mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 03:12:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Kazen za sprehod brez povodca
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 25   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kazen za sprehod brez povodca  (Prebrano 86006 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #30 : sreda, 09.05.2007 : 09:33:33 »

In dokler bo ustvarjalec zakona pred javnostjo zagovarjal pravice in dolžnosti lastnikov pudljev pred rottweilerji in psi pasme bull, potem itak ne more biti bolje.
Upam, da je rekel, da naj dajo vse pudlje na vrvice, da ne bodo več strašili rotijev in pitbullov in ostalih psov... Wink Ker to dejansko počnejo (resnični primer)...

Ne resno...Ej, drobtinica, kaj je rekel? Ker ne gledam Piramide...
Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #31 : sreda, 09.05.2007 : 09:37:17 »

Moj pekinezer ziher ni hotel prestaršiti sosedoveda starforda, temveč se je hotel z njim igrat, a bi lahko bilo skoraj usodno. Pa ne da obsojam soseda ali psa, kriva sva bila oba lastnika, ker sva imela oba psa spuščena. No k sreči, se je končalo vse dobro, od takrat je Tačko vedno na povodcu in bo tudi takrat, ko bo odpoklic obvladal kao v nulo.
Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #32 : sreda, 09.05.2007 : 09:40:54 »

http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rtvoddaje&op=web&func=read&c_id=25286

tukaj se da videti, samo meni ne dela  Sad
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #33 : sreda, 09.05.2007 : 09:51:31 »

Na tale post se sklicujem zgolj slucajno, ker povzema misli vecine:

Upam, da se bodo pocasi ljudje zaceli zavedat da ni poceni imet spuscenega psa Smiley

Ker sem multipla osebnost, mi boste oprostili in dopustili vec moznih odgovorov, hvala.

Odg. # 1: Se zavedamo, ampak dokler me ne dobijo in moj bogi studentski racun ne bo prevec osusen zaradi tega, bo moj pes se vedno vecinoma spuscen Smiley.

Odg. # 2: Ne, nikakor ni poceni. V to sem vlozila 7 let, 6 mesecev in 22 dni. Lahko me pa spet jutri vprasas, bo zadnja stevilka vecja. (In ja, splaca se vsaka minuta vlozenega casa, truda, volje...)
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #34 : sreda, 09.05.2007 : 09:52:38 »

  jaz sem kar navdušena, ko slišim, da je kdo pokasiral kazen, ker psa nima na povodcu. Če bi se to dogajalo bolj pogosto, bi bilo še boljše.

Èe je pes pod kontrolo, kaj se mu lahko zgodi?

V zakonu piše, kje in kdaj mora bit na povodcu in konec!!! Če nekateri menite, da je vaš pes lahko spuščen, plačujte kazni. Tudi večkrat na dan, dokler ne boste razumeli kaj je prav!  Angry Me prav nič ne briga, če se mu ne more nič zgodit, če se približa mojemu psu, je v nevarnosti njegov skrbnik, da se mu kaj zgodi....  Angry

Pred kratkim sem imela od povodca porezano roko ( k sreči ne hudo, pa vseeno zoprno), ker je en prijazen (beri tečen) pudelj pritežil in se vrtel okoli mojega psal, dokler ga ni znerviral. Mi je še zdej malček žal, da nisem poklicala policije, da pride pokasirat tistih 200 everčkov, ker skrbnik pudlja ni hotel delčka tega zneska investirat v nakup vsaj fleksija. 
Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #35 : sreda, 09.05.2007 : 09:57:32 »

Hm...malo me skrbi miselnost nekaterih lastnikov psov, a očitno pač nič ne pomaga, ker bodo še naprej delali po svoje. Ok. Zase vem, da bom zagotovo poklicala policijo, če bo kateri spuščen pes napadel mojega. Je pa nesmiselno mišlenje, da dokler te ne dobijo pač delaš po svoje. Res je, da so zakoni zato, da se kršijo a bolj smiselno bi bilo upoštevat zakone in se izognit neprilikam.

PS:Pol odobravate tudi divjake na cestah ali sami divjate do onemoglosti, ker še pač niste prišli na nišo, da plačate kazen ali pa nočem niti o tem misliti povozite koga??  Huh
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #36 : sreda, 09.05.2007 : 10:02:16 »


Odg. # 1: Se zavedamo, ampak dokler me ne dobijo in moj bogi studentski racun ne bo prevec osusen zaradi tega, bo moj pes se vedno vecinoma spuscen Smiley.

Potem si želim, da čim večkrat srečaš policaje! Mogoče pa nam uspe celo dopolnit zakon z določilom, da boste morali "povratniki" na prevzgojo oziroma nekaj mesečno predavanje, ki ga boste sami plačali, o tem, kaj je odgovorno skrbništvo in kaj o tem pravijo zakoni.
Lahko ti obljubim, da se bom potrudila po svojih močeh "lovit" tiste, ki menite, da za vas zakon ne velja in kar se da pogosto obveščat policijo in redarje o sprehajalcih brez povodcev.

S tem, ko svoje pse sprehajate spuščene nervirate vse tiste, ki psov ne marajo, ki nad njimi niso navdušeni, "nastradamo" pa potem tudi (ali pa še bolj) vsi tisti, ki se trudimo, da okolice ne vznemirjamo.

Povodec in pobiranje iztrebkov bi morala bit najosnovnejša stvar, ki jo mora poznat vsak skrbnik psa. Je pa res, da je lažje ne opazit uztrebka, če je pes spuščen....  Undecided
Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #37 : sreda, 09.05.2007 : 10:04:56 »

Bambi se podpišem pod tvoj post
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #38 : sreda, 09.05.2007 : 10:10:03 »

tacko?Huh  Undecided a si ti tudi multipla oseba?  Huh Cheesy
Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #39 : sreda, 09.05.2007 : 10:14:23 »

eh sorry narobe napisala Sleepy podpišem se pod tvoj post - pradon!
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #40 : sreda, 09.05.2007 : 10:16:16 »

Se pa zato jaz pod Bambi!
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #41 : sreda, 09.05.2007 : 10:19:32 »

Odg. # 1: Se zavedamo, ampak dokler me ne dobijo in moj bogi studentski racun ne bo prevec osusen zaradi tega, bo moj pes se vedno vecinoma spuscen Smiley.
Hehe... Dobra... Grin Dokler mene ne dobijo, bo moja tudi spuščena (recimo za Ljubljanico in na sredi kakega velikega travnika, ko se bo glih hotela igrati s kakšnim psom)... Ko me pa dobijo, bom pač plačala kazen (čeprav bosta šla pri moji plači dva meseca dela v nič)... Potem bo pa moja spet spuščena in če me spet dobijo, bom spet plačala kazen...  Shocked In tako naprej... Čeprav še nisem slišala, da bi tam pri nas kdo plačal kazen zaradi spuščenega psa... Policaji raje delajo racije za lokalnimi dilerji ipd. (kar se mi tudi zdi bolj pomembno, kot to, ali je lokalni pes spuščen ali ni)...
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #42 : sreda, 09.05.2007 : 10:19:48 »

Me zanima, če imate res svoje pse ves čas na povodcu (mimogrede maja, tudi v gozdu pes ne sme biti spuščen!), ko se tako zavzemate za te kazni.
 

Vedno!!! Spuščen je samo doma, kjer je v ograjenem prostoru okoli hiše. Pa tudi v gozdu - po mojem mnenju - nima kaj bit spuščen. Najti je treba ograjen prostor, kjer se lahko pes zdivja. Veliko takih psov ki "nikomur nočejo nič žalega" je že preganjalo in tudi poškodovalo ali ubilo kakšno gozdno žival. Se vam to zdi pošteno?
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #43 : sreda, 09.05.2007 : 10:21:07 »

Se pa zato jaz pod Bambi!

Potem upam, da si čimvečkrat srečamo  

eh sorry narobe napisala...

Se zgodi  Grin smeh je pol zdravja  Grin Wink
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #44 : sreda, 09.05.2007 : 10:23:49 »

Sem pozabil:

Sleepy, se popolnoma strinjam. Ravno zaradi takih, ki ne spoštujejo določenih pravil in zakonov, nastradamo ostali. Je pa take zelo težko spreobrnit. Ko bodo prvič naleteli na policaja, ki se mu bo ljubilo napisati kazen, bodo svoje mišljenje mogoče spremenili. Pa še takrat bodo verjetno dokazovali policaju, da se moti on, ne oni.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 25   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Kazen za sprehod brez povodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines