mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 05:08:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Kazen za sprehod brez povodca
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 25   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kazen za sprehod brez povodca  (Prebrano 86392 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #90 : sreda, 09.05.2007 : 16:54:16 »

Hm, kaj ti pomaga, da lastnik ve, kako bo pes odreagiral, ce pa psa ne bo prijel. Ja, moj ugrizne, ce kdo nanj renci-evo, ve kako bo reagiral. A ga prime? Ne. Grin Grin Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #91 : sreda, 09.05.2007 : 17:00:03 »

Hm, kaj ti pomaga, da lastnik ve, kako bo pes odreagiral, ce pa psa ne bo prijel. Ja, moj ugrizne, ce kdo nanj renci-evo, ve kako bo reagiral. A ga prime? Ne. Grin Grin Grin

Govorila sem o nasih psih, ne o tistih, ki jim je logicno, da grizejo, napadajo (ampak res samo psicke, no, drugace je pridna) in podobne primerke, ki jim niti roz ne bi zaupala za zalivat, pa ceprav meni vse pocrkajo. Mislim, ce jaz vem, da je moja psica na dolocenega psa alergicna, grem v ogromnem loku mimo, ce se pa ne da, pa obrat za 180 stopinj in hitro stran. Simpl. Menda ne bom cakala, da ona komu za vrat skoci, potem pa lastniku nabijala, da res samo psicke/pse napada ali kaksen podoben bolan izgovor.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #92 : sreda, 09.05.2007 : 17:07:41 »

Ja, ce imas psa spuscenega, potem je boljse da se umaknes. Ce ga imas pa na povodcu, pa ne vidim razloga, pac se umaknes s poti, das psa na sedi in pocakas, da gre un mimo ali kaj podobnega. Razen ce je un drugi spuscen. Odvisno od situacije.
Sicer ni nujno, da grizejo, napadajo, lahko samo na hrbet skacejo, lajajo, rencijo ipd., jaz sigurno ne dam prav dosti na to, da nekdo zelo dobro pozna svojega psa. Mi namrec njegovo poznavanje pomaga cel drek, ce psa ne prime oz. ga nima na povodcu.
Zato mi je tudi zeloooo vsec ta zakon, ce bodo res zaceli striktno talati kazni, bom cel hepi kemper. Cheesy
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Micika
rad pišem
****
Sporočil: 445


« Odgovor #93 : sreda, 09.05.2007 : 17:11:33 »

Resno mislim. Ne bi bilo fino, ce bi imeli tudi pri nas urejena sprehajališca za pse, kjer bi bili lahko psi spušceni? V Švici sem to videla že pred olala leti. Ograjen park, namenjen psom. Lepo opremljen z avtomati z vreckami za pobiranje iztrebkov, peskom za posipanje in koši. Psi so bili lahko spušceni, pod pogojem da niso skakali v druge pse ali ljudi. Skrbniki pa so bili res lepo vzgojeni, glede pobiranja iztrebkov in na sploh. Kolikor vem, ni bilo nikoli pretepov ali cesa podobnega. Je pa res, da tam vsak skrbnik domace živali placa davek. Vstop v ta park je namrec brezplacen s kartico - potrdilom kantonalnega urada, da si skrbnik psa na njihovem obmocju.

Taksne cone imajo tudi v Avstriji. Skoraj v vsakem parku je del parka zagrajen in namenjen psom. Vrecke in smetnjaki so vedno na razpolago, vstop pa je prost (vsaj na tistem koncu Dunaja kjer sem zivela jaz).  Psov brez vrvice pa drugod kot v "pasjem delu" parka sploh ne vidis (v 4 letih tamkajsnjega bivanja nisem videla niti enega spuscenega psa na javnem mestu!!!). V javnih prevoznih sredstvih je uporaba vrvice in nagobcnika obvezna! Tudi mack zunaj ni, vidis jih le na kaki okenski polici v visjih nadstropjih...
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #94 : sreda, 09.05.2007 : 17:15:46 »

Hja, ponavadi so itak vsi spusceni, "da se mal zlaufajo, dej se ti svojga spust, no, se bojo itak sami vse zmenil". Sprehajalne poti so za sprehajanje (na povodcu!!), ce se bo kdo kaj menil tam, bom to jaz, pa nikogar nima kaj skrbet, da se nasi dve ne "zlaufata", se manj me ima kdorkoli (pes, froc, pijancek...) kaj motiti pri tem.
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #95 : sreda, 09.05.2007 : 17:51:35 »

Se bom še jaz oglasila tukaj.
Imam mešančka 10 kg, ki je bil večino življenja spuščen. Že po naravi je tak, da ga druge živali ne zanimajo (beri na sprehodu), je "vzvišen" gospod. Vendar VEDNO ko sva bila ob prometni cesti, bližajoči se psi(spuščeni ali pripeti),.. takrat sem ga vedno dala na povodec.
Se strinjam z vsemi, da svojemu psu ne moreš 100% zaupati, saj nikoli ne veš kako bo odreagiral. Vendar sem želela povedati le to, da obstajajo tudi psi, ni važna starost, ki gledajo samo za svojim lastnikom in se ne oddaljijo za celih 5 metrov. Je pa res, da je tak % psov zelo majhen. Jaz sem ena izmed tistih, ki ga imam in si res ne predstavljam, da bi ga morala imeti vedno kjerkoli pripetega. Wink
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #96 : sreda, 09.05.2007 : 18:33:00 »

No, se en zagovornik "Bambiizma" iz prejsnjih odstavkov, vsaj po odzivu forumcev smo pripadniki prilicno zarukani. Zal, ste vi ki spostujete zakone do picice v manjsini. Vsaj kjer se z Bambi sprehajava je vsak 20 pes pripet! Pa ne pretiravam. Zakaj bi pol moral bit moj pripet, drugi pa veselo letat okoli? To je prva misel, ki me presine, verjetno tipicno slovenska.

ravno zato , ker smo tisti, ki ne želimo obremenjevati ostalih sprehajalcev in drugih psov v manjšini z največjim odobravanjem podpiram zakon in pobiranje glob.

zakaj, zaboga bi morala vedno, gledati bolj na tuje pse kot na svojo in zakaj bi se morala vedno umikati jaz, ker mi ne paše srečanje z nekom, ki ima spuščenega in ubogljivega psa, vsaj kako zatrjuje, pa čeprav sama vidim, da ga pes ne šlivi in ne nazadnje zakaj bi morala prenašati neko snidenje psov , ki mi v tistem trenutku ne paše in si želim le mirnega sprehoda z mojo psičko, sploh pa, kako naj vem, da je pes,ki se nama približuje prijazen in ni nevaren ne za mojo psičko in ne zame.

ja in če bodo res globe zaživele, se bo tista manjšina večala in nazadnje se bomo lahko vsi v miru sprehajali, vsaj kolikor toliko, cvetke bodo še vedno vmes in še vedno bodo verjetno na drugi strani povodca vinjene osebe ali otroci, ki res ne morejo obvladati psa, ampak to je že druga pesem.

torej zakon je in kazni tudi, pa naj veljajo za prav vse.

LP
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #97 : sreda, 09.05.2007 : 18:35:33 »

uh se opravičujem, sem pisala pod citat od Balu, pa nisem opazila in je prvi odstavek njen citat, ostalo pa pisanje moje malenkosti.

LP
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #98 : sreda, 09.05.2007 : 20:29:16 »

No, mene pa predvsem motijo stvari, ki jih je omenila sarabenji! In se mi pogosto dogajajo. V vecini primerov so to res manjsi psi in mi dol visi, ker vem da psu tudi. Ne reagira sploh ali se pa odstrani. Problem pa ostaja...povodec je figo vreden ce pripeti strani nimat odnosa. Sploh so figo vredni lepi dolgi fleksiji v takih primerih.
Pa lih za "anale"...svojega psa nimam za kaksnega posebneza in super solanega. Je cisto navaden pes z porihtanim odnosom do vodnika in osnovnim solanje. Tako kot bi po "zakonu" moral bit vsak...ampak tak zakon lahko le sanjam.
lp
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #99 : četrtek, 10.05.2007 : 07:54:18 »

Jaz se spopadam z agresivnimi psi kar s solzilcem ali pa z malim lakom za lase (sprej)!
Kot sem že omenila, je moj majhen in se me vedno drži kot klop. Vendar so problem napadalni psi, ki se kar zaletijo in napadejo. S solzilcem sem že večkrat uspešno preprečila napad.
Imamo odpete agresivne pse ali pa le te niso, pse, ki so agresivni vendar jih lastnik ne zadrži ali pa jih spodbuja k napadu,.....
Mislim pa da je največji problem, kot je omenila Žiži, da otroci sprehajajo pse. Nekaj mesecev nazaj sem se sprehajala s svojim pesekom, ko na nasprotni strani prometne ceste zagledam 6 letnega otroka s pittbullom. Shocked Ko je tisti pes zagledal mojega je hotel na vsak način čez cesto, seveda mu je tudi ratalo, saj ga je hvala bogu otrok spustil, pes pa je varno prišel čez cesto. Kaj pa če ga ne bi otrok spustil in bi mi otroka pred očmi povozil avto? Undecided Cry
No malo sem skrenila s prvotne teme.  sram
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #100 : četrtek, 10.05.2007 : 08:08:17 »

Se strinjam z vsemi, da svojemu psu ne moreš 100% zaupati, saj nikoli ne veš kako bo odreagiral. Vendar sem želela povedati le to, da obstajajo tudi psi, ni važna starost, ki gledajo samo za svojim lastnikom in se ne oddaljijo za celih 5 metrov. Je pa res, da je tak % psov zelo majhen. Jaz sem ena izmed tistih, ki ga imam in si res ne predstavljam, da bi ga morala imeti vedno kjerkoli pripetega. Wink

Takega psa, ki bi mu lahko 100% zaupal ni, nikoli ni bilo in nikoli ne bo!!! In ga tudi ni človeka, ki bi me lahko prepričal v nasprotno.
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #101 : četrtek, 10.05.2007 : 08:26:36 »

Nisem govorila o temu, da lahko psu zaupaš 100%, vendar sem samo omenila, da obstajajo tudi psi, ki jih na sprehodu ne zanima nič drugega le gibanje svojega lastnika.
Drugače pa ne zaupam svojemu psu 100%, kaj bo naredil nepoznanemu človeku, ki bo vstopil v stanovanje, ali če ga bo kateri otrok začel velči za rep,... Lips Sealed
Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #102 : četrtek, 10.05.2007 : 08:31:52 »

Potem tudi na sprehodu ne moreš rečt, da bo kuža hodil samo s tabo, ker tudi na sprehodu se lahko pojavi kdo, ki tvojemu psu ne ustreza, tudi tu ne veš, kako bo reagiral.  Huh
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #103 : četrtek, 10.05.2007 : 08:42:50 »

Tacko, se popolnoma strinjam. Dejstvo je, da s psom na sprehodu ne smeš ogražati nikogar, to pa lahko dosežeš le s povodcem. Ne glede na to, kje si. Tudi po gozdu se sprehajajo ljudje, tako da tudi to ni vprašanje, ali naj bo na povodcu ali ne.
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #104 : četrtek, 10.05.2007 : 08:55:38 »

Kot sem že napisala, na sprehodu hodi pes tik ob meni in ga ne zanimajo mimoidoči! V 10 letih se mi ni nikoli zapodil v človeka ali v drugo žival, je VEDNO ob meni.
Je pa res, da ga vedno pripnem če gre mimo drugi pes ali starš z otrokom, saj večina otrok (moje izkušnje), se zakadi v psa in starši niti ne vprašajo ali je pes nevaren ali ne!
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 25   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Kazen za sprehod brez povodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines