mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 22:50:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Otroci, starši, želja po mladičkih, kotitev...
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Otroci, starši, želja po mladičkih, kotitev...  (Prebrano 11206 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kattyka
otrok do 14 let
****
Sporočil: 258


« : sobota, 21.04.2007 : 19:52:22 »

Zdaj pa o čisto enem drugem govorite... - pa še nekaj:
Res eni preveč pretiravate glede kotenja (razen če ni kakšnih zapletov). Moji sorodniki imajo čisto majčkeno mešanko, ime ji je Pika. Ko je bila stara pb. 2 leti, je imela mladičke. Skotila jih je v garaži, in to ponoči. Lasniki so šele zjutraj ugotovili, da je skotila. To se pravi, da je čisto vse naredila sama: tudi pojedla pojsteljice in prve iztrebke.... in tudi mi nameravamo s psičko (ki je še sploh nimamo sram) imeti mladičke. Mami je rekla, da jih bo mela, ker so prisrčni in ljubkim in smo tudi pripravljeni pomagati pri kotitvi, če psički ne bo šlo. In sploh ne zganjam panike, tudi naša bo kotila v garaži (bo srednje velika). Seveda bomo pripravili nekaj "umetnega" mleka in grelno lučko (mi lahko čisto točno razložite, čemu služi) in še kaj takega za mladičke. Da pa bom tako paniko zganjala, pa niti n pomislim! Kaj pa divje živali, ki kotijo same? Jim pomaga gozdni škrat? One tudi vse naredijo same. In bolj kot odločaš o kotitvi ti in se v to utikaš, manj bo kužika znala sama skrbeti za mladičke. In tudi mačke, redko kdaj jim kdo pomaga kotiti (razen tistim pasemskim ipd.)? Mešančkom, ki jih imamo doma, nihče. In jaz ne poznam nobene, ki bi zato poginila, pa jih tako pogosto kotijo... pa še to: na kmetijah psice skotijo zmeraj same, ker se tam za to ponavadi ne brigajo (ne, da bi žalila kmete, samo mislim, da tam vse živali kotijo same, saj imajo tako ali tako toliko dela)?


Še nekaj vprašanj:
- kako veš, če psička koti, če je to ponoči in zunaj hiše (v garaži, kleti)?
- zakaj se čisto točno uporablja grelna lučka?
- kakšno ležišče pripraviti psički in mladičkom?
- kdaj se psička sploh prvič goni?
- se da v zavetišču, kjer dobijo mladičke reči, da enega ne sterilizirajo?
- kako se psička sprari s samcem, katerega želiš izbrati ti, da se nebi iz kakšno dogo in podobno? Greš na obisk in ju pustiš sama ali kaj?

Seveda bom preden jo damo parit vse možne knjige prebrala in se posvetovala, pa bi vseeno tudi zdaj na ta vprašanja rada odgovore, da že za v naprej vem...

Lp, pa prosim ne mislit, da sem ena zoprna ne vem kaj...
Logiran
Kattyka
otrok do 14 let
****
Sporočil: 258


« Odgovor #1 : sobota, 21.04.2007 : 19:54:01 »

Hotela sem reči samo v kleti, sem se spomnila da v garaži nebi, ker se mi ne zdi smiselno tam Grin
Logiran
Kattyka
otrok do 14 let
****
Sporočil: 258


« Odgovor #2 : sobota, 21.04.2007 : 20:17:39 »

Hotela sem reči samo v kleti, sem se spomnila da v garaži nebi, ker se mi ne zdi smiselno tam Grin
Oziroma tudi ne vem, kako mi je prišlo to na misel... :/
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3 : sobota, 21.04.2007 : 20:24:59 »

No, lep primer tega, kar sem prej napisala: razlagaš, utemeljuješ, pa kot da govoriš steni...

Kattyka, samo nekaj te bom vprašala: bo vaša psička rodovniška, boste naredili vzrejni pregled? Predvidevam na tvoje vprašanje, kako prepričati zavetišče, da ti da nesteriliziranega mladiča, da je dogovr na ti dve vprašanji: NE.

Torej ti ne mislim odgovarjat. Sem odločno proti vsakemu razmnoževanju živali samo zato, ker so ljubke in luštne.

In Kattyka, verjemi nam, ki smo starejši in bolj izkušeni od tebe, da nobene panike ne zganjamo. Ko psička koti, moraš biti prisoten, da ji pomagaš, če gre kaj narobe. Drugače si ti odgovren za to, če psička ali njeni mladički poginejo zaradi zapletov. Biti prisoten ne pomeni vse narediti namesto nje, ampak biti v isti sobi, ponoči bedeti, poskrbeti, da mladički in psička preživijo. Psov nikar ne primerjaj z divjimi živalmi, ker to niso. In ja, tudi divje živali in njihovi mladiči dostikrat poginejo zaradi komplikacij med porodom.

Si se kdaj vprašala, zakaj se zdi, da psice "na kmetih" tako zlahka kotijo? Zato, ker nikogar ni ob njih, da bi videl, koliko mladičev je poginilo. Ljudje vidijo samo tiste, ki preživijo. Nikogar ni, ki bi bil zraven med kotitvijo in opazoval, kaj se dogaja. Ponavadi sploh ne vedo, da je psica breja.

Če to, da skrbim za svoje psice kot je treba za nekatere pomeni, da kompliciram, potem pač kompliciram. Ampak zaradi takšne omejenosti se ne bom sekirala. Sploh, če mi to očita otrok... Še naprej bom z največjim veseljem komplicirala.

Tebi pa priporočam, da si v knjižnici sposodiš knjigo Moja psička in jo prebereš. Napisala sta jo veterinarja in v njej boš našla odgovore na svoja vprašanja.

Predvsem pa si boš morala odgovoriti na vprašanje, ali je res pametno pariti psičko, posvojeno v zavetišču, ki je tam pristala prav zaradi tega, ker ljudje tako radi gledajo čudež življenja in ker so mladi kužki tako luštni...
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #4 : sobota, 21.04.2007 : 21:37:14 »

Presprosto grozno - to je vse kar lahko rečem....

PS: sama si nikakor ne predstavljam da bi svojo psičko pustila samo kotiti, mio preveč pomeni, da bi si potem očitala, zakaj me pa ni bilo, da je to lahko šlo narobe!!!
Logiran
Kattyka
otrok do 14 let
****
Sporočil: 258


« Odgovor #5 : nedelja, 22.04.2007 : 17:39:13 »

Saj je peav, da skrbite za psičko, ko koti itd. in tudi jaz bom in nisem rekla da ne bom. Bili bomo ob njej (moja mami še posebej, ker sem jaz otrok in ne znam čisto točno pomagati). Če bi pa samo rodovniške parili, bi bili pa čisto samo rodovniški psi na tem svetu in nobenega mešančka!
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #6 : nedelja, 22.04.2007 : 17:44:11 »

Saj je peav, da skrbite za psièko, ko koti itd. in tudi jaz bom in nisem rekla da ne bom. Bili bomo ob njej (moja mami še posebej, ker sem jaz otrok in ne znam èisto toèno pomagati). Èe bi pa samo rodovniške parili, bi bili pa èisto samo rodovniški psi na tem svetu in nobenega mešanèka!

In tako bi zavetisca sluzila namenu, za kakrsnega so - za zacasno namestitev IZGUBLJENIH zivali, in ne ZAPUSCENIH, ZAVRZENIH, MUCENIH itd.
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #7 : ponedeljek, 23.04.2007 : 08:49:24 »

Kattyka, sem mislila, da že marsikaj razumeš... ker vidim, da prebereš veliko tem na forumu. Kakorkoli, s takšnim načinom razmišljanja v našem zavetišču ne moreš posvojiti živali.
Logiran

ulpi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #8 : ponedeljek, 23.04.2007 : 12:18:36 »

Jana, Kalsang in ostali. Vsaka vam cast da se vam se da ubadat s taksnimi vprasanji. Kaj ne vidite da ima Kattyka ze splaniralo kje in kako bo psicka kotila? Nima veze ce psicke se sploh nima, niti ne ve kaksna bo. Niti ne ve ce bo zdrava in sposobna imet mladice. Glavno da ze sanja o ljubkih mladicih. Ko bo ugotovila, kaj vse je potrebno naredit, preden je psicka sposobna kotitve, bo itak imela ze v nacrtih konja.. Pa Bog ne daj da dobi bolanega psa..
Jana mogoce bi morala razmislit o starostni omejitvi, ker vcasih kaksen post preseze vse meje.
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #9 : ponedeljek, 23.04.2007 : 12:29:02 »

Ulpi, se strinjam s teboj.

Veš Kattyka, včasih je še rodovniškega mladička težko oddat, kaj šele nerodovniške.  Wink
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #10 : ponedeljek, 23.04.2007 : 13:01:21 »

Skrb za mladiče se mi zdi najpomembnejša.

Kattyka samo pomisli, kako ti bo pri srcu, ko se bo kak mladiček mrtev rodil, ali pa bo tako šibak, da bo po nekaj dneh umrl, lahko da ga bo psička "poležala"....

Vse to se lahko zgodi v primeru, da že med samo brejostjo in kotitvijo ne bo težav.

Kaj pa scenarij, da greš zjutraj k psički, da bi jo malo pobožala, pa jo najdeš mrtvo-z njo so pomrli tudi njeni mladički-prišlo je do zapletov pri kotitvi.

Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #11 : ponedeljek, 23.04.2007 : 13:02:52 »


.... in tudi mi nameravamo s psičko (ki je še sploh nimamo sram) imeti mladičke. Mami je rekla, da jih bo mela, ker so prisrčni in ljubkim in smo tudi pripravljeni pomagati pri kotitvi, če psički ne bo šlo.

In seveda bo mami potem tudi poskrbela, da bodo vsi prisrčni in ljubki psički dobili dobre posvojitelje...
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #12 : ponedeljek, 23.04.2007 : 13:32:06 »

In seveda bo mami potem tudi poskrbela, da bodo vsi prisrèni in ljubki psièki dobili dobre posvojitelje...

Ja. In če ne so pa itak zavetišča zato, da jim pripelješ kužke, ko ugotoviš, da jih ne moreš oddat....  Lips Sealed
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #13 : ponedeljek, 23.04.2007 : 14:01:23 »

Mislim, da je brezveze da mi tukaj o tem razpredamo na dolgo in siroko, situacija pri katyyki pa je pomoje podobna kot pri "kolegici" Alyi 13, ko otrok nekaj pise po forumu, brez vednosti starsev in tako ali tako nima veze kaj pisemo, ker so starsi pre-nezainteresirani za pocetje svojega otroka, da bi sami kaj prebrali. ker ce to ne bi bilo res, bi se ze davno oglasila njena mama in kaksno rekla ali vsaj postavila kaksno vprasanje.
Logiran
Kattyka
otrok do 14 let
****
Sporočil: 258


« Odgovor #14 : ponedeljek, 23.04.2007 : 14:15:28 »

Potem pa pač mladičev ne bomo imeli! Wink
Logiran
Kattyka
otrok do 14 let
****
Sporočil: 258


« Odgovor #15 : ponedeljek, 23.04.2007 : 14:15:59 »

Ker me je strah, da bi res poginili ali samička...
pa saj je bolje... Sad
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #16 : ponedeljek, 23.04.2007 : 14:48:22 »

Kattyka

lepo, da imaš rada živali in si želiš svojega psa, zanj moraš seveda najprej pregovoriti starše, ker če sem te pravilno sledila ga boš dobila šele čez dve leti in seveda bodo takrat odločali starši.

zato bi bilo res smoterno, da povabiš starše pred računalnik in skupaj vprašate kaj pametnega, namreč forumci vam bodo z veseljem razložili vse, kar bo zanimalo tvoje starše.

tebi pa svetujem, da preden dobiš psa veselo prebiraš forum na katerem boš dobila goro informacij. Za preganjanje otroškega dolgčasa pa tale forum ni namenjen in imaš celo paleto forumov, na katerem se lahko pogovarjaš s svojimi vrstniki tudi o kužkih, ker vidim, da se o njih rada pogovarjaš. Wink

pa brez zamere!

LepDan
Logiran
epesteper
otrok do 14 let
*
Sporočil: 24


« Odgovor #17 : četrtek, 27.09.2007 : 14:02:41 »

Tudi jaz sem še otrok in nimam nič čez otroke na forumu. Wink
Ampak je tudi meni padlo v oko "ker so prisrčni in luštni" Shocked
Mogoče pa jih ne bi mogla oddatat pa bi končali v zavetišču,
ker ne bi bili več tako prisrčni kot pri 2 mesecih. Angry
Pa tudi če bi pustila psico rojevati v garaži bi bila najbrž zelo žalostna,
če bi ti umrla psica in zraven še celo leglo. Cry
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Otroci, starši, želja po mladičkih, kotitev...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines