mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 07.06.2024 : 11:53:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Mešanček
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 107   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mešanček  (Prebrano 205110 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Presa_canario
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #30 : petek, 17.09.2004 : 00:06:49 »

O "čistih pasmah" je tako ali tako težko govoriti, od prvobitnih psov se noben ni ohranil torej so vse današnje pasme na nek način mešanci, vzgojeni za takšne ali drugačne namene.
Je pa v mnogih primerih da mešanci prevzamejo najboljše značilnosti staršev, torej da je mešanec boljši kot čistokrvni. Tu govorim o delovnih sposobnostih, ki pa jih ljudje ki razstavljajo pse bolj malo cenijo. Za primer naj navedem po mnenju mnogih trenutno najboljšo bojno pasmo: bandog (apbt-neo cross). Pri tej pasmi dobimo najboljše leglo v prvi liniji, torej pri križanju dveh različnih pasem. Ko te pse potem križamo med sabo z nekaj rodovi dobimo nazaj apbt.
Pri mešancih je sicer problem, da če jemljemo psa na slepo nikoli ne vemo kaj bomo dobili, pri načrtnih mešanjih pa zna biti rezultat mnogo boljši od obeh pasem katerim pripadajo starši.
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #31 : petek, 10.12.2004 : 22:37:13 »

pri naši (mešanki) drži, da je full učljiva in ubogljiva. Ampak glede zdravja pa... kar naprej neki, razne alergije, vnetja... (no, zdej sicer neki cajta nič - moram potrkat)
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #32 : petek, 10.12.2004 : 23:35:23 »

Berem  tole vašo temo o mešančkih....... kaj je boljše in kaj ne sedaj imam čistokrvnega psa z rodovnikom, ko pa sem bila stara tam cca 10 let sem pa tudi jaz imela mešančka........Vaškega potepina.

Ko se pogovarjate o mešancih, pa da prevzamejo lastnosti staršev.... ponavadi so te mešanci  že toliko zmešani, da sploh ni možno odkrit porekla staršev....
To , da so bolj pametni , in iznajdljivi- to  se pa jaz ne strinjam.    Vsak pes je pameten  kolikor se z njim ukvarjaš,  Iznajdljiv- kolikor te lahko okrog prinaša... oz  zunaj,- se z leti  zverzira.  A mislite , da  čistokrvni  rodovniški nemški ovčar ali pa npr. samojed se pa ne   bi znašu.?  Verjetno bi se  samo lastnik čistokrvnega, za katerega je  denarce odštel, ga ne spusti, da se klati po vasi.    Vsak pes  se z leti nauči  vseh možnih trikov, kateri so njemu v korist! Wink

O zdravju...... no  comment!  Vse v božjih rokah, tako pri čistokrvnih  kot pri mešancih..... še pri ljudeh.

Glede novih pasem  zopet z mešanjem..... najprej mešanec med  malamutom in ovčarjem  , ..... gre pa takole  .....pa tolk lepa psica  bomo pa mladiče imeli  potem pa pride ven  čisto nekaj X   pa hop v azil ali pa v gmajno. Angry

Logiran
astra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 188


WWW
« Odgovor #33 : nedelja, 16.01.2005 : 19:34:41 »

Jaz sem imela prejšno psičko staro 19 let, pa nikoli nismo imeli problemov z njo,enkrat je imela problem z alergijo. Sicer se mi zdi da so mešančki bolj zdravi, mi je pa všeč ker je vsak nekaj kuža neki posebnega.
LP
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #34 : ponedeljek, 17.01.2005 : 12:12:23 »

Jaz mislim, da zdravje določenega psa nima velike zveze  s tem ali je mešanec ali čistokrven z rodovnikom.....je pa res, da mešanci ponavadi niso tako podvrženi boleznim, ki so genetskega izvora in se včasih čez nekaj generacij celo stopnujejo (predvsem pri nerodovniških linijah, kjer se ne opravlja vzrejni pregled).
Sama nimam dosti izkušen z mešančki, moja je namreč stara šele 2 leti pred tem pa smo vedno imeli rodovniške kužke. Je pa mešanec moje tete živel 16 let in razen v zadnjem letu ni nikoli imel nobenih težav.
Kar se pa tiče veselja, ki ti ga prinaša pes...... je popolnoma neodvisno od pasme. Vsak pes je neprecenljiv in če mu znamo prisluhnit, vidimo da resnično je naš najboljši prijatelj.

lp
Logiran
lucy234
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #35 : torek, 15.02.2005 : 20:54:09 »

lep vecer vse!

mi pa nismo zeleli imet mesancka pa smo ga vseeno dobili,ker so nekateri ljudje pac barabe in prodajajo nekaj dobis pa cisto drugo!a vendar je to pes,ki ga ne bi zamenjali z anic na svetu,ker je nas soncek in ga imamo radi!lp
Logiran
mehika
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 377


« Odgovor #36 : sreda, 16.02.2005 : 11:39:31 »

lucy234: kakšen pes pa naj bi bil???

No mi smo tudi imeli mešančka, smo ga posvojili, ker so neodgovorni lastniki zapustili brejo psico, poskušali smo oddat čim več mladičev, enega smo obdržali ostali pa so šli v zavetišče!!

Naš psiček, ni bil nikoli bolan, vsaj do tretjega leta starosti, ko se mu je totalno zmešalo, postal je agresiven, delal je čudne kretnje, zato smo ga odpeljali k veterinarju, ki nam je povedal, da ima možgansko okvaro, in nam svetoval da ga uspavamo!!
Za našo družino je bil to šok, ker je bil on naša mala lisičja kepica!!! No njegov bratec je še vedno živ in zdrav ima pa 15 let!!!
To sem zasledila tudi na kanalu Animal Planet. Govorili so prav o tej živčnosti, ki se pojavlja pri mešancih, psički dobesedno zbolijo na živcih in ne prenesejo stimulacij, ki prihajajo iz okolja (hrup, premikanje,....), to ni posledica napačne vzgoje!!!!
V takih primerih veterinarji večinoma svetujejo, da se psička uspava  Cry!!!
Logiran
lucy234
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #37 : četrtek, 03.03.2005 : 21:37:00 »

Mehika,oprostimker komaj sedaj vidim tvoj odgovor!

naj bi bil pa nemški bokser!
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #38 : torek, 05.04.2005 : 21:35:16 »

hoj!

Tudi pri nam doma kraljuje mesancek po imenu Rondo. Pred tremi letmi se ga najdla pred solo in ga odpeljala domov..ker se ni nihce javil smo ga obdrzali. Vemo, da je bil na delu zlati prinasalec kaj vec pa ne. Sedaj enkrat v tem casu je bil star 5 let...pa smo mu dolocili kar datum 25.3.......25 zato, ker je na 25 k nam prisel, marca pa zato, ker ima vecina psic prinasalk takrat legla! Res sem hvalezna za vse da sem ga najdla..ker je res en zlati kuza! Slaba lastnost je le, da je napadalen do samcev ampak opraviceno, ker je bil napaden od Aljaskega malamuta in mu je naredil 3 cm luknjo v glavi, pa smo mogli na sivanje. in od takrat naprej...se samcev izogibamo.
pa se nekaj slikic nasega lepotca!
rondo na travi
rondo
gaja in rondo
rondo in gaja

lp
Logiran
ana
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 29


WWW
« Odgovor #39 : četrtek, 14.04.2005 : 10:54:26 »

tudi pri nas doma imamo mešanko po imenu chaya.stara je 4 mesece no jutri bo 5 mesecev.je mešanka med jorkshire terrier in najbrš med jazbečarjem.zelo hitro se uči drugače pa je zelo navihana.rada ima vse pse, najbolj pa našega nemškega ovčarja, in pri njemu preživi kar veliko časa, saj če le ima priložnost se zmuzne ven k njemu.
Lp,Ana
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #40 : četrtek, 14.04.2005 : 15:34:37 »

ana  slikice?? Wink

lp
Logiran
ana
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 29


WWW
« Odgovor #41 : četrtek, 14.04.2005 : 16:43:55 »

tukaj  http://fidichaya.moj-album.com
Logiran
czavrn
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 23


« Odgovor #42 : četrtek, 14.04.2005 : 17:40:51 »

Vsak ima svoje mnenje. Zdi se mi, da dolžina pasjega življenja ni odvisna od tega, ali je le-ta mešanec oz. pasemski. Sem pa slišal veliko teorij, da mešanci od svojih steršev poberejo le najboljše lastnosti. Mislim, da do neke mere to celo drži. Vsekakor pa je kakršno koli poveličevanje ali mešancev ali pasemskih psov nesprejemljivo. Vsi psi so si enakovredni in vsak je pameten toliko, kolikor ga naučiš. In vsakega psa lahko naučiš več, kot ga boš naučil. Kar se pa tiče zdravja, se strinjam z nekom, ki je izjavil, da je vse "v božjih rokah".

Me je pa precej razp..... članek v novembrski števili revije Moj pes (letnik 2004), ki navaja:
Citat
Mešanci imajo veliko večjo možnost dedovanja zdravstvenih in vedenjskih hib kot pasemski psi. Te težave psa spremljajo vse življenje, lastnika pa prizadanejo z nepotrebnimi stroški.
Nisem še nikjer slišal, da bi bilo to dejansko res. V kolikor mi nekdo to dokaže, bom vzel besedo nazaj.

in...
Citat
Mešance ljudje ne spoštujejo v taki meri kot pasemske (za katere so mastno plačali). Povsem človeško je, da tega, kar dobimo poceni, ne spoštujemo toliko kot tisto, za kar smo veliko plačali.
Grin Lahko zase (kot tudi za veliko drugih lastnikov mešancev) rečem, da spoštujem svojega psa (ki je BTW mešanka) veliko bolj, kot marsikateri drug lastnik.
Pa mi povejte, kdo bolj spoštuje svojega psa:
Jaz, ki sem jo posvojil iz Mariborskega azila, z njo aktivno sodelujem na področju agility-ja (seveda brez kakršnih koli zadržkov, ker imam mešanko) ali moj predragi sosed, ki ima svojega čistokrvnega nemškega ovčarja (z rodovnikom) 365 dni, 6 ur in še nevemkoliko minut na leto zaprtega v pesjaku površine 10m2??

Mislim, da za tem člankom stoji KZS. Povsem logično je, da želi, da se v Sloveniji delež pasemskih psov poveča. Le od njih ima namreč KZS koristi. Vendar po drugi strani ne bi smela poveličevati pasemske pse. S tem (bodoče) lastnike posredno nagovarja, da naj nikar ne posvojijo psa iz azila, ker jim bo itaq kmau umru oz. se mu bo "sfuzlalo"!
Mislim, da so zavetišča in njihovi delavci prav premalokrat omenjeni in da bi si zaslužiili veliko večje pozornosti. Delajo resnično dobro delo, in zaslužijo si vsako hvalo. Svaka čast!
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #43 : torek, 03.05.2005 : 21:47:08 »

Črt&Dina po mojem so prvio dejstvom, da imajo mešanci več možnosti za hibe, sklepali iz tega, da pri mešancih ni načrtne vzreje. Se pravi, da ni slikanja kolkov, pregledovanja oči, pogosto niti splošnih zdravstvenih pregledov. Če pogledaš vse to, bi jaz rekla, da imajo kar prav.

In ja, očitno so mešanci za ljudi (zame ne!) manjvredni, saj si večina ljudi, ki ima malo več denarja (kot v primeru nemškega ovčarja) kupi pasemskega psa. Potem pa večina teh psov životari v pesjakih... Njim je pes statusni simbol in "bohnedaj", da bi imeli navadnega mešančka, ja kaj pa bodo rekli sosedi  Roll Eyes

lp
Logiran
vojko
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #44 : ponedeljek, 06.06.2005 : 14:56:01 »

prosim za podatke pasma AIDI ker ga nikjer ne zasledim razen na temu forumu ***
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 107   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Mešanček
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines