mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 03:29:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet tekmovanj  |  Tema: LURE COURSING
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 25   Dol
Natisni
Avtor Tema: LURE COURSING  (Prebrano 122479 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ninochkas
midi
**
Sporočil: 51


« : petek, 23.04.2004 : 13:33:52 »

Pozdravljeni!

Glede na to, da je bilo na tem forumu že govora o tekmovanju s hrti - tako imenovanem lure cousringu, lahko vsem interesentom sporočim veselo novico.
Slovenski klub za hrte je pripravil pravilnik o tekmovanjih, ki je bil potrjen tako s strani strokovnega sveta KZS, kot tudi že vnešen v nov pravilnik o strokovnem delu KZS.
Stvar je sledeča - glede na to, da ima klub že kar nekaj let na voljo napravo za dirkanje, smo se odločili, da še malo bolj resno pristopimo k tekmovanjem. Tako bo možnost pridobitve licence, s katero bo lahko pes sodeloval na mednarodnih tekmah in se potegoval tako za prvaštva državnega in mednarodnega ranga. Imamo tudi prvega sodnika za coursing v Sloveniji, tako, da upamo, da bo zadeva postala aktualna. Klub bo v mesecu maju pripravil piknik, kjer bo tudi možnost prvega teka za pridobitev licence, pripravili pa smo že tudi svojo lastno delovno knjižico, v katero se vpisujejo doseženi rezultati. Datum piknika vam sporočim naknadno. Drugače pa je bil cousring tudi kot promocijska popestritev v okviru CAC Grospulje in odziv je bil več kot fantastičen. Vse aktualne novosti pa vam sporočim tudi na forum  Smiley lep pozdrav,  Andreja
Logiran
kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #1 : petek, 23.04.2004 : 14:08:55 »

Hallo!

Z übernasmeskom berem novico.
Imam pa nekaj vprašanj:

Ali bodo tekmovanja odprta za vse pasme (rodezijski grebenar bo lahko aktualen :-)?

Ali bodo  psi tekli z nagobcniki?

Kako bo z ocenjevanjem (koliko sodnikov bo ocenjevalo vsak tek) ?

hvala
k.
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #2 : petek, 23.04.2004 : 14:22:17 »


Enkratno! Sem bila ze dvakrat na predstavitvi coursinga in mi je bila zadeva vsec.  Cool
In to tako, da bi rada sprobala seveda tudi s Tax.
Ceprav ni hrt...ampak to mislim, da ni nic groznega  Huh
Konec koncev poznam kar nekaj aussiejev, ki veselo lovijo tisto zadevo na konc strika na tekmovanjih po Evropi  Grin

Torej Andreja, kje se da, ce se da, sprobat ali moja kuzlca sploh pali na to  Tongue
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #3 : petek, 23.04.2004 : 16:07:44 »

Super!!
Zadeva me zelo zanima.
Čakam na objavo datuma za piknik.  Roll Eyes Ali bo tudi tokrat na Hrušici?
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
ninochkas
midi
**
Sporočil: 51


« Odgovor #4 : ponedeljek, 26.04.2004 : 08:52:57 »

Pozdravljeni!

kar se tiče vaših vprašanj, so odgovori naslednji:
- kar se tiče sodelovanja na treningih in piknikih kluba, bo možno poskusiti z vsemi pasmami - če ste član kluba za hrte, bo tek brezplačen, če niste - bo potrebno plačati neko simbolično "štartnino "
- zaenkrat bodo - ko bo prišlo do le teh - uradna tekmovanja namenjena le hrtom in pratipskim psom. Smo šele na začetku in bomo morali najprej ugotoviti, kolikšna populacija hrtov se namerava udeleževati tekmovanj, kajti coursing je na žalost omejen s številom tekmovalcev. Se bom pa vsekakor pozanimala, kako je s tekmovanji grebenarjev in ostalih hound pasem po pravilniku FCI-ja, kar se tiče cousringa.
- po pravilnikih je tekmovanje predvideno z nagobčniki ( razen za male italijanske hrte in irske volčje hrte ), ampak pri nas ne bomo delali težav, psi lahko tečejo brez nagobčnika. Ko bomo pa enkrat prišli do organizacije mednarodne tekme, pa to ne bo več mogoče. Tudi če boste prej sodelovali na mednarodni tekmi bo nagobčnik obvezen.
- kar se tiče ocenjevanja - pri tekih za pridobitev licence bo zaenkrat ocenjeval en sam sodnik , saj imamo zaenkrat v Sloveniji samo enega sodnika za coursing. Takoj, ko bomo  pripravljeni za organizacijo državne tekme v coursingu, bosta potrebna dva sodnika - verjetno bomo povabili kakšnega sodnika iz tujine.
Nekakšen okviren načrt za to leto je naslednji: organizirati coursing vsaj  2x - 3 x v tem letu. Na teh coursingih bo možnost pridobitve tekmovalne licence. V jeseni pa že prijaviti v koledar prireditev KZS tudi državna tekmovanja v coursingu za leto 2005.
Kar se pa piknika tiče - zaenkrat še nimamo potrjene končne lokacije, saj iščemo velik prostor, ki bo primeren za coursing, vsekakor je Hrušica ena izmed njih.

Če pa še koga kaj zanima, z vprašanji in predlogi na plan - so več kot dobrodošla  Wink
lp, Andreja
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #5 : ponedeljek, 26.04.2004 : 12:53:17 »

Hvala za podrobno razlago. Me veseli, da ste zadevo konkretno zastavili.
Zanima me pa sledeče.  
Ker moj psi še ne vedo kaj pomeni coursing in zato ne vem ali so sploh talentirani za to zadevo  Tongue, je vprašanje hipotetično.

Kako s treningi za morebitne talente in interesente?
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #6 : ponedeljek, 26.04.2004 : 14:21:44 »

Se bom pa vsekakor pozanimala, kako je s tekmovanji grebenarjev in ostalih hound pasem po pravilniku FCI-ja, kar se tiče cousringa.

 Sad Sad a to pomen da nkakor ne more štartat kak drug pes razen, če ni en od naštetih (hrtov, hound, pratipskih)  Huh
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #7 : četrtek, 29.04.2004 : 09:17:32 »

Andreja,
jaz upam, da se boste hrtasi odlocili za Fidov poligon - saj ves, dva ograjena prostora, zar, po novem kontejner, voda v blizini.
Zagotovo pa sporoci, kdaj bo - pri nas doma sta kar dva kandidata - ta "star" ki ima izkusnje iz klasicnih dirk in coursinga in "ta mlad", ki bo, upam, dokazal, da kri ni voda. Jimmov oce je namrec Francoski prvak v coursingu in dirkanju, pol "Seta del Oro" psov pa je ze Ameriskih prvakov v coursingu. Jimmov stric Wiljo pa je že zelo blizu naslovu Finski prvak v klasicnem dirkanju in, kot mi je znano, bo zastopal Finsko na letošnjem svetovnem prvenstvu, ki bo junija v Helsinkih. Tako da - komaj cakamo!

Drejci - osebno mislim, da bosta tvoja dva coursing ljubila!

Sirtaki: ko je imel Fido dirkalisce je "redno" tekel tudi en lovski pes. Sam - to ni isto, kot ce to pocnejo hrti in kao hrti Smiley
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #8 : torek, 18.05.2004 : 22:22:35 »

oj,
pred 14 dnevi sem bil na Nationale d'Élevage za Dogo Argentino v Le Blancu in poleg ocenjevanja vedenja psov (verjetno BH, kot ga bomo tudi pri nas opravljali) so prvič poskusno uvedli še nekak "preizkus  naravnih zasnov". Lovski nagon so testirali z lure coursingom. Zelo zanimivo je bilo, uspel mi je pa celo en filmček. malce bo trajalo preden se vam naloži (3 MB) ampak je lušno za videt:
http://www.altervita.net/Downloadi/MVI_0092.AVI
Na koncu BHja so vsi dobili še diplomo, ki izgleda takole: http://www.altervita.net/Slike/Razstave/Nationale_delevage_DA/slika0057.jpg
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #9 : ponedeljek, 13.09.2004 : 22:16:57 »

Klub za hrte vabi na dan odprtih vrat, ki bo v soboto, 02.10.2004 na vadbišču KD Ognjena. Svoje štirinožce boste lahko preizkusili v COURSING-u Grin.

Vec info najdete na http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=666 Smiley
Logiran

andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #10 : torek, 21.09.2004 : 19:46:19 »

No, mi smo se nekako prijavili na tole prireditev. Še kdo pride?
Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #11 : torek, 21.09.2004 : 19:49:26 »

Živjo!

Tudi mi seveda pridemo. Cheesy

Se vidimo!

lp
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #12 : torek, 21.09.2004 : 23:29:48 »


pridemo pridemo...glede na to, da poznam aussieja, ki imata licenco za coursing na Češkem, predvidevam da so očitno te žverce nadarjene tudi za to...no vsaj sprobali bova s Tax če ne drugega  Grin
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #13 : sreda, 22.09.2004 : 13:28:03 »

Sem bila celo poletje v nizkem štartu, da bom prva na coursingu, ko bodo začeli. Pa ne bo nič iz tega, ker bom ravno 2.10. daleč stran od doma. Heh  Undecided
Upam, da boste podrobno poročali kako ste uživali  Smiley
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #14 : sobota, 02.10.2004 : 17:59:28 »

Mi smo se imeli fantastično. Hrti so me čisto očarali, sploh mali vipetki. Bilo je tudi kar nekaj pasem, ki niso ravno iz hrtovskih "družin" in tudi te so dokazale, da je zajček prava žurka. Sploh avstralski ovčarčki bi se jim prav lahko postavili ob bok Wink
Fascinirana sem bila nad zlato prinašalko, ki je tekla za zajčkom kot utrgana čeprav ji je bil najprej uganka.
Upam, da nam bo kdo postregel s slikami. Z Bejbo bi se z veseljem udeležili še kakšnega takega srečanja, mislim, da bi bil tudi Brin navdušen nad zajčkom.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 25   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet tekmovanj  |  Tema: LURE COURSING
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines