mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 08:30:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Spuščen in napadalen
Strani: 1 2 [3] 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Spuščen in napadalen  (Prebrano 21688 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #30 : torek, 08.05.2007 : 13:46:58 »

Odkar vem da jih je tule pokasiral Čip, še bolj držim pesti, da bi tip fejst plačal (in seveda da ne bi stresal jeze nad psom), da si bo res "na veke vekov" zapomnu kaj pomeni odgovornost.....
 Angry
Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #31 : torek, 08.05.2007 : 14:11:08 »

Pri nas na dvorišču smo bili zunaj, pa sem ga spustila, to je bilo hitro na začetku, in seveda nisem niti jaz niti moj sosed videla drug drugega. Imel je starford terierja, ki je sicer prijazen do drugih psov, a ker je bil moj tako majhen jo je menda zamenjal za muco in seveda Tačko takoj proti njemu, on pa tudi proti njemu renče in z nasršenimmi zobmi proti njemu. Lastnik se je na srečo vrgel za njim, ga zgrabil za zadnje tace in tako preprečil najhuje. Takoj sva se drug drugemu opravičevala in od takrat je meni bila šola, da čeprav je tak majhen in okolju nenevaren, je na povodcu pa naj bo kar hoče, ker pač nisem 100% da bo poslušal na odpoklic.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #32 : torek, 08.05.2007 : 15:12:08 »

Uf, samo da sta jih še pravi cajt narazen pravila. Tudi jaz prisegam na povodec, prejšnja psička je bila sicer veliko spuščena, vendar sva imeli odpoklic razdelan v nulo. In sem vseeno vedno pazila, če sva zagledali psa. Na povodec! Brez pardona. Kajti nikoli se ne ve, kaj jim šine v te kosmate bučke Wink
lp
Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #33 : torek, 08.05.2007 : 15:20:32 »

Se popolnoma strinjam s tabo!!
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #34 : ponedeljek, 06.08.2007 : 09:08:44 »

Citat
Mene je kaksne tri tedne nazaj pred maminim blokom spet pricakala psica, ki se ob vsakem srecanju zazene v Kajo in Bagi. Tudi tokrat ni bilo nic drugace, le da imam zdaj kar nekaj pric, saj je za menoj stala sestra (z dojenckom ), pa se fant. Psica je dobila, tako kot vsakic poprej brco, potem pa jo je k sreci prijela ena od sosed. Lastnika (ki ga se nikoli nisem videla s psico) sem prijavila, prisli so policisti, me popisali in bili res pripravljeni pomagat. Obljubili so, da gredo se isti dan do lastnika in da bo placal kazen za spuscenega psa. Zdaj bi bil ze skrajni cas, da jih poklicem in povprasam kako zadeve stojijo, lahko pa povem, da psice nihce ni videl od takrat. Le ena soseda pravi, da je privezana na verigi za hiso. Upam vsaj, da jo kdo pelje na sprehod, ker res ni moj namen, da bo psica do konca zivljenja na ketni.

Sem ze kar malo pozabila na to zadevo, pa me je danes zdramil telefonski klic veterinarskega inspektorja. Ze par dni po moji prijavi so lastniki (oz. lastnica ) dobili obisk inspekcije, ki jim je odredila, da morata biti oba psa (imajo se staforda oz. pitbula) pod nadzorom, kaj vec pa itak ni bilo potrebno debatirati, saj je lastnica ze placala kazen, ker sem jo prijavila tudi na policijo in to jo je ocitno spravilo k pameti. Po inspektorjevih besedah je eden od psov zaprt v stanovanju, psica pa zunaj privezana, vendar gradijo pesjak. Ker jaz ne zivim vec tam, tezko recem ali psa res nista vec sama zunaj, vendar vsake toliko malo previdno vprasam sosede, ce ju kaj vidijo. Vsi mi potrdijo, da "nic ne prideta vec jest". Roll Eyes Sta pa sigurno se ziva in zdrava, ker sem ju pred dnevi videla kako se igrata na vrtu. Naj tako tudi ostane. Smiley lp
Logiran

delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #35 : sreda, 05.12.2007 : 14:17:01 »

Za zaščito pred spuščenimi psi, ki se približajo našemu, ki je na povodcu smo doslej uporabljali ultrazvočno napravo, ki pa žal pri nekaterih psih ni bila učinkovita. Zato me zanima ali obstaja še kaj drugega. Spuščeni psi so na sprehodu postali že prava mora.
Hvala za nasvet.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #36 : sreda, 05.12.2007 : 14:54:44 »

Pepper spray  Cool
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #37 : sreda, 05.12.2007 : 15:06:46 »

Hvala Kalsang. Na kakšno daljavo se ga pa poprši? Da ga ne pokasira še moj pes.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #38 : sreda, 05.12.2007 : 15:08:06 »

Kje se pa dobi pepper spray?
Logiran
darjaa
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #39 : sreda, 05.12.2007 : 15:29:33 »

Kako pa sprejaš, če sta psa že v renčečem klopčiču (kot veste se to lahko zgodi v sekundi)? Kaj pa paralizator oz. elektro-šoker? Ali pa kakšna nenasilna oblika?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #40 : sreda, 05.12.2007 : 16:29:37 »

Jaz sem ga kupila iz druge roke, mislim pa da je iz army shopa blizu gospodarskega razstavišča v LJ.

Na srečo mi ga še ni bilo treba uporabit. Jaz bi ga napadalnemu psu direktno v gobec/smrček/glavo usmerila.

Mi je pa mama zadnjič pripovedovala, da so jo že kdaj kakšni vaški cucki napadali in jo grizli za noge, zato s sabo jemlje navaden poper in ko se kakšen takšen cucek usmeri proti njej, poper posuje iz višine okrog sebe, pa baje deluje. Seveda je pri tej metodi treba vedeti, da deluje preventivno, se pravi, ko pes še ni totalno razbesnjen. Torej je treba vnaprej predvidevat...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #41 : sreda, 05.12.2007 : 17:00:56 »

darjaa, bolj ga brcnes/uzges/pospricas, bolj si bo zapomnil. Manj si oster, slabse je. Moje izkusnje.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #42 : sreda, 05.12.2007 : 18:38:34 »

Me z Alesso sva imele na Hrvaškem v Zadru eno tako bližnje srečanje vsak dan, ko sva hodile na sprehod.         
 Angry(Neki haski ( vedno spuščen, nikjer lastnika) se nama je nalimal na rit in repil za nama tako nadležno vsak dan, dokler Alessi ni prekipelo in je nanj zarenčala, ker je nonstop rinil nos proti njeni tazadni.  Shocked No v tistem trenutku pa je skočil vanjo, jaz pa hitro sprej iz žepa pa v gobec pošpricala. Samo zacvilil je, odvihral na bližnji travnik in drgnil z glavo po tleh. Mi je bilo kar hudo, vem da ga je peklo in bolelo, pa kaj naj bi naredila, če pa njegovega gospodarja nikjer. Nikoli več se nama ni približal, vedno je samo gledal z razdalje 50m. Če pa sva ga slučajno srečale na ulici, pa je stekel na drugo stran ceste.

Jaz imam vedno, kamorkoli grem z njo sprej s seboj.
Logiran
labradorka
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #43 : četrtek, 31.01.2008 : 11:46:48 »

Malo berem te grozote in ugotavljam, da nimam samo jaz takih težav.Sprašu >:(jem se kaj storiti s takimi ljudmi, ki se kljub takim dogodkom ne zresnijo ali vsaj poskušajo poskrbeti za varnost drugih ljudi in psov. Pred tremi meseci se mi je zgodilo skoraj isto.Šla sem nič hudega sluteč na sprehod in ker živim na robu gozda sem tako kot vsak dan spustila mojo malo šnavcerko in ji metala palčko, nakar sem opazila da se je ves nasršen proti meni zakadil nemški ovčar. V strahu sem prijela psičko v naročje a mi jo je kljub vsemu iztrgal iz rok in ji popolnoma razparal hrbet nato pa se je lotil še mene. S psičko je po dveh težkih operacijah hvala bogu dokaj vredu,problem pa je da je stara že 11let.Postopki se premikajo počasi...denarne odškodnine tudi...pamet takih ljudi pa na žalost ostaja ista. Sprašujem se kam lahko človek mirno hodi na sprehod...brez strahu da bi izza vogala pritekla kakšna krvoločna zverina.. Angry sram katastrofa
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #44 : četrtek, 31.01.2008 : 20:56:25 »

Hja, tule se ni še nič premaknilo. Vse tiho Undecided
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Spuščen in napadalen
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines