mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 02:48:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: žalost zaradi pogina legla
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: žalost zaradi pogina legla  (Prebrano 6448 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pega
novinec
*
Sporočil: 2


« : ponedeljek, 07.05.2007 : 13:01:40 »

V družini smo nestrpno čakali leglo pritlikavih šnavcerjev, ki smo ga pričakovali šele čez štiri dni. Po prihodu domov smo v prostoru, ki smo ga namenili za kotitev našli že dva mrtva kužka, tretji pa se je rojeval z nogicami naprej, kotitev zadnjega je trajala preko 15 minut, po kotitvi je psička normalno pregriznila popkovino, ga polizala oz. očistila, ter pojedlja posteljico. Probal sem če je kužek še živ, toda skoti se je mrtev. Potem sem psičko takoj odpeljal veterinarju, da ji je dal inekcijo, in da je s slikanjem pogledal ali ima še kakšnega psička. Bila je prazna. Po vprašanju zakaj se je to zgodilo, veterinar ni imel odgovora, rekal je, da je lahko vzrokov več (genetski, krvni obtok). Klical sem tudi dva vzreditelja, in jih vprašal, kaj je bilo narobe, toda odgovora ni. Sedaj negujemo psičko, ji dajemo kisove obhladke, vendar se počutim zelo žalostno, kot bi mi umrli otroci. Je zelo boleča izkušnja, tako, da ne vem ali sploh še parti. Proim, če je kdo imel že podobno izkušnjo, da jo deli z mano.
Jan
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #1 : ponedeljek, 07.05.2007 : 13:23:33 »

O, jan kako žalostna novica. Pa tako ali tako je šnavcijev tako malo v sloveniji.
Držim pesti, da bo drugič bolje!
Katerega pritlikavčka pa imate?
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #2 : ponedeljek, 07.05.2007 : 14:31:54 »

pega: mi je zelo zal za izgubo legla.
To, da se je en mladic kotil z nogicami naprej ni tezava. Veliko stevilo mladicev se koti z nogicami najprej in naceloma ni noben problem.
Poskusi se obrnit na mag. Valentinčiča na Kliniki za male zivali v Mariboru. Bos morda tam dobila kaksno informacijo.

Lp
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #3 : ponedeljek, 07.05.2007 : 14:35:39 »

Vem sicer, da ga ni čez lastnega kužka in lastno leglo.
Glede na stanje psice mogoče premislite, če bi psička bila pripravljena biti dojilja za kakšnega mladička brez mame...
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #4 : ponedeljek, 07.05.2007 : 14:44:02 »

no, to pa ni neumen predlog!
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #5 : ponedeljek, 07.05.2007 : 14:51:48 »

pega - predvidevam, da je bilo to psičkino prvo leglo.
V takih primerih se - nekatere psice včasih - ustrašijo. V bistvu je za njih vse prehitro in si ne znajo/upajo pomagati.
Pri našem zadnjem leglu nas je psička prav tako prehitela. Zato je prvi mladiček poginil. Pri ostalih smo bili poleg, in psica se je umirila in kotila brez težav.
Prepričana sem, da bo pri naslednjem leglu šlo vse brez težav. Vem pa, da je to grozljiva izkušnja. Vendar imate sedaj izkušnjo - pri naslednjem leglu boste vedeli, da se lahko zgodi porod tudi predčasno in boste pripravljeni.
Mislim, da ne smete obupati.
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #6 : ponedeljek, 07.05.2007 : 14:52:18 »

Nisi napisal kateri dan je bila kotitev ali je bilo to 4 dni pred povprecno brejostjo 63 dni ali 4 dni pred prvo mozno kotitvijo, ki je 56 do 58 dan odvisno katero literaturo vzames v roke. To je namrec bistven podatek za ugotavljanje kaj je bilo narobe in ali se sploh parit ali ne. Jaz bi se dejansko posvetovala z magistrom, kot ti je svetoval popo in se na podlagi razgovora potem odlocila, kaj bi bilo najbolje za psicko.

Tudi mi smo v zadnjem leglu imeli mrtvega mladica in ze pri enem je obcutek nemoci grozen, pa smo dezurali non-stop kar teden dni pred pricakovano kotitvijo. Pa tudi o predlogu barbke je res vredno razmislit.
Logiran
pega
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #7 : ponedeljek, 07.05.2007 : 20:45:28 »

 sram

Hvala za odgovore in spodbude. Samička je črno srebrna. Kotila je štiri dni pred povprečno kotitvijo (59 dan). Ker ni bilo samca v Sloveniji smo parili v Avstriji, ne vem ali ima to kakšno zvezo, samec je bil dosti bolj močen kot psička. Naša je nežna on pa je bil robusten, velik.

Pozdrav
Jan
Logiran
bullyzone
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 398


« Odgovor #8 : nedelja, 04.10.2009 : 05:24:20 »

Pri predčasni kotitvi in poginu celega legla gre lahko tudi za okužbo z herpesom. Ne vem kako se to strokovno reče.
Pri nas se je zgodilo enako;kotitev pred rokom in pogin. Pri naslednji paritvi smo dali psički cepivo Eurican Herpes, ki se ga od letos tudi uradno da dobiti pri nas.

Lp,
Eva
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: žalost zaradi pogina legla
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines