mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 18:20:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: Gordon seter
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Gordon seter  (Prebrano 35069 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #15 : ponedeljek, 10.01.2005 : 18:39:41 »

Tvoj post, je bil objavljen ravno na njegov prvi rojstni dan.  Grin( dobro si tole trofla)
Prideva  v soboto v Ljubljano.  
Ja sedaj pa že razmišljava da se malo pokaže.

Bova kako rekli . Vsaj kavarno za kako kavico bova imeli v bližini Cheesy
Logiran
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #16 : ponedeljek, 17.01.2005 : 11:25:21 »

Hej!
Na žalost me ni bilo v Lj, ker smo raztavljanje v Slo malo prekinili, kot sem že napisala in pač bomo raztavljali predvsem v tujini. no vseeno malo pozno pa Najboljše za tvoj 1.rojstni dan, Damayanti!!!!
Nina in Azzuro
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #17 : ponedeljek, 17.01.2005 : 19:35:07 »

Še ena slikca naše psičke Tere Kiss:

R.I.P.

Kliknite na manjšo sliko, da se odpre večja.

Na sliki se sicer nekoliko čudno drži... Wink In nikar ne nasedite temu angelskemu pogledu! Wink

Lp
Logiran
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #18 : torek, 01.02.2005 : 13:05:40 »

Kot sem že prosila pri angleškem in irskem setru, bi vse raztavljalce gordon setrov prosila za rezultate od doma/tujine! Pa še posebaj bi mi prav prišla kakšna lepa slikca!
Nina
Logiran
zoey
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #19 : četrtek, 03.03.2005 : 16:58:00 »

Na PSTju pri Žalah je za priajteljico in njenim psom prišel domov tudi izjemno prijazen Gordon seter-moškega spola,negovan,mlajši.
Če ga kdo pogreša ali pozna koga ki ga pogreša naj pokliče Marušo na 031675909.
Trenutno je kuža pri njej,če pa se lastnik ne najde v kratkem,pa ga bo odpeljala v Gmajnice.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #20 : sobota, 19.03.2005 : 16:54:20 »

Kaj  je z gordonom?  Ali so se lastniki že našli?
Logiran
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #21 : torek, 03.05.2005 : 10:03:59 »

Damayanti: Imas kaj novih slikic svojega Damija? Me prav zanima kako se kuza razvija? Sedaj je ze pravi fant:)! Kontaktiraj me na privat!
Nina
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #22 : nedelja, 08.05.2005 : 18:33:50 »

Alix :  slikce  pridejo  kmalu. Cheesy


Kopiram z ***

[****




Tole  me je pa malo  pogreblo.  A  folk  res  ne pomisli  na drugo  rešitev  kot  psa  od  bajte Angry
Ne  razumem  , da  jim ne prebije,  da je bolje za psa  če  ga  obdržijo v domačem  okolju  in  mu najdejo  nekoga  , ki  bi  imel  čas  tisti  dve uri it  z njim  malo ven.
5  let  je star....... halo!!!.. pa  to  bo  tak  šok  za psa.......... mislim  Lips Sealed

Logiran
mata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #23 : nedelja, 15.05.2005 : 14:10:54 »

zdravo!

mene pa več zanima o teh prekrasnih kužekih. njihov značaj, koliko nege potrebujejo, gibanja, skratka vse. koliko približno stane mladiček gordon setra?
no vglavnem upam, da bom dobila čim več informacij.
aja pa še to, kje vse v sloveniji se da dobit tega psa. koliko sem brala vaša sporočila sem ugotovila, da psaren menda sploh ni-vsaj v sloveniji ne.
no upam da mi boste povedali čim več.

lp in hvala
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #24 : nedelja, 15.05.2005 : 14:36:31 »

Gordon ali skotski seter je najmocnejsi, ceprav ne najvecji, predstavnik setrov. Med njimi ima tudi 'najmocnejsi' karakter. So zelo stabilni kuzki, ki zelo dobro vedo, kaj hocejo. Za njih je znacilen tudi mocan lovski nagon. Zaradi omenjenih lastnosti je morda tezak za vzgojo. Potrebuje dosledno in vztrajno roko (a ne grobo). Solanje mogoce traja dlje tudi zato, ker pozno psihicno odrastejo. Potrebujejo vsakodnevne aktivne sprehode, redno nego dlake in redno delo. Ce si zacetnica ali se nisi imela lovske pasme, ti priporocam obisk lovske sole, kjer ti bodo pomagali med drugim pravilno usmeriti odvecno energijo in lovski nagon.

Za gordon setre ne vem, vendar mislim, da se cene gibljejo od 500 EUR navzgor. Drugace je pa vzrediteljica gordon setrov pri nas **(psarna *****. Lp Neža

zdravo!

mene pa več zanima o teh prekrasnih kužekih. njihov značaj, koliko nege potrebujejo, gibanja, skratka vse. koliko približno stane mladiček gordon setra?
no vglavnem upam, da bom dobila čim več informacij.
aja pa še to, kje vse v sloveniji se da dobit tega psa. koliko sem brala vaša sporočila sem ugotovila, da psaren menda sploh ni-vsaj v sloveniji ne.
no upam da mi boste povedali čim več.

lp in hvala
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
mata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #25 : ponedeljek, 16.05.2005 : 18:24:33 »

ja no sej vse to sem že prebrala v raznih knjigah o pasmah. mene zanimajo bolj konkretne stvari oz. podatki od ljudi ki imajo gordon setra, kaj so problemi pri teh psih, česa jih je težko naučiti.
ali ima ta vzrediteljica morda spletno stran.
izkušnje z lovskimi psi že imam, saj imam doma labradorca, ki ima zelo zelo močen lovski nagonm vendar do sedaj še ni naredil nobene škode. ker pa je bil zelo trmast imam kar nekaj izkušenj, saj sma hodila v šolo in naredila izpit, kjub njegovi trmi. moram pa še povedat, da je ištruktor mislim, da ne bom naredla izpita in me je prepričveval, da je škoda denarja.
lp
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #26 : ponedeljek, 16.05.2005 : 19:42:13 »

ja no sej vse to sem že prebrala v raznih knjigah o pasmah.

Prosim, ni za kaj.

mene zanimajo bolj konkretne stvari oz. podatki od ljudi ki imajo gordon setra, kaj so problemi pri teh psih, česa jih je težko naučiti.

Hm, vsak pes je vesolje zase, zato kaj vec kot splosnih karakteristik zal ne morem napisati. Njihove znacilnosti in tezave pri vzgoji pa izvirajo ravno iz zgoraj omenjenih znacilnosti. Poznam gordone, s katerimi vodniki niso imeli nobenih tezav, pa tudi taksne, ki vodnikom povzrocajo obilico sivih las. Ravno zato nasvetov od ljudi, ki so v življenju imeli samo enega psa določene pasme, ni treba jemati kot suho zlato. 

ali ima ta vzrediteljica morda spletno stran.

Mislim, da ne. Samo če v strička googla vtipkaš geslo gordon setter, ti flikne ogromno strani, na katerih najdeš tudi nasvete o vzgoji, negi. Poleg predstavitev psarn, seveda. Pri nas na razstavah ti psi niso ravno številčno zastopani, na evropski razstavi v Tullnu jih bo pa poštenih 39.

Torej, beri, študiraj, glej slikce, obiskuj razstave, ugotovi, kaj ti je všeč. Ko te bo pa kaj konkretnega zanimalo, pa piši, ti bomo poskušali odgovoriti. Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #27 : torek, 17.05.2005 : 09:57:56 »

Tejcca: izredno dobre gordone imajo belgijci, nizozemci, predvsem te severne drzave. In pa madzari, ki imajo nasploh zelo lepe in kvalitetne setre.
Lp
nina
Za info iz prve roke pa se obrni na clanico tega foruma damayanti - ti bo znala najvec povedati Wink
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #28 : torek, 17.05.2005 : 13:29:02 »

Gordona je najtežje  naučiti , da ti ne hodi  spat  na posteljo Grin, (  to je nemogoče!) vse ostalo  pa gre.  Je  zelo  učljiv.... hitro  mu prebije  kaj  ti  hočeš  od njega  samo  on  tega nebi  naredil takrat  ,ko ti hočeš.  Če  si  pa  dovolj vztrajna  bo pa vse naredil.

Glede  značaja:    to  bi se pa dalo  naštevati  cel  dan.
Baje  ima  pa vsak  svoj značaj.   Naš  je  Scrkljanec  do  amena  zato  ima  tudi  svoj   značaj. Cool

no  pa lep pozdrav Grin
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #29 : torek, 17.05.2005 : 13:45:02 »

Ravnokar sem dobila obvestilo, da ima *** spletno stran **Načrtujejo, da jo bodo prenovili temeljito v naslednjih dneh.

Naslednje leto bo pa leglo v Škofji Loki (Roksa Scottish Leader, pripeljane iz Latvije X Multi Ch Free Minds Cezar). Če želiš pa kaj od zunaj, se pa oglasi, ti bom posredovala mail od naše vzrejne referentke Alenke Pokorn, ki ti bo znala svetovati, kje je kaj kvalitetnega.

Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: Gordon seter
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines