mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 12:11:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Kazen za sprehod brez povodca
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 25   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kazen za sprehod brez povodca  (Prebrano 86404 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #255 : torek, 08.01.2008 : 18:32:05 »

ja, Roki je bil ukreden z vrta, to si napisala v njegovi temi, torj nekdo je odpru vrata in kaj,  Rokija dvignil in ga nesel v avto. Hkrati pa si lepo obrazložila, da Roki ni izginil prvič in se je vedno (če ne prej pa zvečer) vrnil domov, hkrati poveš, da je šel (od tebe), obtoženi ženski tako na živce (ker se je sprehajal po njenem vrtu in obiskoval njenega psa), da ga je ona odpeljala, saj naj bi že enkrat prej poklicala policijo. V drugi sapi govoriš, kako ti je žal da Rokija nisi mogla obvarovati, ti popolnoma verjamem, da ti je hudo. Samo tega tvojega Rokija bi lahko obvarovala, če bi ga imela pod nadzorom in se ne bi sprehajal po vasi, res brez problema, namreč ni mi jasno, da čakaš psa da se sam vrne domov, kaj ima pes sam za počet kjerkoli brez lastnika, prav nič in kaj če se enkrat ne vrne, to si občutila, pa verjetno še ni dovolj, še vedno zagovarjaš prosto gibanje psov, le zakaj služi povodec, hmmmm.........

samo za razmislek, moja samo takoj ne priteče, ko jo pokličem (pa imamo dobro ograjen vrt) pa me že zagrabi panika, kaj šele, da celo popoldne ne bi vedela kje je.

torej naj te Rokijeva zgodba izuči, kaj ni dovolj, da si zaradi svojega prepričanja ob psa, ali bi želela da se ti ta zgodba ponovi, verjetno ne. Torej povodec prav gotovo služi svojemu namenu in psa imeti pod kontrolo tudi vemo kaj pomeni, ne moreš pa ga imeti pod kontrolo, če sploh ne veš kje je in kaj počne. Posiljevati druge ljudi s psom, pa je skrajno neodgovorno in otročje.

oprosti, ampak tudi mene bi motilo, če bi nek tuj pes vsak dan hodil na moje dvorišče ovohavat, pozdravljat mojega ali pa samo srat.

tudi v gozdu ni pametno spuščati psa, kaj če ti steče za zajcem sli srnjo, kje se bo ustavil in kje ga boš iskala, sploh pa na tak način vznemirjati avtohtone živali, ki živijo v gozdovih ni primerno in skrajno neodgovorno.

torej , če ti je svoboda psa na prvem mestu imej svobodne, samo v to ne prepričuj tiste, ki jim je varnost psa na prvem mestu in se zavedajo svoje odgovornosti, do drugih ljudi in psov.

LP
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #256 : torek, 08.01.2008 : 18:54:45 »

Ok, samo za sekundo sem pomislila, da je z mano nekaj narobe, ko sem prebrala tole  Huh:

Citat
Še odgovor PikiPoki, ki ne razume, zakaj bi se morali psi sploh ovohavati itd. Zato ker so psi in ker očitno to potrebujejo. Mogoče bi prebrala kakšno knjigo in se kaj konkretnega naučila o psih. Pisati znaš dobro, branje in razumevanje teksta ti ne gresta ravno od rok. To ne velja samo zate, še kdo tukaj bi se našel.

Kaj natančno se je zgodilo Benu, ne morem komentirati, ker ne poznam dejstev in nisem bila tam. To velja tudi za vsa vaša druga provokativna vprašanja, kaj bi jaz naredila v vašem primeru. Same pogruntajte.

To, da psi NE POTREBUJEJO ovohavanja je tudi ena izmed prvih stvari, ki smo jih izvedeli v pasji šoli!!! Ja, tam sem bila, si moreš misliti! In verjemi, prebrala sem mnogo knjig, ker sem lastnica psa že približno 18 let, berem forume, sprejemam informacije in med drugim vem, da mojega psa NIKOLI NIHČE ne bi mogel odnesti z domačega vrta, preprosto zato, ker ne bi dovolila, da pride do tega!

Če si pozabila, tukaj si napisala:

Citat
Zgodba je preprosta. Nekdo je odprl vrtna vrata in Roki je šel "malo na sprehod". Res ni bilo prvič, se je pa vsakokrat vrnil domov zvečer, če ne prej.

Res ne rabim veliko pameti, da bi ugotovila, da si predvsem sama kriva za to!
Daleč od tega, da ti privoščim, ker je konec koncev nasrkal pes! Najhuje je, da se zdi, da se nisi nič naučila in da boste po njegovi vrnitvi (za katero res upam,da se zgodi) ravnali enako! Vsaj glede na vse spisano.

In samo še na kratko: Ben je na sprehodu na PST srečal sprehajalca s psom, ki je menil, da se psa enostavno morata povohati kljub temu, da mu je bilo rečeno, da ne, ker je Ben star in je imel za seboj težko operacijo sprednje tačke.
Kaj se je zgodilo? Psica je napadla našega starčka, ki se je odkotalil v bližnji jarek in le sreči se lahko zahvalimo, da si ni tačke ponovno poškodoval.
Je lastnik potem odreagiral fer in se prepričal, da je z našim vse ok, to nič ne rečem, ampak vse bi lahko preprečili, če bi šel preprosto mimo, se ti ne zdi?

Še tisoč stvari bi ti lahko napisala, pa se mi ne da ukvarjati s tabo. Nekdo, ki piše take neumnosti in hkrati zaradi istih razlogov išče svojega psa že 3 mesece, ni vreden mojih živcev!

Lep pozdrav vsem!

Pika
Logiran
Žanka
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #257 : torek, 08.01.2008 : 19:09:59 »

Če prav razumem to velja za urbana naselja, ne pa za gozd, ne?
Tudi za gozd. Tam ti ga lahko lovec mirno ustreli če je le več kot cca 50 m od tebe. Nikar se ne igraj s tem, razen če te pes res popolnoma uboga in ob pogledu na srno ne bo ušel za njo.
Vse kasnejše posledice pripiši le in samo sebi!!
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #258 : torek, 08.01.2008 : 20:04:31 »

Žanka, to sem pa 100% da ne bodo šli za srno, ker so buldogi preprosto prepočasni in preleni za kaj takega.  Grin

Razprave o tem, kako ima lovec pravico ustreliti mojega psa, ki hodi nekaj metrov stran od mene, pa raje ne bi...
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #259 : sreda, 09.01.2008 : 11:38:27 »

Sem ravno prebrala na sosednjem forumu, da je tik pred novim letom prišlo do enega neljubega incidenta. Pes (večja pasma),ki ni ravno prijazen in strpen do drugih psov je bil na sprehodu spuščen in je napadel večjega psa,ki ga je lastnik sprehajal na povodcu. Ta pes je baje lajal na spuščenega,zato ga je le-ta napadel. Mi je bilo zelo zanimivo,da so vsi na forumu sočustvovali z lastniki spuščenega psa (kar delno razumem,ker se tudi meni ranjen pes smili),ni pa nihče omenil tega,da je bil kuža prosto spuščen,kljub temu da je bilo večkrat omenjeno,da ne mara drugih psov.
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #260 : sreda, 09.01.2008 : 12:00:46 »

Sem ravno prebrala na sosednjem forumu, da je tik pred novim letom prišlo do enega neljubega incidenta. Pes (večja pasma),ki ni ravno prijazen in strpen do drugih psov je bil na sprehodu spuščen in je napadel večjega psa,ki ga je lastnik sprehajal na povodcu. Ta pes je baje lajal na spuščenega,zato ga je le-ta napadel. Mi je bilo zelo zanimivo,da so vsi na forumu sočustvovali z lastniki spuščenega psa (kar delno razumem,ker se tudi meni ranjen pes smili),ni pa nihče omenil tega,da je bil kuža prosto spuščen,kljub temu da je bilo večkrat omenjeno,da ne mara drugih psov.

alo   Smiley
te popolnoma razumem; verjemi..da noben ne odobrava kar se je zgodilo.
Upam, da bo tudi pri nas prišlo do kakšne plodne debate, ki je odprta v drugi temi....(poglej  Smiley )
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #261 : sreda, 09.01.2008 : 12:07:31 »

alo   Smiley
te popolnoma razumem; verjemi..da noben ne odobrava kar se je zgodilo.
Upam, da bo tudi pri nas prišlo do kakšne plodne debate, ki je odprta v drugi temi....(poglej  Smiley )

Nisem hotela s prstom kazati na tvoj forum,ki je mimogrede super.
Moti me to, ker je pes od fajn članice, ni tega nihče javno obsodil. Če bi bilo obratno, bi bil zdaj že vik in krik.
Mi je žal, da se druga stran ne oglasi-me zanima kaj bi imeli oni  za povedat.
Dobro,da si odprla temo-bomo tam naprej!
LP
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #262 : sreda, 09.01.2008 : 13:46:20 »

Draga Nataša, mislim, da se nam ne bo treba pravdati, saj poskušamo po najboljših močeh poskrbeti, da naši psi ne bi bili MOTEČI za okolico. Pravdanje je grozilo tebi, ravno zaradi Rokija.

Oprosti, če ne sprejmemo tvojega "znanja". Ne gre zato, da se samo ne strinjamo s tabo. Tu smo večinoma takšni, ki pse šolamo (ne lede na pasmo), ki beremo kvalitetno strokovno literaturo, se izobražujemo pri uglednih kinologih in to znanje prenašamo v prakso. To, kar si ti poskušala prodati za "znanje" preprosto ne drži v luči tega, kar že vemo in kar uspešno udejanjamo. In verjemi mi, psi večine tukaj prisotnih NISO od vsega hudega agresivni sužnji, ampak zadovoljni ljubljenčki s svojimi aktivnostmi in REDOM.
 
lp
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.323


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #263 : sreda, 09.01.2008 : 14:16:20 »

Kalsang, ne bi mogla bolje ubesediti tistega, kar mislim, kot je uspelo tebi zgoraj. Se v celoti strinjam, da smo tudi s psi v 21. stoletju in da so pravice ljudi porazdeljene na vse enako.

Natasa47, v Sloveniji ni prostozivecih psov (vsaj evidentiranih ne), temvec imajo vsi lastnike, ne glede na to, da se jih prav ta trenutek veliko setka okrog brez njih. Vse relacije lastnik/skrbnik - pes so ze doooolga leta povsem jasne in nedvoumno dejstvo je, da pes brez lastnika nima kje kaj poceti, pa ce se zagovorniki "pasje svobode" razpocite. Tukaj smo pac v vecini taki skrbniki svojih psov, ki le-tem zelimo najboljse. Psom, kot psom pritice in nobenega poclovecenja ne zganjamo, temvec skrbimo, da nasi psi niso v napoto drugim in da je za njihovo varnost poskrbljeno, kolikor je le mogoce. To je vse. Dejstvo je, da nas ima vecina pse ta trenutek lepo doma, na toplem, ne skrbi nas, da bi nasi psi nastradali zato, ker tiscijo smrcek v tuje luknje, prav tako nas ne skrbi, da bi jih povozil avto in se pri tem poskodoval se kdo od cloveskih udelezencev ali da bi komu kaj zalega storili.

Jaz bi ti prognozirala se vse kaj hujsega od "odvoza psa", ce bi brala samo tole tvoje sporocilo - http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,18842.msg340291.html#msg340291. Ob takih okoliscinah ne bi bilo prvic, da bi se v blizini nasel kaksen strup.

Se vedno drzim pesti, da Rokija najdes, vendar se ob tem sprasujem, kako dolgo bo potem s teboj, ce se bo "njegova svoboda na tvoj nacin" nadaljevala.
Logiran

Zivc
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #264 : petek, 11.01.2008 : 01:15:25 »

Ljudje, dajte ob prometnih cestah pse na povodce! PROSIM!!!!!

Zvečer mi je čez Celovško (LJ) zašibal manjši pes. Jaz sem bila v avtu. Miško je pretekel 4 pasove, se končno odzval na klice lastnice in jo urno udaril nazaj čez 4 pasove. Bremzanje in trobljenje je bilo neizmerno, omejitev je tam 70 km/h, ampak glede na uro smo vozili več! A veste kaj se lahko zgodi že pri 50 na uro?! In to psu in meni.

Malo odgovornosti, prosim!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.323


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #265 : petek, 11.01.2008 : 02:26:46 »

Hvala, Zivc, za zgornji poziv. Se mu pridruzujem in na to sem pri vsej neizmerni svobodi, ki naj bi "disala" iz te teme, tudi sama zelela opozoriti v enem od prejsnjih sporocil. Ne gre tukaj samo za varnost nasega psa, ki ga prepuscamo svobodi, temvec gre tudi za varnost ljudi, predvsem na cestah. Horjul se prav danes ukvarja s tremi povozenimi psi in se bo z njimi ukvarjal se naprej, zagotovo vsaj mesec ali vec s pooperativno nego. Glede na to, da so bili psi ocitno za cesto sami sklepam, da se ostalim udelezencem nesrec ni zgodilo nic. Lahko pa bi bilo cisto drugace in ne bi brali samo o poskodovanih psih (kar je ze samo po sebi hudo), temvec tudi o poskodovanih ljudeh. Mislite zagovorniki pasje svobode tudi kdaj na to?
Logiran

Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #266 : petek, 11.01.2008 : 04:03:44 »

Ta tema je meni pisana na kozo, ker se priblizno 1x na teden jezim na lastnike kvazi pinca iz sosednjega bloka. Namrec gospoda so preleni, da bi sprehajali psa in si razgibavanje zamislijo tako, da psu v 4. nadstropju odprejo vrata in ker so vhodna vrata v blok vecino dneva odprta, se pes potem prosto sprehaja okoli bloka, dokler se ga iz balkona ne poklice.

Ce se vseeno odlocijo pogledat na svetlo, potem je seveda pes brez povodca. Gospa sicer vedno nosi en flexi v roki, ampak v 3 letih, odkar se setam z mojim metuljckom je se nisem videla te napravice tudi uporabit.

Ta pes se konstantno zaganja v moja dva revcka (zobje in greben all inclusive) in enkrat sem ze tega fanta imela obesenega na ritnici ko je hotel skocit na mojega psa, ki sem ga dvignila. Izmenjali smo si ze par ostrih besed, ampak nic ne zaleze, ker sem jaz baje "panicna baba" in "pretiravam" in "njihov pes se hoce samo igrat".

Jaz osebno ne verjamem v "pasjo svobodo" saj kot je ze Jana napisala, v Sloveniji ni prostozivecih pasjih pasem in tudi moja dva sta moja druzabnika. Za njuno varnost ju imam rajsi na fleksijih in ju peljem na sprehod ob cestah, kjer sem prepricana da ne bosta nikamor sla tudi na teh 5m (kar je lahko dovolj da steceta na cesto, ce nisi pozoren), sama se pa prav tako zmatrata in nadivjata kot bi bila spuscena. 5m take "svobode" je meni in njima dovolj, se zmeraj pa imata na voljo domace dvorisce, po katerem se podita kolikor hoceta.

Lp, Tinkara
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #267 : petek, 11.01.2008 : 04:05:19 »

Pa se to dodajam:

Kazen za spuscene pse in nepobiranje kakcev pozdravljam, samo nazalost se nisem dozivela, da bi bil kdo dejansko kaznovan. Sem bila ze nekajkrat na robu da prijavim v prejsnjem postu omenjene lastnike, ampak ne vem kako se to izvaja.


Lp, Tinkara
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #268 : petek, 11.01.2008 : 09:32:05 »

Oooo sem se načitala navsezgodaj, da sem prebrala vse za nazaj...  Cheesy Tole je kot nalašč zame, samo, če začnem pisati se bojim, da ne bom nehala  Wink

..."psi sužnji na povodcu"....
.... odkar imam pse imam probleme s spuščenimi psi  Tongue, kdo nima  Grin Grin Grin!?.... Nemalokrat sem reševala svoje pred tujimi spuščenimi psi, bila v situaciji, ko sem morala (med mojimi tremi izbirati) najmlajšo "žrtvovati" (sprostiti flexi in jo spustiti naprej v gobec napadalne psice), da sem rešila mamico, ki je imela leglo,....... ogrožala sem varnost prometa, npr.ker sem se (prisiljena ob umiku) zatekla na sredino križišča s svojima dvema v rokah in z visečima velikima zvernama na dlaki mojih  Undecided  ... to sta le dva najhujša primera, ob katerih imam še danes mehke noge in kar nekaj sivih las... govorimo o "suženjstvu psov na povodcu", jaz se sprašujem, če nismo morda "sužnji tisti" in "omejeni svobode" ki ne moremo tja kamor bi želeli iti, ker so tam psi brez povodca....in "sužnji stresa", ker ne veš kaj te čaka za vogalom ....

..."naskakovanje"...
Kolikor vem, pes naskoči psico, ko se parita ..... vse ostalo naskakovanje psom ni všeč in je nezaželjeno, čeprav se poskus "naskakovanja" lahko vidi, psi tega drugim psom ne dovolijo... Še manj pa je všeč meni  Tongue Kajti še pred tem, ko nisem imela pse in sem bila še zelo otrok in sem vedela smo to, da je kuža kuža, me je nek spuščen "od nikogar" pes "naskočil" in naskakoval .... grozo, ki sem jo doživljala takrat težko opišem na srečo mi ni pustila "fobije"  Tongue, da se mi ni treba zaradi tega zdravit in da imam danes lahko pse.....

...."kako zlaufati psa, če je zvezan"...
...psi se veliko bolj utrudijo (psihično in fizično), če so na povodcu in morajo spremljati kaj njihov vodja počne in kod hodi, kot pa če prosto postopajo po zelenicah in vojhljajo... Za "razlaufanje psa" obstaja npr. agility, pa kolo in "napravice" s katerimi pripnemo psa na kolo, pa tek v naravi in "pripravice" s katerimi pripnemo psa nase .... pa npr flexi in pes na njem pripet in žoga in malo nogometa .... samo naše človeške ritke in možgani morajo migat zraven, pa se da  Grin Grin Grin ... to da pes sam "leta" sem ter tja spuščen, je (poleg neodgovornosti) samo človeška lenoba ..... Poleg tega se da najti prostor, kjer se psa (poslušnega, da nam ne pobirše ali napade divjadi) da spustiti in kjer ni ljudi in psov, samo spet se je treba malo v avto vsesti in zapeljati in poiskati  Wink.....

...izjeme..
...odkar sem živa sem srečala (v urbanem okolju) samo enega odvezanega psa in enega gospoda, ki sta bila popoln "team"... Psička je bila lavinar in človek gorski reševalec.... in samo v tem primeru se mi je zgodilo, da je izgledal njun mimohod mimo mojih zavezani punc, popoln poleg in popolna ignoranca njegove psičke do mojih in koncentracija psičke na vodnika....... Če imate tako vzgojenega in vodenga psa potem nimam nič proti, da ga sprehajate odvezanega  Smiley

....psi in cesta...
V zadnjem mesecu sem dvakrat vozila 10 na uro z vsemi štirimi "žmigavci" prižganimi za dvama kužkoma, ki sta brezglavo letala sem ter tja po lokalni cesti daleč od naselja.... in opozarjala ostale v prometu z vsemi mogočimi razpoložljivimi sredstvi na nevarnost.... zadnji primer me je spravil v čisti obup in do solz, ker sem se začela resno spraševati, a bom morala res "vsak mesec" kakšnega psa domov pripeljat k mojim že šestim (če mi ga že drugi ne vržejo v ulici ven ali ga ne najdemo v gozdu) ...... reševanje "izgubljenih, zavrženih psov" je lansko leto vsaj v moji družini povzročilo ne malo problemov in skrbi... pa to ni še nič v primerjavi s tem, da te "še nekdo nadere", da nehaj reševati (da jih drugič raje spreglej) pse in klicariti zavetišča, ker to občino stane  Cry

Kakor koli že ....  ne žvimio na Aljaski kjer 50 km okrog nas ni žive duše in bi lahko imeli pse odvezane.... in naši psi niso volkovi... Živimo v urbanem okolju in psi z nami, kar ne pomeni, da jih želimo počlovečiti, a nekih pravil za sožitje in spoštovanje vseh se je potrebno držati...




Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #269 : petek, 11.01.2008 : 10:05:26 »

Nanda, super si napisala!

Če že ne drugega, bi se morali zagovorniki svobodnjaštva ob vseh teh primerih o nasprotnem zamisliti in pomisliti, da mogoče njihova  teorija le ni tako perfektna...

lp
Logiran
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 25   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Kazen za sprehod brez povodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines