mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 19:30:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Strani: 1 ... 127 128 129 130 131 [132] 133 134 135 136 137   Dol
Natisni
Avtor Tema: belgijski ovčarji - čvek  (Prebrano 297186 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Chipa
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 63


« Odgovor #1965 : nedelja, 15.05.2011 : 20:40:08 »

BEOGRAD 13/14/15. 05 2011. godine na 3. međunarodnom natjecanju u radu školovanih službenih pasa sa dodjelom titule CACIT po međunarodnom programu IPO-3.




Goran Cuckovic & Eli Mayki



Rezultati:

IPO3

1. Goran Cuckovic & Eli Mayki, malinois (Hr) – A92, B91, C97 – Z 280
2. Blazenka Jovanovic & Had’t Palmaleinehof, no (Hr) – A90, B96, C94 – Z 280
3. Dejan Lazic & Ela von Neusaddrache, no (Srb) – A95, B80, C95 – Z 270
4. Nikola Mandaric & Elvis von Neusaddrache, no (Srb) – A96, B72, C96 – Z 264
5. Venceslav Dachevski & Champion Rilaplanina, mal (Bg) – A72, B86, C95 – Z 253

bez plasmana

Nebojsa Kalenic & Brenda vom Hirtengarten, mal (Srb) – A65, B86, C91- Z 242
Bola Joze & Jasmin Suny Day’s, mal (Slo) – A5, B86, C98 – Z 189
Ivan Polesnik & Anubis Vomarjev, mal (Slo) – A0, B82, C5 – Z 87
Goran Colic & Majk, mal (Srb) – A0, B74, C0 – Z 74

IPO2

1. Slobodan Djukic & Hobby v. Noblesshof, dob (Srb) – A72, B97, C94 – Z 263

IPO1

1. Silvija Kovac & Akira Devil Garden, no (Srb) – A80, B96, C91 – Z 267
2. Nenad Milojevic & Dias vom Bunauer Wald, no (Srb) – A78, B82, C84 – Z 244
3. Goran Urosevic & Buddy vom Kirschental, no (Srb) – A90, B75, C72 – Z 237

bez plasmana

Stefan Zdravkovic & Winona the Best Line, dob (Srb) – A0, B61, C0 – Z 61
Gasic Nebojsa & Nando Smoke on the Water, mal (Srb) – B-diskvalifikacija
Logiran
Chipa
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 63


« Odgovor #1966 : ponedeljek, 06.06.2011 : 16:51:56 »

CACIT Beograd 2011, Goran Čučković & Eli Mayki disciplina vježbe obrane rezultat: C-97 bodova







Video... CACIT BG 15.05.2011
Logiran
Chipa
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 63


« Odgovor #1967 : sobota, 09.07.2011 : 16:44:25 »







A.Bush du Bail de l'Ubac & Princess Dogsstan
Logiran
Chipa
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 63


« Odgovor #1968 : nedelja, 31.07.2011 : 09:19:40 »



***
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #1969 : ponedeljek, 01.08.2011 : 21:28:14 »

Hodulje imajo za seboj nekaj psevdo 'resnih' agility treningov in prišli smo do semle nekako  Smiley.

http://www.youtube.com/watch?v=WWBIqluZbfE&feature=channel_video_title

Slalom sva delala kakih 7x, ga zožala na ene 7cm, tokrat smo bili prvič tako drzni, da smo ga dali še v parkur. Priden papkidu, kaj naj rečem  Smiley  Kiss.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1970 : torek, 02.08.2011 : 09:06:52 »

Ooo, pridne hodulje bravo Afro
Logiran
Voodoo.witch
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #1971 : torek, 16.08.2011 : 10:59:54 »

Pozdrav, sem čisto nova na forumu in mi še ni uspelo 'preštudirati' vseh postov na to temo, ker ste že ogromno pisali. Vidim, da je tu tudi lastnica Groenendael-a. Zanima me, če slučajno kdo ve kje bi se dalo dobiti mladičke te vrste belgijskega ovčarja (ciljam bolj na spomladansko leglo(ne vem ali je že predvideno, da bo kak podmladek takrat))..ker namreč sem slišala, da v Sloveniji ni legla. Je bolje se pozanimati na kinološki zvezi ali hodit na mednarodne razstave, prebrskati internet,..? Kje ste vi dobili svoje?
Če ima kdo izkušnje tako z groenendael-om kot s škotskim ovčarjem(tega sem imela zdaj 15 let), bi znal narediti 'primerjavo' teh vrst?
Logiran
Voodoo.witch
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #1972 : torek, 16.08.2011 : 15:58:05 »

p.s. kako je s pesjakom za takega psa?
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #1973 : petek, 02.09.2011 : 00:11:39 »

Živjo, Voodoo.witch,

mi smo se potepali po Cresu in sem šele zdaj videla, da je nekdo malo razpihal prah s tegale foruma  Wink. V Sloveniji bolj slabo kaže z leglom, čeprav je v lanskem letu (vsaj) ena psica naredila vzrejni pregled, tako da bo po mladiča treba kar v tujino; kar tudi pomeni, da na kinološki zvezi najbrž ne bojo prav v veliko pomoč. Priporočam ogled na internetu in spoznavanje v živo, dosti je seveda odvisno od tega, kakšnega psa si želiš, kaj bi z njim počela. Konkretno moji so (bili) Slovenec, Čeh in Madžar, drugače pa imamo v Sloveniji še par Italijanov, Hrvatov, še nekaj Čehov... Smiley

Ne vem, iz kje si, te pa vabim na sprehod/pijačo z Voltom, midva sva iz Lj oz. okolice in sva dosti na terenu, tako da se z veseljem kje dobimo; prav tako bi ti priporočala, da se enega od naslednjih vikendov oglasiš na eni od agility tekem, saj boš imela možnost spoznati več belgijcev, tudi groenov. Trenutno redno tekmujeta dve psici, en samec je pravkar začel, Volt pa je zaenkrat spremljevalec, bo pa najbrž konec meseca tudi sam začel agilitaško kariero. V soboto je tekma na KD Duplica, tam naju žal ne bo, naslednji vikend je na KD Krim, 24. pa na KD Fido - Hrušica, tako da je priložnosti za spoznavanje dovolj (pa na agi tekmah je bolj sproščeno vzdušje kot na razstavah, manj gneče je, pa dejansko več belgijcev vidiš tu kot na razstavah Wink ).

Škota nisem imela, tako da lahko delim samo posredno mnenje; belgijci so neprimerno bolj aktivni in delovno naravnani kot škoti, prav tako so bolj odzivni, po mojem mnenju ena najbolj odzivnih pasem sploh (govorim seveda splošno). Kar v praksi pomeni, da če veš, kaj delaš in imaš dosti domišljije in odlične reflekse, lahko narediš čuda z njimi  Cool. Prav tako pa to pomeni, da si ne moreš privoščiti kaj dosti napak, ker 3x ponovijo eno stvar in mislijo, da je to to; pri večini stvari ni tako kritično, kdaj se pa lahko kar dobro zaribaš, sploh pri kakih pasjih športih  Tongue Wink. So pa oboji razigrane, nežne ovčarske duše, surlasti, lahkokategorični, brez težav glasni, do neznancev običajno sprva malo nezaupljivi. ZELO pozorna bodi pri izbiri vzreditelja in legla, saj je pretirana plahost kar običajna težava, zdravstveno pa niso nič kaj rizični načeloma (vseeno je fajn pogledat rodovnike zaradi epilepsije, displazije in pogostosti raka).

Ko sem še živela pri starših, je Sambo imel pesjak (torej 9 let), vendar je v njem razen v mladičkastih časih, ko bi lahko ušel med rešetkami ograje, preživel samo noči; čez dan je bil spuščen in smo špilali vratarja za noter/ven. Pesjak ni slaba ideja, sploh, ker bo dlaka neprimerno kvalitetnejša, če bo pes spal zunaj, a si ne predstavljam imeti belgijca (samo) v pesjaku, ker je to zelo čustven pes, ki si želi bližine svojih vodnikov, poleg tega izredno željan akcije; ne predstavljam si, kako bi uspela zadovoljiti psihične in fizične potrebe belgijca, če bi ga imela samo v pesjaku. Možno seveda je ga imeti na relaciji pesjak - sprehod, ampak težko bo s tem belgijec zadovoljen in zadovoljEn, da ne govorim o neskončnih možnosti razvijanja slabih navad. Pesjak kot komplementarna vrsta nastanitve pa je, za moje pojme, čisto fajn stvar Smiley.

Upam, da sem ti s tem kaj pomagala, morda se javi še kdo, pa upam, da me v naslednjih tednih kje pocukaš za rokav Wink. Urš(k)a - Sambo, te bojo že napotili k tapravi Wink.

ps: slučajno si zadela datum Sambotovega rojstnega dne, 16.08. bi jih dopolnil 12. Pogrešamo te, Sambek!

http://www.youtube.com/watch?v=8tUm5f2OMWM
Logiran
Voodoo.witch
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #1974 : ponedeljek, 19.09.2011 : 12:52:10 »

Zdravo, Bambi!

Na kinološko zvezo sem že klicala in res nekaj ne kaže, da bomo imeli v slo. kak domač podmladek :/. Po spletu sem že nekaj skakala pa recimo našla (za svoje laično mnenje) par sprejemljivih rejcev..(kaka pomoč bolj izkušenih dobrodošla Smiley) Kaj bi z njim počela?  Hmm..moja predstava se bolj nagiba v domačega ljubljenčka, ki se ga da 'vleči' na daljše sprehode (recimo v hribe-to bilo super) oz. v končni fazi bi se mogoče lahko lotila kakega pasjega športa (čeprav v tem primeru se že vidim kako se vsa štorasta zaletim v kako stvar in postanem splošni predmet posmeha Cheesy)..sem pa nekje brala, da so psi za lepotna tekmovanja bolj mirni kot pa prav 'delovni psi' iste pasme (je kaj na tem?). In zakaj naj bi bila spomladanska legla 'boljša' od jesenskih?

Oh, to bi bilo super(no ja, zame..ti bi pri mojih neštevnih vprašanjih verjetno kar ušla Smiley)! Sem tudi sama iz okolice Lj (Kamnik), in mi je prav žal, da nisem prej videla posta, bi lahko priletela že kar na Duplico.. Mogoče pa prihajajoči vikend skočim do hrušice (+motiviram fanta, da bi šel z mano, da si lahko ogleda še v živo o čem sanjam hehe)-ampak nikjer na njihovi spletni strani ne piše kdaj bo(ura)? Ali je še kaka tekma napovedana v bližnji prihodnosti, če mi tole soboto kaj vmes pride?

Škoti so take mile dušice Smiley, ampak mi paše malo spremembe..bi pa rajši prej doživela to 'hiperaktivnost', kot pa da si izberem nekaj, kar ne bom sposobna dohajati (in bova oba s kužom trpela)..

Na pesjak sem mislila kot na opcijo za čas ko sem na faxu, mogoče ponoči (oz. če ne bi uhajal bi bil lahko ves čas spuščen, ker imamo precej prostora).

(Vse najboljše Sambu, mogoče se pa kje z mojim Kingom podita Smiley)
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #1975 : ponedeljek, 17.10.2011 : 10:21:05 »

Ojla,

glede na napisano bi belgijec kar ustrezal tvojim željam in tempu, pa naj te ne skrbi glede štoravosti na začetku, smo vsi bili tam nekje Wink. Psi iz vzreje, ki stremi k razstavnim uspehom, so včasih res mirnejši, žal včasih tudi v smer izgube tipičnega značaja. Na srečo tako stroge ločnice vsaj pri dolgodlakih ni, večina vzrediteljev (ali vsaj ti, ki jim sledim jaz) bolj ali manj kombinira oboje, vsaj z določenimi psi, je pa res, da ima vsak svojo predstavo, kaj naj bi bili delovni psi - belgijce uporabljajo v agiju, klasiki, za reševanje, pašo... Štosa spomladanskih in jesenskih legel jaz ne vidim, razen morda v tem, da je spomladanska legla zaradi logistike načeloma lažje socializirati - mladiči so zaradi toplejšega vremena lahko več zunaj.

Tekma na Hrušici je mimo, sezona agija je tudi pri nas končana, tako da zdaj to ni aktualno, si pa vabljena na privat srečanje z Voltom, če te zanima, dodatno roka za čohanje vedno z veseljem sprejme Wink.

Včeraj sva z Voltom šla na najino prvo canicross tekmo v Trbiž in kljub tehničnim težavam (malo me je hecala oprema, tekla sem z vročino in Granobilom v ustih  Tongue ) dosegla drugo mesto v ženski kategoriji  Cheesy Smiley. Sicer pa tekava, klikava, delava agi in obrambo in upam, da se bova lahko kmalu pokazala in izkazala tudi na teh področjih.

Dve veseli faci sredi proge Smiley



'Volt, fokus! Finiširava, daj šprintaj še teh 10m, pa boš potem okrog gledal!'  Roll Eyes Tongue



Fotki: Iztok Noč
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1976 : ponedeljek, 17.10.2011 : 14:37:08 »

Čestitke Bambi in Volt za te fantastične rezultate!! Slike povejo vse. Cheesy Cheesy
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #1977 : četrtek, 20.10.2011 : 19:19:05 »

Hvala, Neža!  Smiley Se bova potrudila, da boš še večkrat imela razlog za čestitat  Wink.
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #1978 : četrtek, 20.10.2011 : 20:28:01 »

Go Bambina, go! Cheesy Bravo! Smiley
Logiran
Voodoo.witch
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #1979 : četrtek, 27.10.2011 : 11:49:52 »

Najprej čestitke, izgledata super! Smiley
Se pa z veseljem prijavim na date z vama, če me le hočeta Cheesy (le povej kako se naj zmenimo)
Logiran
Strani: 1 ... 127 128 129 130 131 [132] 133 134 135 136 137   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines