mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 05.06.2024 : 05:28:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Kazen za sprehod brez povodca
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 25   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kazen za sprehod brez povodca  (Prebrano 86616 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #195 : sreda, 16.05.2007 : 14:37:19 »

Super! Na PSTju sem enkrat srecala kolesarja, ki je poskusal podobno, ampak se je (zal) pes prej upehal. Bi bil pa verjetno cel zur, ko bi moral sefe laufat do Koseskega bajerja.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #196 : sreda, 16.05.2007 : 14:44:12 »

Ines, zadnjič mi je šlo med gledanjem oddaje Piramida ornk na smeh, ko je avtor velepametnega zakona o odgovornem skrbništvu psov strašil ljudi s stokilskimi nemškimi dogami... Slovenčki med občinstvom so pa pametno kimali.   Roll Eyes

Ja valda .... si jih kar predstavljam Smiley

Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #197 : sreda, 16.05.2007 : 14:55:57 »

Svetlana Makarovič bi takšne imenovala Slovenceljni in ne Slovenci Wink. Tudi meni je dvigovalo pokrov, ko sem to poslušal. Zdaj sploh več ne vem, če je še ostala kakšna pasma, ki v zadnjem času v medijih ni bila omenjena kot nevarna.

Ja, šicuje še niso uvrstili med "ta nevarne", ampak ko bosta moji začeli po moško scat, jih bodo zavarovalnice uvrstile na črno listo, ker sem tolk žleht, da bomo ziher v akciji sred bel'ga dneva.  Cool

Skogkatt, ko bomo nared, te pokličem, pa še Ajša od Drobtinice lahk pride pomagat. Pol bomo pa sploh nevarni....  Grin

Nanook super fora! Če bom začela kdaj laufat (ta namen imam že dolgoooo časa, pa superge sem tud že kupila  sram ), bom ob priliki sprobala (če ni copyright protected). Sej sem rekla, da sem žleht....  Roll Eyes
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #198 : sreda, 16.05.2007 : 14:59:12 »

Nanook: Res bi bil cel žur, čeprav bi si zaslužil čestitke za tek, če bi zdržal celo pot Grin

Spomnila sem se še ene tekaške:
V levcu smo trije tekali kroge okoli letalske steze, fant in jaz s psom. Kar naenkrat se pojavil spuščen Irski seter, lastnika ni videti nikjer. Načeloma se setrov ne bojim, izkušnje z njimi so zelo dobre, a vseeno tečem naprej, da se izognem srečanju, pes vendar za nami. Fant ga iz navade in izkušenj podobnih situacij poskuša nagnati. Seterček se kar dolgo ni dal in prelaufal lepo razdaljo preden se je obrnil v nasprotno smer.  V naslednjem krogu teka potem že na daleč vidim istega psa, tokrat na flexiju z lastnico. Ko nas lastnica zagleda, prestrašeno potegne psa dol iz poti in počaka sred visoke trave. Ko prispem do nje, me vpraša če je moj pes zelo hud  Shocked Začudeno ji odvrnem , da ne in zakaj me to sprašuje. Ženska mi razloži, da zato ker sva njenega nagnala namesto da bi ju pustila igrati  Huh Mislim res, na kraj pameti ji ni padlo, da je pa bil vzrok za vso štalo samo njen spuščen pes in čeprav je več kot očitno opazovala dogajanje se ji ni zdelo potrebno ukrepati  Undecided Potem pa mi izpademo nesocializirani  Angry
Logiran

Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #199 : sreda, 16.05.2007 : 15:26:00 »

No tole gospo pa sem jaz ze tudi srecala parkrat, ceprav je vedno imela psa na povodcu.
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #200 : sreda, 16.05.2007 : 17:14:51 »

Ženska mi razloži, da zato ker sva njenega nagnala namesto da bi ju pustila igrati  Huh Mislim res, na kraj pameti ji ni padlo, da je pa bil vzrok za vso štalo samo njen spuščen pes in čeprav je več kot očitno opazovala dogajanje se ji ni zdelo potrebno ukrepati  Undecided Potem pa mi izpademo nesocializirani  Angry

Joj sta bila pa res zelo nesrama, psa sta kar odgnala, pa saj njen je prijazen in bi se rad samo igral.  Roll Eyes Ja pa kako, da vidva nista vedela tega?!  Grin Wink
Logiran
Nataša47
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 51


« Odgovor #201 : petek, 02.11.2007 : 09:09:31 »

By the way, najmanjša kazen za ta prekršek je 200Eur, če plačaš v ?? dneh pa samo pol.

Osebno sem stroga zagovornica nadzora nad psmi, ne strinjam pa se z zakonom o povodcu. Splošno znano je, da je pes na povodcu ali na verigi, bolj napadalen kot pes, ki je spuščen in da se običajno psi med seboj kar dobro zmenijo kaj in kako. Seveda po pasje in po njihovi hirearhiji, ki ni po meri človeka.
V moji vasi je večino psov spuščenih in vsi živijo v slogi, nobenega pretepanja, nobenih ugrizov, niti med psmi, niti niso nevarni ljudem, tudi tistim ne, ki pridejo samo na sprehod v čudovito okolico, ali nabirat gobe.
Pred kratkim sem okoli 11h ponoči vozila skozi eno od vasi v okolici Ljubljane in bila začudena nad velikim številom spuščenih psov - in nobenega pretepa, noben ni bil napadalen.
Sem globoko prepričana, da je vse stvar vzgoje.
NI NEVARNIH PASEM, SO NEVARNI LASTNIKI.
Pa ne pozabimo, da psi niso ljudje in se omejimo v naših pričakovanjih.
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #202 : petek, 02.11.2007 : 09:55:30 »

če pes ni napadalen ni napadalen ne na povodcu, verigi ali spuščen. So pa spuščeni psi dokaj nadležni, zakaj bi po meni in po mojem psu slkakal pes, ki ga ne poznem in ne vem kako je vzgojen. Zavedajmo se, da je veliko ljudi, ki se psov boji (verjetno z razlogom) in zakaj potem takšnega človeka siliti v bljižnje srečanje, če ni potrebno.

koliko psov na povodcu se zgubi in koliko prostogibajočih, je velika razlika. Hm ali so ti spuščeni psi ster. in kast. ali producirajo mladiče po mili volji, ja verjetno, saj lastniki ne vedo, kje je njihov pes in kje so potem mladiči hmm.
Sori, ampak meni nikoli ne bo jasno, da lastnik niti ne ve kje je njegov pes in to celo ob 11 ponoči, ki naj bi bil nekje spravljen na varnem. V tem primeru se mi zdi vzgoja popolnoma brezpredmetna in nekdo, ki za psa nikoli ne ve kje je, ga sigurno ne vzgaja, ampak mu je zanj popolnoma vseeno, pa kaj potem če odluta, pa kaj potem če ga povozi avto itd......, ne takšnim ni popolnoma nič mar za žival, ja zato pa so zavetišča prazna, ker enostavno ni izgubljenih psov, katrerih lastniki bi jih sicer iskali ampak jim ni potrebno, saj pridejo vedno sami nazaj, pa še čepirani niso in bi jim v zavetišču zlahka našli lastnike, ki bi plačal po zakonu določeno globo in bivanje v zavetiščih.

veliko je bilo že primerov, ko so se psi med seboj kar dodobra zmenili, seveda po njihovi hierarhiji, ki jo je najprej potrebno uspostaviti.

psi sodijo na povodce, pa naj bo v mestih ali vaseh ali kjerkoli že, že iz njihove lastne varnosti, šele potem zaradi nemotenja ostalih. Ravno zato ker niso ljudje, smo ljudje polno odgovorni zanje.

LepDan
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #203 : petek, 02.11.2007 : 10:37:31 »

Točno tako Žiži. Koliko psov se šeta okoli brez nadzora, jaz jih redno srečujem na sprehodih. In vsi silijo v mojega, ki pa žal tega nima prav rad. In zakaj bi ga jaz morala vlečt stran? Zato da bodo drugi rinili v njega, oziroma ne bodo mogli? Pred parimi dnevi je iz našega bloka pridirjala psička, seveda spuščena, in pikirala direkt v Čipa. Pa je bil spet ravs. Seveda sem skrbnike opozorila, naj tega ne počnejo, ker zna biti zoprno če jim pride kdo na vrata trkat s položnico v roki... Pa vejo, da psica postaja tečna do drugih psov. Ne vem no...
Logiran
Zivc
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #204 : petek, 02.11.2007 : 15:06:21 »

In pes je napadalen na povodcu, na ketni ali brez vsega tega. Zadnjič sva z mamo zvečer peljali pse po LJ na sprehod. In pri Globalu naša punca zagleda drugega kužka (ki je bil Svoboden) ter zalaja. Ko so šli pa en mimo drugega, jo je pa ta mala mrcina (no, mladič) napadla. Končalo se je sicer ok, zgledalo pa ni kot igra mladičev  Angry. Ko je mami lastnico (turistka!!) vprašala, zakaj ni na povodcu, je bil odgovor, da je to prvič.

Če bi bil na povodcu, bi se tole verjetno dalo preprečit. Ne razumem, kako to, da ljudje ne dojamejo, da je sprehod na povodcu tudi zabaven in naporen. In ne mi s pasjo svobodo začet težit! Povodci so obvezna oprema in pika.
Logiran
barbarko
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #205 : petek, 02.11.2007 : 17:01:55 »

Jaz bi imela eno vprašanje za vse tiste, ki so zagovorniki povodcev. Kako "razluftate" svojega psa, če ga imate non stop pripetega? Ker jaz moram met z mojo vsaj uro in pol spuščenega luftanja, da se ji sprehod sploh kaj pozna. Pa ne zdaj mislit da sem zagovornica tega da je lahko pes spuščen in hodi kjer hoče, samo, jst mam pač mojo non stop na očeh in non stop imam na očeh okolico. Ampak to na očeh pomeni, da čeprav "luta" okrog in raziskuje po svoje, ni nikoli oddaljena od mene več kot 15 metrov, kaj šele da bi se zgodilo tako, da odleti do nekoga in ta človek mene sploh ne vidi. Sm absolutno proti temu in gre tudi meni na živce, če srečam takole psa brez lastnika, samo da bi moral pa pes biti vedno na ketni, se mi pa vseeno zdi rahlo preveč, no. Ker, prostori, ki bi bili ograjeni in kjer bi bil pes "varen"... ma, mislim da jih v ljubljani ravno ni veliko, no. Jaz vem na našem koncu samo za enega, pa še ta prostor bodo kmalu zagradili. In kam naj jo peljem potem? Resno, če bi jo mela non stop na ketni sva lahko zunaj 4 ure skup, pa me bo doma pogledala: "Kdaj greva pa na sprehod?"
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #206 : petek, 02.11.2007 : 17:22:34 »

barbarko, psa je treba na sprehodu izmučiti psihično in potem se mu ta sprehod veliko bolj pozna, kot pa če samo hodi ali teče zraven tebe - izmuči se ga torej skozi igro, skozi manjše vaje poslušnosti, trikce, itd. Tudi pri naših hiperaktivcih se 2 uri sprehoda komaj pozna, z igro pa je lahko že pol ure dovolj, da kr pomrejo doma in spijo cel popoldan.
Logiran
barbarko
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #207 : petek, 02.11.2007 : 18:05:02 »

Ok, mogoče nisem bila dovolj natančna. Najin sprehod zajema:

1. Pol ure hoje na vrvici (ob glavni cesti ali naselju), kjer (še vedno), vadiva da ne vlečeva- gre na bolje Smiley.
2. Vse ostalo: delava vaje iz poslušnosti- vse živo, mečeva žogico, se loviva, vadiva razne "neumne" trikce, ..... in da, vse to traja nekje uro in pol do dve uri, če je zunaj prekrasen sonček in če nimava nobene skrbi na temu svetu pa tudi malce dlje, tako da .....

.... ponavljam vprašanje.

Mogoče je pa moja en tak ekstremen hiperaktivec, ker odkrito- obležala po zunanjih aktivnostih do sedaj je samo 1x, pa še to je bila posledica celodnevnega norenja na našem vikendu  Cheesy.

P.S. Pravzaprav to, da greva samo na "sprehod" za naju nikoli niti ni bila opcija. Jaz jo vedno vprašam če greva žurat  Grin.

 
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #208 : petek, 02.11.2007 : 18:42:08 »

jah, načeloma nimam nič proti, ko vidim lastnika in njegovega psa na travniku, daleč od prometnih cest in sprehajalnih poti, med igro(ker vem, da je takrat za psa zanimiva samo žoga ali palica ali karkoli že), da se razume med igro, ko je pes osredotočen na svojega lastnika in ne teka sam po travniku, lastnik pa ga le opazuje. Imam pa proti, ko vodnik sedi na klopci (po možnosti se še pogovarja), pes pa veselo sam raziskuje okolico in teži sprehajalcem in drugim psom, potem se pa čudimo, kako se psi izgubljajo in celo izginjajo.

kjer je pa možnost srečanja sprehajalcev in drugih psov, pa ni izjeme, naj bodo prav vsi na povodcih, ker ni moj problem, kje bo kdo razlavfal svojega psa, želim le miren sprehod s svojim psom in mislim, da ga ni med nami, ki si ne bi tega želel.

LP
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #209 : petek, 02.11.2007 : 18:53:12 »

Jaz bi imela eno vprašanje za vse tiste, ki so zagovorniki povodcev. Kako "razluftate" svojega psa, če ga imate non stop pripetega? Ker jaz moram met z mojo vsaj uro in pol spuščenega luftanja, da se ji sprehod sploh kaj pozna. Pa ne zdaj mislit da sem zagovornica tega da je lahko pes spuščen in hodi kjer hoče, samo, jst mam pač mojo non stop na očeh in non stop imam na očeh okolico. Ampak to na očeh pomeni, da čeprav "luta" okrog in raziskuje po svoje, ni nikoli oddaljena od mene več kot 15 metrov, kaj šele da bi se zgodilo tako, da odleti do nekoga in ta človek mene sploh ne vidi. Sm absolutno proti temu in gre tudi meni na živce, če srečam takole psa brez lastnika, samo da bi moral pa pes biti vedno na ketni, se mi pa vseeno zdi rahlo preveč, no. Ker, prostori, ki bi bili ograjeni in kjer bi bil pes "varen"... ma, mislim da jih v ljubljani ravno ni veliko, no. Jaz vem na našem koncu samo za enega, pa še ta prostor bodo kmalu zagradili. In kam naj jo peljem potem? Resno, če bi jo mela non stop na ketni sva lahko zunaj 4 ure skup, pa me bo doma pogledala: "Kdaj greva pa na sprehod?"


Em, simpl. Nekajurni pohodi po gozdu (na bliznji kucl, po barju), laufanje po travnikih "kartako", laufanje po domacem vrtu (ograjen varen kraj), cuvanje domacega vrta, skakanje cez domaco oviro (ne vec kot parkat, ker je potem ze dolgcajt), agiliti, klikanje, spilanje s tamlajso psico, spilanje z mano,... Njej se ura in pol sproscenega luftanja niti slucajno ne pozna. Meni pa tudi ne, hehe.
Aja, zmatrana je bila pa ful, ko je sla se kot mladic za kaki dve urci mal firbcat na boljsi trg v Lj. Pa je bila vecino casa v narocju.
Sama svoje psice ne morem fizicno zmatrat, ne da bi skp padla tudi sama. Tebi to ocitno uspe tako da, svaka ti cast. Mojega 11 letnika lahko fizicno zmatram, ampak on ima borelijo, erlihijo, tezave s hrbtenico. Bi se resno zamislila nad sabo, ce mi se njega ne bi uspelo fizicno zmatrat. Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 25   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Kazen za sprehod brez povodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines