mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 04:33:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Druge pasme  |  Tema: Ameriški buldog - čvek
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ameriški buldog - čvek  (Prebrano 46038 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #15 : sreda, 23.07.2003 : 20:46:57 »

Mhm, tudi povezave na vzreditelje so zal ostale na starem racunalniku (bom poskusila usposobit, imam gor namrec stare izpite  Grin).

Je pa kar nekaj vzrediteljev v Evropi; tule je seznamcic (med drugim) vzrediteljev (verjetno ni popoln)...dela vec kot prevec hehe.

Od teh mi je najbolj vsec Iceman (tak nedolzen frisek poka).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Biby
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 206


« Odgovor #16 : sreda, 23.07.2003 : 21:08:45 »

Nanook najlepša hvala za pomoč in tvoj čas ki si si ga vzel-a zame
Logiran
altervita
gost
« Odgovor #17 : sreda, 23.07.2003 : 22:13:46 »

Tale stran je stran vzreditelja in ustanovitelja Nizozemskega kluba vzrediteljev za ameriške ali old country bulldoge: http://www.workingamericanbulldogonline.com .
To je tisti klub o katerem sem pisal prej. Med drugim, je na njej je najti linke na strani članov in vzrediteljev, ki med drugim svojo vzrejo označujejo kot vzrejo old english bulldogov (ne olde english, Tomo.) Tole mi ni čisto jasno, zna biti celo da gre za kako razhajanje v poimenovanju med različnimi zvezami v ameriki kot je to primer pri Amstafih in pitbulih. Lahko pa tudi da je tako poimenovan standardni tip. Klasični tip se imenuje "Johnson" po enem izmed "rešiteljev pasme". Kot sem omenil že v prejšnjem postu je bil ameriški, v času reševanja pasme eksterijerno in glede standardov, že tako oddaljen od angleškega, da so pasmi, ki so jo do takrat klicali preprosto buldog, morali najti novo ime.
Zanimivo je, da s temi psi predvsem dela in se je ustanovitelj za pasmo odločil, ko so na Nizozemskem prepovedali pasmo ameriški pitbull (ne am. staford-se pravi druga pasemska organizacija, ista pasma, ampak ok, ni debata o tej pasmi) Zato je zamenjal pasmo in pristal pri ameriških buldogih.

Sem pa v salomoncu nedavno tega opazil da nekdo prodaja buldoge iz "johnson" linije-torej klasični, močnejši, bolj robusten tip buldoga.  Ali gre za resnega poznavalca pasme in rodovniško vzrejo (tu ne govorim o fci rodovniku, ampak da se resni vzreditelji v evropi nepriznanih pasem, vseeno držijo tega, da vodijo lastne rodovne knjige in parijo s potrjenimi samci, so člani kakega evropskega pasemskega kluba, ki generalno vodi rodovno knjigo, ipd. ) ali za wanabeeja pa je spet drugo vprašanje.
Logiran
iztok
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 0


« Odgovor #18 : četrtek, 24.07.2003 : 06:44:28 »

V Portorožu sem mimogrede ko sem slikal agility tekmo slikal še tega psa, pa ne vem, je ameriški buldog al ni?

http://album.agility-slo.net/view_photo.php?full=1&set_albumName=portoroz&id=IMG_0984

Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #19 : četrtek, 24.07.2003 : 07:21:11 »

Jaz bi rekla, da je tole AST. Tisti, ki sem ga jaz slikala je precej vecji in ima glavo bolj podobno bulmastifu. lp
Logiran

kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #20 : četrtek, 24.07.2003 : 13:23:27 »

Tole je ta pes iz Pariza

http://www.imagestation.com/picture/sraid71/pffeb45f7763aea9d7ec2565b54e54841/fb9649c8.jpg

[slika spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran

AM_Bully
gost
« Odgovor #21 : nedelja, 25.01.2004 : 05:14:56 »

Zdravo,
vidim, da je okoli bullyev kar nekaj interesa, haha. Ja, Kaji moram povedat, da je tisto bully. Ne vem kateri sicer po imenu, haha, ampak je bully. In letos bodo bullyi v franciji tudi prvič v zgodovini tekmovali na eni CACIB prireditvi, vendar ne za naslove. V nekaterih državah pa dobijo na specijalkah CAC.
"Zgodovina"  Wink evropskega bullya in njegove organizirane vzreje sega v dalnje leto Grin 2000, ko je nekaj vzrediteljev, ki so že vzrejali pod okriljem FCI (druge pasme, oz so bili dejavni v "organizirani" športni kinologiji) reklo NE anarhiji ki je vladala med vzreditelji v Evropi, stopilo skupaj in ustanovilo krovno organizacijo  EABC/CEBA, združenje lastnikov in vzrediteljev. Slednje si dokaj uspešno prizadeva, da bi bili sprejeti v FCI (odtod tudi tekma-razstava v franciji letos), in da bi se situacija z rodovniki uredila -tistile klub, na nizozemskem recimo, je privat klub, kateremu pedigreje izdaja nizozemska "fundacija za stare pasme", ki je najverjetneje tudi v lasti tega istega lastnika "nacionalnega" kluba. Upam da bodo taki vzreditelji po sprejetju pasme v FCI odpadli kot knofi z gat.
V evropi po standardih FCI deluje le vzreja znotraj CEBA. Tudi v ameriki je največja rodovniška organizacija  za bullye ABA, korumpirana do konca -slikica legla od daleč in 25 dolarjev za rodovnik, je vse kar potrebuje vzreditelj. mama in ata lahko napiše katerakoli dva imena psov, ki so že v registru in jim sprintajo rodovnik. Malo je pa dobrih vzrediteljev, ki pač ta največji register uporabljajo, ker boljšega pač ni...

Tako da je treba bit previden do konca. tudi v evropi je nekaj dobrih vzrediteljev, ki pa iz filozofskih in drugih prepričanj, žal niso v CEBA (predvsem nasprotujejo vključitvi v velike pasemske organizacije ker s tem dobi pasma ime tudi med politiki, v evropi pa radi prepovedujemo pasme tipa bull, tudi sama FCI rada da kako priporočilo o nešolanju psov za obrambo, itd., po drugi strani pa se bojijo tega, da bi poslej zaradi razstav, prevladala manj zdrava, karakterno šibkejša, a "lepša" linija), imajo pa ABA rodovnike. Gornji lastnik nizozemskega kluba, ni med njimi...

ok, razen tega...nekdo je zapisal da dobi telefonsko od slovenskega vzreditelja. bi me res zanimalo kdo je ta, če lahko še jaz dobim, na privat. Sem pa tudi jaz opazil, da nekdo ponuja leglo bullyev iz Johnson linije v Salomonu, ampak sem videl da mora biti to nek možakar iz Srbije- za tistega pa vem, baje ima kar dobre pse. In tudi klical nisem,ker sem že zmenjen za psa.
Me pa res zanima če je kdo kakega srečal pri nas. Odkar je tema odprta, očitno samo Kaja, pa še ona v tujini. A bomo res čisto saaaaaami na sveti?? Cry
Logiran
AM_Bully
gost
« Odgovor #22 : nedelja, 25.01.2004 : 12:43:57 »

Pa še nekaj linkov (doslej preverjenih kot takih)  resnih vzrediteljev in klubov iz Evrope -ne glede na članstvo v CEBA.

http://dogsports.de/EABC_Home/eabc_home.html- ECBA/CEBA
http://www.americanbulldogs.org/ - Nemški klub
http://www.pixum.de/members/ambull/?&ktw=2c0a080ab9021559301bc0495840f8d9 - Slikice z Evropskega prvenstva 2003
http://www.americanbulldogs.de - Psarna Chiva's - Nemčija
http://www.lorenz-american-bulldogs.de/ Black Eye Bulldogs
http://www.myamericanbulldog.com/ My American Bulldog- Italija
http://www.geocities.com/hansombulls/ Hansom Bulls -Danska


Toliko zaenkrat, bom še dodal kaj, če za koga zvem
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #23 : nedelja, 25.01.2004 : 12:56:48 »

Citat
Ja, Kaji moram povedat, da je tisto bully

Katerega mislis? Mojega ali tega: http://album.agility-slo.net/po/IMG_0984 Za tistega na moji sliki vem, da je am. buldog. lp
Logiran

AM_Bully
gost
« Odgovor #24 : nedelja, 25.01.2004 : 13:18:09 »

To slikco ki si objavila sem mislil, ja. V parizu praviš? Pa si samo tegale videla ali jih je bilo kaj več tam?
Logiran
AM_Bully
gost
« Odgovor #25 : nedelja, 25.01.2004 : 15:18:55 »

hehe, bom malce pameten in bom popravil Sioux:
Silberado's-saj je tudi tam na Hexentalu linkec, pa vseeno.
Za obema psarnama, Hexental (rotweiler-FCI registrirana) in Silverado's, stoji Guy Verschatse, ki je tudi eden od dveh delovnih sodnikov  (SCH, ZTP/TAN/TT, AD, Koerung/BST) poleg Petra Heipa, ki ima psarno Chiva's. Oba sta dva izmed goraj omenjenih vzrediteljev, ki imajo tudi FCI psarne in so se združili v CEBA/EABC

To so bullyi, ja Sioux, haha. Vzdržljive trpežne mrcinice. Ne pa debeloglavci iz filmov oz.-kot sem si ga najprej sam predstavljal: buldog iz Tom in Yerrya. Tisti, ki si protezo zamenja preden gre Toma lovit, haha.
No, čez čas ko bomo imeli leglo, se bomo pa mogoče kaj zmenili, haha, ko praviš, da bo tvoja druga pasma  Wink  Cheesy.
Logiran
AM_Bully
gost
« Odgovor #26 : nedelja, 25.01.2004 : 16:01:42 »

 Shocked  Shocked ..pokaži, prosim... Shocked Shocked  Cheesy
Za Slovenijo ne vem. Sem povsod spraševal, pa nihče nikogar ne pozna, zato sem upal da bo tule kdo kaj rekel. Kot vidim je tema že kar nekaj časa gor, pa razen kakih občasnih interesentov ni zaslediti, da bi bil kak tule. Lahko pa da je kje kak skrit, hehe...Jaz upam, da bom še kakega staknil kje, da si bi lahko kako izkušnjo izmenjala. Bom kar pogrešal kako sorodno dušo.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #27 : nedelja, 25.01.2004 : 16:07:27 »

Ne, videla sem le tega. Verjetno je lastnik razstavljal kaksno drugo pasmo in je tega psa peljal le na razgibavanje. Pa prav prijazen kuza je bil. Ceprav sem tako od zadaj pritekla za njima (sem se bala, da mi bosta usla Cheesy) je bil pes v trenutku zraven pripravljen na cohanje, lastnik pa na zaslisevanje. Grin
Bom poskenirala se drugo sliko, da se vidi cel kuza, postava pa to... lp
Logiran

AM_Bully
gost
« Odgovor #28 : nedelja, 25.01.2004 : 17:05:10 »

Čudno je tudi to, da jih šolajo obrambo,hehe, a ne. Grin Grin.
Zakaj bi bilo čudno?
Hehe, samo retorično se sprašujem seveda. Popularnost teh psov v delovni kinologiji, je čedalje večja predvsem zaradi prepovedi nekaterih, za delo zelo primernih in odličnih pasem, ki so prav zaradi tega ker jih FCI priznava, na udaru politikov, ki pišejo restriktivno zakonodajo. Govorim na splošno kako je to po evropi urejano...No, tudi sama FCI ne skopari s "priporočili o nešolanju določenih pasem"-seveda zgolj tistih, ki so pod njenim "okriljem".
Zato je (tudi meni) povsem nerazumljivo, zakaj vzreditelji zbrani v CEBA, stremijo k temu, da bi bila pasma priznana s strani FCI. Po mojem skromnem mnenju bi morali stremeti zgolj k ustanovitvi lokalnih klubov ter vzpostavitvi sistema izdaje rodovnikov na način (tetovirni referenti, vzrejni pregledi...), ki bi onemogočal mahinacije z njimi in uvoz krvi iz drugih pasem v smislu vzrediteljevega "popravljanja" tipa. Predvsem s tem, in pa z začetnim striktnim selekcioniranjem plemenskih psov glede na tip in zdravstveno stanje, bi lahko pasma povsem samostojno preživela zunaj FCI in vsaj nekaj časa zunaj dosega kakih prepovedi.
Sam sem se za to pasmo odločil predvsem zato, ker je kot nepriznana in redka pasma, po vseh dosedanjih izkušnjah, odlična delovna pasma, hkrati pa ima še tisto čemur jaz pravim škatlasta lepota, hehe. Pasma seveda ima neke "felerje", katera jih pa nima, vendar se resni vzreditelji zavedajo tega in se trudijo izboljšat zadeve. Generalno gledano je pa to pes za vse športne namene (agility, weight pulling, irondog, obramba, poslušnost, sledenje, reševanje...) in družino. Je pa seveda tudi pes s "posebnimi potrebami", haha, tako da ni za prav vsakega.

Ampak najverjetneje moja bullyka vseeno ne bo dolga leta visela z markerjev, ker se bojda obeta generalna prepoved šolanja psov za obrambo, tako da... Cry
Logiran
risa
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #29 : nedelja, 09.05.2004 : 10:24:46 »

ojla!
pred kratkim sem spoznala ameriške buldoge (ne v živo) in me je pasma čisto navdušila.

Am_Bully: iz tvojih postom sem razbrala, da že imaš doma malo am. buldoginjo in bi te prosila za tvoje izkušnje s to pasmo. zanima me predvsem kako se obnašajo do drugih psov? ali imaš kej problemo s tem? drugače pa se mi zdijo zelo družinski in ljubeči psi, ane?

zelo hvaležna bom vsem, ki imajo kaj izkušenj z am.buldogi.

lp r.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Druge pasme  |  Tema: Ameriški buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines