mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 06:32:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 10  |  Tema: Afganistanski hrt - čvek
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Afganistanski hrt - čvek  (Prebrano 32785 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Pia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 156



« Odgovor #15 : petek, 24.09.2004 : 14:32:27 »

Tanja: sta to tvoja afganca?
Logiran
Liss
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 46


« Odgovor #16 : petek, 24.09.2004 : 15:06:58 »

Ne vem, samo sta zelooooo luštna!
Tanja, razpiši se o njiju !!!!!!!!!!!!!!!! Wink Grin;D;D
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #17 : petek, 24.09.2004 : 22:26:53 »

Iiiiii Cheesy Kiss
Kako sta lušna. Cheesy

Tanja, prosim prilimaj še kakšno slikco pa še kaj napiši.
Logiran
Liss
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 46


« Odgovor #18 : sobota, 25.09.2004 : 08:07:58 »

Iiiiii Cheesy Kiss
Kako sta lušna. Cheesy

Tanja, prosim prilimaj še kakšno slikco pa še kaj napiši.

JA! In to ČIMHITREJE prosim! Grin Grin Grin Grin
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #19 : sobota, 25.09.2004 : 15:10:00 »

Tukaj sem  Wink  Vem - sem obljubila nadaljevanje in sem ga tudi napisala, pa nisem mogla objaviti,  ker je forum nekaj stekal in se je vse zbrisalo  Undecided  Se bom kmalu se enkrat potrudila.

To je pa najljubse opravilo afganistancev


Sem našla dokaz da je to res najlubše opravilo:
Logiran
Ssidney
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 41


« Odgovor #20 : ponedeljek, 27.09.2004 : 17:06:24 »

Animacija afganistanca Grin:

http://www.heathersanimations.com/dogs/movafg.gif

Lp, Ss
Logiran
ondina
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #21 : sobota, 10.12.2005 : 18:12:10 »

imamo 6 mesečnega afg. hrta. zanima me ali priporočate šolanje za to pasmo. sem slišala od vzreditelja, da naj ga sploh raje ne šolamo. meni pa se zdi, da postaja vedno bolj neobvladljiv, zato bom najbrž vseeno poskusila z pasjo šolo. ima kdo izkušnje s tem?
Logiran
LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« Odgovor #22 : sobota, 10.12.2005 : 18:19:10 »

Oprosti, ampak kaksen vzreditelj pa je to, da ne priporoca solanja? Huh Moje mnenje je, da naj gre vsak pes v solo, pa nima veze katere pasme je. Nas je greyhound mesanec, pa v malo solo ni hodil, smo pa potem naredili b-bh izpit s 13 meseci. Tako, da ti definitivno priporocam solo!
Logiran
galy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 150


« Odgovor #23 : sobota, 10.12.2005 : 18:26:56 »

Nekaj o šolanju (hrta) je napisanega v temi »saluki«, mogoče boš našla kaj uporabnega.

Prosim, napiši še kaj o psu Smiley Od kje pa je? Pa kakšno sliko lepotca pripni Wink
(sem že fouš Grin)
Logiran
ondina
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #24 : ponedeljek, 19.12.2005 : 00:08:20 »

torej... naš Sunny je tipični predstavnik afg, hrtov. Pravi kradljivec je. Mormo stvari na 2 metra visoke police skrivat. Drugače pa je zelo samosvoj, razmišlja z svojo glavo in ne naredi ničesar kar se mu ne "splača". Ponj smo šli na Hrvaško.

Tule so pa še slikce od našega 6 mesečnega hrta:

LP
http://freeweb.siol.net/tina1984/sunny2.jpg
http://freeweb.siol.net/tina1984/sunny3.jpg
Logiran
galy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 150


« Odgovor #25 : ponedeljek, 19.12.2005 : 21:48:20 »

Je Sunny Celestian Here Comes the Sun? Zelo lep gospodič Wink Ga boste razstavljali?
Če lahko zastavim še nekaj vprašanj (glede na to, da ni veliko lastnikov afganistancev na forumu Smiley):
Kako je z odpoklicem in lovskim nagonom? Kako ga sprehajate?
Je edini iz legla, ki je odšel v Slovenijo?
Logiran
ondina
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #26 : ponedeljek, 19.12.2005 : 23:27:56 »

http://freeweb.siol.net/tina1984/sunny8.jpg
http://freeweb.siol.net/tina1984/sunny5.jpg


torej...verjetno veš, da so afg. hrti zelo samosvoji, ponosni in se ne podredijo. Jst mam doma še labradorca, ki je najbolj ubogljiv kuža na svetu in komaj čaka, da mu kaj ukažem. No...tega pri Sunnyju ne doživim nikoli!! On pride, če in ko se mu zljubi (ponavadi samo če ve da bo kaj dobil). drugače pa zna sedi, prostor, tačko. glede lovskega nagona ti lahko povem samo to, da imajo mislim da vsi afganistanci izredno močan l. nagon. jst ga na sprehodih ne spuščam, imamo doma ograjo, tako da lahko tam sprosti svojo energijo (ki je ni malo). ga je prav užitek gledat v njegovih dirkah. Mi je pa že dvakrat sam odprl vrata od hiše in šel ven (na neograjeno) in smo po kakšne pol ure opazli, da ga ni... pa smo šli ven in se je sprehajal okoli hiše Smiley - hvala bogu!
glede odpoklica...ponavadi pride, če ga pokličem (v stanovanju). ko je pa zunaj in se ukvarja s kakšno bolj zanimivo stvarjo (kot je kopanje po zemlji) pa bolj redko pride na prvo besedo (se mi zdi, da vedno bolj "na, Sunny, na" uporabljam namesto "sem". pa sem že 2 psa šolala in z labradorcem B izpit 97% nardila.
tak, da zdej študiram, al ga nej zares v roke vzamem in ga začnem intenzivno učit al raj ne. morš met pa ful potrpljenja za njimi!!! to pa res!pa nič na silo, bognedaj pa grobo z njim ravnat...zdej ne vem al ma sam naš tako nizek prag bolečine al majo vsi afganistanci. včasih že kr zacvili, če ga kdo poboža mal premočno Smiley

je pravi kradljivec...tako da zadnje čase vse stavri (daljinci, okraski, knjige, revije, hrano!)pospravljamo na najvišje police.

drgač pa...ja, Sunny je Here comes the Sun in bo šel na prvo razstavo 14.1. v Ljubljano...bomo vidli kako bo. Mislim, da je edini iz tistega legla, ki je šel v Slovenijo. Drugi so šli baje na finsko, Švedsko, Hrvaško, Nemčijo -se mi zdi, ne me za besedo držat.  Morm priznat, da še ne zna stat pravilno niti ne vem, kako mora v ringu pravilno teč itd...se morm še pozanimat...še nism bla nikol na razstavi.

če rabite še kake informacije-  kr na dan z besedo

lp Tina
Logiran
Tanja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 129



« Odgovor #27 : torek, 20.12.2005 : 17:22:57 »

Pozdravljena Tina in Sunny! Smiley
Res lepo slišati, da je še en afganistanski kosmatinec prišel v Slovenijo. Vsekakor se ti obetajo zanimiva leta; z afganistancem ni nikoli dolgočasno. So me te slikce popeljale deset let nazaj, ko smo imeli pri hiši dva mlada kosmatinca, ki sta povzročala smeh mimoidočih. Tiste iskrive očke, poraščeni gobčki, hecne frizure...

Glede ubogljivosti - vemo, da so pasje šole bolj namenjene lastnikom in socializaciji psa, kot pa samemu učenju psa. Teorijo in prakso očitno obvladaš, zdaj to samo z drugim načinom prenesi na psa, ker labradorec in afganec sta kot dan in noč. Afganistanec zelo težko dlje časa dela z drugimi psi v skupini, ker se začne zelo hitro dolgočasiti in ga je težko motivirati tako kot ostale pasme. Prav malo ga brigajo igrače in hrana... Se mu pač zdi neumno ponavljajoče delati po ukazih lastnika. No, pa saj poznamo zgodovino pasme, ali ne.

Seveda se lahko vključiš v kakšno pasjo šolo, vendar pod pogojem, da delajo popolnoma brez prisile! Verjemi - pri afgancu lepa beseda mesto najde. Če ne uboga zlepa, se lahko razpočiš, pa ne bo pomagalo. Doslednost in vztrajnost sta vrlini, ki ju moraš razviti. In izkoristi ubogljivost labradorca. Meni je bilo veliko lažje, ker mi je pri vzgoji "pomagal" lepo vzgojen in ubogljiv pudelj. Oba afganca sta ga sprejela za vodjo in ga posnemala, jaz pa sem to s pridom izkoriščala. No, najhitreje sta pobrala pa neumnosti, seveda  Cheesy

Teh mesecev do spomladanski tečajev ne smeš zamuditi, ker je Sunny v najbolj občutljivi dobi. Afganistanski hrti so izredno pametni psi (govorim o naravni inteligenci, ne o učljivosti) in lastnik mora biti ves čas korak pred psom. Razumi ga, spoštuj ga, sprejmi ga takšnega, kot je (drugačen od ostalih psov - hočeš/nočeš), daj mu dovolj svobode, prepričaj ga, da te ima neskončno rad, pa bo zadovoljstvo obojestransko!

Veliko sreče in se vidimo v Ljubljani!

Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #28 : torek, 11.04.2006 : 19:37:49 »

Afganistanski hrti se mi zdijo res prekrasni.
Imam nekaj sprašanj o tej pasmi:
Ali afganistanci grizejo stanovanje, ko so sami doma?
Ali imajo pasji vonj?
Prebrala sem, da imajo izrazit lovski nagon, zato me zanima, če bi mački tudi kaj naredili, jo poškodovali? Bi lovili kakšno srno in jo poškodovali?
Ali afganistanci lepo tečejo ob kolesu? To je verjetno odvisno kako jih naučimo, vendar me vseeno zanima kakšne imate vi izkušnje?
So potepuhi?
So navezani na lastnika?
Dobro prenašajo potovanja?
Če so dominantni lahko pride do pretepa pri katerem pa bi lahko afg. občutil za njega še večje bolečine. Zakaj se torej afg. pretepu rajši ne izogni in si prihrani bolečine?
Koliko je dlake po stanovanu?
Ali imajo radi vodo, radi plavajo?

Najlepša hvala za odgovore. Wink

Lp
Logiran
tana
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #29 : sobota, 07.10.2006 : 17:25:51 »

No bom jaz poskušala odgovoriti na Vaša vprašanja. Najprej se naj predstavim.Sem Tana Strozak in ponosna lastnica psa Pana in psičke Ayhe. Oba sta black and tan barve.
Pa kar na prvo vprašanje:
Kadar je Afghanu dolg čas, takrat zna demulirati stanovanje, kadar pa je utrujen, takrat spi,
Pasjega vonja ni pri njih, to pa pomoje zato, ker ga moraš vsak teden kopati in negovati,
Lovski nagon je prisoten pri njih in sicer on lovi z očmi. Vse kar se premika je zanj zelo zanimivo. Zelo je hiter, zato lahko dobi srno. Sama imam izkušnjo, kako je naša Aysha lovila mačko. Ko je mačka tekla je tudi ona tekla, ko se je maček ustavil se je tudi Aysha ustavila, to je to,
Ob kolesu tečt jaz nisem učila nobenega psa, ker se tudi sama ne vozim prav pogosto, sem pa prepričana, da se lahko nauči.
Afganistanec rad razizkuje, je izredno inteligenten, če bi ga pustil bi se prav gotovo potepal.
Prej sem bila lastnica Briardov (ovčarji) Hrta in ovčarja ne moreš primerjati, Ta kraljevski pes se ima res za kralja in počne tiste stvari, ki so samo njemu po godu. Na lastnnika so bistveno manj navezani kot ovčarji ali pa se le delajo tako. Sama sem najprej nabavila psičko, ker sem bila prepričana, da bo bolj ubogljiva.in res je tako. Psa mi zdaj vzgaja ona. Res pa je, da sta moja psa zelo navezana na mene, saj sem stalno z njima. Imam občutek, da me imata neizmerno rada in da se bojita zame, zato pa me tudi kar precej ubogata.
Avto psi dobro prenašajo, sploh kadar jim narediš posteljo. Ta pes se ne bo stepel brez zveze z drugim psom, prej se bo umaknil kot pa napadel.
Ta pes je negovan in zato tudi ni toliko dlake po stanovanju,ker ga moraš vsak teden skopati in počesati, Ko pride iz sprehoda, ga morate temeljito očistiti in ker je tako zelo negovan ni straha za dlako. Vse kar je za psa  novega imajo radi, tudi vodo.
Moja psa me navdušujeta V svojem življenju sem imela vedno pse, zadnjih 20 let 2 briarda in 2 Coton de Tulear vsi krasni kužki po karakterju, pa vendar ne bi več zamenjala pasme. Mislim, da sem končno našla pasmo, ki bo večno moja, Če bi to vedela prej verjamite mi, da ne bi premišljevala.
Afganistanski hrt je dobil po čudnem naklučju negativen predznak, da je "butast pes", predvsem zato, ker misli s svojo glavo in ne uboga lastnika.  Ta pes se  zna naučiti prižigati luči, odpirati predale ...... vse v svojo korist.
Če ga boste imeli Vam ne bo žal. Vedeti pa morate, da ta pes ni rad brez družbe,čeprav je samosvoj Vas potrebuje.
Lep pozdrav
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 10  |  Tema: Afganistanski hrt - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines