mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 10:11:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: goveje meso
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: goveje meso  (Prebrano 20222 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #15 : petek, 07.05.2004 : 14:15:44 »

Kaj pa je repetnicka ??  Grin
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #16 : petek, 07.05.2004 : 14:20:26 »

 Grin Grin  Grin Perutnicka, perutka, krilce,...samo mi recemo repetnicka pa skoraj vedno tak napisem. A ni fajn noooo! Grin Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #17 : petek, 07.05.2004 : 14:25:01 »

Citat
Neoporecnega mesa ni, vse je bolj ali manj okuzeno (kaksni so normativi oz. koliksno stevilo bakterij je se dovoljeno, mi zal ni uspelo izvedeti oz. mi je bilo "namignjeno", da teh podatkov tak al tak ne bom dobila, ker niso za javnost). Od psa je odvisno ali bo bakterije prenesel ali ne, vendar jaz nimam namena ugotavljati, se posebej, ker surovo meso ni boljse kot kuhano.

Verjamem, da je kuhano boljše...ampak moja madam kuhanega NOČE !!! Ne pa ne pa konec.... Če ji dam kuhan kos mesa me gleda približno tako kot jaz mojo staro mamo, ko mi servira ričet..  Lips Sealed Lips Sealed Angry In glede na to da je Liza drugače precej neješča sem se odločila, da bo pač po njenem...če hoče surovo nej bo pač surovo..samo da hoče jest..Undecided  pa še to...na surove koščke mesa se tooolk filno prilepijo briketki, da jih je prisiljena pojest...  Grin Grin Wink Roll Eyes


Citat
Kuhanje ali surove kosti nekateri priporocajo za ciscenje zob, drugi ne. Jaz jih ne (govorim o raznih malih, ki jih pes prezveci in poje)-v najhujsem primeru lahko povzrocijo tudi smrt, znani pa so primeri perforacij poziralnika, zelodca, crevesa, zaprtja, potem razne driske, poskodbe zob in dlesni itd..
Lips Sealed Lips Sealed To sem pa slišala ja, predvsem za piščanje kosti, tako da tega rajši ne testiram...če ji dam kost je to velika goveja...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #18 : petek, 07.05.2004 : 14:29:37 »

Saj te ne kregam.  Wink Ce noce, pac noce. Moj je tudi zbircna rit. Mu dam malo skute-ne bo jedel. Mu dam med-ne bo jedel. Mu dam korenje in banano-ne bo jedel. Ce pa vse nasteto zmesam skupaj, pa pozre. Angry Roll Eyes Tongue  Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
caroline
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #19 : petek, 07.05.2004 : 14:50:12 »

Mu dam malo skute-ne bo jedel. Mu dam med-ne bo jedel. Mu dam korenje in banano-ne bo jedel. Ce pa vse nasteto zmesam skupaj, pa pozre. Angry Roll Eyes Tongue  Grin



waw, tudi moj se zgoraj naštetih stvari ne bo pritaknil, če pa vse skupaj zmiksam skupaj pa sploh ne  Angry
Kak ti uspe?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #20 : petek, 07.05.2004 : 15:33:04 »

Tudi meni ni jasno po kateri logiki je pa zgornja kombinacija okej, posamezne stvari pa ne. Huh Cudak pac.  Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #21 : petek, 07.05.2004 : 16:21:45 »

Jaz imam tudi srečo, da me moj mesar že pzona in me vedno vpraša:  a za psa al za vas? Grin
No  sedaj, ko imam mladičke je pa nadvse prijazen  Kiss
Začeli smo z pljućki, ki sem jih skuhala., jim dala zraven še rižka in korenčka in se jim je zmešalo.
Potem sem prišla drugič in sem kupila fašeranega - seveda me je spet vprašal, če je za psa in sem dobila govejega, še iz une mašine je najprej odstranih mešanega.
Tega so dobili surovega. Stepli so se, pa so bili stari 3,5 tedna.
Sedaj imamo kombinacije perutnine in govedine, kuhano, popraženo, surovo.
kadaejim ga pražim dam zraven še česen, zelišča, korenček, por, in drugo zelenjavo. Seveda kupin kakšnih 10 g več in imam potem tudi jaz kosilo, samo dosolim si še.
Torej mesa kupujem zadnje čase kar veliko a nimam pojma kaj kupujem.
ajša pa enkrat na teden dobi meso iz juhe in pa enkrat na teden surovo kost.
Je bila pa res ugodna akcija v Mercatorju, ko so bila goveja rebrca za 700 sit. Tu se je pa mesar sploh potrudil, ker mi je hrustančke ven porezal, da so imeli tamali še surove hrustančke - za njih so se tudi stepli Grin.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #22 : petek, 07.05.2004 : 18:49:27 »

aha, zgleda, da imate vsi neke fajn mesarje, jaz se nemrec bojim, da ce recem za psa, da bom samo neko zvarovino in mastne odrezke dobila... No, zgleda bo treba stike navezat Grin
Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #23 : sreda, 19.05.2004 : 20:12:29 »

V trgovini imeti veze pri mesarju je tako kot imeti veze pri sv. Petru: dobiš najboljše! Smiley

Tudi mi smo na dobti poti, a še v dilemi: kosti dajati surove ali kuhane? Kaj mislite? Wink

pa, pa
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #24 : sreda, 19.05.2004 : 20:31:52 »

Sklepam, da mislis na tiste tavelike goveje kosti?

No, jaz sem jih mojemu kuhala, ker jih nikoli ni zgrizel in pojedel, ampak samo zglodal. Zdaj jih ze nekaj casa ne dobiva, ker je bil vedno potem zaprt (ponavljam-kosti NI pojedel, samo obglodal).
Vse ostale kosti, ki jih lahko fino prezveci in pogoltne, pa ne pridejo v postev pri meni-niti kuhane niti surove.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #25 : sreda, 19.05.2004 : 21:44:33 »

Ja, mislim tiste z očesi na koncu...- ta konkretne!
Saj vem: tamale raje ne... Kaj pa vsi tisti ostružki, veje, lubja
ko jih kuža požre?!!! Shocked
Kako to preprečiti, če nikoli ne neha žvečiti?!!! Sad

Hvala za šmirgljanje...

bay
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #26 : četrtek, 20.05.2004 : 12:46:28 »

Hojla, pa probajte z kosom surovega govejega repa.Pri nas ga Lojze dobi občasno, je pa čisto neumen nanj.Kar se pa tiče kosov govejega mesa, saj lahko kupite tudi meso iz plečeta, ki je cenejše in bolj pusto kot flam.Poleg tega dobi tudi včasih kakšno surovo rahlo kost iz katere še visijo konci tetiv, da potem veselo čika.
LP
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #27 : četrtek, 20.05.2004 : 12:54:48 »

Koliko so pa tisti ostruzki veliki in trdi? Ker moj lubje zveci in potem izpljune, nic ne pozre. Ce gre za zelo mehke stvari, po moje ne bi smelo biti tezav. Kosti so pa precej trde in ostre, jih zelodec tudi slucajno ne "raztopi".

Tiste tavelike je tut moj dobil, kuhane (ampak je micken-ca 40cm plecne, 13kg) in ni bilo varjante, da bi jo zgrizel in pozrl.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
hgvkjcvajgvbsgdfb
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 534


« Odgovor #28 : ponedeljek, 18.04.2005 : 17:59:57 »

Mene pa zanima, če že lahko dam Jadi - moji 3 mesečni shih-tzujki za glodat govejo kost? Ali še je to prehitro? sram Huh

LP Anja
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #29 : ponedeljek, 18.04.2005 : 18:50:24 »

Zivjo Anja...jaz mislim da je se malo premlada za kost...mi smo nasemu svicarju dali tudi kost pri enih treh mesecih,jo je veselo zglodal pol pa se mu je v par minutkah napel trebuscek kot nosecnici!!!Smo pohiteli k veterinarju,pa je prav pred kliniko vse zbruhal.Nas je pa veterinar kar okregal,in razlozil da zelodcek tako majnih psov se ni navajen na ostre delce...in ce ze hoce grist naj mu kupimo kaksno kost iz presane koze.No,to je moja izkusnja.

Drugace pa naj bi bla taka pravila:
-ne surovih rib (vsebujejo antivitamin za biotin)
-ne prasicjega mesa
-kosti le surove (kuhane,pecene se lomijo na bolj ostre kote)
-ne ribjih ali perutninskih kosti(se lomijo na zelo ostre koscke)
-drobovina obvezno kuhana!!;je pa za pse dobrodosla vsa drobovina-vampi,pljuca,jetrca,perutninski zelodcki,prasniki,vranica...

Jaz normalno enkrat na mesec nakupim par kil(!!) mesa ki je trenutno v akciji in pol isti dan ali kaksno prosto nedeljo kuham na veliko.Takoj ko se ohladi pa v skrinjo in pocasi porabim.Takrat normalno vsi bezijo iz hise,ker se vedno kuha kaksna kilica vampov,pa ne disi lih najbol.Smiley
Ribice pa sproti kupujemo:eno kilo in pol sardeli recimo,jih na hitro z malo moke ocvrem v olju in pol imamo za tri dni.
LP
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: goveje meso
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines