mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 07.06.2024 : 03:36:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Strani: 1 ... 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 ... 137   Dol
Natisni
Avtor Tema: belgijski ovčarji - čvek  (Prebrano 299152 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #1005 : sreda, 24.08.2005 : 10:06:09 »

A tako pridddddnnnnnaaaaa je ta tvoja "črna smrt" Wink, torej bi strah Ikc-a veljala bolj za moje "črne diamantke" Grin
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #1006 : petek, 26.08.2005 : 10:40:37 »

Halo!

Eno vprašanje za tiste, ki vadite sled: kako vaši psi nakazujejo predmet? Ali dajo prostor, sedi, lajajo, prinesejo predmet.... Kako?

Lp Jana
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #1007 : petek, 26.08.2005 : 10:46:08 »

Jaz vse ucim na prostor.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #1008 : petek, 26.08.2005 : 10:58:05 »

Jaz vse ucim na prostor.
vse ostalo je slabše oz. po nepotrebnem bolj zapleteno.
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #1009 : petek, 26.08.2005 : 11:24:42 »

Arieb, jap, Crna Smrt je cisto pridna. Malo je sam karakter psa, malo je zaupanje v vodnika, malo so okoliscine, dosti pa pomeni tudi, ce ima 'pregledovalec' vsaj prb filing za psa.

Ceprav sva midva se bolj na zacetku sledi (upam, da kmalu zacneva kljukat), lahko tudi za naju recem, da se ulegava - zdaj je ze par sledi par sek po najdbi predmeta sam nakazal oz se ulegel; nasploh zaenkrat delava sled brez kakrsnihkoli povelj ali usmerjanj, pes dela sam in uporablja mozgane (in nos, seveda), kar mi je cisto vsec.  Smiley
Logiran
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #1010 : petek, 26.08.2005 : 13:34:32 »

Jaz sem tudi vse tečajnike učila oz. jim priporočala, da naj uporabljajo prostor za nakazovanje predmeta na sledi. Za psa je dosti lažje se pred predmet uležti, kot pa se npr. usesti - potem je nevarnost večja, da se pes uleže, ker hoče pogledat ali celo prijeti predmet. Tudi se lažje s povodcev pliva na psa, ko se ga hoče spraviti v prostor. Zelo enostavno se to da vaditi izven sledi - enostavna vaja za doma pred kavčem: Položiš predmet, ki ga tudi uporabljaš pri sledenju, na tla, daš psa par metrov stran na povodec, in s njim greš do predmeta. Preden ga hoče prijeti mu daš povelje prostor. Pohvališ ga samo če ne prime predmet (kar to ja tudi na sledi ne sme). Ko par sekund pridno leži in gleda predmet, predmet primeš, ga dvigneš v zrak (tudi to se mora narediti na sledi - pes je v prostoru, in vodnik mora z dvigom predmeta pokazati sodniku da ga je našel) in potem s komando "igra" privabiš psa iz položaja prostor v igro s tem predmetom. Hitro po kuža pogruntal, da se mora pred predmetom uležti in da potem pride lušna igra. Ko to zna se pa isto poskusi v povezavi s sledjo. Večino kužkov se je potem na sledi čisto avtomatično uleglo pred predmetom. Wink
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #1011 : petek, 26.08.2005 : 13:43:51 »

No, saj meni so tudi rekli, da je prostor najboljsi nacin, ampak meni Bina zlepa noce narest prostora (tudi drugace ne). Tako da sem pomislila na sedi, ampak očitno se bo morala navadit na prostor. Smo pa šele vceraj ji dali en predmet, pa še pri tem sem jaz naredila napako sram Roll Eyes Do sedaj smo jo učili samo vztrajnosti in malo že ovinke (ampak ne prehude). Lansko leto jeseni je znala že skoraj pravokotno kljuko, pa smo potem zaradi prekinitve treningov (mladički) šli čisto od začetka. Saj bo Cheesy Smiley Smiley
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #1012 : sreda, 31.08.2005 : 14:05:57 »

Bambi kako je Sambo? Upam, da se mu je že povrnil glas Smiley

Drugače pa je Blu v redu, tačka je zaceljena (čeprav mu je odpadel en kos blazinice in mu rase nova...), šepa ne več, laufa za poštarjem in pregnaja mačke Wink
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #1013 : četrtek, 01.09.2005 : 11:38:04 »

Komaj čakam, da vas vidim, "črne sablje", samo kdddddaaaaajjjjjj...
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #1014 : ponedeljek, 05.09.2005 : 08:51:35 »

No da malo popestrimo našo občasno zamrlo temo...

Včeraj sva z Blujem preživela prav poseben dan  Smiley. Najprej sva zjutraj šla na agility, malo poskakala več pobarvala (sicer ne Blu, on se je preganjal z Amber  Cheesy), urihtali smo ploh in palisado  Cool

To je bilo delovno dopoldne, popoldne pa je bilo še bolj zanimivo, ker smo se prištulili klubu za britanske ovčarje in šli do Ronchi, kjer imajo OVCE  Cool Cheesy.

Najprej smo imeli majhen test v obediencu (poslušnost pa agility)  Smiley, potem pa ovčke Cheesy. Blu je bil ves napsihiran že takoj ko jih je videl in jih ni spustil izpred oči tudi potem, ko je prišel ven. Mislim, da se mu je zdelo kar neverjetno, ko sem ga spustila v ogrado Shocked (verjetno je mislu, da je najsrečnejši pes na svetu  Grin).
Bil je zelo pohvaljen in dobil odlično 4-ko (od 1-5) (naj povem, da je ovce prvič videl).

V skupnem seštevku si je Blu delil 3.mesto z bc-jko Nikito, ker se po vseh možnih preizkusih ni dalo odločiti kateri si tretje mesto bolj zasluži so poslali mene in njeno lastnico na človeški agility (verjamem, da smo se vsi zelo zabavali), posebno, ko se je Blu zašibal za mano, ko je videl da lezem po vseh 4-ih v tunel Grin Grin Grin.
Tako, da jaz sem bila potem na 4. mestu, pes pa še vedno na zasluženem 3.  Grin Grin Grin

Zakključek: belgijci lahko pasejo  Wink

Tako zelo na kratko, da ne bom nakladala...(lahko pa če koga še kaj zanima) Wink

Slikice v dokaz  Cool

http://www2.arnes.si/~urosa/obedience.jpg

malo poslušnosti (piece of cake)  Wink

http://www2.arnes.si/~urosa/ovckenaravnost.jpg

Ovčke 12 o`clock Cool

http://www2.arnes.si/~urosa/pasnja.jpg

Jiiiiiiiiiiiihaaaaaaaaaa

http://www2.arnes.si/~urosa/3mesto.jpg

in zasluženo 3. mesto  Cool, čeprav so nekateri mnenja, da bi si po vsem zaslužile 1.  Wink

[slika spremenjena v povezavo; Mirc]


Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #1015 : ponedeljek, 05.09.2005 : 12:46:59 »

Bravo za Petro in Bluja!!! Kiss Wink
Zdaj pa čimprej na kmetijo kjer imajo ovce,da bo Blu imel službo!! Kajne,Petra?!

Moreva pa enkrat z Bisom prit pogledat,kaj vi ustvarjate na poligonu v Kopru Wink
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #1016 : ponedeljek, 05.09.2005 : 16:24:01 »

Petra, me veseli, da je Blu ok. Sambo je spet dobra stara Crna Smrt, edino v cetrtek je se bolj jodlal kot lajal na markerja. Bo ze, pocasi se izboljsuje. Me veseli, da sta si privoscila delovni dan in sem vama hkrati zelo zelo fous. Upam, da bova naslednjic tudi midva povabljena oz. vsaj obvescena. Da belgijci pasejo, vemo ze mi, saj smo pasli kunce, race, ovce, krave in konja (pravzaprav clovesko Bambi na konju). Vseeno pa si zelim kaksne bolj konkretne pasne izkusnje z ovcami, ker tisto kar sva imela, je bilo bolj bogo...

Lp od naju

http://img.photobucket.com/albums/v654/bambi16/00-0025_IMG.jpg

 
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #1017 : ponedeljek, 05.09.2005 : 19:14:43 »

Biscuit hvala  Wink, seveda pa sta vabljena tako na poligon kot na predstavitev KD-ja, ki bo v Kopru 30.9.  Cool

Hja, Blu na kmetiji...to bi bil menda raj zanj (pa tudi zame). Wink Vsekakor je bil krasen dan in smo uživali 100/uro

Citat
Upam, da bova naslednjic tudi midva povabljena oz. vsaj obvescena.

Bambi, o pašnji je bilo govora v temi o borderjih prejšnji teden.  Huh Cool tudi jaz nisem bila posebej obveščena...zvedeli smo dan prej in se odločili, da te priložnosti ne bomo izpustili  Wink
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #1018 : torek, 06.09.2005 : 19:20:08 »

Bambi
Citat
Da belgijci pasejo, vemo ze mi, saj smo pasli kunce, race, ovce, krave in konja
Kako to izgleda z racami?

Blu, čestitke!

Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #1019 : četrtek, 08.09.2005 : 15:44:09 »

Petra, temo o borderjih spremljam zelo neredno; sicer sem nekaj brala o srecanju, a temu nisem posvecala posebne pozornosti. Vem za drugic, vseeno pa se priporocam za namig, ce sama ne bom dojela - tudi mene taka prilika zelo mika.

Arieb, to izgleda prb tako: najprej rabis oceta, ki ima nekaj casa nenavadne zelje po perutnini, zaradi cesar domov privlece 2 raci; potem rabis zelo pametnega ovcarja z veliko domisljije. Nato se zabava lahko zacne - nekoc se zbudis v lepo poletno jutro, nakar slisis zvoke zivalske akcije. Primajes se do balkonskih vrat, kjer zaspano gledas dol na travo; najprej mimo kadra pricikcaka tvoj kunec, za njim pa, plahutajoce in z veliko dretja, se raci Hans in Berta. Sledi jim Sambo, ki najbrz misli, da je umrl in prisel v nebesa. Raci in kunec so bili zaprti v kuncevi ogradici, ki jo je Sambo uspel odpret - treba se je bilo naslonit na vrata in hkrati navzgor potisnit zarustan zatic. Ko mu je to uspelo, je cakal, da je credica prisla ven, potem jih je pa pac moral nagnati nazaj noter - zal s par dodatnimi krogi po celi parceli.

Se opravicujem, ce je bilo brati, da smo uradno pasli ze vse nasteto. 'Pasli' smo res ze vse, od krav do konjev in vodnice na konju ter otrok itd (pozabila sem omeniti se ribe v ribniku; treba je gledat v vodo, jih uocit, potem pa tekat naokoli ribnika in bevskat na njih), vendar pa razen slabo organiziranega poskusa pase ovac nismo nicesar uradno pasli. Smo se pa zato toliko bolj zabavali  Cheesy (da ne govorim o sosedih, ki ob nas sploh ne rabijo vec TVja).

Lp iz Grenenlandije
Logiran
Strani: 1 ... 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 ... 137   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines