mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 13:47:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Kaj pa, ko človek napade psa?
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kaj pa, ko človek napade psa?  (Prebrano 24517 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #15 : petek, 04.05.2007 : 19:15:55 »

Da ne bo pomote. Poanta mojega pisanja je v tem, da kar se mene tiče, pes v nobenem primeru ni prikrajšan za ničesar, če pozna samo življenje na povodcu (da ne bo pomote, izjeme delovni psi, divjanje v ograjenih prostorih, KD, pastirski psi itd.) vse skupaj je pač potrebno kompenzirati z drugimi oblikami - daljši in intenzivnejši sprehodi in z zvezami, če hočeš.  Sem pa načelno proti spuščanju psov v gozdovih, njivah, poljih, konec koncev je to naravni prostor drugih živali in ne psov. In navsezadnje, kaj veš, morda si pa tekal po potki ob njivi, ki je last tega človeka.
Moja nečakinja se boji psov tudi takrat, ko so v boksih, tako, da o tem ne bi. Soseda pa se boji že takrat, ko moja samo zalaja iz balkona, čeprav je nemogoče, da bi prišla do nje. A si že kdaj doživel srečanje s človekom, ki se nečesa boji?
Me veseli, da vajino šolanje napreduje, upam, da ne boste končali samo z izpitom B-Bh in da boste nadaljevali, v kakršnikoli smeri že.
In še enkrat poudarjam, imaš mladiča. Ki je lahko nepredvidljiv, pa pri tem ne mislim samo na agresijo. Glede dobermanov pa naslednje. Imela sem ga tudi jaz in to tri leta, torej pred Aisho nisem bila čisto brez izkušenj. Ja, si je sprehod določil kar sam in šel, pa smo mu potem preprečili. Ravno zaradi tega, kar si navedel. So ljudje, ki se psov tudi bojijo, pa so lahko špici, nemške doge ali pa pitbulli. Takrat ko te je strah, ne ločiš za katero pasmo gre. Okolici v kateri živiš in kjer preživljaš čas s svojim kosmatincem, se je potrebno prilagajati. In verjemi, v primeru, ki si ga navedel ti, bi ob prijavi gospoda tudi ti potegnil "ta kratko". Pes je bil spuščen.
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #16 : petek, 04.05.2007 : 19:25:18 »

In ko si že omenil strah ljudi pred rottweilerjem. Od mene so sosedje zahtevali, da ob izhodu iz bloka in ob vstopu nosi nagobčnik. In ne zato, ker bi bila nevarna ampak zato, ker je pač rotti. Pa sem ga kupila, takšnega, njenemu gobcu prijaznega, sprejela ga je v eni uri.
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #17 : petek, 04.05.2007 : 19:31:59 »

In pri tem tvojem citatu bi se dalo malo zamisliti, ali je res popolnoma nedolžno, če ga pustiš brez povodca:

" mislim da si lahko srečna, da tvoj pes ne reagira na agresijo drugih. Npr. moj drugega takoj zgrabi,(seveda samo ko kaže agresijo)..."
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #18 : petek, 04.05.2007 : 19:40:06 »

Rossy, trener je z Ptuja in se dobivamo pri nas na travniku ravno zato smo prvo trenirali odpoklic... Drobtinica trening po B-Bh bo obramba. Drobtinica mene je kot otroka zbil rotti in sem imel nekaj časa kar precej nočnih mor ampak zdaj jih pa mam ful rat pa ko vidim kakega lastnika ga vprašam če ga lahko pocartam pa ni blema in so psi lepo vzgojeni oz. nasplošno full imam rat pse, neglede na pasmo pa tudi če bi videl pitbulla se nebi umaknil na drugo stran ceste, kot se ljudje pri meni. Je pa zanimivo tole glede nagobčnika, ko jaz mojega kam peljem tak na javen kraj ima nagobčnik (npr. k vetu) potem pa se še ljudje bolj bojijo, ker mislijo, da je tak agresiven, da more met nagobčnik.
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #19 : petek, 04.05.2007 : 19:44:17 »

Drobtinica v družbi psov je seveda VEDNO na povodcu, razen res s tistimi ko se poznamo pa spustimo pse da se ''razlaufajo''. Tisto ko sem napisal, da tako reagira mi je dosedaj enkrat ko je en pes renčal na njega pol pa še ga hotel naskočit, potem pa je tudi moj zarenčal in ga podrl na hrbet. Sem siguren, da tvoj rotti tudi ne prenaša, da ga kdo naskakuje. Kam pa voziš psa na potrebe, menda ne tja na igrišče?
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #20 : petek, 04.05.2007 : 19:54:19 »

Kupi mu nagobčnik, ki ne bo takoj bodel v oči. Medve imava takega na ježke in trake, nastavljivega, ker je črne barve se skoraj ne opazi. Ga je pa težko dobiti v Sloveniji, je snemljiv brez da bi odpela trak okoli vratu, v glavnem mega. Pohvalil ga je tudi veterinar in rekel, da takšne, predvsem psom prijazne nagobčnike, redko vidi.
Glede treniga oziroma šolanja pa raje ne bi, ker imajo trenerji očitno po Sloveniji različne metode. Ali sta bila glede na starost vpisana v igralne urice ali malo šolo, ali sta že v osnovnem tečaju.

Moj pes gre na potrebo na povodcu. Zato, da vem, kje se je pokakala in da poberem za njo.
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #21 : petek, 04.05.2007 : 19:59:16 »

Imam črn nagobčnik je pa tudi nastavljiv ja velikost. Nevem kako se mu reče lahko pogledam na ovitek v katerem je bil. Glej drobtinica nwm zakaj samo mene obtožuješ, veš koliko ljudi spušča pse, prejšnji mesec je en rotti raztrgal enga mešančka v našem kraju (psa od župana) pa ga je mela neka mlada suhica, ki ga niti pod razno ni obvladovala pa še Policija ni ukrepala kaj. Zdaj pa mi oprostite, ker moram it!
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #22 : petek, 04.05.2007 : 20:00:17 »

Christjan, glede na post, s katerim si odprl najin dvogovor, naslednje. Potrebno se je prilagajati. Če te moti, da imajo drugi spuščene pse, je potrebno poskrbeti, da tvoj ne bo spuščen. Če te motijo drekci in pekci na zelenicah, je potrebno poskrbeti, da tam ne bo drekcev in pekcev tvojega psa. Če te moti morebitna agresivnost drugih psov je potrebno poskrbeti za to, da naš pes ne bo agresiven.
In da ostanemo v temi, če nas moti agresivnost drugih ljudi, je potrebno poskrbeti, da se mi obnašamo drugače, prijaznejše.
Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #23 : petek, 04.05.2007 : 20:03:18 »

Jaz bi rekla takole, ne glede na to, kako dobro poznamo svoje štirinožne prijatelje, sodijo na povodec, razen če se nahajamo z njim v ograjenem prostoru, kamor vemo, da ne bo prišel nihče, ki lahko našega psa zmede z kakršnimkoli gibom, kretnjo, še bolj pa da oštro nastopa proti nam ali psu. Ne bom rekla, da kogarkoli obsojam ali zagovarjam, povem le svoje mnenje. Jaz sem imela na začetku eno zelo slabo izkušnjo, ker je moj Tačko zelo majhen in ga je očitno, sicer prijazen sosedov pes, zamenjal za muco ali kaj vem kako je prišlo do tega, skoraj napadel. Oba, tako jaz kot sosed nisva drug drugega opazila, moj Tačko pa je letel proti njegovemu psu, ker se je želel igrat. Od takrat je moj Tačko spuščen le, ko smo na vikendu in nikjer drugje. Tako se najlažje izogneš neljubim prigodam.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #24 : petek, 04.05.2007 : 20:16:18 »

Christijan, pišuka so norci. Žal je sedaj tako, da morajo biti psi res na povodcih, morda je stari to vedel in je izkoristil gužvo za svoje izpade. Nekateri so srečni, če lahko pluvajo po psih in njihovih skrbnikih, poznam. Tudi moja pokojna psica je že visela moji lastni mami na roki in frendu ravno tako, pa ni bila nič kriva. Bila je pač zaščitniška, vsi so to vedeli in niso imeli kaj mahati okoli mene. Amen. Vse ostalo je bilo izzivanje.
Ampak glede na doživeto, morda bi bilo res bolj pametno, zaradi vaju s psom, da ga imaš na povodcu kjer je folk. Takih pijanih pametnjakovičev je dosti in bog ne daj, da ti ga eden od njih sprovocira do ugriza. Kriv boš, ne glede na vzrok.
Upam, da si ga tvoj pes ne bo zapomnil. In pomiri se, tako je pasje življenje, naše, ki smo se odločili živeti z njimi, pa enako Wink.
lp in mirno noč
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #25 : petek, 04.05.2007 : 20:23:39 »

Žalostno, morda bi mu bila boljša lekcija, če bi Theba na njegovo izzivanje dejansko reagirala.
lp
T.
Lekcija morda že, ampak po sodnikih bi pa ti hodila in po možnosti plačala še kazen, očitali pa bi ti da psu "nisi zagotovila primernega šolanja in socializacije", če bi imela srečo pa bi uradno veljala še za nevarnega psa.
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #26 : petek, 04.05.2007 : 20:36:57 »

takoda veš v čem je bistven problem pri nas? Prej je še bilo vzdržno ampak zdaj po napadu rottija pa se vsi bojijo psov, sem zadnjič šel z enimi ko majo ZP njega pa se niso bali ker je ZP in seveda ni možno, da ZP napade. Drobtinica ti si pa po mojem res brez napak pa perfect, a?
Vem, da morajo bit psi na povodcih ampak je žalostno in kruto, da zaradi takšnih ljudi, zakaj pa lahko ZP leta ko nor okrog, ovčar pa je takoj nwm pošast neka, ker je ovčar? Torej lahko s tega sklepamo, da na cesti, ko se nam bo kdo zdel močen ali pa drugačen ga lahko takoj obtožimo za ''krivega'' al? Zadnjič sem šel z enim gospodom ko ma nemško ovčarko na sprehod pa sma mela psa na povodcih in sma hodila po potki, ampak tudi ni ok ne, saj so se kmeti takoj drli ampak jim je ta gospod povedal svoje in so bili vsi tiho, saj smo na cesti jebemomast a je to tudi vse njihovo, pa je še to za pse prepovedano?!?
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #27 : petek, 04.05.2007 : 20:46:21 »

Žal je sedaj tako, da morajo biti psi res na povodcih

Ne razumem. Psi itak morajo biti na povodcih. In ni mi jasno. Repenčimo se vsi po vrsti, ko mimo našega bloka pritaca kakšen dolgonogi pasji predstavnik, po možnosti tipa bull ali mastif, ko pa svoje spuščamo ob rolerjih, kolesih ali ob teku na kao "nikogaršnji" zemlji, smo pa vsi odgovorni. Da o gozdu sploh ne govorim. In potem nam ne gre v račun, ko se je nekdo na takšen ali drugačen način pritožil, da mu gre v nos izpuščen cucek.

Christjan, da ne bo pomote, meni do perfect manjka še veliko, ogromno korakov, učenja, izkušenj. In to sem na tem forumu že velikokrat napisala.
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #28 : petek, 04.05.2007 : 20:48:05 »

Aja takoda ti starci itak, da vse vejo pa pošpukajo tut vsakega v naši vasi... Po mojem ko si star  najbolje, da dobiš kar imuniteto, da lahko počneš kar hočeš, se noben ne ozira kaj delajo starejši za mlajše pa je karkoli nardijo takoj podlo pa vse. No če hočete eno zgodbico naše vasi ok, je offtopic ampak pomaga pri vživetju v naš okoliš: moja mama se je zaposlila v službi v našem kraju in soseda (seveda v pokoju) je opazila, da se moja mama več ne vozi z avtom v službo (ker je mela službo par metrov od doma) in so nam čez čas sosedje povedali, da vse gnajvi s tem, kam hodi, na koncu pa je poklicala svoje prijatlce (seveda tudi upokojenke) in so jo zasledovale na poti v službo. To je za nekatere normalno?!? Beda, soseda pa mojemu psu meče priboljške, da je nebi napadel, ker zgleda full agresiven ker je velik pa ima veliko glavo... Jojjjjjjjjjjjj
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #29 : petek, 04.05.2007 : 20:54:55 »

Drobtinica ne motijo vse vsi psi glede na velikost, torej ti imaš večjega psa in ti gre full na živce, če se mimo tvoje hiše oz. bloka sprehodi mastif, ki je odpet? Nwm zakaj se spravljaš na takodo, saj ima večina ljudi pse spuščene na travnikih in je nerabiš nič napadat zakaj ji ne gre v račun, da morajo bit psi skoz na povodcih. Aja pa še prosim nekaj mi svetuj, ko šolam mojga psa oz. vadima poleg pa oddaljevanje pa podobne vaje, da posluša brez povodca, kam naj grem, da psa spustim, se naj peljem 60 km daleč vsak dan do mojga kinološlega društva? No pa naj ti povem ko grem na sprehod z shit-tzujem, me zafrkavajo če mam psa na baterije, ko pa grem z mojim pa zakaj mam takega vlkega psa? Z Bučkotom na sprehodu ni nič narobe, ker je manjši in se ga noben ne boji, ko se pa pojavi ovčar... Ojej, kako sploh ljudje upamo hodit veni z ovčarji, rottiji... Tukaj fotke za primerjavo; http://christjan.moj-album.com/
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Kaj pa, ko človek napade psa?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines