mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 08.06.2024 : 11:05:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: FURMINATOR
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14   Dol
Natisni
Avtor Tema: FURMINATOR  (Prebrano 54288 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #105 : petek, 05.12.2008 : 18:22:10 »

Nekaj mi povejte furminatorci, a ko češete svoje kosmatince dlake letijo naokrog al ostanejo vse v furminatorju?

Pega ima Zoom Groom, eno podobno učinkovito zadevo, kupljeno v Galiju, ki super fantastiš povleče ven vse dlake. Moti me samo to, da dlake ne ostanejo v tej gumi-krtači, ampak letijo vse naokoli. Tako je ne morem česati doma, niti v atriju, ker je potem vse kosmato, ampak običajno to počnemo na sprehodu. Te dni, ko dežuje in sem jaz nemobilna, pa to pomeni, da se manj češemo in dlake se že svaljkajo po stanovanju.
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #106 : petek, 05.12.2008 : 18:36:11 »

mi imamo oboje Cheesy (itak, če imamo pa Skokija pri hiši)
zoom groom uporabljamo samo zunaj, ker vse frči, furminiramo se pa tudi na kavču - dlake ostanejo v njem (zataknjene), zraven imam pa vrečko in jih potem noter mečem (ko se jih dovolj nabere)
res super zadeva - lahko jutri prinesem v šolo, pa probaš?

lp, maja Smiley
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #107 : petek, 05.12.2008 : 18:48:25 »

lahko jutri prinesem v šolo, pa probaš?

lp, maja Smiley

Res bi sprobala. Hvala, hvala.
Zlo hvaležna Pegina mama Grin
Logiran
ulabong
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 129


WWW
« Odgovor #108 : petek, 05.12.2008 : 19:03:11 »

ja jaz imam tudi oboje,sam se mi zdi dale furminaor bolj učinkovita zadevca
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #109 : petek, 05.12.2008 : 19:51:43 »

Jaz sem samo sprobala in malo tudi odfrci, sploh, ce vmes sprejemas se lupcke. Je pa zadeva super fajna. Smo sprobal ze marsikaj pa ni niti priblizkov. Danes nas caka se dolga noc   Smiley. Bomo lepi za instrukcije Wink
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #110 : petek, 05.12.2008 : 20:51:42 »

zraven imam pa vrečko in jih potem noter mečem (ko se jih dovolj nabere)

A boste šli v biznis delanja povštrov?! Tongue Wink

Lahko začneš prodajat povštre iz kvalitetne horjulske dlake, kot posebno rariteto pa take majhne, polnjene z veveričjo dlako Cheesy
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #111 : petek, 05.12.2008 : 21:04:40 »

A boste šli v biznis delanja povštrov?! Tongue Wink

Lahko zaèneš prodajat povštre iz kvalitetne horjulske dlake, kot posebno rariteto pa take majhne, polnjene z veverièjo dlako Cheesy

japajade Cheesy Cheesy Cheesy

Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #112 : nedelja, 07.12.2008 : 14:20:39 »

Furminator za Ajo definitivno NI, žal. Jo zelo cuka in dlaka je potem vsa scufana. Pri Mišku je bolje. Pri mačkah je tudi v redu, vendar se naši prehitro naveličajo in odidejo. Za Arabelo pa sploh ni, je postala kar plešasta po hrbtu. Ima težave s kožo in je njena dlaka očitno preslabo "pritrjena na podlago". Tongue

Malo skeptična. Undecided
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #113 : nedelja, 07.12.2008 : 18:37:06 »

Berem, in razmišljam..
Po eni strani me vabi, po drugi odganja..

Za Bello sem imela Marsov trimer, ki ji je totalka uničil dlako (ker sem jo preveč trimala.. sram ). Zdaj ga sploh ne primem v roke.
Bojim se, da bi se enako zgodilo spet pri furminatorju..  Undecided

Po drugi strani pa bi ga imela, saj se dlake valja po stanovanju "še in še.."

Mh kaj pa vem. Sad
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #114 : nedelja, 07.12.2008 : 18:41:00 »

Jaz sem ga naročila-računam,da bo deloval na Royevi kratki dlaki in UPAM,da bo tudi pri mačkah (vsaj tistih bolj odlakanih) uspešen.
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #115 : nedelja, 07.12.2008 : 21:23:02 »

Odkar uporabljam Furminator, horjulska dama nima več debele riti, gmajniški lepotec ima pa širša ramena od bokov . Marata ga ne preveč, zato je pa meni všeč. Predvsem pri tem mislim na  stanovanje  Cheesy in seveda njuno sanjsko postavo  Tongue  Pri nas se je obneslo česanje zunaj.
Logiran
mcgordy
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #116 : ponedeljek, 22.12.2008 : 10:41:29 »

Lep pozdrav,
Tole, o furminatorju, tole mene že lep čas (odkar sem slišala za to "čudo") zanima...
Zdaj je pa tako. Starši imajo dolgodlakega nemškega ovčarja (imam dve ali tri slikice na mojalbum, pa nisem čisto sigurna, če sem prav razumela, ali smem ali ne objaviti link?), tu pa berem, da za dolgodlake pse ni najboljši? Cena ni ravno tako majhna, da bi kar na blef poskusili...

Pa še to... a vsa tista dlaka, ki je prikazana na filmčkih - a tisto je realna količina od enkratnega furminiranja enega psa??? Zelo veliko se mi je zdi...

Hvala za pomoč.
In hvala za ta krasen forum - ne le o živalih, tudi o avtorstvu sem izvedela mnogo, mnogo novega!
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #117 : ponedeljek, 22.12.2008 : 11:51:28 »

Sem včeraj furminirala mačka Pajota. Bolj ko sem ga, bolj je dlaka dol letela. Sploh se ni nehalo. Potem sem opazila, da ima po hrbtu že čisto razredčeno dlako. Še malo in bil bi plešast. In pojavil se je prhljaj. Zobci so precej ostri in dražijo kožo.

Mislim, da ga ne bom več uporabljala, ostajam pri klasičnih glavnikih.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #118 : ponedeljek, 22.12.2008 : 14:18:03 »

Jaz sem sprobala furminator na moji huskyci in deluje zelo dobro. Ne vem če najbolje deluje na prav kratkodlakih psih, saj je lahko grob do kože. Na psih z daljšo dlako pa mislim, da tudi ne.

Sicer je ne mislim non stop s tem česati, imava tudi druge krtače, le takrat ko je menjava dlake in jo težko dobim ven s katerimkoli glavničkom. Pa še cel teden po uro dan se lahko matram.
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #119 : ponedeljek, 22.12.2008 : 15:56:24 »

Sem včeraj furminirala mačka Pajota. Bolj ko sem ga, bolj je dlaka dol letela. Sploh se ni nehalo. Potem sem opazila, da ima po hrbtu že čisto razredčeno dlako. Še malo in bil bi plešast. In pojavil se je prhljaj. Zobci so precej ostri in dražijo kožo.

Mislim, da ga ne bom več uporabljala, ostajam pri klasičnih glavnikih.

Tudi jaz sem to opazila pri moji mački - po hrbtu sem ji dlako preveč razredčila, tako da ga zdaj uporabljam bolj pazljivo, hrbtu se izognem in dlaka spet raste.
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: FURMINATOR
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines