mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:05:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Tezave z jetri?
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tezave z jetri?  (Prebrano 18933 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
BlueMaco
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 113


« : petek, 19.12.2003 : 12:57:16 »

Pozdravljeni!

Imam problem z mojo amstaffico. Zadnjih 10 dni pogosto bruha - po obroku, pa tudi po pitju vode. Peljala sem jo k veterinarju, ki ni otipal kaksnih sprememb. Po navodilih sem jo drzala na dieti, vendar so se problemi spet pojavili. Vceraj sem jo peljala spet k veterinarju - naredil je hitri test urina, ki ni pokazal kaksnih sprememb, in pa krvne teste. Rezultate sem dobila danes. Izkazalo se je, da ima zelo povecan jetrni encim ALT (alanine aminotransferase).  Shocked  Huh
To se mi zdi zelo cudno, saj ji ne dajem nobenih zdravil ali dodatkov.  Huh  Huh

Ima kdo kaksne podobne izkusnje?
Jutri jo peljem se na slikanje in ultrazvok (ta verjetno zaradi praznikov kasneje).

Sicer je psica zivahna, dlaka izgleda zdrava, tek normalen, le njena teza je v casu teh tezav upadla za 1 kg!
Njeno blato izgleda popolnoma normalno.

S takimi zdravstvenimi tezavami se se nisem srecala in bi vas lepo prosila za kakrsen koli nasvet ali informacijo.  Sad

Lp, Tina  Sad
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #1 : petek, 19.12.2003 : 13:11:45 »

Tina zivjo,

pri Bafiju se je tudi to pojavljalo. Veterinar je predpisal dieto (ampak, ne me vprasat, kaj tocno, ker je sedaj ze nekaj casa od takrat), redno pa smo mu kontrolirali sladkor (imel je znizan sladkor v krvi tudi). Zadeva se je z dieto (mislim, da kaksne posebne terapije bi dobil), uredila in od takrat je b.p. (to je bilo leta 2000). Vso tezo je pridobil nazaj (bil je pa kot okostnjak takrat). Edino, kar sem naredila, je bila sprememba hrane za vse pse - sli smo na lamb&rice (zaradi manjsih mascob v hrani in lazji prebavljivosti).
A ja - meni ga ja dr. Capuder zdravil.

Barbka
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
BlueMaco
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 113


« Odgovor #2 : petek, 19.12.2003 : 13:19:23 »

Zivjo Barbka,

Pozabila sem napisati, da ima povecane vratne bezgavke!
Sama sem ze premisljevala tudi o zamenjavi hrane na lamb & rice.

Lp, Tina
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #3 : torek, 20.01.2004 : 13:31:19 »

Hojla, Tina!

Malo pozno sicer, ampak mogoce vama pa z Ruby vseeno pride prav.

Pri tezavah z jetri se zelo dobro obneseta silimarin in SAM-e (s-adenosil-l-metonin).

Ce so vzrok tezav jetra, se splaca poskusiti.

Pocohaj Ruby se v mojem imenu,
Mojca
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #4 : sobota, 22.10.2005 : 09:47:08 »

Tina, mi lahko poves kaj vec o tem, kaj ste potem poceli z Ruby, kaksno zdravljenje je imela in kako je z njo zdaj? Hvala. Redik ima namreč isto kot Ruby. Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
BlueMaco
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 113


« Odgovor #5 : ponedeljek, 24.10.2005 : 18:50:46 »

Neza,

Takrat se je izkazalo, da je pojedla nekaj, kar se ji je zapackalo v zelodcu... Ruby sem peljala se na ultrazvok v LJ, pa tudi pregledali so ji vzorec tkiva, vendar takrat ni nic kazalo na raka.
Presenecenj pa ni bilo konec. Na rentgenu se je namrec pokazala tudi "senca" v blizini vranice.
Takrat se ni bilo jasno, kaj in kako, veterinar mi je povedal, da pac je moznost, da gre za tumor.

Celotna zadeva se je umirila in potuhnila.

Letos jeseni je spet udarilo ven. Ruby je postala apaticna, na vsake toliko pa je imela impulzivne izpade agresije do drugih psov in tudi sicer se je njeno obnasanje spremenilo. Videla sem, da jo nekaj boli. In ko je tako nekega vecera lezala ob meni na kavcu, sem opazila bulo, takoj za prsnim kosem. Videlo se jo je le, ko je sprosceno lezala na boku. V tistem trenutku mi je bilo takoj jasno, da je to tista "senca", ki se je po skoraj 2 letih pojavila v precej vecji obliki. Ruby sem peljala k veterinarju na slikanje in teste. Na mojo veliko grozo se je izkazalo, da ima tumor na vranici. Velik kot pomaranca...
Ruby je bila uspesno operirana. Zdaj je ze priblizno mesec od operacije in ze veselo skace naokoli. Vidim, da se pocuti veliko bolje. Odstranili so ji celo vranico s tumorjem. Vranica je bila mocno povecana. Izgleda, da se ni sirilo dalje.
Zdaj pac maksimalno uzivam z njo, dokler nama je dano.

Lahko, da ima Redik tudi nekje v telesu "zarisce", kajti taki rezultati in situacija z bezgavkami ze kazejo v to smer. Tezko je reci. Si ga dala kaj slikati ali vsaj na ultrazvok?

Lp, Martina

p.s. Prilagam pa sliko Ruby, zdaj ze po operaciji. Ruby je stara 7,5 let.

http://bluemaco.moj-album.com/slike/106308/1hM9wqJtE92tCvt0.jpg
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #6 : torek, 25.10.2005 : 00:03:02 »

Od prijateljice pes je tudi imel tumor na vranici, ki je bil tako skrit, da ga UZ niti RTG nista pokazala. Začelo se je z bruhanjem, odklanjanjem hrane, slabim počutjem in izgubo teže. Kri je bila ves čas BP. Čez kak teden je v predelu trebuha začel rasti tumor. Takrat sploh niso vedeli, da bi tumor tako rekord no hitro rasel, v enem tednu na velikost melone. Pes je bil star 9 let in vedno v najboljši možni kondiciji in oskrbi. takoj so ga operirali in ugotovili, da gre za Lymfom (izredno agresivna vrsta) in da se je stvar potuhnjeno najprej pojavila na vranici, nato pa pospešeno rasla na ledvicah. Kirurg, ki je operiral, je bil šokiran, ko so ta monstrum izrezali iz telesa. Zanimivo je, da je bila kri ves čas v redu in da bezgavke niso bile povečane, kar je baje pravilo pri takih primerih. Pes je umrl dan po operaciji.  Cry
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #7 : torek, 25.10.2005 : 07:43:29 »

Tina držim pesti, da bo z Ruby vse ok...  Wink

Urška
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #8 : torek, 25.10.2005 : 08:19:29 »

Agnes, kako je z Redikom? lp
Logiran

Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #9 : torek, 25.10.2005 : 08:25:40 »

Tina, hvala za obsiren opis. Drzim pesti, da bo s tvojo 'kokosko' se naprej vse v redu.

Agnes, kako je z Redikom? lp

Hvala za skrb, Kaja. Redik je se naprej tak, kot je bil prejsnji teden: veliko pije in se bolj miren je kot ponavadi. UZ imamo v cetrtek ob 9 pri dr. Domanjkovi. Upam, da ne bo kaksnih kakanj. Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #10 : torek, 25.10.2005 : 08:33:14 »

Agnes, bomo drzali pesti zanj. lp
Logiran

BlueMaco
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 113


« Odgovor #11 : torek, 25.10.2005 : 09:32:16 »

Drzim pesti za Redika. Sporoci.
In Urska, najlepsa hvala.  Wink

Lp, Martina
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #12 : torek, 25.10.2005 : 10:31:57 »

tudi Bela, ki je imela raka na jetrih je imela praktično do konca normalno krvno sliko. V bistvu je bil edini znak, ki se je pokazal prej to, da je zelo pazljivo hodila po stopnicah dol. Ko je začela odklanjati hrano in je ostala počasna, je bila zadeva že čisto na koncu, v bistvu ji je ostalo mogoče 10% jeter.
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #13 : četrtek, 27.10.2005 : 11:13:52 »

Torej mi smo nazaj z usti do uses: ni tumorjev ali drugih tvorb, struktura jeter je le nekoliko spremenjena (mozni so hepatitis ali ciroza - viski in gin press). Tudi pljuca in srce so v mejah normale. Dobili smo epat 1500, tabletke na osnovi nekih rožic (citiram Pavlinovo Wink), ki bodo jetra ocistile. Cez 14 dni imamo kontrolo pri Pavlinovi, kjer bomo preverili nivo jetrnih encimov in se odlocili za naprej. Hvala za dobre zelje in drzanje pesti, Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #14 : četrtek, 27.10.2005 : 12:48:54 »

Bravo Redikova jetrca  Wink  Kiss
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Tezave z jetri?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines