mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 10:31:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Kazen za sprehod brez povodca
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 25   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kazen za sprehod brez povodca  (Prebrano 85659 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
anu
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 62


« : torek, 08.05.2007 : 22:35:47 »

Ne vem, če je to praksa povsod a vseeno v opozorilo tistim, ki sprehajate lepo vzgojene pse:
zgodilo se je na Ptuju; lastnica je sprehajala poslušnega psa dalmatinca brez povodca in zato policajem plačala kazen.
Ne vem kolikšno vsoto a kolikor že je, je preveč! Torej kužke na povodec!   Wink
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #1 : torek, 08.05.2007 : 22:47:14 »

Meni se ne zdi preveč. Se pa strinjam z zadnjim stavkom: kužke na povodce!
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #2 : torek, 08.05.2007 : 23:07:47 »

Upam, da se bodo pocasi ljudje zaceli zavedat da ni poceni imet spuscenega psa Smiley
Logiran
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #3 : sreda, 09.05.2007 : 00:06:26 »

Uf, ko bi pri nas delili kazni.... mogoče bi se pa kaj spremenilo in bi ljudje vodili svoje kosmatince na povodcih, pa kakce pobirali za njimi... mogoče, nekega dne...
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #4 : sreda, 09.05.2007 : 04:02:35 »

Pri nas tudi nič ne gledajo.Upam, da bodo.
Kazni pa morajo biti čimvečje.
Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #5 : sreda, 09.05.2007 : 07:12:16 »

Vsaka kazen je premajhna! Naši prijatelji uživajo z nami tudi če so na povodcu! V Mariboru je tega vse premalo, da bi kdo nadziral sprehode psov brez povodca.  Undecided
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #6 : sreda, 09.05.2007 : 07:18:43 »

Če prav razumem to velja za urbana naselja, ne pa za gozd, ne?
Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #7 : sreda, 09.05.2007 : 07:20:25 »

Pes je lahko spuščen le na kakšnih ograjenih površinah, poligonih, skratka tam, kjer si sigurna, da ni ogrožen ali da ne ogroža okolice - moje mnenje!
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #8 : sreda, 09.05.2007 : 07:23:20 »

hja v gozdu ni policajev Wink, končno in prav, očitno se prazni državna blagajna in so le začeli migati, samo še tale globa bi morala prit v prave roke. Undecided

upam, da bodo začeli tudi pri nas. Smiley

LeoDan
Logiran
dečva
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #9 : sreda, 09.05.2007 : 07:29:29 »

Me zanima, če imate res svoje pse ves čas na povodcu (mimogrede maja, tudi v gozdu pes ne sme biti spuščen!), ko se tako zavzemate za te kazni.
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #10 : sreda, 09.05.2007 : 07:33:37 »

Jaz jo imam stalno, za občasno divjanje imam pa ključ ograjenega šolskega igrišča, kjer jo lahko spustim kadar tam ni nokogar. Včasih se nas dogovori več lastnikov, pa uprizorimo kakšno divjanje.
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #11 : sreda, 09.05.2007 : 07:34:42 »

končno in prav, očitno se prazni državna blagajna in so le začeli migati, samo še tale globa bi morala prit v prave roke. Undecided
In prave roke so?

No, sicer pa...privezane pse bi po splošnem ljudskem prepričanju itak mogli imeti vsi, ki imamo psa večjega od 10 cm... Ker taki so ful nevarni... Itak... Meni osebno se zdijo tisti ta mali najbolj divji, ampak teh pa nimam noben privezanih in tudi noben ne začne težit, če vidi takega psa odvezanega... Najboljš je bilo, ko se mi ena babica z odvezanim pudljem spravi pridigat, kakšno kazen bom dobila, če bom imela odvezanega psa... A tist pa ni pes, al kako?  Huh

Me zanima, če imate res svoje pse ves čas na povodcu (mimogrede maja, tudi v gozdu pes ne sme biti spuščen!), ko se tako zavzemate za te kazni.
Ja to tudi mene zanima... Sploh ne vem, zakaj takšno navdušenje za kazni? No, jaz moje nimam ves čas na povodcu... Jo dejansko tudi spustim kje ob Ljubljanici ali na travniku, da se malo igra...Ker če bo čist cel dan na povodcu...hm... Undecided Pa nej mi dajo kazen... Jo bomo pa pač plačali... Shocked
Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #12 : sreda, 09.05.2007 : 07:38:38 »

Moj je pekinezer, pa je vedno na povodcu, saj sem imela na začetku, ko sem isto mislila, da naj bo malo spuščen, da se zdivja, eno neljubo situacijo in zaradi varnosti svojega psa je moj vedno na povodcu, razen ko gremo na vikend, kjer je ograjeno in nima možnosti kam uiti, tam se prosto giblje.  Cheesy Cheesy
Logiran
Micika
rad pišem
****
Sporočil: 445


« Odgovor #13 : sreda, 09.05.2007 : 07:58:26 »

Ce prav razumem to velja za urbana naselja, ne pa za gozd, ne?

Mislim da so od policajev, ki dajejo kazni v naseljih, se bolj nevarni lovci, ki lahko psa, spuscenega v gozdu hitro "pospravijo" z upravicenim (ali pa tudi neupravicenim) izgovorom da psi preganjajo divjad... V okolici LJ je to zelo pogosto...
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #14 : sreda, 09.05.2007 : 08:07:41 »

Tetemeta

prave roke so zavetišča in društva, ki se ukvarjajo z izgublenimi in zapuščenimi živalmi, vsaj zame.

ja moja je majhna, pa jo imam vedno na povodcu, zakaj sem že miljonkrat napisala, najprej zaradi njene varnosti, ampak ironija, tam kjer živim imamo povečini lastniki majhnih psov, svoje na povodcih, medtem, ko se večji prosto gibajo ali pa lastniki zatrjujejo, da poznajo popolno odpoklic, ja pajade.

ja vesten in skrben vodnik, bo najprej poskrbel za varnost svojega psa in kako je najbolj varen se ve in ve se tudi, da se ne sme posiljevati okolice z odvezanimi psmi.

ja in prav vsi psi so za na povodec, pa naj ima 2kg ali pa 60kg, tukaj ni razlik.

če pa bo komu v veselje plačevati kazni, jih pa kar naj.

LP

Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 25   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Kazen za sprehod brez povodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines