mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 11:25:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: irski terier
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: irski terier  (Prebrano 52291 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #15 : sobota, 10.02.2007 : 18:01:39 »

Živjo Balu! Ne moreš verjet kako sem vesela, da si se javila. Tudi moj Astor je od Starmana. Tako, da sta si (bila) najverjetneje v sorodu!!! Koliko let pa je dočakal, če smem vprašat?
Ja taki so Irci, vedno znova presenečajo! Tole o napadu večjega psa mi je znano... moj je obvladal bernardinca! Smiley Sedaj pa mu nameravam kupiti "družbo" Smiley)), sicer v 2-3 letih, pa  se je že sedaj potrebno se pozanimat... Edino, kar bi lahko rekla v razliki je, da moj kar precej laja, nihče mu ne uide, ko gre mimo hiše in ga ne vidi... je pravi čuvaj. Drugač je pa en vlki razvajen bonbonček!Lepo, da si se oglasila!!!!!! Lep pozdrav, Tina
P.S.: Katerega imaš pa sedaj?
Logiran
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #16 : sobota, 10.02.2007 : 18:06:57 »

Glede kataloga, sm čist na konc, kr me res zanima kdo so bli. Tongue Sumim na nekoga...  Lips Sealed

Aha, pa še to Balu, moj je malo zaudarjal ko je bil moker edino, ko je imel že zelo "dolgo" dlako. Ker ga res redno trimamo sedaj ni več tega problema. Pa meni so rekli, da ga v bistvu ni potrebno kopat, ampak ga jaz kopam, se mi zdi da tud on "uživa" v vodi.  Grin
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #17 : sobota, 10.02.2007 : 18:32:44 »

Hm, mi ga pa nikoli nismo strigli...no, mogoce dvakrat v zivljenju Cheesy Je bil tak cel skustran in mi je bil zato se bolj vsec. Sej vonj spet ni bil toliko neprijeten, ampak razlika je ocitna-sedaj imam velikega svicarskega plansarskega psa in ima vedno isti vonj Wink .
Mislim da je bil star okoli 12 let. Res pravi srcek. Hm,pri nas je bil v hisi in ni nic lajal. Pol dneva pa je prezivel z babico na njivi in tudi ni nic lajal. Tudi ce je kaksen tujec zasel na polja ga ni dosti brigalo. Zdajsnjega psa bi kar razneslo od lajanja Cheesy , tako da menim da ni bil "najboljsi" cuvaj na svetu. Grin
Je bil pa tako brihten. Vse ljudi je imel postudirane v nulo in je tocno vedel kaj pri komu lahko. Z mojim ocetom je hodil "Poleg!" preko mesta, drugih stvari se pogledal ni....z mojo babico pa si je dal duska in pocel vse neumnosti. Moja mama se ga spominja predvsem po tem da je obozeval kopanje-po eno uro ga je masirala pod tusem Cheesy in izredno rad jedel juho Grin .
Ko jaz gledam nazaj mi je zal da sem bila se tako majhna...kaj vse bi lahko s tem psom pocela! Je imel pa bel flekec na prsih in zato vzrejno prepoved.
A Starman ima se irce? Nazadnje sem ga vidla z irsko volcjo hrtiko...imam pa veliko slik, ampak takrat se ni bilo digitalno obdobje Undecided
Lp
Logiran
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #18 : sobota, 10.02.2007 : 22:35:12 »

Hej!
Zanimivo to, da ga niste trimal. Huh Irce se trima- to je v bistvu  puljenje dlake in ne striženje, če irca strižeš bo imel mehko dlako, kar pa ni v redu. Ker ga trimamo in redno kopamo, sploh ne pušča dlake in je res fajn kuža. Ja te bele lise se, če so majhne puli dlako vn, pri večjih pa ni za pomagat Undecided Naš je pa pravi čuvaj, še posebi ko gre za mačke Cheesy . S Starmanom nimam več stikov.Baje da se je bol posvetil družini... Gleda legla oz. vzrediteljev je pa tako: pri nas in okolici se dobi same "sorodnike". Astor je eden zadnjih Starmanovih, če ne celo iz zadnjega legla. V bližnji prihodnosti nameravam jaz vzrejati, Wink imam že zbrane potencijalne psarne za nakup podmladka Shocked. Vrjetno oz. sigurno ga bom kupila v Nemčiji. Pol se ti pa itak javim, če boš še hotela kakšnega Irčka... Tongue Zame obstajajo samo terierji, rabim to njihovo posebno "energijo"!!!  Cheesy Cheesy Cheesy Naš je bol kot ne doma vzgojen in je pravi gentleman in ima zelo raznolike pasje prijatelje. Cool
Ful bi rada vidla kakšno njegovo fotko... sram
Uživaj s svojim kosmatincem Grin
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #19 : torek, 06.03.2007 : 22:17:36 »

tincat, v Grazu bodo 4 irci. Obljubim, da jih bom ujela na film Smiley
Logiran
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #20 : petek, 09.03.2007 : 12:01:02 »

Hvala!!! Sj sm razmišljala da bi tud jst šla, pa man preveč obveznosti na faksu, tko da se že veselim slik!!! Bova pa z Atosam v mislih z vami in navijala!!!
Logiran
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #21 : petek, 09.03.2007 : 12:02:01 »

Hvala!!! Sj sm razmišljala da bi tud jst šla, pa man preveč obveznosti na faksu, tko da se že veselim slik!!! Bova pa z Atosam v mislih z vami in navijala!!!
ops, se opravičujem, AtosOm.
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #22 : petek, 09.03.2007 : 22:31:29 »

Dobiš sms, kateri so pa ocene Wink
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #23 : sobota, 10.03.2007 : 21:03:21 »

IHA GRAZ 2007

Samci:
Vmesni: FAIRFAX VON DER WEITEN FLUR odl1 CAC
Šampioni: IRISH FELLOW BONAPARTE odl1 CAC CACIB BOB

Psice:
Mlade: AMELIE VOM WIESENBLICK odl1 PRM
Šampionke: IRISH FELLOW BROOKLYN odl1 CAC CACIB


Malo slabša slika BOB  sram

[attachment deleted by admin]
Logiran
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #24 : nedelja, 11.03.2007 : 11:55:55 »

Hehe, tegale peseka pa "poznam"! je že slaven Smiley Škoda da ga nisem mogla videt v živo... Hvala za sliko!!! Smiley))
Logiran
reddevil
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 20


« Odgovor #25 : sreda, 30.05.2007 : 13:17:46 »

IRSKI TERIER

Zelena Irska na skrajnem zahodu Evrope je čisto nekaj posebnega. Ne samo zaradi ljudi, ki še vedno ali pa spet govorijo tudi keltsko, plešejo, pojejo in pijejo kot nihče na tem svetu, ampak tudi zaradi njihovih psov. Po vsem svetu je zares segel samo velikan med njihovimi psi, irski volčji hrt, ker je bil aristokrat v rokah aristokratov, šele kasneje še irski seter in irski vodni španjel. Vsi drugi, skromni, vztrajni in ostri psi, doma pri kmetih in delavcih, so bili dolgo zapostavljeni. Tudi irski terier, ki velja za enega od najstarejših terierjev na svetu in je še dandanes zelo prvinski.
Obstojajo nedvoumni dokazi, je zapisano v pasemskih papirjih, ki spremljajo standarde, da je pasma stara najmanj dve tisočletji. Njegove prednike naj bi na livade najbolj zelenega od vseh otokov pripeljali rimski legionarji. Trditev je podobna pojasnilom o nastanku marsikatere pasje pasme, stare kvečjemu sto let. Kdaj pa kdaj take trditve držijo, vedno pa tudi ne. Irskega in tudi drugih terierjev pač ne spremljajo stari pisni dokazi. Omenjajo ga v keltskem izročilu, veliki zgodovinarji pa ga niso omenjali, ker take vrste kužki v starih časih, ko je kaj veljala samo aristokracija, pač niso imeli velike cene.

Šele v dvajsetem stoletju nam je postalo jasno, kako pomembni so živahni, ne zelo veliki, pa za vse na tem svetu uporabni psi. V enaindvajsetem stoletju že vemo, da je pasji prijatelj pravi zaklad. Ne potrebujemo ga več za posebej pomembna in koristna opravila, ni treba, da je vztrajen lovec ali oster čuvaj, pomembno je, da nas zna spraviti na plano, v naravo, in da se z njim pogovorimo, saj se to zadnje čase vse manj pogosto dogaja med preveč zaposlenimi in v posle zaverovanimi ljudmi.

Opis je iz revije Moj Pes, kjer je bila v marčevski številki 2003 predstavljena pasma IRSKI TERIER

http://irskiterier.dijaski.net/slike/Kal_Varazdin_2003.jpg

http://irskiterier.dijaski.net/slike/kal_vrtojba.jpg

Več informacij o tej čudoviti pasmi na spodaj navedenih straneh:
*****
Logiran
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #26 : nedelja, 03.06.2007 : 11:33:18 »

ana? Roll Eyes Lepo, da si se spet oglasla Grin Grin Grin. lepa, slikica od kala Cool. T. 
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #27 : nedelja, 03.06.2007 : 13:33:51 »

A v Zagrebu pa samo 8 ircev?  Sad

Mislim, da bi blo fajn, da bi se zbrali v večjem številu - kje ste ljubitelji!? tincat, ti prideš s svojim?
Logiran
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #28 : četrtek, 07.06.2007 : 21:56:05 »

Hello, sanci_cat, a jih ni 18, ups sm dobila narobne podatke:( Sm, ti poslala sms, upam da na pravo št. , najprej sploh nism misnla it, k mam tok gužve s faxom, tko da jst defenitivno pridem, brez Astorja! Na žalost, ker bi blo preveč priprav potrebnih, sej veš pač ta naša trma  Angry Angry Angry, jst pa ternutno večinoma mislim samo na fax!!! Me je kr sram k ga tko "zapostavljam"! Se vidimo v Zg!!! Tongue
Logiran
reddevil
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 20


« Odgovor #29 : torek, 12.06.2007 : 20:40:21 »

Helou!

No, kako je bilo v Zagrebu? Kakšne slikice - ircev seveda. Pa tudi druge so dobrodošle  Wink Moram pa priznati, da sem enako kot Tina predvsem ljubiteljica terierjev. Na žalost sama v soboto nisem imela časa, v nedeljo pa ni bilo terierjev  sram . Pa drugič.

Rada pa bi vedela, čigav irec je zmagal in od kje je bil. Hvala.

LP, Ana

P.S. Tina, ali je bila ga. Richter tudi v ZG s svojimi irci?
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: irski terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines