mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 11:03:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Kazen za sprehod brez povodca
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kazen za sprehod brez povodca  (Prebrano 85857 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #360 : ponedeljek, 08.09.2008 : 21:26:08 »

Mogoče če ga pa začnem vozit ''spodaj'' , bom pa dobila morskega psa  Grin
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #361 : torek, 09.09.2008 : 11:58:18 »

Ni problema, če ne začne potem jamrat, kako grozno se je sprehajat med spuščenimi psi -  tudi če njegovega noben še pošnofal ni.
Me pa zanima, zakaj  na moje psice tudi kadar so slučajno privezane noben ne naskakuje (OK, na gonečko bi mogoče celo kakšen poskusil), šavsa.. itd ampak kvečjemu vljudno povoha in gre svojo pot ali pa brez teženja hodi zraven?  Govorim o psih, ki se sprehajajo z lastniki (vseeno če so ti 100m stran). Tisti, ki uletavajo iz dvorišč so seveda druga pesem.
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #362 : torek, 09.09.2008 : 20:28:33 »

Ne bi vedela. Morda zato, ker kot krdelo delujejo stabilno in prepričano vase? Morda zato, ker vsaka posamezna psica deluje (oz. je) stabilno in prepričano vase.
Ne vem, ne poznam tvojih psov in ne vem, s kakimi se srečujete, niti kakšne izkušnje so imele za sabo, niti tega, kako jih vzgajaš.
Me pa zanima, zakaj se na (enega) mojega tako spravljajo?

Sumim, da zato, ker čutijo njegovo nesigurnost in pogojno podredljivost. Se pravi...po Paxxovo, podredil se ti bom, samo ne naredi mi kaj hudega in potem skok! na njega in papa podredljivost in raznorazni miritveni signali, ki jih je prej mogoče še oddajal.
Jaz ostajam mirna, razen enkrat sem izgubila živce...ker vem, da če bi postala histerična, bi pes reagiral name.
Začuda ima z psi, ki ga ignorirajo oz. ga lepo povohajo in se mu ''primerno'' predstavijo, čisto normalen odnos ( za njega  Tongue) - ignorira jih nazaj. Ni zob, ni umikanja, ni grbe, ni oblizovanja, ni bežanja...preprosto ignorira.

Do zdaj sem (na žalost) spoznala samo eno psico(če ne štejemo domačega harema), s katero je bil Paxx lepo normalno spuščen. Ona ga je pustila pri miru in on je pustil njo pri miru. In sta vohljala po travniku skupaj, parkrat sta se zapodila okoli, potem pa lepo vsak po svoje, ampak skupaj. Brez problema.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #363 : sreda, 10.09.2008 : 12:04:32 »

Pravzaprav zanima tudi mene. menda bi se splačalo sistematično snemati srečanja in posnetke analizirati. Na slučajnih posnetkih se da videti zanimive podrobnosti, ki jih "na oko" spregledamo. zakaj jih drugi psi ne nadlegujejo kadar jih je več skupaj je jasno. Zakaj je vse v najlepšem redu tudi takrat, ko je ena sama pa ne več povsem.
Psice so sicer šolane do različnih stopenj, ampak to nima neke neposredne povezave. Vzgojene so samo  toliko, da je kakršnokoli pretepanje strogo prepovedano. Res je, da so v pasji družbi povsem sproščene, se ne napihujejo, niti se ne podrejajo (razen kadar se jim to zadnje zdi nujno potrebno). Res je pa tudi, da o neki super poslušnosti ne morem več govoriti. Pravzaprav ne morem več govoriti o kakršni koli poslušnosti, saj je najstarejša psica povsem gluha, druga po starosti pa tudi hudo naglušna. Tretja psica sicer je poslušna, a jo ob srečanju z neznanim psom dam pod komando, saj bi znala ob hudi nesramnosti tujega psa tudi bolj grobo disciplinirati, česar ne dopuščam. četrta je pa pubertetnica ravno na tisti stopnji, ko najbolj drzno skuša razširiti meje dovoljenega. Ostaneta samo še dve res neproblematični in poslušni.
Zanimivo je, da tudi povsem neznani psi, ki so sicer pri drugih sprehajalcih na slabem glasu, pri srečanju z najstarejšo, ki je krhka in tako nestabilna, da bi jo podrli že, če bi zdivjali mimo nje, (kaj šele če bi položil taco nanjo) pazijo. Tudi najbolj štorast jo še ni podrl. Zakaj ne vem.

tudi mi ni povsem jasno, zakaj pri srečanjih s psi, ki so znani kot zelo problematični do drugih psov ni težav. Pomirijo se tako popadljivi kot plašni (če le njihovi lastniki ne naredijo kaj bedastega). Najbolj zanimiva je bila dobermanka, izjemno prijazna do ljudi, ki se je z mojimi psicami krasno ujela in čisto lepo igrala, nobenega problema ni bilo niti takrat, ko smo šli po cesti, ki jo je imala za svoj teritorij. res sem bila presenečena, ko sem izvedela, da je ta v mojih očeh povsem neproblematična psica napadla in grdo oklala že čisto vse pse in psice, ki so se sprehajali v njeni bližini (in jih parkrat tudi grdo pokasirala nazaj) in da so jo morali potem, ko je eno manjšo psico ubila, oddati. Žal mi je, da nimam niti enega posnetka njihovih srečanj, bilo bi zelo zanimivo videti, na kakšen način so blokirale napad.

Na domačem teritoriju niso tako zelo taktične in kakšnega bolj predrznega vsiljivca tudi bolj trdo primejo. Tudi s psi, ki jih smatrajo za del svojega "razširjenega krdela" se občasno tudi malce bolj grobo rangirajo.
Logiran
sina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


« Odgovor #364 : ponedeljek, 04.05.2009 : 08:36:11 »

S takimi kot si ti bi se bilo veselje srečevati.Imaš pravilno vzgojene pse in prave metode.
Logiran
Mitja
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 93


« Odgovor #365 : ponedeljek, 04.05.2009 : 20:02:03 »

Tisti ki trdi, da pes uziva v sprehodu na povodcu pac nima psa temvec rastlino.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #366 : ponedeljek, 04.05.2009 : 20:06:41 »

Tisti ki trdi, da pes uziva v sprehodu na povodcu pac nima psa temvec rastlino.

Tisti, katerega pes na povodcu uživa, samo zna sprehajati psa.
Logiran
Mitja
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 93


« Odgovor #367 : ponedeljek, 04.05.2009 : 20:12:24 »

Nisem napisal svoje trditve, da bi s komerkoli polemiziral, ker pac razen Lanabele tukaj tudi nimam s kom o tem polemizirati.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #368 : ponedeljek, 04.05.2009 : 20:20:21 »

Nisem napisal svoje trditve, da bi s komerkoli polemiziral, ker pac razen Lanabele tukaj tudi nimam s kom o tem polemizirati.

Nobene potrebe ni, da polemiziraš z mano o čemerkoli z mano, kar pa ne pomeni, da jaz ne morem s tabo ali s tvojo pozicijo, brez tebe.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #369 : četrtek, 07.05.2009 : 11:16:17 »

Svet ni črnobel. So psi, ki so popolnoma zadovoljni na povodcu in se vedejo popolnoma enako kot da bi bili privezani celo, ko jih spustiš. So psi, ki so na povodcu sicer nesrečni in bi se nadvse radi prosto zdivjali - pa se iz takega ali drugačnega razloga ne smejo. So psi, ki so lahko spuščeni, kadar ni motečih elementov, sicer pa jih je treba privezati (ali dati "pod komando") In so psi, ki so lahko večino časa povsem prosti, pa niso nikomur v nadlego in ne počnejo neumnosti.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #370 : četrtek, 07.05.2009 : 11:43:26 »

Tisti ki trdi, da pes uziva v sprehodu na povodcu pac nima psa temvec rastlino.

Mojim rastlincam je čisto vseeno, če so na povodcu, da sem kar malo užaljena. Jih spustim bolj zato, da imam proste roke.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #371 : četrtek, 07.05.2009 : 11:48:42 »

Mojim rastlincam je čisto vseeno, če so na povodcu, da sem kar malo užaljena. Jih spustim bolj zato, da imam proste roke.

Pri nas pa spehod po mestu na povodcu pomeni to,da pridemo domov, si nataknemo cunje za na gmajno in gremo ven noret.

ja, sto ljudi (psov) sto čudi!
Logiran
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Kazen za sprehod brez povodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines