mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 23:22:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Kazen za sprehod brez povodca
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 25   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kazen za sprehod brez povodca  (Prebrano 86004 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #75 : sreda, 09.05.2007 : 13:49:32 »

Res? Sem bila menja, da tisti, ki je odgovoren ne spušèa psa po mestu, da ga šola in toèno ve, koliko mu lahko zaupa. Sama za svojo vem, da je odpoklic 99%, pa vendar to ne pomeni, da ji zaupam. Rajši jo spušèam takrat in tam, ko vem, da nikogar ne moti in da ne bo hujšega kot kasnejša vrnitev iz sprehoda, èe mi sluèajno "zaštrajka" (sicer mi že dolgo ni, pa vseeno).
lp
T.

Mhm, na mojem bivsem sprehajaliscu je bilo kar nekaj takih, ki so svoje pse solali, nasploh bi jim lahko rekli, da so odgovorni skrbniki, pa jim kljub temu ni bilo jasno kaj ja in kaj ne. Zal.
Jasno je bilo tudi nekaj izjem, ki jih se zdaj pogresam, ker bi bili lahko ostalim za vzor. Pa zanimivo, moj naceloma njihovih psov sploh ni maral, ampak ni bilo nobenih problemov.
Mogoce imam pa samo previsoke standarde kar se tice odgovornega skrbnistva in odpoklica. Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #76 : sreda, 09.05.2007 : 13:51:31 »

Težka debata. Osebno sem v dilemi, povodec vedno in povsod ali.... Mar ni lepšega kot kuža, ki prosto teka in se igra? Na povodcu tega nikoli ni deležen, ne glede na trajanje in dinamiko sprehoda. VENDAR vem, da bo Čip vedno na povodcu. Ker je lovec, ker v trenutku, ko nekaj zavoha ne ve več zame, ker je tako zanj najbolj varno. VENDAR spuščeni psi so brez kontrole. Kdo je lahko 100% v svojega psa? Kdo lahko ve kako bo pes odreagiral v določeni situaciji? Morda ne prvič, ne stotič, kaj pa stoprvič?
Moja pokojna bokserka je bila večinoma brez povodca. Ja, prav ste prebrali. Vendar šele potem, ko sva naredili poslušnost, ko sem jo že tako dobro poznala, da sem vedela do kje njena svoboda ne ogoža nje, mene ali drugih. Ustavila sem jo ko je štartala za srno. Ustavila sem jo, ko je štartala na markerja. Odpoklic sredi najbolj vroče igre. A kljub temu sem jo poklicala in prijela vedno, kadar sem zagledala ali zaslišala, ali se mi je le zdelo da je pes v bližini. Ker ni prenesla drugih samičk. Potem smo videli a se bomo igrasli, šli mimo ali počakali, da se huda kri poleže. Pa bi lahko rekla, da je imela 100% odpoklic, vendar tega ni.
Dilema. Ne vem. Neka srednja pot, naj bodo psi spuščeni na temu namenjenih površinah. Lepo bi bilo, če bi lahko napisala, naj bodo spuščeni psi, ki niso nevarni. Vendar smo zopet pri človeškemu faktorju, ki ponavadi zataji. In pri kosmatih pasjih ušesih.
Jaz, Čip in povodec, trio. Sem zato lahko mirna? Figo! Sam narediš vse za varnost, pa se najde nekdo, ki mu je povodec španska vas, pes pa ves divji.... Ostalo je de ja vu.
Lp
Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #77 : sreda, 09.05.2007 : 13:56:42 »

Bravo Takoda, strnila si vse v zelo kratkem postu!!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #78 : sreda, 09.05.2007 : 13:57:48 »

Uuu, ja, psi spusceni na temu namenjenih povrsinah, sem takoj za! Se posebej bi bilo zanimivo, ce bi tja prislo tudi nekaj "tapridnih" (po mojem izboru). Potem sploh ne bi bilo potrebno prirejat pasjih bojev na skrivaj, bi prisli samo tja gledat. Cheesy Cheesy Cheesy Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #79 : sreda, 09.05.2007 : 15:04:45 »

Moj pes je majhen, 8 kg mešanček, pa vedno na povodcu. Ravno danes se nama je uspelo s pišuko za odganjanje psov ubraniti enega vsaj 50 kg spuščenega mešanca med bulom in rotvajlerjem . Pa je potem lastnica rekla, da njen ima 100% odpoklic, zdaj sem ga pa jaz prestrašila in je pobegnil...
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #80 : sreda, 09.05.2007 : 15:07:17 »

morda malo mimo teme, ali pa tudi ne:

velikokrat se mi zgodi, da srečam psa na povodcu, ki ima na drugi strani ''privesek'' v obliki vodnika. taki psi se pol odločijo, da bodo šli proti meni (z mojim pasjim spremstvom) in lastniki seveda za njimi (kakor bo šel pes, bo človek sledil). skrajno zoprno se je umikati takemu samozavestnemu psu, ki ni voden, ampak sam vodi. najbolj zoprna pa je taka situacija, ko gre za frontalno srečanje in ne preveč ''pogumnega'' psa, ki gre nasproti po ožji poti (seveda na povodcu). mimohod je običajen, takoj nato pa pes naredi ovinek in že je z nosom v zadnjicah mojih psov...

mene take situacije tako iritirajo, da sploh ne morem povedat. ker se mi zdi, če je povodec, pa ni bontona (ali poznavanja pasje psihologije), lahko kljub vsemu zadeva izpade skrajno nevljudna, nadležna ali celo agresivna.

take ''postopke'' večinoma doživljam s strani manjših psov.
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #81 : sreda, 09.05.2007 : 15:07:52 »

Moj pes je majhen, 8 kg mešanček, pa vedno na povodcu. Ravno danes se nama je uspelo s pišuko za odganjanje psov ubraniti enega vsaj 50 kg spuščenega mešanca med bulom in rotvajlerjem . Pa je potem lastnica rekla, da njen ima 100% odpoklic, zdaj sem ga pa jaz prestrašila in je pobegnil...

hehehehehe.... ubogi kužek, upam da si bo opomogel od tega staršnega srečanja... Wink
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #82 : sreda, 09.05.2007 : 15:08:47 »

Resno mislim. Ne bi bilo fino, če bi imeli tudi pri nas urejena sprehajališča za pse, kjer bi bili lahko psi spuščeni? V Švici sem to videla že pred olala leti. Ograjen park, namenjen psom. Lepo opremljen z avtomati z vrečkami za pobiranje iztrebkov, peskom za posipanje in koši. Psi so bili lahko spuščeni, pod pogojem da niso skakali v druge pse ali ljudi. Skrbniki pa so bili res lepo vzgojeni, glede pobiranja iztrebkov in na sploh. Kolikor vem, ni bilo nikoli pretepov ali česa podobnega. Je pa res, da tam vsak skrbnik domače živali plača davek. Vstop v ta park je namreč brezplačen s kartico - potrdilom kantonalnega urada, da si skrbnik psa na njihovem območju.
Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #83 : sreda, 09.05.2007 : 15:09:19 »

V tem primeru jaz rečem, da pes pelje svojega lastnika na sprehod in ne kot bi moralo biti - obratno.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #84 : sreda, 09.05.2007 : 15:23:05 »

Takoda, tudi jaz resno mislim. Na papirju so namrec vsi prijazni in oh in sploh.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #85 : sreda, 09.05.2007 : 15:24:04 »

Hehe, svrk, to ti pa je 100%, ce ga ena pisuka tako zmoti, da pobegne.

Joj, ko bi le zaceli se po Fuzinah kazni pisat, imam res ze poln kufer tega, da vsak umazan cucek misli, da lahko skace po meni ali pa se zaganja v nasi mrcini. V okolici (sploh ne dalec, tudi tistim, ta ekstra lenim, je blizu) je toliko krajev, kjer ni nikoli nikogar in se lahko psi vec kot dobro "zlaufajo", pa ne... Si morajo okoli blokov delati teritorije in ustrahovati vse stirinozne vrstnike. Super.

Hja, se strinjam, 100% nihce ne more svojemu psu zaupati, da pa se predvideti, kako bo odreagiral v doloceni situaciji. Poleg tega pa jaz tujim psom zaupam vsega skupaj 0%. Kaj mi potem pomaga, ce imam psa na striku in mu zaupam 99%, ce na vsakem koraku srecam enega spuscenega 0-procentnega? In kaj naredim, ce ji skoci za vrat? Spustim povodec, ker vem, da je hitrejsa od vecine, zraven pa upam, da se ne bo stepla. Se dobro, da je taka reva in se dere, ce se ji zdi, da ji kdo kaj hoce (pa tudi, ce ji ne hehe), tako da potem vecina pobegne. Pri tamali pa najbolj pali: "Luna, glas!", srcico pa v narocje. Super sistem, ni kej.
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #86 : sreda, 09.05.2007 : 15:35:30 »

Jaz od danes prisegam na pišuko. Je sicer draga, ampak je vse kazalo, da bi bil veterinar še dražji. In to zaradi psa, ki je imel 100% neodpoklic predno se je zagnal v Bobija, o tistem po pišuki pa raje ne bom govorila.
Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #87 : sreda, 09.05.2007 : 15:38:53 »

Mogoče se bo slišalo butasto, vseeno bom vprašala, kaj je to pišuka?  Undecided Huh
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #88 : sreda, 09.05.2007 : 15:46:13 »

Piscalka Wink
Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #89 : sreda, 09.05.2007 : 15:49:50 »

 Grin Grin Grin bučka jaz...tako simpl  Roll Eyes
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 25   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Kazen za sprehod brez povodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines