mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 17:00:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega zob, oči in ušes  |  Tema: Umivanje zob
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Umivanje zob  (Prebrano 80764 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
rubi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« : sreda, 29.06.2005 : 10:51:07 »

Ali je umivanje zob nujno? Kaj pa razne stvari, ki jih kužki grizejo in si tako čistijo zobe ali je to dovolj? Mislim, da imajo živali naravno poskrbljeno za čiščenje zob (kaj pa tiste divje, ki ne poznajo zobne ščetke?) in se mi zdi, da jim ljudje samo porušimo nekatere "naravne obrambe".
No, saj mogoče se motim, ne vem dovolj o psih.

LP
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #1 : sreda, 29.06.2005 : 11:44:34 »

Ali je umivanje zob nujno? Kaj pa razne stvari, ki jih kužki grizejo in si tako čistijo zobe ali je to dovolj? Mislim, da imajo živali naravno poskrbljeno za čiščenje zob (kaj pa tiste divje, ki ne poznajo zobne ščetke?) in se mi zdi, da jim ljudje samo porušimo nekatere "naravne obrambe".
No, saj mogoče se motim, ne vem dovolj o psih.

LP

naši kužki niso več naravni, ne jedo naravne hrane in ne živijo naravnega življenja.
Naravne metode čiščenja pri njih zato ne delujejo več.
Poleg tega večina skrbnih lastnikov ne želi ,da bi na njihovih živalih potekala naravna selekcija, združena s prezgodnjo naravno smrtjo in naravnimi bolezenskimi in starostnimi težavami.
Vse to so razlogi, zaradi katerih pse nenaravno (za nekare nadnaravno) oskrbujemo.

Me pa zanima, ali je nujno ,da je čiščenje po jedi oz ali ima kakšen učinek, če je pač enkrat na dan, neodvisno od obroka?
Logiran
Lizika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #2 : sreda, 29.06.2005 : 12:46:41 »

ali se res dobi sprej, da lahko kar razprsis v gobcek tekocino in ni treba krtaciti?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #3 : sreda, 29.06.2005 : 12:49:27 »

Dobi se sprej, ki pa naj ne bo nadomestilo za mehansko ciscenje zob z zobno scetko.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #4 : sreda, 29.06.2005 : 14:07:38 »

Joj, umivanje zob je pri nas taaaaaaaka muka!!! Ponavadi porabim približno pol ure, da ji POVRŠNO skrtačim zobke. Naprstnik sploh ne učinkuje, zobna krtačka sicer malo bolj, ampak ne prav preveč. Sploh ne vem, kaj naj še naredim!  sram
Logiran
Olly
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 273


« Odgovor #5 : sreda, 20.07.2005 : 22:23:27 »

Meni je svetovala Rincy...
Mi Lenny sploh nismo umivali zob, potem pa smo začeli! Psa privabiš med noge in mu rečeš naj se vsede, tako, da imaš psa med nogami, vzdigneš mu glavo odpreš gobček in "poščetkaš". Lenny zunanjo stran pusti poščetkati, notranja pa malo teže, a nam kar uspe! Tako, da pri Lenny je Rincy-in nasvet pomagal! Upam, da bo tudi pri vas!
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #6 : sreda, 20.07.2005 : 22:26:03 »

Pri nas pridno ščetkamo vsak dan...včasih kakega spustimo sram.Drugače pa za čisščenje zelo pomagajo alge(vsaj pri Rini).Kupi se jih pa v pasji trgovini.

LP;
Nina
Logiran
AklAm
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


WWW
« Odgovor #7 : petek, 22.07.2005 : 10:02:31 »

Citat
Psa privabiš med noge in mu rečeš naj se vsede, tako, da imaš psa med nogami, vzdigneš mu glavo odpreš gobček in "poščetkaš".

Lenny, a pes mora stati pod tabo, obrnjen v isto smer in mu glavo obrneš navzgor?

Jaz imam neverjetne težave Gaji sčistiti zobe. Sploh je ne morem držati, ful se upira, vleče glavo sem ter tja in se mi skuša na vse mogoče načine izmuzniti. Zob ji skoraj nič ne skrtačim, ker porabim večino časa za to, da ji odprem gobček, ki ga trrrrdno drži skupaj. Itak ne mara, da se je dotikamo po glavi, še zaspančke ji človek odstrani po nekajsekundnem boju. Ne pomagajo priboljški, ne čohanje ... Nič. Ima kdo kak nasvet? Aja, zobke ji skušam skrtačiti približno enkrat na teden, več ne, ker se me potem še nekaj dni izogiba in je zato učenje zelo oteženo. Prav užaljeno in obtožujoče me gleda!  Undecided Undecided Undecided
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #8 : petek, 22.07.2005 : 10:26:18 »

Namesto 1x na teden, scetkaj vsak dan, po malo. Zob za zobom.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
elle
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #9 : petek, 22.07.2005 : 10:33:50 »

Mene pa zanima kdaj lahko zacnem scetkati zobe. Moj kuza je star 6 mesecev in se nima vseh stalnih zob.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #10 : petek, 22.07.2005 : 11:17:09 »

Lahko kar zacnes. Da se navadi.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
elle
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #11 : petek, 22.07.2005 : 11:57:34 »

Hvala! Smiley
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #12 : petek, 22.07.2005 : 17:57:19 »

Lenny, a pes mora stati pod tabo, obrnjen v isto smer in mu glavo obrneš navzgor?
Ti bom jaz odgovorila,ker delam na enak način.Psa daš na sedi, in stopiš tako da je pes pod tabo(hrbet pod nogami,glavo malo bolj naprej).Primeš ga pod gobčkom in s prstom dvigneš zgornjo "ustnico" in psa pohvališ,če to pusti...naslednji korak je da samo 1× narediš s ščetko po zobu in spet pohvališ itd.
En način pa je tudi,da se pes uleže na bok in spet dvigneš ustnico in ščetkaš.

LP,
Nina
Logiran
AklAm
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


WWW
« Odgovor #13 : sobota, 23.07.2005 : 09:52:45 »

Citat
Namesto 1x na teden, scetkaj vsak dan, po malo. Zob za zobom.
Bom odgovorila kar s citatom same sebe. Smiley

Citat
Aja, zobke ji skušam skrtačiti približno enkrat na teden, več ne, ker se me potem še nekaj dni izogiba.
Torej ji je očitno to ful nekaj groznega in sem skušala počasi stopnjevati pogostost.

Kako jo naj pohvalim? Priboljškov med ščetkanjem ne mara, ker takoj, ko jo spustim, zbeži vstran. Prigovarjat ji ne morem nobenih "pomirjujočih" besedic, ker je gluha, božat je ne morem, ker jo moram držati z obema rokama, da ne pobegne ... Saj pozna znak za "pridna" in "bravo", ampak ga lahko pokažem samo z rokami, kar pa seveda pomeni, da bo zbežala. Poskušala sem že samo z gazo, potem s ščetko brez zobne paste ...

Sicer je zelo pridna in se pusti pregledovat, dvigovat, prevreči na hrbet ... Prav vse dovoli, ampak bog ne daj, da jo kdo skuša prijeti za glavo.
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #14 : sobota, 23.07.2005 : 11:11:01 »

Torej ji je oèitno to ful nekaj groznega in sem skušala poèasi stopnjevati pogostost.

Nanook je vrjetno mislila, da ji en dan poščetkaš en zob, naslednji dan drug, tretji dan tretji zob... Ko se bo navadila na en zob na dan, ji začni umivati dva zoba, potem tri... je bolje da tako stopnjuješ, kakor da ji enkrat na teden umiješ vse zobe. Raje večkrat po malo.

Tudi pri nas smo imeli podobne težave, tudi za Witty je bila muka umivanje zob. Pa sem potem dala ščetko na stran in najprej dopovedala Witty da ni noben bav-bav če jo kdo prime za gobček. To smo se naučili s opmočjo klikerja ampak pri vas to ne pride v poštev. Gaja vrjetno je priboljške iz roke, kane? No, mogoče bi delovalo da kadar ji daš priboljšek, ji ga daš tko, da ga mora sama vzeti iz rok, sklenjenih v "šalčko". Zagotovo se bo kdaj dotaknila roke. Ko se ji bo to zdelo nekaj običajnega, jo med tem ko bo vzela priboljšek s palcem malo pobožaj po gobčku. In tako stopnjuješ dokler ne bo pustila prijeti gobca. To sva hotele probati z Witty ampak sva prišle samo do "šalčke" ker sva potem presedlale na kliker. Mogoče vama bo pa pomagalo, ni pa nujno.

lp, rina
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega zob, oči in ušes  |  Tema: Umivanje zob
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines