mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 05.06.2024 : 09:16:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Kazen za sprehod brez povodca
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 25   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kazen za sprehod brez povodca  (Prebrano 86625 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #120 : četrtek, 10.05.2007 : 19:00:09 »

Se podpišem pod Gerijine poste. Jaz imam svoje na povodcu zaradi njihove varnosti in ne zato, ker bi bili neposlušni. Totalno podpiram vzgojo psa brez vrvice (na temu primernih prostorih seveda), ker se mi zdi, da samo v takšnem okolju resnično spoznaš psa do obisti kako bo reagiral, in s tem tudi ti sam, v nenadzorovanih situacijah, kar se mi zdi osnova in bistvo vzgoje. Vsi tisti BBH izpiti in ostali šmorn se mi zdi čisti larifari, ker vsi vemo, da psi lepo delajo na poligonu, v realni situaciji pa propadejo. In če bi tudi prišel takšen zakon, da bi lahko bili spuščeni psi, ki imajo opravljen nek izpit, je zame to skoraj brezpomensko, če bi izgledal v takšni obliki kot so sedanji. Naj naredijo izpite v naravi, pa preko poti naj leti nekaj otrok, pa nato gruča ljudi s psmi, pa še kak maček se naj najde in če pes brez vrvice opravi vse te preizkušnje je lahko odvezan tudi recimo v parkih, kjer ne motiš nikogar, če se igrajo na zelenici vstran od sprehajalcev.

Če na sprehodih naletimo na ljudi ali pse, jih dam na povodec, v primeru, ko pa vidim da nasproti prihaja spuščen pes, odvežem tudi mojadva, saj če bi prišlo do pretepa, bi se vsaj branila lahko...morem pa rečt, da odkar imam pse (zadnjih 15 let ) še nisem imela incident z agresivnim psom....sem pa imela incident s psom, ki je naskakoval do nezavesti, dokler ga nisem zašutirala v j.... jih pa je moj takrat še mlad ovčarček tako skupil, da še sedaj ne prenese naskakovanja.

V gozdu ne preganjata divjadi, smo že doživeli, da je preko poti priletela srna, zajec, fazan itd., sem ju dala v trenutku v prostor in nobenemu ni prišlo na misel, da bi se pognal za živaljo. Sploh pa nimam namena imeti pse na povodcu na našem dragem Pohorju, kjer se gremo adrenalinski turizem in ti sredi gozda prihrumijo džipi, motoristi itd......če pa tile ne motijo divjadi in imamo še celo urejene poti za takšno divjanje, potem pa so moji psi skorajda prebivalci gozda proti takšnemu hrupu.

Se mi zdi, da tisti, ki zna uporabit zdravo pamet, bo vedel kje je in ni primerno imeti spuščenega psa glede na to kako njegov pes reagira in koliko mu je moč zaupat, če pa nima te zdrave pameti, pa so vsi zakoni vredni nič, ker tisti ki imajo kretenske pse, so tudi sami kreteni in kretenizma ne moreš pozdravit kar tako mimogrede z nekaj kaznimi...je premalo redarjev.Itak bi bila potrebna konkretna prevzgoja celotnega človeštva, ne samo pasjih skrbnikov, to je samo včasih malo bolj opazno in nadležno.  In žal se vse premalo ljudi zaveda, da je pes ogledalo lastnikove vzgoje in karakterja in bi se mogoče malo zamislili nad seboj, ko bi vsaj videli svoja razvajena ščeneta. Vendar, pri nas ima lahko psa vsak, kot ima lahko vsak vozniški izpit in pralni stroj...ker pes je stvar.

Logiran
ticka
rad pišem
****
Sporočil: 421


« Odgovor #121 : četrtek, 10.05.2007 : 19:33:59 »

kaj pa ko se kaksna okoliska psicka goni? a takrat imate pse na povodcu?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #122 : četrtek, 10.05.2007 : 19:40:12 »

Sej majo itak odpoklic narejen. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #123 : četrtek, 10.05.2007 : 19:43:27 »

En je kastriran, drugi pa sploh ne ve da se kaj goni....lahko mu pred nosom stoji pa mu ne bo šteknilo, da je nekaj zanimivo. Čudak...tako da nimam problema niti s tem...ko se v naši okolici goni celotna populacija, sploh ne trzne...sicer pa zagovarjam, ko je pes pravilno vzgojen in pod lastnikovim nadzorom, uboga v vsakem primeru, če pa imaš psa z resnično močnim nagonom (sploh kakšni lovski primerki se mi zdi, da znajo bit divjaki) pa ga moraš pač imeti na vrvici in spet na tem mestu vstopi zdrava pamet. In spet ali jo imaš ali pa ne.... Tongue
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #124 : petek, 11.05.2007 : 08:20:29 »

 Felina

 sploh ni važno ali je pes agresiven ali ne, važno je le, da psu ne piše na ćelu kakšne sorte je.

ja in velika razlika med tabo in mano, po tvojem pisanju sem razumela, da imaš velika in močna psa, saj jih v primeru neznanega spuščenega psa spustiš, da bi se lahko branila, ja kaj naj jaz svojo 4,5 kg psičko spustim, ko se nama približuje velik in močan pes, da se bo lahko branila, ja seveda ne, saj v primeru napada nima prav nobene možnosti proti velikemu psu, tako velikokrat pristane v mojem naročju, medtem pa tuj pes skače po meni, lastnik pa tam nekje zadaj vpije in ga kliče, pes ga pa ne šlivi in za povrhu mi potem še razlaga naj zabožjo voljo spustim še svojo, da se bosta igrala, ma pajade, moji dovolim igranje z poznanimi psmi, ki jih dobro poznam in njihove lastnike tudi, drugi me ne zanimajo in mislim da imam pravico izbire s kom se bo moja igrala.

ali nimamo prav vsi pravico, do mirnih sprehodov, lastniki velikih ali majhnih ali pa tudi tisti, ki se psov na smrt bojijo, žal je praksa, da večina lastnikov ne razmišlja v tej smeri in le zakaj bi uboščka imeli na povodcu, saj nikomer nič noče, ja in razlafat se pa mora. Žal moja praksa je takšna, da le malo lastnikov pripne psa, ko zagleda drugega ali človeka. Polovici se enostavni j***, četrtina se sicer trudi a pes ga ne posluša in teka posvoje, nekaj je takšnih, ki imajo res ubogljive pse in mali procent pa ga pripne, ampak res mali.

kar se pa tiče gozda, je pa za psa najbolj idealen kraj, kjer se ti pes lahko izgubi, saj ga kaj hitro izgubiš iz oči in potem jih lastniki panično iščejo, hmmm ............le zakaj?

LepDan
Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #125 : petek, 11.05.2007 : 08:38:24 »

Imam sodelavca, ki deluje s svojimi psi v Gorsko reševalni službi in vem, da ima pse našolane v nulo, vendar ko govorima z njim o povodcu in sprehajanju, mi on reče, da je možno psa nadzirat samo v 5 m krogu od sebe, kaj pa je nad 5 m pa ni več nič sigurno. Mu zaupam, ker vem, da se spozna v te reči. Psi+povodec=super kombinacija  Wink
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #126 : petek, 11.05.2007 : 10:00:20 »

Ne, nimam velika psa...en je škotski ovčar, drugi pa shih-tzu....tak da...in mali ni še nikoli pristal v naročju......ne vem no, mogoče drugače razmišljam, ker resnično nimam  izkušenj z napadalnimi psmi. Ogibamo se vsakemu človeku, vsakemu psu in ob vsakem srečanju na povodec in v loku se izognemo, na sprehajalnih poteh in ostalih povšinah z veliko ljudi tudi povodec.
In zame ni dobra kombinacija povodec + pes vedno in povsod, saj vsako živo bitje potrebuje svojo mero svobode in svojo mero lastnega udejstvovanja...in ja iz konstantne kontrole in omejevanja ratajo nasilni osebki do vsega in vsakogar. In dokler nekdo s svojim psom na sprehodih po samotnih prostorih ne moti nikogar, sem takoj ZA! In kdaj pride do resnično grozovitih napadov psov? S strani pobeglih psov, ki niso vajeni niti trohice svobode, ko se jim na svobodi utrga.
In če bi prišlo do takšnega debilnega zakona(brez možnosti prostorov posebej za pse in to v velikem obsegu), kjer bi mogli biti psi vedno in povsod, tudi na samotnih prostorih na povodcih, v taki državi raje nimam psa.
In zame ni nekakšna avtoriteta v znanju nekdo, ki ima ne vem kako izšolanega psa(poznam še preveč debilnih osebkov, ki imajo v nulo izšolane pse in se jim sama ne bi v njihovem prepričanju približala niti za ped), ampak tisti, ki pozna svojega psa, ki zna razmišljat s svojo glavo in dela s psom kot z osebkom, ki ima neke osnovne potrebe in določena mera svobode je osnovna potreba in pri tem živi v sožitju z okolico.....To je zame uspeh in ne gonja za temi vrvicami in s tem tudi gonja državljanov proti psom. Še malo, pa bodo mogli imeti vsi psi gor nagobčnike in vsi se bomo tako lepo strinjali s tem, namesto da bi se stvari poštimale nekje drugje...incidenti vedno bodo, pa če bodo psi oblečeni v železne sarkofage, ker bodo vedno neodgovorni ljudje.
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #127 : petek, 11.05.2007 : 10:14:05 »

In zame ni dobra kombinacija povodec + pes vedno in povsod, saj vsako živo bitje potrebuje svojo mero svobode in svojo mero lastnega udejstvovanja...in ja iz konstantne kontrole in omejevanja ratajo nasilni osebki do vsega in vsakogar. In dokler nekdo s svojim psom na sprehodih po samotnih prostorih ne moti nikogar, sem takoj ZA! In kdaj pride do resnièno grozovitih napadov psov? S strani pobeglih psov, ki niso vajeni niti trohice svobode, ko se jim na svobodi utrga.
In èe bi prišlo do takšnega debilnega zakona(brez možnosti prostorov posebej za pse in to v velikem obsegu), kjer bi mogli biti psi vedno in povsod, tudi na samotnih prostorih na povodcih, v taki državi raje nimam psa.

Hja... ne vem no  Undecided tole lastno udejstvovanje.... u bistvu sama vidim smisel povodca tudi z neke druge perspektive, ki bi jo lahko povezala s tem "udejstvovanjem". Namreč, ko imaš psa na povodcu, se z njim "udejstvuješ". Z njim komuniciraš (tudi če ne rečeš nič), ga vodiš, se tako ali drugače z njim ukvarjaš. Ko hodiš hitro, hodi hitro on, ko hodiš počasi te mora spremljat počasi, ko tečeš..... mimogrede se z njim "zapleteš v pogovor", ko ga hočeš zamotit, ker se bližajo otroci...... pač, povodec te na nek način "prisili", da se ukvarjaš z lastnim psom. Če je pes spuščen, je več al manj prepuščen lastnim interesom in daje potuho tistim, ki se nimajo pretirane volje ukvarjat z njim. Naj gre in se zleta, da bo dal doma mir je čisto prepogosta misel v glavi marsikoga.

Je pa res, da običajno pravi potepuški psi ne ogrožajo nikogar in so zelo dobro socializirani v urbanem okolju, ne morem pa se strinjat s tem, da so napadalci tisti, ki nimajo svobode. "Napadalci" so namreč pogosto tisti psi, ki so bili prikrajšani za socializacijo, za redne sprehode, za redne psihofizične obremenitve, tisti, ki so predvsem prikrajšani za pozornost vodnika in so nekje zaprti (ali v boksu ali na verigi). In ko imajo adrenalin nekje na maksimumu, frustracije pa blizu, pa jim po nesreči rata še pobegnit.... je nesreča tu. Pa ne, ker jim je kdaj manjkalo svobode, pač pa ker jim je hudo primanjkovalo pozornosti skrbnika.

...incidenti vedno bodo, pa èe bodo psi obleèeni v železne sarkofage, ker bodo vedno neodgovorni ljudje.

Ko bodo imeli vsi psi odgovorne skrbnike, do incidentov ne bi smelo prihajat oziroma bi morale bit možnosti zelo blizu nule. Sarkofagov in nagobčnikov (v glavnem) ne rabimo, rabimo pa povodec in odgovornega skrbnika.
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #128 : petek, 11.05.2007 : 10:27:04 »

Felina, a lahko gremo kdaj skupaj na sprehod? Smiley

"Napadalci" so namreč pogosto tisti psi, ki so bili prikrajšani za socializacijo, za redne sprehode, za redne psihofizične obremenitve, tisti, ki so predvsem prikrajšani za pozornost vodnika in so nekje zaprti (ali v boksu ali na verigi).

Aha, in najboljsa socializacija je tista na povodcu, ki prepreci stik z drugimi psi in zavira oz celo prepreci komunikacijo z njimi, ne? Wink

Prejsnji pes je bil od malega spuscen prakticno le na nasem ograjenem vrtu, stike s psi so mu moji starsi preprecevali. Do konca zivljenja je imel probleme (oz sem jih imela jaz, ko sem zacela skrbet za psa) ob sprecanju z drugimi psi. Moja Crna Smrt se od malega vsakodnevno spuscen srecuje s psi, ljudmi, otroci, kolesarji, tekaci na smuceh, terenskimi rolerji... Ko bom srecala psa, ki je odrascal na povodcu in ima tako izrazito telesno govorico ob srecanju z drugimi psi in je tako super socializiran do okolja, bom pa se enkrat razmislila o pro-povodcni tezi (z moralnega vidika, ponovno, za zakon se ve, kaj in kako).

Za konec, meni se zdi ravno obratno - ce imas psa na povodcu, je to potuha zate, ker ga imas tako ali tako 'zavarovanega', ti pa se medtem lahko pogovarjas po mobitelu, cvekas s prijatelji, gledas pticke... Ce imas pa psa spuscenega, imas pa stalno eno oko na njemu, da vidis, kaj pocne in kaj je v okolici. Mogoce sem pa samo jaz cudna, ker se mi ne fucka, kaj se dogaja z mojim psom, ko je spuscen. Vem samo, da tiste redke trenutke, ko je pripet, je pripet zato, da se lahko ukvarjam z okoljem in drugimi stvarmi, ne pa z njim. Ko je pripet, je z njim samo moja roka, ko je spuscen, sem z njim 99%.
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #129 : petek, 11.05.2007 : 10:35:08 »

Zakaj bi moral biti pes, ki ni vajen trohice svobode, avtomatično nevaren? So službeni psi nevarni? Verjemite mi, da marsikateri od njih ni nikoli doživel prostega tekanja po poljskih travnikih in gozdovih. Vsi ti psi se urijo ali pa svobodno gibljejo v ograjenih prostorih.
Glede motenja okolice pa naslednje: nekak smo se osredotočili in pišemo o tem, ali moj spuščen pes moti človeka ali drugega psa. In če je zato resnično poskrbljeno (s pripenjanjem in odpenjanjem psa), smo še vedno pozabili na tiste naravne prebivalce polja, gozda, obrežja, ki pa jih naš spuščen pes prav gotovo moti. Tako kot kmeta, ki bo imel zaradi skakanja psov in igranja se zajčka v visoki travi, nemalo nevščečnosti pri košnji.

In Bambi, morda si ti resnično takrat, ko imaš psa spuščenega 99%-no z njim. Ampak ti povem in istočasno čestitam, da si ena redkih.
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #130 : petek, 11.05.2007 : 10:52:59 »

Aha, in najboljsa socializacija je tista na povodcu, ki prepreci stik z drugimi psi in zavira oz celo prepreci komunikacijo z njimi, ne? Wink

Ma jooooooj no, kolikokrat moramo napisat, da so prostori, in čas namenjeni socializaciji psov, da pa se jaz odločim s kom, kdaj in kje bo moj pes prosto tekal in ne nek mimoidoči???


Za konec, meni se zdi ravno obratno - ce imas psa na povodcu, je to potuha zate, ker ga imas tako ali tako 'zavarovanega', ti pa se medtem lahko pogovarjas po mobitelu, cvekas s prijatelji, gledas pticke... Ce imas pa psa spuscenega, imas pa stalno eno oko na njemu, da vidis, kaj pocne in kaj je v okolici. Mogoce sem pa samo jaz cudna, ker se mi ne fucka, kaj se dogaja z mojim psom, ko je spuscen. Vem samo, da tiste redke trenutke, ko je pripet, je pripet zato, da se lahko ukvarjam z okoljem in drugimi stvarmi, ne pa z njim. Ko je pripet, je z njim samo moja roka, ko je spuscen, sem z njim 99%.

Aha, in potem svizec zavije čokolado.....
Tistim, ki ste pri tem izjeme, pa povem, da izjeme potrjujejo pravilo.

In kot pravi drobtinica, travniki, polja, gozdovi.... so dom tamkajšnjih prebivalcev, ki niso igrače in vabe za naše pse, da se boljše zletajo.

Ne vem no, ampak jaz imam psa zato, da sem sama center njegovega življenja, ne pa da znori za vsakim cuckom, ki pride mimo. Torej ni nič narobe, če gre na povodcu mimo drugega psa na povodcu in ni prav nobene potrebe po nenadzorovanem druženju. Če hočete, da se vaš pes vsak dan znori v igri z drugim psom, si nabavite še enega, ali pa se psrehajate skupaj s še kom s podobnimi željami.

Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #131 : petek, 11.05.2007 : 11:01:48 »

Jaz bi tudi s Felino na sprehod...pa tudi z Bambiji... Grin Grin
Jaz pa sem razumela Felinino pisanje kot enacenje tega, da ce ni svobode v komuniciranju z okoljem, kar je enako pomanjkanju socializacije, takrat se razvijejo problemi. In se s tem videnjem popolnoma strinjam. Tudi psi na povodcih velikokrat nimajo svobode v izrazanju, kot posledico napak vodnikov. Kolikokrat zategnete psa na povodcu ob srecanju z neznanimi "predmeti" okolja, kolikokrat prenasate zivcnost na psa in kolikokrat ste mu onemogocili prevohanje necesa kar se je bal? Vse te napake vodijo v nezmoznost komuniciranja psa. Seveda kot posledica napak vodnika. Pol pa imamo tipicne primere manjsih psov, ki se zaganjajo v vse in vsakega. Zal. Jaz tako cenim vsakega vodnika, ki sam ne ocenjuje psov po velikosti...imajo cisto vsi iste potrebe, ljudje pa jim veliko onemogocamo zaradi lastnih strahov. "Joj, ta je te bo pa za vecerjo pojedel!" Pol pa ugotovijo, da tamali s veseljem skace po velikem psu, tavelik se pa z veseljem vrze potleh in se s tamalim valja... No, pa smo izven teme.
Jaz zagovarjam, da je socializacija z okoljem ob spuscenem psu 50% boljsa. Do vseh okoljskih dejavnikov. Bambijin in moj sta ziva dokaza le tega. Pa nista edina.
Drobtinica kar se pa gozdov tice....kot "s sindromom uvidevnosti" okuzen drzavljan, sem klicala na moja okolisnja lovska drustva prav s tem vprasanjem. Pa so mi vedno rekli, da je pes lahko spuscen v kolikor ne moti okolja sive ne lovi tamkasnjih prebivalcev. Radi pa vidijo da so privezani, ker veliko ljudi pelje pse v gozd samo zato, da se zlaufajo in jih nimajo pod kontrolo.
Tudi v narodnih parkih bi moral pes bit privezan. Pa ti tako nasi "rangerji" kot hrvaski, bosanski nic ne recejo, ce vidijo da pes lepo hodi ob tebi in nikogar ne moti. Se veselo pokramljajo s tabo.
Tako, okolje me uci kaj je sprejemljivo in kaj ne. Zaenkrat zgleda da uspesno.
Sleepy socializacija psa more bit konstantna. Torej ce to vzamemo kot dejstvo mala sola v prvih mesecih zivljenja in par spustov na poligonu ne morejo bit zadosti. Tudi to, da psu omejujemo s cim naj se sreca omejuje socializacijo. Govorim za pse, ki so vedno na povodcih.
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #132 : petek, 11.05.2007 : 11:06:38 »

Citat
Ne vem no, ampak jaz imam psa zato, da sem sama center njegovega življenja
Jaz pa imam psa zato, ker potrebujem deljenje svojega zivljenja z drugimi bitji. Bitji, ki zivljenje razumevajo drugace in ob tem sirijo mojega. Bitja, ki mi ljubezen vracajo na svoj nacin in jim jaz v zameno nudim temboljsi zivljenski prostor in z razumevanjem njihovih potreb njihovo zadovoljitev v okvirih zakonsko,moralno in eticno doveljenega v mojem svetu. Zgleda da se me egocentrizem v velikem loku izogiba.
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #133 : petek, 11.05.2007 : 11:23:26 »

Očitno glede pravil lovcev živite v drugi državi. Pri nas je popolnoma drugače. Konec koncev tudi lovski pes v času nesezone ne sme biti prostospuščen v gozdu in lovski pes tudi ne more biti vsak, temveč samo tisti, ki ima skupaj s svojim vodnikom opravljen izpit. Kar se pa rangerjev tiče, lepo, morda bi bilo ob srečanju s kakšnim drugim ravno obratno. In ne vem zakaj (to sem že enkrat vprašala) imeti psa spuščenega, če pes hodi ob človeku.

Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #134 : petek, 11.05.2007 : 11:35:36 »

Zakaj bi moral biti pes, ki ni vajen trohice svobode, avtomatično nevaren? So službeni psi nevarni?

Ni avtomaticno, je pa precej verjetno; zagotovo pa precej bolj verjetno, kot pa pes, ki je vecino zivljenja spuscen. In ja, sluzbeni psi SO (lahko) nevarni. Kot prvo, ker je vsak pes lahko nevaren, vsaj ce ima vsaj en zob, krempelj in srcni utrip. Kot drugo, ker je pri sluzbenih psih poudarek na solanju, ne na socializaciji. Enako velja za klasicne pse. Za foro, komur se bo ljubilo, naj gre enkrat na eno IPO tekmo in na eno agility tekmo. Opazujte obnasanje vodnikov do svojih psov na eni in na drugi tekmi, ter odnos psov do svoje okolice. Mislim, da se vam bo po 5ih min porusila logika povodec = disciplina = varnost. So mojega psa ze nekajkrat napadli, tudi pripeti psi, tako da od takrat naprej me povodec sploh ne preprica vec. Ko tako opevani povodec odpove, samo molim vse bogove na Olimpu, da je pes, ki se je pravkar snel/iztrgal/izpulil s povodca v svojem zivljenju bil dovoljkrat spuscen in socializiran z drugimi psi.

Pa se za Sleepy - moj nepripet pes na sprehodu ne rine v vsakega psa, ker ne cuti nobene potrebe po tem. Dovolj se je v zivljenju naigral in naletal z drugimi psi, da se mu ni treba vtaknit v vsakega. 90% jih niti pogleda ne, ostale povoha, le redkim izbrancem pa nameni kaj vec od enega 'snifa'. Psi mu niso glavna zabava na sprehodih, ker mu niso nic posebnega. Jaz pa imam na zalogi vedno kaj zanimivega in zabavnega - precej bolj kot vohljanje drugih psov.
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 25   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Kazen za sprehod brez povodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines