mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 11:37:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Kazen za sprehod brez povodca
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 25   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kazen za sprehod brez povodca  (Prebrano 86403 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #150 : petek, 11.05.2007 : 15:44:25 »

Točno tako Sleepy, o tem je govora tukaj in o obzirnosti do soljudi in sopesjanov.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #151 : petek, 11.05.2007 : 15:53:29 »

Ampak saj v zakonu lepo pise-mislim da kako stran ali dve nazaj. A se vsi strinjamo, da so recimo Tivoli, PST, un Roznik al kaj je ze tist kvazi gric, ki ga mate v Lj., plocnik in kolesarska ob Celovski, park Zvezda,...javni kraji?

Ne zamerit, ampak me tale debata (tematika v zadnjih letih prezvecena ze nickolikokrat) posteno zabava. Saj vecinoma se kar strinjam, z eno izjemo, namrec sama sem vedno bolj prepricana, da so ljudje v osnovi izredno butaste dvonozne opice, ki ne znajo steti do sest (do pet se gre, prsti...). Moje izkusnje z vecino lastnikov psov, ki sem jih do zdaj srecala na sprehodih, to samo se potrujejo. Enim so psi sp***evali prakticno vsak drugi dan, drugi se niso mogli nacudit, ko se pes ze stopectotic ni odzval na ukaz "sem", tretji so bili sveto prepricani, da ne bo njihov nic naredil... Enega ima na vesti vlak (aleluja, Buda obstaja), drugega so dali stran zaradi otroka (se strinjam, tudi jaz bi ga dala, cimdlje, da je potem klal nekje po Stajerski), tretjemu sem jaz prerokovala, da ga bo zbil avto (zavoljo dolocenih pesjanov upam, da ga je res), kaksnega je baje pospravil lovec (babje cence, psa pac naenkrat ni bilo vec, jaz pa v jok in na drevo), za eno kuzlco je bilo celo v cajtengih, da jo je zbil brezvestni voznik (saj je bilo samo vprasanje casa, kdaj jo bo kdo-namerno ali nenamerno-zgazil). Pac, v nekaterih primerih so dokaj kruto koncali, saj sami pravzaprav niso bili krivi, krivi so bili njihovi lastniki. Meni mojega niso nikoli naluknjali, so pa kar nekaj drugih, zal lastniki napadov niso prijavili. Najbolj simpaticen je bil en vecji mesanec, ki je prefrigano pocakal, da se mu je kaksna mona ulegla na tla (podrejanje itd.), potem je pa reveza zagrabil. Ah, kje so tisti casi. Grin Grin Grin
Ali so bili ti psi solani? No, ne vem, ce so imeli kak izpit, ampak ce bi vprasali lastnike, bi ti seveda odgovorili pritrdilno. Ali so bili ti psi socializirani? Mmm, ne, vsaj ne kar se moje definicije socializacije tice. Lastniki bi verjetno rekli, da bolj socializiranega psa tezko srecas. A so imeli narejen odpoklic? Absolutno! 100%; ce si poklical "Fifi, prit sem al pa ne!", je 100% prisel-al pa ne. A verjamem, da so omenjeni primeri izjeme? Ne me smejat. Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #152 : petek, 11.05.2007 : 16:02:04 »

...un Roznik al kaj je ze tist kvazi gric, ki ga mate v Lj.,
Grin Grin Grin Grin Grin Grin


Ne me smejat. Grin
Smeh je pol zdravja....  Roll Eyes
 Grin
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #153 : petek, 11.05.2007 : 16:23:58 »

Felina, glede službenih psov naslednje. Ne vem, kakšne imaš izkušnje (očitno slabe) ampak ti psi so ponavadi šolani za točno določene naloge. In nič se bat, tak pes se ne bo strgal s povodca. Če pa bi se že zaradi res nesrečnega spleta okoliščin, si lahko prepričana, da bi ga vodnik ustrelil še preden bi priletel do tebe.

Nihče ni rekel ali napisal, da je povodec popolna kontrola. Je pa kontrola, ki je pač poleg nabočnikov, različnih ovratnic z najrazličnejšimi učinki in ograjenih prostorov ter poligonov trenutno edina na voljo. Tule se je nekaj časa nazaj javila Rossy, ki je podala za moje pojme krasen način "zdivjanja" psa. Poleg cene tečaja se je vključila v klub in ima dostop do ograjenega poligona. In verjamem, da tam ni nikoli sama, tako, da ima njena Pia vse možnosti komuniciranja s psi in ljudmi, katerim je ta želja obojestranska.
Ker vas je pa tule nekaj tudi z malimi bibami, popolnoma razumem, da ne dovolite srečanja s vsakim. Moja psica ima 40 kg (shujšala), gor je rasla z velikimi psi in dvema manjšima. Ko jo peljem v ograjen prostor, teh manjših ni nikoli zraven. Če bi pa bili, potem moja ne bi bila izpuščena. Enostaven razlog. Dovolj je, da eni spodrsne in če bo imela to nesrečo, da nanjo pade ravno moja psica, je lahko nesreča tu.
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #154 : petek, 11.05.2007 : 16:42:35 »

Sleepy, hvala za priznanje; v svojega psa sem res ogromno vlozila, nekje se pa mora poznat, a ne?  Wink In ne, na agi tekmi se nikoli nisem dozivela resnega fajta (par izpuljenih kocin sem celo dozivela, ampak to ne kvalificira kot resen fajt), kaj sele agresije do cloveka (za razliko od lanskega Drenigovega memoriala (IPO tekma), ko se je malinovcu zahotelo kumar, pa si je izbral kar sodnikovo...  Cheesy ).

Felina, na agi MB pridemo in se ze veselimo Smiley.

Nuki, ampak nekje se pa motis... Na PSTju (na nasem koncu vsaj) jaz ne pricakujem vecjega stevila ljudi. Zato me tja tetka pridno vozi na sprehod, spuscena. No, danes sem se ustela - sem pozabila, da se te dni obeta masovni vdor civilistov ob zici okupirane Ljubljane al kako ze  Tongue . Spretno sva se jim (spuscena) izognila in setala po travniskih potkah, ko pa je bilo treba preckat ' deroc tok' otrok, pa sem zver prijela. Civilnih zrtev ni bilo.

Zdaj pa grem malo na sprehod lovit alergene - medtem pa bo Sambo lovil frizbi  Smiley
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #155 : petek, 11.05.2007 : 16:52:11 »

 Smiley prosim, prosim  Smiley Kar je treba priznat, je pač treba. Žal pa pogosto tašne pomembne podatke spregledajo tisti, ki.... in poberejo samo.... pa smo spet na začetku Wink

Btw, jaz sem doživela že tudi ranico na agi tekmi, ampak kaj hujšega pa res ne  Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #156 : petek, 11.05.2007 : 16:55:10 »

Jaz pa jih, precej (na tistem delu od Rozne do Kosez). Poleg tega je tam  pri O.B. se znak, da morajo bit psi na povodcu.

Ma dobro, valda so fajti tudi na agi tekmah, saj niso zdaj vsi agi psi neki mucki in vsi pridkano vzgojeni in oh in sploh. Gre pac za skupino ljudi s psi, eni so bolje, drugi slabse vzgojeni. Pac cisto povprecna grupica, vendar vseeno drugacna od tistih manijakov, ki sem jih srecevala na sprehodih. Saj mojo nekajmesecno mladicko so tudi nazjali skorajda vsi borderji, vsaj en tibetanec, rodezijec jo je hotel pojest (hvalabogu je bil na povodcu Wink ), snavcer je histeriral... Pa kaj, saj Tari jo je tudi ze nazjal. Pac, cisto normalni cucki (ok, un riđ je mal pretiraval).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #157 : petek, 11.05.2007 : 17:06:46 »

Aja, pa cucki ni misljeno slabsalno. Wink Samo ne zdi se mi ravno fer zdaj vlacit kaksne "mnogo hrupa za nic" fajtice s kake agi tekme in jih (kasneje morda) celo primerjat s povprecnimi prtegnjenimi psi in njihovimi lastniki (in njihovo vzgojo, ce ji sploh lahko tako recemo).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #158 : petek, 11.05.2007 : 17:52:21 »

ojoooooj  Undecided tisti agifajti tule se čisto iz konteksta potegnjeni in s povodci nimajo nobene zveze. Sem v kašnem postu prej napisala, da so to "cucki" (in tudi RO cucki in podobni) s katerimi se vodniki veeeeeeliiiiiko ukvarjajo, kar ne velja za večino običajnih sprehajalcev.... da ne bo prišlo od kašnih napačnih interpretacij  Roll Eyes
 Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #159 : petek, 11.05.2007 : 18:17:19 »

Sleepy, brez panike, saj sva na isti valovni dolzini. Wink Samo vcasih potem znajo zadeve zaiti nekam, kamor res ni potrebe da gredo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
*LuNa*
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 127


« Odgovor #160 : petek, 11.05.2007 : 21:49:18 »

Žal povodec ni nobena rešitev, če na drugi strani ni človeka, ki bi znal ravnati s psom. Ne vem a imam samo jaz slabe izkušnje, ampak moja psica je bila večinoma napadena s strani psov na vrvicah (večinoma fleksijih). Seveda pa potem lastniki iščejo razloge, da pač njihova psica ne mara drugih psic ... ja kaj hudiča jo pa potem pustijo, da sploh lahko skoči v drugega psa (sploh ker renči in se zaganja že na razdalji 10 metrov ali več). Žal takim lastnikom tudi nagobčnik in povodec ne pomagata nič. Nastradamo pa seveda tisti, ki znamo imeti psa pod kontrolo tudi brez vrvice.
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #161 : petek, 11.05.2007 : 22:51:23 »

Ja tudi to drži, da nekaterim tudi povodec ne pomaga. Če psa ne morejo zadržati v varni razdalji od drugih psov in ljudi bi le ta moral imeti tudi nagobčnik.
Mene nič ne zanima koliko šolan je pes in koliko vodljiv in obvladljiv. Psov brez povodca nočem srečevati. Tudi jaz se držim bontona in zakonov in kot odgovoren skrbnik nikoli ne dovolim, da bi bila moja psa nadležna ljudem in drugim psom. Torej pse na povodec, brez izjem, če nismo sposobni ga obvladati na povodcu pa mora imeti tudi nagobčnik .
Pa lep pozdrav  Wink
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #162 : ponedeljek, 14.05.2007 : 09:25:19 »

Mene nič ne zanima koliko šolan je pes in koliko vodljiv in obvladljiv. Psov brez povodca ne želim srečevati.

Se podpišem. Bi pa nekaj dodala glede opredelitve, kaj je to "javno mesto". Če ima določeno območje to oznako, jo ima tudi takrat, ko tam ni nikogar oziroma morda samo posamezniki. Ne pa da si vsak po svoje  razlaga, da je nekaj javno takrat, ko je tam množica ljudi, ko pa posije luna in so mimoidoči redki, pa velja to za neobljudeno območje. Konec koncev, tudi omejitev hitrosti vozil skozi naselja velja ves čas, torej tudi takrat, ko 99% ljudi spi. In tudi pri rdeči luči na semaforju moramo stati, pa ni važno, ali je v daljavi še kakšno vozilo ali ne.
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #163 : ponedeljek, 14.05.2007 : 09:42:33 »

drobtinica,

zanimiva primerjava, s katero pa se popolnoma strinjam, kakor tudi  z Lisinim postom. Veliko nas je, ki ne želimo srečevati psov brez povodcev in še zakon je na naši strani.
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #164 : ponedeljek, 14.05.2007 : 10:54:05 »

Še nekajsem pozabila. Iskrene čestitke vsem tistim, ki resnično popolnoma zaupate vašim psom in verjamem, da je bil vaš trud globoko poplačan.
Po drugi strani pa morate razumeti tudi nas, ki smo popolni zagovorniki povodca. Samo primer in predlog za razpravo: Imam rottweilerja (pa ne mislim svoje), ki ima opravljeno ogromno število izpitov, popolen odpoklic itd.  Na drugi strani je lastnik zlatega prinašalca (samo karikiram), ki nima opravljenega ničesar. Oba psa se znajdeta v gozdu in slučajno se v istem času znajdete tam tudi vi pri nabiranju kostanja. Obema kužkoma na čelu ne piše, kaj znata in kaj ne znata. In kakšna bo vaša reakcija?
Zato zagovarjam uporabo povodcev.
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 25   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Kazen za sprehod brez povodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines