mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 16:17:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Tuljenje
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tuljenje  (Prebrano 16244 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« : četrtek, 24.11.2005 : 10:10:33 »

Verjetno ste to temo že kdaj obdelali, a je ne najdem, zato sem začela znova.

Imamo skoraj 11 mesecev staro psičko. Zadnje čase imamo problem, da med našo odsotnostjo hodi okrog hiše in otožno zavija in tuli. To traja vse dokler ne pridemo domov, takrat pa skoraj ponori od sreče in veselja. Moram pa tudi povedati, da jo puščamo samo le ko smo v službi in zelo zelo redko popoldan ali zvečer, drugače je vedno z nami. Ko popoldan gre kdo od domačih od hiše, ga vedno spremlja in potem nekaj časa sedi pred vrati in čaka, če se bo vrnil. Najraje bi nas imela vedno vse na očeh (kar je sicer tudi delno v njenih genih).
Ker je to tuljenje zelo moteče za sosede, lepo prosim nasvet, kako jo naj tega odvadimo.
LP!
Logiran
gucci
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #1 : petek, 02.12.2005 : 21:03:16 »

Pozdravljena, mi imamo pekinezerja in imamo podobne težave. Naš začne renčati na svoj rep, kakor hitro ga pustimo samega ali odvrnemo pozornost od njega. Poskušali smo že zlepa in zgrda, malo pomaga samo to, da ga tisti hip zamotimo s kakšno igračko.
Odvaditi pa ga nam do sedaj še ni uspelo.
A je pri vas že kaj napredka?
LP. Lips Sealed
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #2 : sobota, 03.12.2005 : 08:57:19 »

Zacnite z majhnimi koraki. Pustite jo samo za par minut in jo pohvalite ko pridete nazaj, nato pa cas povecujte. Da bo razumela, da vedno pridete nazaj. V odsotnosti ji tudi lahko pustite kaksno kost ali igrace, da se bo zaposlila
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #3 : petek, 09.12.2005 : 13:40:19 »

Zacnite z majhnimi koraki. Pustite jo samo za par minut in jo pohvalite ko pridete nazaj, nato pa cas povecujte. Da bo razumela, da vedno pridete nazaj. V odsotnosti ji tudi lahko pustite kaksno kost ali igrace, da se bo zaposlila

Nismo se razumeli! "Majhne korake" smo že uspešno "obdelali" spomladi, ko smo jo, pasjo dojenčico, prinesli domov. In je do nekako mesec dni nazaj bilo vse vredu, lepo nas je vedno počakala, da pridemo domov, brez problemov. Zadnji mesec dni nazaj (približno) pa jo je nekaj "pičilo" in noče biti več sama doma. Sedaj "majhni koraki" ne pomagajo več, ker psička že točno ve zakaj gre, ko se pakiramo od hiše. Ne "podkupim" je niti z igračo, niti s priboljškom. Včasih jo sosedje pridejo pocrkljat - tudi to ne pomaga, ona joka in hoče NAS in to DOMA! Grin Huh Zna kdo kako učinkovito "finto"?
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #4 : petek, 09.12.2005 : 17:02:14 »

Preden jo pustis samo, jo fejst zmatras in nahranis. Ni vrag, da ne bo spala.  Wink
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #5 : četrtek, 11.05.2006 : 08:12:20 »

Hojla!

Minilo je kar nekaj časa od takrat ko sem prvič pisala. Naša psička je sedaj stara petnajst mesecev, v kratkem bo opravljala BBH izpit, vsak dan je pametnejša Wink, mi pa žal ne. Sad sram  Undecided Namreč še vedno je nismo odvadili vsakodnevnega žalovanja ob našem odhodu. Huh
Tudi jutranja igra ali laufanje ali sprehod, kot ste svetovali ne pomagajo. Potem se res spravi k počitku, ampak za pol urce, pa konec. Potem se pa psička ves dan potika okrog hiše ali pa sedi na terasi in... nas čaka. Ob vsakem brnenju avta ali človeških korakih steče proti cesti gledat, če smo mi. Če pa po četrti uri še ni nikogar od nas domov, pa naredi pravo "opero". S tem, da ni najbolj osamljeno in zapuščeno bitje na svetu! Angry Skoraj vsi sosedje imajo pse, potem so tu "naši" upokojenci, ki ko gre kateri mimo, jo vedno počohlja in pokramlja z njo. Pa nič, ona "poje". Angry
Poskusili smo že tudi tako, da sva jo z možem vmes med službo izmenično obiskovala, tako sva ji skušala pokazati, da je nismo zapustili, pa je bilo potem ob odhodu še hujše.

Kaj naj naredimo z našo razvajenko, saj se konec koncev že od kar jo imamo, vedno znova in vsak dan vračamo domov in ji tako dokazujemo, da se bomo vrnili k njej???! Kako utišati našo "operno pevko"? Sedaj me je že krepko strah za njo, ker enemu sosedu (le-ta nima psa, pač pa mačke) že pokajo živci zaradi njenega "petja" (kar je povsem razumljivo) in se bojim, da mu ne bi nekega dne živci dokončno počili. Undecided
Ima kdo podobne izkušnje? Roll Eyes Smiley
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #6 : četrtek, 11.05.2006 : 09:07:20 »



Ima kdo podobne izkušnje? Roll Eyes Smiley


Ja  jaz Smiley
Rešitev , ki se je obnesla  je bila:  Še en pes Grin
Sedaj je pa mir Cheesy
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #7 : četrtek, 11.05.2006 : 11:20:17 »

Ja  jaz Smiley
Rešitev , ki se je obnesla  je bila:  Še en pes Grin
Sedaj je pa mir Cheesy

Balzam za moja ušesa. Cheesy Cheesy
Moj mož: "Ali jaz ali še en pes!" Shocked Angry
Naš maček culo na rame pa gremo. Cry Cry
Sosed pa v nakup puške. Angry Cool
Logiran
horvat73
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 217


« Odgovor #8 : četrtek, 11.05.2006 : 16:21:08 »

Se popolnoma strinjam z Damayanti - še en pes za družbo, druge rešitve ne vidim. Mislim, da se potem ne bo treba bat soseda, ker bo "jokanje" skoraj gotovo ponehalo.

Meni osebno bi se pes, ki bi moral samevati vse dokler ne pride kdo iz službe, smilil in bi prav gotovo ! nabavila še enega... (pri nas imam sicer srečo, da je nenehno nekdo doma .. Wink )

Vem pa, da lahko nekatere živali (npr. konji), zbolijo (predvsem psihične motnje), če so večino časa sami - če je lahko tudi pri psih tako, sicer ne vem, prav gotovo pa je vaša psička očitno "družabni tip" Cheesy, ki ne prenaša samote, tako da ...


Lp
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #9 : četrtek, 11.05.2006 : 18:20:38 »

Ta nasvet, o se enem psu, se lahko obrne tudi v drugo smer.
Mi smo imeli enega psa, ki je lepo spal, ko nas ni bilo doma in sosedje skoraj vedeli niso, da ta peso obstaja. No, pa smo dobili se enega psa. Zdaj se pa cele dopoldneve druzno dereta na vse, tudi parkirane avtomobile, ce ne gre kaj bolj "pametnega" mimo.  Wink
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
horvat73
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 217


« Odgovor #10 : četrtek, 11.05.2006 : 20:05:17 »

Ja, samo pri Tripikice je situacija obrnjena, ne? Psička joče, kadar je sama in ne prespi samotnih ur .... Res pa seveda je, da bi lahko bil v nasprotnem primeru dupli učinek (ojej!!! Sad  Sad ).
Ne vem, mogoče pa bi lahko poskusila s kakšnimi počitnicami pasjega prijatelja, če ga ima, da se preizkusi teorija ....?
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #11 : petek, 12.05.2006 : 07:35:08 »

Ok, lepo bi bilo imeti še enega kužka, vendar bi se nam lahko zgodilo, da bi bila naša psička na novo "pridobitev" ljubosumna, ali pa si enostavno ne bi bila simpatična in se sploh ne bi marala. Potem bi še bila pri nas "veselica" Shocked Huh Grin.
Tako, da še vedno iščem "recept", da bi ostali pri enem psu in tega umirili. Ker kadar ji je pa vsega dovolj, se spravi na neko stvar in jo iz protesta uniči. Angry Kar se mi pa zdi precej kritično, ne samo iz vidika škode, predvsem iz vidika nemogočega obnašanja, ki ga ne sme biti. Roll Eyes Undecided Tako obnašanje me skrbi. Undecided
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #12 : petek, 12.05.2006 : 09:05:11 »

Tripikica

Kolikor razumrm je vaša psička že pridno počakala na vašo vrnitev, stanje pa se je spremenilo okoli njenega 11 meseca, ste pomislili na možnos, da se je vaši psički ob vaši odsotnosti zgodilo nekaj, česar ne mora pozabiti in se zaradi tega počuti varno le v vaši bližini. Saj, kolikor razumem imate psičko vedno na vrtu, mimo katerega se sprehajajo raznorazni ljudje. Drgače ne morem povezati njenega sedanjega vedenja ,kot s neko slabo izkušnjo, katera jo je zaznamovala, posebaj zato, ker je že bila navajena vaše odsotnosti in takrat ni lajala, ter vas je lepo počakala.

Poskusite morda lahko psičko zapreti v hišo, za čas vaše odsotnosi, pustite ji pa oblačilo člana družine na  katerega je psička najbolj navezana.
Mi smo se posluževali te metode pri prejšni psički, sicer mladičku ,s katero smo imeli kar precejšne težave pri njeni socializaciji. Metoda je delovala.

LP in veliko potrpljenja!
Logiran
bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #13 : petek, 12.05.2006 : 09:08:34 »

Tripikice: A kosti ji daješ? A jih ima sploh rada? Moja sicer ne dela nobenih problemov s tem, ampak včasih, ko smo na bajti in še nimamo ograje, bi ona kar okoli hodila in če kaj delamo, ne moremo vedno gledat, kje je, takrat ji dam kakšno govejo kost in se potem z njo ukvarja kakšno uro, potem pa od vse utrujenosti zaspi. Lahko daš tudi tiste kosti iz kože, rabi dlje časa da jo uniči do konca kot govejo.
Lp
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #14 : petek, 12.05.2006 : 10:07:11 »

Ja, tudi jaz sem pomislila kot je omenila Žiži; da jo zaprete v hišo... Če ne drugega, se bo lajanje vsaj manj slišalo ven?  Undecided  Čeprav je pa po drugi strani možno, da se bo Duka lotila "preurejanja" hiše? Angry Te pa popolnoma razumem... ker imam jaz pri Jenny praktično identičen primer. No, doma je sicer mir, ampak težava nastane, ko se peljemo v avtu. Če je brzina hitra in cesta ravna (torej da ni ovinkov, smerokazov in bremzanja) je ok - čim se vozimo počasneje -ali bog obvaruj- ustavimo avto, se začne cviljenje!! Angry Nimam ideje zakaj (navajena je avta in vožnje od prvega dne; nima nobenih slabih izkušenj)  in/ali kako težavo sploh rešiti!? Težava je ravno v tem, ker je že odrasla gospodična, ki "ve, zakaj se gre"; torej da je ne bomo nikjer pustili ali kaj podobnega, pa ga takole lomi...  Huh Tako da sem se delno že sprijaznila s tem, da bomo petje v avtu poslušala še kakih 12 let?!
Tripikice - če boste pogruntali kako učinkovito rešitev - se tudi jaz priporočam za navodila!
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Tuljenje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines