 19.03.2007 : 15:45:16 »

Nekaj ji definitivno manjka in potem išče nadomestke. Probaj tudi z jogurtom.
(Pri mojem psu  to ne bi palilo, ker je presran, in se navadnega jogurta ne pipne, samo sadnega...pa še to more biti tako da lonček liže, v skledi  tudi sadni jogurt ni več to to.) To je  pač moj Damč... on ni iz našega planeta. Grin Wink

In po moje nekega splošnega pravila kaj nekomu  dat , da bo nehal travo mulit sploh ni. Itak ima vsak pes svojo vrsto hrane( brikete) in  svoj način prehrane... je pa pri teh zadevah tako , da pač probaš nekaj dat in potem čakaš in opazuješ a bo še imel svoj solatni bife al ne več.
Logiran
milivanili
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #9 : ponedeljek, 19.03.2007 : 20:01:08 »

Sem slišala, da pomagajo fige namočene v olivno olje, zjutraj pred briketi daš eno figo in potem brikete. Ne vem če je res nisem probala, ker moj ne je toliko trave.
 To je bil nasvet ene starejše gospe, ki je imela vzrejo zlatih prinašalcev.
Logiran
srčica rubi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 110


« Odgovor #10 : ponedeljek, 19.03.2007 : 21:25:50 »

hmm.. kaj pa tista trava ki se da kupit za mačke, da jo sam posadiš? Mene pri tem pasenju trave najbolj skrbi, da stakne kake zajedalce ali kak virus oz. bakterijo, ki jo drugi psi lahko oddajajo v okolje s svojimi iztrebki in urinom. In če že mora nekaj pasti, bi ji raje dala ˝domačo bio travo˝  Grin
Logiran
Dančy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« Odgovor #11 : torek, 08.05.2007 : 11:00:12 »

Mojemu pekinezerju se to isto dogaja, z razliko, da po žvečenju trave ne bruha, ...pa tudi travo ne je tako pogosto, kot zgoraj opisuje WildAngel.
Logiran
janka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #12 : torek, 08.05.2007 : 12:26:04 »

Ja naša dva tudi to delata,nekje sem brala da se psi znajo prisilt da bruhajo če jim v želodcu kaj nagaja.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #13 : torek, 08.05.2007 : 13:53:35 »

Moja pokojna psička je redno jedla travo in potem bruhala. Veterinar mi ni nič svetoval, to naj bi bilo normalno. Če psu kaj ne štima v želodčku, poišče zdravilno travo in se zbruha. Žal se je tudi nama dogajalo to na večere, tako da smo ponoči meditirali na travniku in čakali bruhce. Včasih sem ji dala RUPURUT, še boljše je bilo hladno mleko. Na srečo po njem ni driskala.
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #14 : torek, 08.05.2007 : 15:11:13 »

Ravno zadnje dni opažam, da vsi moji psi in dve mački žulijo travo. To obdobje jim pride kakšne 2 - 3 x na leto . Moje mnenje je, da to počnejo zato, da izločajo dlako iz telesa po naravni poti.

LP, Ines!
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #15 : ponedeljek, 21.05.2007 : 20:22:29 »

Tudi moj muli travo in potem nič ne bruha. Pri mucah mi je jasno da izločajo dlako po naravni poti, toda psi...
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #16 : torek, 22.05.2007 : 15:15:40 »

Tudi moj muli travo in potem nič ne bruha. Pri mucah mi je jasno da izločajo dlako po naravni poti, toda psi...


Jaz gledam na to tako, da se tudi psi čistijo in tako zaužijejo dlako. Nekako jo pa morajo ven spravit (ali preko kakcov ali pa z bljuvanjem).

Lp, Ines!
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #17 : torek, 22.05.2007 : 15:36:44 »

To je že res. Wink

 
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #18 : torek, 22.05.2007 : 15:40:01 »

Ni mi pa jasno, kako zaužije dlako ,jaz nimam občutka da jo (MOJ). Drugo je če, se kuža skoz liže.
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #19 : sreda, 23.05.2007 : 07:52:32 »

Vsaj moje babe se po sprehodu vedno "čistijo". Za druge pa ne vem.
Logiran
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #20 : sreda, 23.05.2007 : 08:54:24 »

Wildangel
Točno tako, kot je opisano v tvojem prvem postu, dela tudi moja, pa tudi prejšnji doberman mi je počel točno tako. Včasih se kar pase..kukr kozica..pa je toliko časa travo..potem pa vso izbruha s slino. Pa sem tudi jst že spraševala, pa nihče ne ve ravno natančno zakaj to delajo. Smo se pač navadili na to, pa ni panike. Jst mislim, da ji res nekaj morda ne štima v želodcu, čeprav zelo pazim pri njeni hrani, ali pa gre res za dlake...po vsej verjetnosti gre za naravno "čiščenje" želodca..
lp Mojca
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #21 : sreda, 23.05.2007 : 09:34:21 »

Čip je bil zadnje tri, štiri dni kot nosečnica: vsako jutro se je nabasal trave in bruhal, potem pa je bil cel dan mir. Lahko da gre res za dlako, saj se ravno sedaj najbolj dlaka, lahko pa je še posledica analgetikov, ki jih je jedel po kastraciji. Ker je drugače v redu, vesel, je in se igra ni bilo panike.
lp
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #22 : sreda, 23.05.2007 : 12:58:21 »

Pri naših je običajno pasenje trave znak,da jim je nekaj obležalo v želodcu.Psica je  redno bruhala če je  slučajno našla  kakšno kuhano kost,pred tem pa se je  še napasla trave.Ni dobro če jo pasejo preveč,ker zarad ostre trave lahko pride do vnetja želočne sluznice,potem imamo pa še večje sra....Pri samcu smo te probleme imeli po torziji,ker ga je matrala kislina.Se mi je pa zdelo,da ga z Ranitalom že malce preveč fotramo,pa sem mu rajši zamenjala hrano.Sedaj je na veterinarski dieti z hrano RC Digestive low fat,ki ima samo 5%maščob in imamo mir.Pred tem sta pa dobivala dvakrat tedensko obrok iz probiotičnega jogurta,ovsenih,ječmenovih in rženih kosmičev.
LP Tjaša
Logiran
lyzika
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 101


« Odgovor #23 : torek, 19.06.2007 : 07:36:37 »

...no, tudi pri moji kosmatinki ni nič drugače. Velikokrat pa sem opazila, da je izbljunek rumene barve! A gre to za želeočne težave? Sedaj, ko sva na dieti in jema nizko kalorično hrano, pa je bolje in bruha samo še takrat, ko je travo...

lp
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #24 : torek, 19.06.2007 : 07:52:55 »

Če bruha na prazen želodec je morda žolč?
lp
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #25 : torek, 19.06.2007 : 08:43:26 »

Pasenje trave je naraven proces, s katerim si pes uravnava delovanje svojih prebavil.
Pes sam ve kdaj mu ni dobro in to uravnava s travo, enak postopek velja za muce.
Paziti je potrebno le da ne pase trave po pognojenih travnikih - gnojenje z umetnimi gnojili, ki ga težko opazimo in polivanje gnojnice, ker potem res nastopijo težave.
Logiran
bibsy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #26 : torek, 19.06.2007 : 10:33:07 »

Moja tudi je travo, skoraj vsak dan za kakšno pest (pol od tega ji potem pade iz gobca pri žvečenju). Trave ne izbruha, ampak jo pokaka (kako je hecna potem, če ji trava visi iz riti in si rit lovi ker jo žgečka Smiley ). Je pa res, da je travo začela jest šele kak mesec nazaj. Jaz ji zelo rada 2x na teden dam tudi pol kozarčka jogurta (sadnega), ki ga obožuje, pa jo za želodček nič ne moti (glede na to, da mleka ne prenaša najbolje - driska zaradi laktoze). Sem pa kake 3 tedne nazaj bla šokirana, ko se je začela zvijat in pripravljat na bruhanje, končni produkt pa sta bile izbljuvane 2 velike kepe dlak pomešane z želodčnim sokom (običajno dlake pokaka). Lilo ima pa tudi eno zame nenavadno navado obožuje vse sadje in zelo veliko vrst zelenjave (od zelenjave ne mara čebule, česna in korenčka) - pa ne vem če je to posledica primankljaja vitaminov ali kakšnih mineralov - je pa res da tega ne izbljuva in tudi nima driske po tem (torej je že vredu zanjo ?)
Logiran
love0puppy
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #27 : četrtek, 02.08.2007 : 21:26:55 »

tudi moj kuža se kdaj "pase kot bikec" in ima rad skoraj vso vrsto sadja in zelenjave, še posebej paradižnik, papriko in korenček. pri nekaterih bolj kislih vrstah sadja pa dobi drisko, če ga poje preveč: npr. preveč jabolka.
jaz mislim, da ni s tem nič narobe, saj so kužki že po naravi vsejedci in niso tako "zbirčni" kot mucke.
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #28 : sobota, 11.08.2007 : 11:26:32 »

Tudi naša Pia kar pogosto je travo vendar redko bruha  jo ponavadi pokaka.
No, včeraj je spet jedla travo in jo potem izbruhala, prvič je izbruhala rumenkasto slino in travo, potem drugič pa sem videla da je slina rozasta in ko sem pregledala od blizu sem videla, da je kri. Ali je to znak za kaj hujšega??   Undecided Naj še povem, da ni videti, da bi bilo z njenim počutjem kaj narobe, apetit ima isti, je razigrana v glavnem izgleda vse ok.

Lp
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #29 : sobota, 11.08.2007 : 11:47:26 »

Rossy, je glodala kaksno kost pred tem ali kaksen kos lesa ...? Lahko tudi kaksen dan prej.
Lahko ima kaksen tujek v poziralniku in si ga poskusa z bruhanjem spraviti ven.
Samo misel, da ne bo prevelike panike Smiley.
Logiran

Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #30 : sobota, 11.08.2007 : 12:07:58 »

 Kosti ne dobiva, palic in ostalih stvari tudi ne žveči - ni te sorte pes  Smiley.
Danes je bilo tudi vse ok, zjutraj je jedla normalno, ko sma bile zunaj ni imela želje po pasenju, tako da.. ne vem. Jo imam itak skoz na očeh tako da bomo videli kako bo tekom dneva.

lp
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #31 : sobota, 11.08.2007 : 13:08:25 »

Sem se spomnila, da je včeraj na travniku požrla nekaj na brzino, je bila tako hitra, da ko sem se zadrla fuj sem imela prvo občutek, da je tisto izpustila vendar ni bilo ničesar. Mogoče je bila kakšna manjša kost ali mrtva miš - enkrat sma imele že hude boje, (ko je našla mrtvo miš), da jo je izpustila.
Logiran
Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Pasenje trave in bruhanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines