mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 09:54:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: hrbtenica
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: hrbtenica  (Prebrano 4628 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
milivanili
novinec
*
Sporočil: 16


« : sreda, 21.03.2007 : 09:21:55 »

Imam eno vprašanje.

Moj kuža bo star 1 leto, je mešanček med kraškim ovčarjem in ... nevem kaj še. Težak je 30 kg in ni predebel. Zanima pa me zakaj ko hodi ali teče (počasi) naredi tako puklico na sredi hrbta. Ko ga takrat pobožaš čutiš njegovo hrbtenico nekje na sredi hrbta in to recimo ene 20 cm na dolgo. Drugače, ko stoji pa ima popolnoma raven hrbet in se hrbtenice ko ga pobožaš ne čuti. Ali je to kaj narobe, ali samo še raste.... Drugače se goblje normalno, nič ga ne boli...
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #1 : sreda, 21.03.2007 : 14:54:09 »

Pozdrav

Pri nas je tudi podobna zadeva. Smo bili na celjski razstavi ( stara je 9 mesecev) in je sicer dobila psička oceno zelo perspektivna, samo sodnica je rekla, da nima usklajene hrbtne linije z gibanjem. Ravno tako naredi malo pukle, ko teče. Ko pa stoji, je hrbet popolnoma raven. Potem je rekla, da se to odpravi s tekom ob kolesu.
Nato sem klicala vzrediteljico, ki je rekla, da niti pod razno pes do 1 leta NE sme tečt ob kolesu, zaradi kolkov. Pes še raste je rekla in je v razvoju, tako da je potrebno počakat, da se do konca razvije.

NA sedaj pa nevem kaj naj. Nič nismo ukrepali, poslušali smo vzrediteljico in čakamo, da psička do konca zraste.

Sem pa opazila, da naredi puklo samo ko teče in ni pozorna , ko pogleda med tekom dol oziroma ko ne gleda mene gor. Drugače pa je ok.

Ima kdo s tem kake izkušnje?? Kak nasvet??
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: hrbtenica
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines