mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 08.06.2024 : 07:14:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Nemški ovčar - čvek
Strani: 1 ... 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 ... 91   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nemški ovčar - čvek  (Prebrano 271800 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sara.P
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #420 : petek, 22.07.2005 : 12:24:01 »

Uf, pa ste me potegnili v never ending story o kolkih  Cheesy
Najpomembnejša je preventiva! Torej extra paziti na mladiča (obremenitve, hranjenje) v prvih 2 mesecih in paziti na adolescenta do 6 mesecih starosti.
V primeru, da mehanske sile v obdobju prvih 60 dni po rojstvu presežejo tako imenovani "elastični limit", delujejo na nezrelo okostje in okolna mehka tkiva, povzročijo napenjanje sklepne kapsule, prenapeta krožna vez pa omogoča glavici stegnenice, da se pomakne lateralno v smeri proti robu kolčnične ponvice. Pri starosti 6 mesecev pa trdnost kosti in njihova funkcija dosežeta stopnjo, ko se bolezen pod normalnimi pogoji lahko prepreči.
In SIMI: Res je.. Torej: rentgensko slikanje pri 6 mesecih, če so spremembe vidne, je lahko iztočnica za preventivno nego takega psa, saj se ob neprimerni prehrani in obremenitvah naknadno na displazijo lahko komplicirajo še degenerativna obolenja kolčnih sklepov, kar pa vsekakor ni fajn.
 
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #421 : petek, 22.07.2005 : 12:42:05 »



In SIMI: Res je.. Torej: rentgensko slikanje pri 6 mesecih, če so spremembe vidne, je lahko iztočnica za preventivno nego takega psa, saj se ob neprimerni prehrani in obremenitvah naknadno na displazijo lahko komplicirajo še degenerativna obolenja kolčnih sklepov, kar pa vsekakor ni fajn.
 

Jaz se držim tega kar so mi rekli, da do 6-tega meseca naredi genetika, naprej pa mi.

Ker sem vedela, da imam kar se genetike čiste pse, sama pri mladičkih nisem komplicirala in jih pretirano pazila.
To pomeni, da so imeli tako parket kot ploščice kot tepih, beton, travo.
Na parketu in ploščicah so tacali takoj, ko so pritacali iz sobe, na "sprehod" smo tudi hodili od 4 tedna dalje.
2 od mladičev sta striktno delovna psa, to pomeni da resnično od 8 tedna naprej delata, ker se šolata za specifične zadeve pa imata oba čiste kolke in komolce.
Zato še vendo zagovarjam in ostajam pri mnenju in prepričanju, da moramo omejiti paritve s psi, ki imajo displazijo.
Ok pa če nas bo samo nekaj takih kretenov kot sem bila jaz, ko sem kolke slikala najprej pri 6-tih mesecih, potem pri enem letu in še predno sem se podala v parjenje in se ni spremenil niti kot bomo mogoče nekoč lahko govorili o tem da imamo displazijo pod kontrolo.

Prav tako bo pri Bajki, ki še ni rečeno da bo za vrejo.
Do 16-tega meseca sva imele le demodex, ki bi bila lahko izločitvena bolezen in je tudi bila dokler nismo dobili potrjene Erlihije, ki je bila po vsej verjetnosti razlog, da ni psica sama "opravila" z demodexom. Prav tako spremljam ostale mladičke kaj se dogaja z njimi pa ne samo s kolki, ampak tudi z raznimi kožnimi obolenji, karakternimi težavami, .....zaenkrat je bila Bajka edina, ki je imela problem (demodex), ki ga zaradi potrjene erlihije črtam iz vzrejene prepovedi.
Je pa res, da če bi vsi tako striktno gledali na vse skupaj in bi bili sprejemljivi za vzrejo le A kolki v vseh rodovih in pri vseh mladičkih bi se lahk odogajalo, da mladičev kakšno leto tudi ne bi bilo na razpolago.
Samo tako bi v obdobju parih let zelo popravili pasmo.
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #422 : petek, 22.07.2005 : 12:58:26 »

simi, jaz te casti se nisem imela, da bi s prve roke (ali iz prvega gobca to izvedela), sem bila pa prica french kiss ala Bajka. Sicer pa lepo prosim, pripopaj slikico, kjer Bajka in Ajsa sedita. Naj vidijo sivo ovcarkico (plech press) in pa crno uhato malino. LP
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Sara.P
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #423 : petek, 22.07.2005 : 16:17:49 »

Simi, modro razmišljaš
Če bi vsi tako razumeli stvar, bi res lahko izkoreninili določene bolezni. Je pa res, da vsaka taka stvar zahteva svoj davek..

P.S. A bo imela Ajša ali pa Bajka kakšne mladičke?  Cool
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #424 : petek, 22.07.2005 : 17:43:37 »

Ajša nič več, ker je imela počeno križnico zaradi bližnjega srečanja z avtom in ne grem reskirat njenega zdravja, Bajka je pa še na preizkušnji in če bo bo čez ene 2 leti.
Logiran
Sara.P
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #425 : petek, 22.07.2005 : 20:20:58 »

Škoda, da Ajša ne bo več mamica, saj bi bla jaz ziher prva v vrsti za mladičke  Wink
Upam, da bom našla primernega psa, še preden (če bo sploh) bo pa Bajka mami.  Huh
Logiran
masy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 498


« Odgovor #426 : petek, 29.07.2005 : 21:24:35 »

Kar 99 novih slik Tara si lahko ogledate v njegovem albumu: Junij in julij 2005! Smiley Wink

Lp, Maša
Logiran
masy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 498


« Odgovor #427 : petek, 29.07.2005 : 21:31:34 »

Prvič slika ni prijela ... dodajam jo še 1x ... ena meni najlepših fotk: Tongue

http://tarolino.moj-album.com/slike/77315/e66Xp0mugBI7FmqC.jpg

Lp, Maša

[slika spremenjena v povezavo; Drejči]
Logiran
Klea
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 76


« Odgovor #428 : sobota, 30.07.2005 : 11:37:46 »

Ej mašy ful maš lepga NO  Cheesy upam da bom jez tud lahko kej kmalu pokazala slikce mojga NO Arsa pa se od zlate prinasalke Lise k sem jih ze slikala zej morm samo se slikce dobit pa jih v album spravt Grin
Lep pozdrav tebi in Taru od mene Arsa in Lise Kiss
Logiran
Klea
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 76


« Odgovor #429 : sobota, 30.07.2005 : 13:20:26 »

Ker nisem pisala slovnično pravilno in sem bila zato opozorjena se bom sedaj potrudila se enkrat napisati komentar in upam da mi bo uspelo Wink.Kot sem ti Maša že omenila imaš zelo lepega nemškega ovčarja Tara.Sem pregledala vse njegove slike v albumu in moram povedati da je res lepotec Cheesy.Upam da bom kmalu lahko pokazala slike mojega nemškega ovčarja Arsa in zlate prinašalke Lise saj sta se sedaj že zelo navadila drug drugega.

Lp
Logiran
_kana_
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 23


« Odgovor #430 : sreda, 03.08.2005 : 08:55:46 »

Mi imamo prav tako nemškega ovčarja - dolgodlakega . Ime mu je Ron in je star ( no , bo star ) 11 let . Je pravi lepotec in po mojem mnenju svoijh let še nekaže . Imamo sicer nekaj sive bradice in malce težav z učki , sicer pa s kolki in podobnim ... vse "štima " !  Kiss Smiley 
No pa še 1 slika  mojega lepotca :
http://ronchy.moj-album.com/slike/252357/CDzhKN30IGF0DLID.v.jpg

[slika spremenjena v povezavo; Drejči]
Logiran
Klea
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 76


« Odgovor #431 : sreda, 03.08.2005 : 13:28:09 »

 Shocked Vau _kana_ ful mas lustnga nemškega ovčarja Cool se popolnoma strinjam da na videz nikakor ne kaze 11 let ampak bi mu dala tam okoli 5 let Tongue

Lp Klea, Ars & Lisa
Logiran
_kana_
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 23


« Odgovor #432 : sreda, 03.08.2005 : 13:46:03 »

Hvala , dajem vam še link Ronovih prednikov po očetovi strani ( njegov oče Komet V.D. Ehrenfeste ) ****
Logiran
_kana_
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 23


« Odgovor #433 : sreda, 03.08.2005 : 13:49:26 »

http://ronchy.moj-album.com/slike/252357/yG_p7fMPanGm2Z6A.v.jpg

[slika spremenjena v povezavo; Drejči]
Logiran
ana
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 29


WWW
« Odgovor #434 : sreda, 03.08.2005 : 23:47:47 »

KANA:tudi jaz moram pohvaliti tega tvojega lepotca Smiley....ampak še zdaj ti ne verjamem da ima res 11 let Shocked Cheesy.....

še nekaj me zanima glede kolkov za NO-je.fido je bil pri veterinarju ker je imel zatečen prst, in je dobil zdravila, veterinar pa je  rekel da bi bilo dobro slikat kolke. ko pa sem bila pri drugem veterinarju, pa mi je rekel da je to nepotrebno.ali je možno, da je otečen prst vplival na kolk?

Lp,Ana

Logiran
Strani: 1 ... 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 ... 91   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Nemški ovčar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines