mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 08:42:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Nemški ovčar - čvek
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 91   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nemški ovčar - čvek  (Prebrano 271632 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
jure_pribi
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 20


« Odgovor #75 : ponedeljek, 01.03.2004 : 13:42:34 »

Lep pozdrav!

Simi vidim da stvar obvladaš...


Zanima pa me kako se točno reče tvojemu NO, ki je prelepe barve (vsaj na sliki)?? A imajo kakšno posebno ime??
 Wink

Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #76 : ponedeljek, 01.03.2004 : 19:50:39 »

Imenuje se Nemški ovčar  Wink. Nimajo nobenega drugega imena zaradi barve ali česa podobnega.
Standard dovoljuje rjave s črnim plaščem, črne in sive in vsi trije imajo isto ime.
Logiran
Tara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 227


« Odgovor #77 : sreda, 03.03.2004 : 14:48:18 »

Mene pa zanima, kako pogosto je prisotna črna barva pri NO, ker do sedaj dejansko nisem videla še nobenega črnuha? Kakšni so pogoji, kar se tiče mame in očeta, da je v leglu črn mladiček?
Se strinjam, da so krasni!   Wink

Lp
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #78 : sreda, 03.03.2004 : 15:49:00 »

Načeloma je črna barva dominantna. S potenciranjem "lepotne vzreje" so sivo in črno skoraj izkoreninili, le na Češkem in pa V Nemčija, predvsem v vojski in policiji so jo obdržali.
Nimam nobenega podatka, da bi prišli črni iz kombinacije kjer sta oba starša "standardna"  Cheesy(priznam, da mi niso več všeč, ker so jih tako podrli in jih zato malo podcenjujem in jim rečem, da so standardni).

Kolega ima ravno sedaj mladičke, kjer je bil oče isti kot je pri moji, samica je pa tudi močno črna, le ožige ima rjave. Skotili so se 4, dva čisto črna, 2 dva z rjavimi ožigi.
Največja verjetnost črnih je v kombinaciji če je saj eden od staršev črn, ali pa da sta oba siva, ker je črna dominantna barva.
Zato pričakujem v svojem leglu res železno sive in črne, ker ima Ajša veliko črnega pigmenta, oče pa ima vzadaj (starši, stari starši) tudi veliko črnih psov. No držite pesti Wink.

***/  na tem linku imaš večinoma črne in sive in si jih lahko pogledaš pa še ogromno filmčkov je, ker imaš posneto obrambo in sled. Občasno se medim ob gledanju Wink No pa še en lep črnuhar ****lep je, ampak je lep še zato, ker je Ajšin bratec Wink
Logiran
Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #79 : sreda, 03.03.2004 : 17:11:49 »

Se opravičujem, ker bom s tem postom skrenila s teme pa vendar me zelo zanima par stvari in menim, da bi mi tule znali odgovoriti.

Z zanimanjem sem si namreč ogledala filmčke s šolanja (na linku, ki ga je prispevala simi), pa me zanima par stvari. To pa zato, ker vsem vodnikom z "jagrčki" svetujem, da se v primeru, ko lokalni LKD ne izvaja tečajev šolanja, vpišejo v najbližji KD za vaje poslušnosti.

1. Ali je v navadi, da se povelja psu izrekajo tako kričeče? Naše vodnike z "jagrčki" namreč vedno teroriziramo s čim tišjimi povelji (zaradi kasnejše uporabnosti pač), tako da na koncu psi večinoma delajo na polglasna povelja in bolj pridni zgolj na znake. Oki....pa odpoklic in "dol" na piščalko.

2. Ali se pri aportu ne preprečuje žvečenja predmeta? Hmm..za "našo" uporabo zna bit žvečenje zelo nezaželjeno, kajti po jagrski logiki mora biti plen, ki ga šolan pes prinese vodniku "kulinarično užiten".

3. Kakšna stimulacija se uporablja? Igra in pohvala ali hrana? Na filmčku sem imela ob vaji poleg občutek, da je psu cel svet vrti okoli desnega žepa vodnice... Pa me zanima, kako se šolanje na hrano obnese potem, ko je treba šolane veščine prestavit v prakso.

Tkole.... ne me linčat, če sem si drznila vprašat kaj neprimernega. Samo me res zanima, kako je s tem.

V naprej hvala za odgovore in lp.

B.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #80 : sreda, 03.03.2004 : 22:09:20 »

Citat
1. Ali je v navadi, da se povelja psu izrekajo tako kričeče? Naše vodnike z "jagrčki" namreč vedno teroriziramo s čim tišjimi povelji (zaradi kasnejše uporabnosti pač), tako da na koncu psi večinoma delajo na polglasna povelja in bolj pridni zgolj na znake. Oki....pa odpoklic in "dol" na piščalko.

Načeloma so povelja tišja, čeprav, kmalu postanejo glasna  Grin. Lovci jagate in da ne dvignete divjadi z glasom imate kombinacijo glasovnih in rocnih povej (tako mi je povedal en lovec, ki tudi šola lovske pse). Na teh linkih so delovni psi, kjer se vsi več ali manj derejo (mo) Grin, tudi če si pogledala hojo pri poleg je zelo telesno izrazita. Da o dretju pri obrambi ne govorim. Ampak govorim o delovnih psi, ki tekmujejo v poslušnosti. Na tečajih ni tako glasnih povelj, ok. pustimo kaj nareditrema na izpitu  Lips Sealed

Citat
2. Ali se pri aportu ne preprečuje žvečenja predmeta? Hmm..za "našo" uporabo zna bit žvečenje zelo nezaželjeno, kajti po jagrski logiki mora biti plen, ki ga šolan pes prinese vodniku "kulinarično užiten".

Seveda pregrizavanje je napaka. Predvsem pregrizavajo izredno plenski psi, kar Lar oz. Nuky po tanovem je. Ta problem sva imele tudi z Ajšo, ki sva ga delno rešile nisva pa še odpravile oz. če sem poštena  Shocked ga nikoli ne bom.

Citat
3. Kakšna stimulacija se uporablja? Igra in pohvala ali hrana? Na filmčku sem imela ob vaji poleg občutek, da je psu cel svet vrti okoli desnega žepa vodnice... Pa me zanima, kako se šolanje na hrano obnese potem, ko je treba šolane veščine prestavit v prakso.

Uporablja se kombinacija vsega. Jaz sem pri svoji vaje učila s hrano + igra, utrjevala in dvigala hitrost pa z  žogico + igra.
Pri piljenju, dvigovanju hitrosti, popravljanju napak se uporablja tudi kombinacija. No seveda pa moraš imeti tisto na kar pes pali.
Pohvalo ( oz. potrditev) mu daš takrat, ko je v pravilnem položaju. Ne vem, če si si video ogledala zelo natnačno in opazila v katerem momentu je žogica padla z žepa - takrat, ko je bil lepo v položju poleg, ni hodil v klin in je ni rinil v desno. Samo to je moment, ki ga moraš uloviti. Kako je potem v praksi. Verjetno misliš za tekmovalnega psa. Ker je na treningu navajen, da dobi žogico oz. pohvalo tudi na tekmi čaka na pohvalo, ki jo dobi ob zaključku vaje.
Če pa sprašuješ za "navadne" pse pa ob povelju npr. poleg (predvidevam, da te predvsem to zanima kako gre potem brez hrane) na  sprehodu ne zahtevaš od njega, da te gleda gor, se odzove na vsak tvoj trzljaj. Recimo če povem zase. Jaz na sprehodu ne uporabljam besede poleg, ampak počasi, kar ona razume (seveda sva se naučile), da mora hoditi ob meni isto kot pri povelju poleg, le s to razliko, da gre lahko malo v stran ali naprej in nazaj in ni ji potrebno gledati mene. Ko pa ji prečem poleg, ki je vedno iz položaja sedi, pa me vedno pogleda gor in tako potem hodi. Kar bi bilo pa na sprehodih popolnoma nesmiselno, saj imaš psa takrat v povelju in načeloma ne sme delati odmikov ali pa se npr. ustavit in polulat.
Ampak to je razlika pri šolanju za domače potrebe  ali pa psa, s katerim boš tekmoval.

Upam, da nisem zabluzila z odgovori preveč, ker sem hotela biti kratka. Za več, greva lahko na privat ali pa pod šolanje.
Logiran
Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #81 : četrtek, 04.03.2004 : 11:40:47 »

Ej...res ti hvala za odgovore, simi!  Cheesy

Šolanje psov (kakršnih koli - in za kakršne koli namene) mi je vedno zanimivo pa tudi pristopi in "finte", ki se pri tem uporabljajo. Menjava izkušenj pa tudi več kot dobrodošla! Smiley

Btw.: Ravno danes sem na podlagi tvojega odgovora posala enga seterčka u KD!  Grin  ... in verjamem, da bodo zanj dobro poskrbeli.

Simi...želim ti lep dan...vama z Ajšo veliko uspehov...in "stay you"!!!  Wink

B.

PS: Upam, da se kdaj srečamo na kakem kofetu!  Smiley
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #82 : četrtek, 04.03.2004 : 11:51:37 »


PS: Upam, da se kdaj srečamo na kakem kofetu!  Smiley

Ej za kofe sem vedno. Tut Ajša jih obožuje, ker vedno dobi ta velik pepelnik smetane Grin
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #83 : nedelja, 14.03.2004 : 11:58:01 »

Ker se Ajšina brejavost počasi končuje Shocked Cheesy, se vse vrti samo še okoli nje.
Malo se je umirila, a zapadli sneg mi povzroča težave, ker bi ona kar norela za kepami. Sprehod zgleda sedaj tako, da Ajša skače okoli mene in laja, jaz pa ji govorim, da ne sme skakat. No na koncu se jo seveda usmilim in ji vržem kakšno kepo.
Včeraj je bil 53 dan in smo jo malo pofotkali, da bomo imeli spomin na njen trebušček. moram pa se pohvalit, da sem bila pridna in sem jo zredila le za 6 kil.

Za kepo znam še vedno sedeti dokler mi je ne vržejo Cheesy:
http://www.urska.net/images/ajsha2.jpg

Tudi v razstavni pozi znam biti kar sama Wink
http://www.urska.net/images/ajsha1.jpg

No toliko še o mojem trebuščku:
http://www.urska.net/images/ajsha4.jpg

In pa moj trebušek, na kateremu se razvijajo ogromni seski
http://www.urska.net/images/ajsha3.jpg

[slika spremenjena v povezavo; Jana]

Logiran
jure_pribi
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 20


« Odgovor #84 : nedelja, 14.03.2004 : 17:11:35 »

super slikce...a lahko pošlješ kakšne njene slike ko je bila stara okoli enega leta?? Wink
Logiran
Suni
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 44


« Odgovor #85 : nedelja, 21.03.2004 : 10:04:30 »


Kakšne barve pa so tamali?
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #86 : nedelja, 21.03.2004 : 11:28:07 »

Simi: čestitaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam!!  Wink Grin Grin Grin Grin

Samo da se je vse skupaj dobro končalo  Wink No, pa ti ni treba plačat večerje sosedu (ker ni uganil števila mladičev  Wink Grin Grin)

Lp Jana
Logiran
nikar
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 38


« Odgovor #87 : nedelja, 21.03.2004 : 14:07:15 »

Čestitke simi.
Upam da so mladički dobro in da bodo našli dobre lastnike. Kaj pa imena, so že zbrana?
Čestitke še enkrat Grin Cheesy
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #88 : nedelja, 21.03.2004 : 14:15:50 »

cestitke!

maja&Spela

[slika izbrisana ker link ne dela; Mirc]
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #89 : nedelja, 21.03.2004 : 14:29:57 »

Čestitke simi  Cheesy Nestrpno čakamo na nadaljna poročila  Wink
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 91   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Nemški ovčar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines