mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 20:58:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Licitacije, razprodaje, akcije - pomoč Zavetišču Horjul  |  Razne akcije  |  Tema: Jasna iz oddaje Na zdravje na obisku v Horjulu
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jasna iz oddaje Na zdravje na obisku v Horjulu  (Prebrano 24595 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #75 : petek, 22.06.2007 : 08:51:31 »

Pride Smet,
in nardi red!  Tongue Wink

Hja... vsake oči imajo svojega malarja in vsako stvar se da gledat iz več zornih kotov. S Smetkinega je verjetno stvar videt povsem drugače kot z našega, al pa Markovega.
Kako je stvar videt z mojega zornega kota sem več al manj že napisala. Res se mi zdi pohvalen vsak poskus, ki bi lahko prinesel kaj dobrega kužkom. Sem pa hote ali nehote o tej reči začela razmišljat, ko sem v postih zaslutila, da se od mene kot bralke foruma pričakuje neka posebna hvaležnost, neko posebno priznanje in hvala nekoga, ki je pač obiskal zavetišče. Hm.... posebna.... zakaj že?  Huh
Super je, da je voditeljica obiskala Horjul, super je, da je spremenila mnenje, super za donacijo.  Da bi se stvar vsaj še kdaj ponovila.  Smiley
Za kašne globje občutke pa je žal to premalo. Pričakovala bi kaj več (če se že od "mene" pričakuje samo hvalo). Pričakovala bi fotko, kjer nasmejana voditeljica z enako širokim nasmeškom drži v rokah namesto nadvse lepe pasje glavice, eno ali dve posvojitveni pogodbi . Pričakovala bi (glede na to, da je v ekipi več pasjeljubcev), poleg donacije morda še skupinsko sliko nasmejane ekipe Na zdravje, kjer bi vsak v rokah držal posvojiteveno pogodbo in potem naslov članka ne Jasna iz oddaje... na obisku.... ampak Ekipa odddaje... na daljavo posvojila 15 pasjih varovancev zavetišča Horjul. In pričakovala bi, da bi potem ta njihova akcija za seboj potegnila še vsaj nekaj deset posvojitev na daljavo. Ali pa bi morala met tista enkratna donacijo malo večjo številko.... recimo bi morala met spredaj vsaj še dvojko.
Zakaj imam take "zahteve"? Preprosto zato, ker se očitno od "mene" (se pravi od bralcev) pričakuje neko posebno, več vredno odobravanje te poteze. Preprosto zato, ker se veliko govori o oddaji Na zdravje na račun obiska v Horjulu, kar pomeni kar lepo reklamo za oddajo. Člankov žal nisem brala, ker pač... no... imam drugo čtivo. Vse, kar vem o tem, sem prebrala v tej temi in pač iz tega sklepam o nekaterih rečeh. Mi pa ni treba brati konkretnih člankov, da bi vedela kako običajno teče odziv.
Nekako takole:
x: Ej, a veš, da je bla Jasna iz oddaje na obisku....
y: Jasna? Kira jasna je to?
x: Ja una, no, ki vodi oddajo Na zdravje.
y: Na zdravje? Kira oddaja pa je to?
x: ma tista pa tista, ki je na sporedu takrat pa takrat.

Pač.... običajno so pogovori bralcev bolj ali manj rumenega tiska približno taki. In zato, bi pričakovala kašne bolj konkrete predstavitve posvojitev na daljavo in kašen bolj konkreten zgled. Kot sem že rekla - važni so učinki, seveda na obeh straneh. Se pač gremo tržno gospodarstvo in se mi zdi, da bi taka reklama morala kaj več kot enkratno donacijo prinest tudi horjulčkom, zavetišču in nenazadnje njegovemu vodji olajšat življenje vsaj za kašen mesec, če ne več.

Tako pa se pričakuje neko posebno odobravanje od mojpesnetovcev, konkretneje "kotičkarjev" (sodelujočih v Kajinem kotičku), ki že dolgo in redno pomagajo v okviru svojih možnosti, v lastnem imenu in odpirajo lastno denarnico ter namenijo sami, več lastnih sredstev. Zato se mi vsa užaljenost ni zdela niti najmanj na mestu, ob vseh ****jih, ki se kar pojavijo s škatlo mleka za dudarje, polno vrečo a/djev za podhranjene ali čemerkoli drugim pač. Do njih se mi namreč ne zdi fer, da je obisk nekoga drugega pa toliko bolj cenjen.
Zaradi vseh posvojiteljev na daljavo se mi ne zdi fer, da se s posvojitvijo hvali nekdo, ki v rokah nima posvojitvene pogodbe in iz lastnega žepa (še) ni namenil nič. Lepo je biti figura, pravzaprav tudi pohvalno, saj tudi to noče biti vsak. Je pa še lepše, da je za izgledom še nekaj vsebine. Še lasten, oseben prispevek, ki vsej zgodbi doda še lepo mero verodostojnosti.

Marko & India, tvoj trud in želja pomagati ni bila nikoli pod vprašajem. Ne v mojih in ne v nobene od postov v tej temi. Res upam, da boš z delom nadaljeval! Pa ne zato, da bi te koveli v zvezde, pač pa da olajšaš (in podaljšaš) življenje njim, ki še čakajo na svoj dom.

 sram ups...spet sem dolga  sram
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #76 : petek, 22.06.2007 : 10:06:33 »

Se opravičujem ampak se moram javit na kratko iz ilegale  Undecided

... Sleepy tvoj prispevek v tej temi je res izjemen ... Naučil sem se veliko "hvala", najbolj to, da medijskega prostora in medijskih osebnosti v bodoče ne smem več uporabljati za pridobivanje sredstev, opreme, iskanja takšnih ali drugačnih posvojiteljev in donatorjev za zavetišče Horjul. Takšne javne zadeve na TV, članki v tisku, radijske oddaje in javne prireditve potegnejo za seboj negativni odziv nekaterih na tem forumu in to je "huda reč". Najbolje bo, da vsi delujemo tako, da skočimo tu in tam v Horjul, sprehodimo počohamo kakšnega pesjana, pripeljemo kaj dobrega, ... in morda nakažemo kakšen cekin. Po tvoje je to najboljši način pomoči, če ne celo edini ... ali res?

Veš včeraj sem imel dve prireditvi in na eni je bila ena zelo pomembna politična in s tem tudi medijska osebnostjo, ki lahko "če hoče" pomaga tako iz politične, gospodarske pa tudi iz osebne strani - na to bi lahko skušal zaigrat jaz. Ne Sleepy ne bo ga v Horjul, jaz bi si s tem nakopal preveč sivih las, morada bi njega in neme al pa še koga skušali raztrgat na tem forumu al pa še kje, .... Jaz si tega pompa več ne upam it ker ... pa sej veš "veliko sem se naučil ...  Bom raje naredil kakšno malenkost ...

Se opravičujem in že me ni Lips Sealed
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #77 : petek, 22.06.2007 : 10:24:27 »

Mah dej Marko.... mislim too much. Res si mučenik, ni kaj! Smiliš se mi in opravičujem se!
        

Si boš sam naredil kristusovo krono, al ti jo jaz pošljem?

Veš vèeraj sem imel dve prireditvi in na eni je bila ena zelo pomembna politièna in s tem tudi medijska osebnostjo, ki lahko "èe hoèe" pomaga tako iz politiène, gospodarske pa tudi iz osebne strani - na to bi lahko skušal zaigrat jaz. Ne Sleepy ne bo ga v Horjul, jaz bi si s tem nakopal preveè ....

Ma mislim HALO?HuhHuh? Bi lahko pa ne bom....  dej, eno stvar naredi ne da bi jo na veliko razglašal.

Pazi da te kašen metek iz puške, medtem ko jo boš metal okoli, ne zadane v rit.
ej.... 



Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #78 : petek, 22.06.2007 : 10:27:09 »

Pa daj nehajta že no.... Angry
Kaj sta pa vidva naredila iz te teme Undecided
Logiran
ticka
rad pišem
****
Sporočil: 421


« Odgovor #79 : petek, 22.06.2007 : 10:41:41 »

Ampak res....3 strani samo vajinega kreganja  Undecided
vsak je svoje povedal ze 10x in konstantno se vrtita okrog istih stvari...a ni lazje, ce se preprosto ignorirata, imata vsak pac svoje mnenje in ga obcasno zadrzita v glavi  Huh
obadva delata, kar pac delata v dobro zivali, obadva sta glede tega na "istem bregu", ni pa potrebno, da se glede stvari, ki vama niso "skupne" tukaj kregata. A vama ni skoda zivcev in energije? Namesto, da bi bila vsak zase zadovoljna in vesela se unicujeta dan s temle...
jaz vama obema zelim en miren, soncen in ne prevec vroc dan  Tongue
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #80 : petek, 22.06.2007 : 10:48:09 »

Shocked Shocked Shocked o joj sem naivna, pa sem res mislila, da je punca taprava in bo sama držala besedo, itak je Poloni dobrodešel vsak everček, ampak, no ja sedajle pa naj še izvemo, da je tudi Jasnine mercatorjeve brikete doniral Marko. Lips Sealed

no ja upam vsaj , da je naredila nekoliko reklame za Horjul in ne le zase, mater sem jezna nase, ker sem tako naivna. Angry

LP

Žiži Jasna drži besedo in to kar smo vpletli v oddajo je bilo to kar smo želeli sporočiti. So živali, ki nas potrebujejo, živijo v Horjulu kjer jim je veliko lepše kot tam kjer so bile prej, seveda pa to ne gre v nedogled in potrebni so pravi ali začasni posvojitelji, potrebna je hrana, sredstva, ... in takale Jasna lahko na zadevo dobro opozori. Pa da ne zaidem Jasna drži besedo sredstva bodo pomoč Horjulu, njen obisk bo mogoče še koga pripeljal v Horjul, še bo prišla - le da tega nebi upal več napisat v forumu al pa v člasopisih ker ljudje toliko časa obračajo, da obrnejo narobe ... Ne vem ali sva se razumela - pa žel dan še naprej.

m
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #81 : petek, 22.06.2007 : 12:04:21 »

ja Marko saj razumem bistvo, ampak po vsem tvojem pisanju sem razumela, da bo Jasna sama posvojila psa iz lastnega žepa, tu pa pač izvem, da ni tako, ma ja res me malo moti zakj takšno pompiranje te posvojitve, ker bi se po mojem mnenju tudi na drug način lahko predstavilo te posvojitve in vrste pomoči Horjulu in ona kot priljubljena mediska osebnost ima to možnos, sedaj pa opažam, da je bilo vse skupaj del scenarija, ki je vseboval tudi Jasnin obisk v Horjulu in članke v revijah.

lej, ker trdiš, da Jasna drži besedo, me res zanima ali se je morda odpovedala honorarju in ga namenila Krasni, verjetno ne in v tem primeru mi res ni všeč, da se govori in piše nekaj, dela pa drugo in se nas žejne pelje čez vodo.
Čigava sredstva bodo torej v pomoč Horjulu, tvoja ali sredstva cele ekipe Na zdravje in če je temu tako, bi morali tako tudi napisati, tu pa sem po vsem skupaj dobola opčutek, da se najprej promovira dobroto Jasne in še daleč zadaj je tisto, kar ste vpletli v odajo in kar ste želeli sporočiti.

sicer nisem vešča medijskega sveta in zato zame pomeni stavek, Jasna je posvojila Krasno, da je to tudi storila, očitno pa sem daleč od realnosti, no ja bom pa še jaz začela tehtati vse informacije, ki jih bom pobirala, čeprav v tvoje dobre namene nikoli nisem podvomila, upam da ti ta zaplet ne bo pobral volje pomagati še naprej, ja in upam da se res razumeva.

LP
Logiran
Ora
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #82 : petek, 22.06.2007 : 13:06:30 »

Ja, ja... čisto preveč energije smo že pokurili v tej temi Grin

Dejmo se za konec nekaj zmeniti Roll Eyes
Tako, kot smo že pred časom razčistili, da zavetišču nič ne pomaga oz. celo škodi, če se v naprej razglaša in podrobno razpravlja kako bo nekdo posvojil neko živalico, ker s tem pač odvrne druge potencialne posvojitelje, potem pa iz takšnih in drugačnih razlogov pade v vodo še ta pompozno planirana posvojitev.
Mislim, da je potrebno ravnati enako tudi z donacijami. Naj se (po želji) objavljajo, ampak šele takrat, ko so dejansko realizirane in seveda z resničnimi podatki.
Sem prepričana, da ne bo več prihajalo do sporov in bomo vsi dobri prijatelji, saj bodo tudi računi čisti Wink
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #83 : petek, 22.06.2007 : 13:20:49 »

Naslov teme: Jasna iz oddaje Na zdravje na obisku v Horjulu

« : četrtek, 07.06.2007 : 20:44:21 »
Iz prvega posta oz. pisma Jasne:
Moja črna posvojenka na daljavo Krasna ...

Citat: MARKO & INDIA
- Jasna je posvojiteljica na daljavo in upam, da bo kmalu vpisana - bom poklical Polono

Seznam živali, ki so trenutno v Zavetišču Horjul na voljo za posvojitev na daljavo: ažuriran 11.6.2007

Presentljivo, tam vmes NI niti Krasne, niti Jasne.....  Undecided

Hja bo že držalo. Če mačku stopiš na rep, zatuli!


Drugače pa se strinjam z Oro!
Logiran
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #84 : petek, 22.06.2007 : 21:09:57 »

Če bi bilo od vsega začetka napisano, da je ekipa oddaje na zdravje Zavetišču Horjul podarila 150€, vsa tale debata najbrž sploh ne bi zašla v to smer. Napisano je bilo povsem nekaj drugega. Zato sleepy.....se strinjam s tabo
Logiran

Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #85 : sobota, 23.06.2007 : 16:15:38 »

Nič ni gotovo, seveda... ampak skoraj gotovo pa je, da Krasna jutri odhaja v nov dom. Danes novi skrbniki že kupujejo hrano in ostalo zanjo. Če bo ustrezala tudi "v živo", potem torej jutri gre v nov dom.

Sem pa videla danes, ko sem spet prišla do računalnika, da je Jasna poslala izpolnjeno posvojitveno pogodbo zanjo. Znesek bo treba preusmeriti, oziroma ga ne nakazati, oziroma posvojiti koga drugega, ki je na seznamu za posvojitev na daljavo...
Logiran

Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #86 : nedelja, 24.06.2007 : 14:47:31 »

Vesela za Krasno in vesela za Jasno, da je le naredila obljubljeni korak. Wink

LP
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #87 : torek, 26.06.2007 : 09:06:14 »

Super! Drugič, pa naj bo pot obratna.... Wink

No, upam, da bo Krasno vseeno nadomestil kašen drug posvojenec na daljavo  Roll Eyes
 Smiley
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #88 : torek, 26.06.2007 : 11:09:22 »

Jasna > Boris dobi nov dom
Jasna > Krasna dobi nov dom

... lepo bi bilo, če bi našli še koga iz medijskega sveta, ki zastavil svojo besedo, dal pozitiven namig, pravo informacijo ... in bi še velikokrat napisali, da so se zvezde nekako ob njegovi - njeni pomoči postavile v pravi vrstni red in bi spet nekaj pesjančkov dobilo nov dom.

Vso srečo Krasna v novem domu z novimi lastniki.

M
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #89 : torek, 26.06.2007 : 13:20:55 »

Jasna > Boris dobi nov dom
Jasna > Krasna dobi nov dom

... lepo bi bilo, če bi našli še koga iz medijskega sveta, ki zastavil svojo besedo, dal pozitiven namig, pravo informacijo ... in bi še velikokrat napisali, da so se zvezde nekako ob njegovi - njeni pomoči postavile v pravi vrstni red in bi spet nekaj pesjančkov dobilo nov dom.

Vso srečo Krasna v novem domu z novimi lastniki.

M

Marko, a veš, da sem tudi jaz točno to razmišljala.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Licitacije, razprodaje, akcije - pomoč Zavetišču Horjul  |  Razne akcije  |  Tema: Jasna iz oddaje Na zdravje na obisku v Horjulu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines