mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 17:43:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega posamezne pasme  |  Tema: Nega maltežanov
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nega maltežanov  (Prebrano 42745 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #90 : sreda, 18.05.2005 : 08:47:12 »

Mel, me pa prav resno zanima, koliko stika si pa imela z bishoni (pa ne glede ali bologneserji ali friseji; da o havaneserjih niti ne govorim).

No ja, JennyK, vidim da si me narobe razumela! Vsekakor je narobe, da so "Maltežani"  podobni komurkoli drugemu kot le Maltežanom. In tega nisem odobravala če si me slučajno ti tako razumela! Maltežan spada v podvrsto Bišonov, in definitivno so te "mešančki" bolj podobni Maltežanom, kot mešančki z Višavcem, ki je terier ok?
To je vse, ne odobravam pa ne engega ne drugega. Nisem vedela, da je treba to za nekatere toliko poudariti, saj je to že razvidno iz vseh ostalih postov.

Ce lahko pripomnim: strinjam se popolnoma, da to, kar pri nas na stirih tacah hodi po svetu in se prodaja za maltezana, je vse prej kot maltezan.
Ampak oprosti: se manj pa so podobni bologneserjem ali frisejem!
Imamo vsaj to sreco, da je v SLO veliko manj "iznakazenih" bishonov kakor maltezanov.

Le toliko, v vednost!

Ampak oprosti , še manj pa so podobni tisti, ki so mešani z Višavcem, čivavami itd...

Le toliko, v vednost!

LP,
Diana
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #91 : sreda, 18.05.2005 : 08:48:29 »

Super, da je tvoj kuza pri teh letih se tako zdrav in prav rada bi tega veterancka kje vidla. Se vedno sem nora na maltezane ceprav sem si obljubila, da je bil Tamu moj prvi in zadnji maltezan Smiley

Z veseljem ga predstavim Wink

LP,
Diana
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #92 : sreda, 18.05.2005 : 13:00:40 »

Ozzy, Orija od Mel, lahko vidiš tudi na slikcah s srečanja. Wink Npr. tule. Smiley je še veliko drugih maltijev, tako da si lahko napaseš oči(če so ti še vedno všeč).



Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #93 : sreda, 18.05.2005 : 15:42:16 »

He, he ja Jessy, ampak tukaj je mali skuštranček Wink, a ne?

LP,
Diana
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #94 : sreda, 18.05.2005 : 16:05:48 »

Hm Smiley kateri je od katere in katera je katera? Wink
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #95 : sreda, 18.05.2005 : 16:13:29 »

Jao, a čmo se preseliti v temo o maltežanih, da ne bomo tukej pod nego štrikale o tem.  Grin Grin Grin
Logiran
cofa
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 22


« Odgovor #96 : sobota, 24.12.2005 : 14:55:56 »

Zivjo!
Jaz svojo pocesem priblizno na tri dni pri kopanju pa ji dam na dlako balzam ki sem ga kupila od Marije Frlez in je zelo dober .Moja Lady nima vozlov in tud cesanje je lazje, vedno cesite vlazno dlako ne suhe.Ja jessy verjamem da imas tezave z cesanjem tud jaz sem jih imela ko je moja bila toliko stara. Ni pomagalo nic.Sedaj pri enem letu in se malo, teh problemov ni vec ,malo seveda zaradi balzama nekaj pa se mi zdi da dlaka postaja malo drugacna, ne vem ali je res ali mam mogoce samo tak obcutek.Pia ti verjetno ves kaj vec o tem ce je mozno da se dlaka spremeni oz. postane bolj debela ne vec tako puhasta.LP Grin

JS IMAM 10 MESECEV STAREGA MALTEŽANA. Strinjam se da res drži da se dlaka spreminja saj se mu zelo pogosto dlaka vozlja. Ko je mokra se prav vidi kako puhek odpada in se zavozlja v dlako. Zato je vsak dan glavnik poln krtač. Mene zanima kako maltežanom čistite dlako okli oči??? Kako odstranjujete zaspanče, moj ima pod očmi namreč dlako rjave barve!
čaw Huh Huh Huh
Logiran
cofa
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 22


« Odgovor #97 : sobota, 24.12.2005 : 14:57:52 »

Pia!
Pozanimaj se prosim,saj jaz sem dobila kar nekaj razlicnih informacij.Nekateri pravjo ,da manjse pasme dalj casa rastejo se pravi do dveh let Huh ne vem ali je res.Moja je sedaj velika 21 cm plecne visine zato me zanima ali bo se vecja,dolzino ima pa 25 cm (se pravi od vratu do repa).LP Grin
Mene pa zanima kako se sploh meri plečna višina?( od kje do kje)
čaw
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #98 : torek, 27.12.2005 : 23:44:09 »

JS IMAM 10 MESECEV STAREGA MALTEŽANA. Strinjam se da res drži da se dlaka spreminja saj se mu zelo pogosto dlaka vozlja. Ko je mokra se prav vidi kako puhek odpada in se zavozlja v dlako. Zato je vsak dan glavnik poln krtač. Mene zanima kako maltežanom čistite dlako okli oči??? Kako odstranjujete zaspanče, moj ima pod očmi namreč dlako rjave barve!
čaw Huh Huh Huh

Upam, da imaš pravilno pin brush krtačo, saj je to zelo pomembno in v končni fazi tudi veliko pripomore k lažjemu razčesavanju, obenem pa ohranja lepo dlako in jo ne poškoduje. Potrebuješ tudi kovinski glavniček.

Dlako pod očkami se čisti vsakodnevno, po možnosti večkrat na dan. Vsak lastnik Maltežana ima verjetno svoj način - nekateri uporabljamo samo vodo, drugi razne tekočine za odstranjevanje oz. umivanje dlake pod očkami...najbolje bo, da preizkusiš kaj "vama" najbolj odgovarja.

Pridruži se nam v temi o Maltežanih, malo preberi poste za nazaj, pa se boš morda lažje odločila Wink

LP,
Diana
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #99 : sreda, 28.12.2005 : 09:44:13 »

Aha, dobro je tudi, da mu po možnosti večkrat dnevno na suho očistiš očke - odstraniš zaspančke in ga obrišeš s suho brisačko, ko mu teče iz očk.

LP,
Diana
Logiran
cofa
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 22


« Odgovor #100 : četrtek, 29.12.2005 : 20:03:13 »

Aha, dobro je tudi, da mu po možnosti večkrat dnevno na suho očistiš očke - odstraniš zaspančke in ga obrišeš s suho brisačko, ko mu teče iz očk.

LP,
Diana

oj!
Hvala za nasvet! Tudi jaz sem do danes maltežanu čistila očke z vatkami namočenimi v toplo , mlačno vodo. Vendar pa sem mu začela zaspančke odstranjevati šele jeseni ima zdaj pod očmi rjavo barvo (nisem vedela da bo dlaka porjavela, zdaj je prepozno)
Oči se mu tudi pogosto solzijo zato sem zdaj poskusila kaplice jean peau za oči. Upam da bo pomagalo. Sicer pa je krivo tudi to da je imel moj maltežan dolgo dlako ki mu je uhajala v oči, dlake pa mu nisem pogosto spenjala v čop (ni se namreč pustil).
Dlako sem mu zdaj postrigla tako da mu ne gre več v oči.

Adijo!
LP! Smiley Undecided Angry
Logiran
cofa
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 22


« Odgovor #101 : četrtek, 29.12.2005 : 20:05:38 »

OJ!

Kok imate kaj velike vaše maltežančke(plečna višina)?
Ali kdo ve pri kateri starosti maltežan neha rasti??

Čaw!
Logiran
cofa
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 22


« Odgovor #102 : četrtek, 29.12.2005 : 21:51:53 »

ČAO!

Mene pa zanima, če kdo od vas svojega maltežančka postriže sam doma? Ali ga postriže s škarjami ali z mašinco? Jaz sem svojega že strigla, vendar samo po glavi in ne vem če bi se pustil postriči, ker se mi zdi da bi  bil precej nemiren?!
LP!
ČAW
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #103 : petek, 30.12.2005 : 11:46:19 »

ČAO!

Mene pa zanima, če kdo od vas svojega maltežančka postriže sam doma? Ali ga postriže s škarjami ali z mašinco? Jaz sem svojega že strigla, vendar samo po glavi in ne vem če bi se pustil postriči, ker se mi zdi da bi bil precej nemiren?!
LP!
ČAW
Jaz svojega strizem s skarjami in masinco. Je pa res, da mora biti pes za strizenje z masinco popolnoma razcesan Wink
Plecna visina psic se giblje nekje med 20-23 cm, pri psih pa nekje med 21 in 25 cm.

Logiran
cofa
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 22


« Odgovor #104 : petek, 30.12.2005 : 19:59:33 »

Jaz svojega strizem s skarjami in masinco. Je pa res, da mora biti pes za strizenje z masinco popolnoma razcesan Wink
Plecna visina psic se giblje nekje med 20-23 cm, pri psih pa nekje med 21 in 25 cm.


HVALA
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega posamezne pasme  |  Tema: Nega maltežanov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines