mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 09:29:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Kazen za sprehod brez povodca
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 25   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kazen za sprehod brez povodca  (Prebrano 86016 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #60 : sreda, 09.05.2007 : 12:41:33 »

Tudi jaz mojo spuščam. Nikoli sredi mesta, nikoli sredi dneva, vendar pa obvezno zvečer na zadnjem sprehodu, ko nikjer ni žive duše na travniku, kjer se dobivamo lastniki in psi. Tudi takrat jo pokličem in pripnem, če vidim, da se bliža kak neznan pes ali človek (večina tistih, ki so zunaj ob taki uri nas pa tako že pozna in pridejo zraven čohat naše pesjane).
Je pa polemika o temle obveznem povodcu še nekje... Kaj pa če recimo imaš nevzgojenega agresivnega psa, ki ga ne obvladaš, gre v napad in te na povodcu privleče do "plena"? V takšnem primeru povodec nekako izgubi pomen.
Drugače se pa strinjam s tem, da v urbanem okolju pes nima kaj početi spuščen. Sama imam nemalo težav s višavko, ki je čisto nevzgojena lastnice ne upošteva niti 1%, pa je kljub temu vedno in večno spuščena. Sicer sta s mojo babo veliki prijateljici in zvečer šibata skupaj, težava je pa v tem, da sredi dneva, pred blokom mala šiba okoli naju, vabi mojo k igri... Sicer mi jo je že uspelo do neke mere navadit, da če rečem ne, pomeni ne in greva naprej, priznam pa da sem pri tem navajanju "nabildala" krepke mišice Grin
lp
T.
Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #61 : sreda, 09.05.2007 : 12:43:38 »

Je pa polemika o temle obveznem povodcu še nekje... Kaj pa če recimo imaš nevzgojenega agresivnega psa, ki ga ne obvladaš, gre v napad in te na povodcu privleče do "plena"?

Vseeno boš lahko rekla, da si naredila vse, kar je v tvojih močeh, da bi preprečila nezgodo, a ne?
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #62 : sreda, 09.05.2007 : 12:53:07 »

Ne vem, zakaj je gozd in travnik pa kakšen mestni park tako priljubljeno sprehajališče psov brez povodcev, pa ne glede na to, ali ob tistem času ni ljudi, ali pravočasno pripnete svojega psa itd. Pa da ne bo pomote Maja., to govorim na splošno.
Sem pa že enkrat napisala in bom ponovila. Sečoveljske soline tudi niso urbano okolje, pa tja pes ne sme, še manj spuščen. Pot okoli blejskega jezera decembra ob 22.oo uri zvečer tudi ni urbano okolje, pa tam ne sme biti psa brez štrika, da o "mrtvi" decembrski plaži v Zaki sploh ne govorim. Pri vseh oborah z jelenjadjo in srnadjo so postavljeni znaki, da pes tja ne sme in ga ne peljemo. Pa ni urbano okolje.

Se strinjam s Tečko, da povodec ni vse. Je pa vsaj nekaj. In če je ta kombiniran z nekaj vzgoje obeh (psa in lastnika) pomeni določeno zaščito. Sama sem imela pred več kot mesecem tak slučaj. Zaradi izredno dominantne čivave (luškane, a kaj ko lastniki mislijo, da je to tudi vse), ki se spravlja na vse pse v okolici, sem sicer zaradi povodca fasala kar fajn poškodbo gležnja, če bi psa spustila, bi nas morda čivava danes gledala že z mavrice, ker je neljubezen obojestranska.
Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #63 : sreda, 09.05.2007 : 12:55:34 »

Upam, da je lastnike čivave izučil ta neljubi dogodek!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #64 : sreda, 09.05.2007 : 12:59:05 »

Takemu psu pa nataknes nagobicnik, halti, zaradi mene tudi bodecko, teletakt, karkoli, samo da ne pride do drugega psa/cloveka. Ali pa ga enostavno evtanaziras, ker je nevaren okolici, ti pa te njegove nevarnosti ne mores obvladat. Simpl.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #65 : sreda, 09.05.2007 : 13:03:35 »

Eh hvalabogu to za mojo ne velja. V prvi vrsti jo kjub njenim kilam obvladam (če imam slab dan, ali me po zlomu boli roka pa ji nataknem halti), drugo je pa dejstvo, da če bi me že odvlekla do kakšnega psa bi bilo to iz želje po igri. Nekoč mi je zaradi takšne želje uspela uničit karabin, vendar je to že druga zgodba.
Ubistvu me bolj skrbi kaj, če pes na tak način napade mojo. Grozno je opazovati renčečega psa, ki proti tebi in tvojemu psu za seboj na fleksiju vleče pijanega lastnika. Žal je to pri nas namanj enkrat tedensko in pogovori ne zaležejo. Lastnica je čisto druga pesem, njen mož pa... Pes je sicer vedno na povodcu samo tukaj je povodec brez pomena, ker ga gospod v svoji alkoholni omami ne obvlada.
Torej rabimo zakon, po katerem bi bilo potrebno pred nakupom/posvojitvijo psa opraviti določene psihofizične teste ne pa o uporabi povodca. Tisti, ki je odgovoren in svojega psa pozna pa točno ve kako in kaj.
Res pa veljajo zakoni za vse in že vnaprej bi prepovedala lastništvo tistim, ki mislijo, da je sam povodec brez šolanja in učenja rešitev in tistim, ki so mnenja, da majhnih psov ni potrebno vzgajati/šolati.
lp
T.
Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #66 : sreda, 09.05.2007 : 13:08:07 »

In prav tako majhne pse imeti na povodcu - ni razlik, to smo že prebrali tukaj. Ne glede na to, kako šolan je kuža, mu ne moreš 100% zaupat in dokler ni tega ne more biti brez povodca razen na ograjenm prostoru, kjer ni ogrožen on ali okolica.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #67 : sreda, 09.05.2007 : 13:12:21 »

A ti resno mislis, da bi tak test kaj pripomogel? A res mislis, da tisti, ki je odgovoren in svojega psa pozna, tocno ve kako in kaj? Ker moje izkusnje kazejo popolnoma nasprotno.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #68 : sreda, 09.05.2007 : 13:13:57 »

 Smiley aaaaaam  Roll Eyes v sečoveljske soline pes ne sme?  Roll Eyes Wink hecam se. Odvisno na katirem koncu, tam kjer poteka aktivna pridelava soli res ne sme. Lahko gre drugje, mora pa bit na povodcu. Pa fino je, da ni kašen "lovc", ker ne sme vznemirjat ptičev. Imamo pa ob solinah lepo novo sprehajalno pot, pa ne povem ob katerih urah ni tam nobenega, ker se mi zver prav lepo naleta in navoha (jaz pa natreniram svoj vid)  Cheesy

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #69 : sreda, 09.05.2007 : 13:16:01 »

Zakaj natreniras vid?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #70 : sreda, 09.05.2007 : 13:20:09 »

 Smiley ker gledam na daleč, če se mi slučajno bliža kašna zablodela duša, ker se en kos poti usmilim reveža, ga odpnem s povodca in mu pustim, da se na voha in uprizori podivjani šprint na 30 m z obratom  Cheesy
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #71 : sreda, 09.05.2007 : 13:21:42 »

A ti resno mislis, da bi tak test kaj pripomogel? A res mislis, da tisti, ki je odgovoren in svojega psa pozna, tocno ve kako in kaj? Ker moje izkusnje kazejo popolnoma nasprotno.
Res? Sem bila menja, da tisti, ki je odgovoren ne spušča psa po mestu, da ga šola in točno ve, koliko mu lahko zaupa. Sama za svojo vem, da je odpoklic 99%, pa vendar to ne pomeni, da ji zaupam. Rajši jo spuščam takrat in tam, ko vem, da nikogar ne moti in da ne bo hujšega kot kasnejša vrnitev iz sprehoda, če mi slučajno "zaštrajka" (sicer mi že dolgo ni, pa vseeno).
lp
T.
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #72 : sreda, 09.05.2007 : 13:23:10 »

Smiley ker gledam na daleč, če se mi slučajno bliža kašna zablodela duša, ker se en kos poti usmilim reveža, ga odpnem s povodca in mu pustim, da se na voha in uprizori podivjani šprint na 30 m z obratom  Cheesy
kaj pa tisti, ki se skrivajo v gmrovjih in pocnejo "saj ves kaj" Grin hehe
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #73 : sreda, 09.05.2007 : 13:28:26 »

kaj pa tisti, ki se skrivajo v gmrovjih in pocnejo "saj ves kaj" Grin hehe

... opazujejo gnezdenje ptic in štejejo, koliko jih je in od kod so priletele.
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #74 : sreda, 09.05.2007 : 13:32:44 »

 Grin ko pridemo do grmovja (in klopc), smo že nazaj na povodcu Grin
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 25   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Kazen za sprehod brez povodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines