mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 12:19:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Tezave z jetri?
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tezave z jetri?  (Prebrano 18932 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #30 : ponedeljek, 30.01.2006 : 20:32:42 »

Pa še to: jetrne spremembe so se skoncentrirale v dve točki. Plan dela: najprej poštimamo ščitnico, potem napademo jetrca. Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
vendi
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #31 : torek, 10.04.2007 : 10:33:16 »

 Cry
Imam terierko staro 10 let. Kar nenadoma (v roku 1 tedna) je izgubila vso moč. Ni mogla stati na nogah, ni mogla lajati. Še doma je takoj padla na smrček. Zunaj pa sploh ni stopila iz pločnika, saj ji je vsaka trava delala probleme.
Pregled pri veterinarju je pokazal katastrofalno sliko jeter, ki so bili na ultrazvoku povečane, izvidi krvi pa so: ALKP = 2000 (normalno od 23 do 212), ALT = 245 (od 10 do 100), PLT = 687 (175 - 500). Naslednji pregled čez 14 dni je pokazal neizmerljivo ALKP (čez 3000). Takoj po prvem odvzemu krvi je dobila antibiotik.
Narejen je bil test na KUŠING (tumor hipofize, tumor adrenalke), vendar je bil ovržen in je dana največja verjetnost odpovedi jeter.
Kužica pa se po jemanju antibiotika počuti veliko bolje, saj je njena hoja veliko bolj sigurna in tudi glas se ji je povrnil.
Je kdo imel podobne izkušnje? Kako ste ravnali? Obstaja še kakšen način, da jo ohranimo še nekaj časa pri življenju, saj je prognoza zelo slaba.
Hvala vam za nasvete.
Ana

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #32 : torek, 10.04.2007 : 10:45:07 »

Kaksen antibiotik je pa dobila? Ste razmisljali o dodajanju silimarina (je tudi v Hepatosilu, lahko pa se da tudi zeliscni pripravek)? Zelo hvalijo tudi Liver support factors, se da narocit iz ZDA.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
vendi
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #33 : sreda, 11.04.2007 : 07:51:44 »

Jemlje Hiconcil. Bomo pa poskusili še s silimarinom. Ima pa zelo velik tek, tako da 2 obroka riža s piščancem in zelenjavo komaj zadostujeta. Ne mara pa dietnih konzerv.
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #34 : nedelja, 25.06.2017 : 21:28:28 »

Da ne odpiram nove teme, bom kar tukaj vprašala.
Moj Jaka ima 8 let, mešanec pudelj. Pred kratkim so se začeli pojavljati simptomi - odklanjal je brikete, posledično hujšal, občasno bruhal, tudi driskal je kdaj pa kdaj. Na začetku sem mislila, da je to pač ena od njegovih "kapric", sem ga tudi po par dni pustila, pa briketov ni in ni pojedel. Zato sem mu začela kuhat piščančja prsa s korenčkom in malo testeninami (ker je na riž alergičen), z dodatkom česna in peteršilja, ki sem ga na koncu s paličnim mešalnikom zmiksala, pa je kar z veseljem jedel.
Na sprehodil ni bil več tako zelo aktiven kot včasih, hitro se je utrudil. pasel se je kot ovčka, zato sem naredila 10 dnevno terapijo z ranitalom, kak teden nazaj pa sem za piko na i v blatu opazila kri  Sad, zato sva šla kar po hitrem postopku do veta. 
Izvidi katastrofa: trombociti 77 (ref.vrednost 120-600), ALT 902 (ref.vrednost 10-125) in ALKP 1510 (ref.vrednost 23-212).  Cry Takoj naredili UZ, ki je pokazal "zver" na jetrih, v velikosti 63,2mm.  Cry
Sledi biopsija jeter, ki jo imava napovedano v petek.
Moje vprašanje za vse, ki poznate zadevo oz.veste o čem se gre: kaj pričakovati? Kaj pravzaprav naredijo na biopsiji? Od tam naprej, ko so rekli tumor, namreč nič več nisem slišala.
In kaj sledi biopsiji?
Kaj lahko jaz naredim? Morda kakšni dodatki k hrani? Brala sem o pegastem badlju.....še morda kaj drugega dodajam k prehrani?

Hvala vsem in vsakomur, ki si boste vzeli čas in mi kaj spodbudnega napisali.
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #35 : ponedeljek, 26.06.2017 : 12:29:08 »

Biopsija je odvzem vzorca, v tvojem primeru spremenjenega tkiva na jetrih. O tam naprej ... odvisno, a je to primarni tumor ali je metastaza. Ste nardili kak RTG pljuč? Mogoče ne bi bilo slabo nardit CT-ja. Od diagnoze je odvisno, a je smiselna odstranitev tumorja oz. dela jeter ali ne.

Fajn bi bilo dodajat Epato, ja, za podporo jetrom. Mogoče še kakšna prav posebna dietna hrana za jetra?

Kaj drugega pa ... držim pesti! objem
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Tezave z jetri?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines