mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 12:51:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: Andalucia (Španija) hoče bannati 15 pasem!
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Andalucia (Španija) hoče bannati 15 pasem!  (Prebrano 14624 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Leya19
otrok do 14 let
**
Sporočil: 52


« Odgovor #15 : sobota, 25.08.2007 : 16:41:34 »

967 podpis
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #16 : sobota, 25.08.2007 : 22:28:20 »

Ma dragi moji, pojdite enkrat v Andaluzijo (pa ne v kaksen ultra monden turisticen resort, ampak v navadno povprecno mesto ali vas) in jasno vam bo, zakaj grozi tak ukrep...
Ne, to resitev situacije za Spanijo, ampak vsaj razumeli boste vzrok razmisljanja o takem ukrepu. 
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #17 : sobota, 25.08.2007 : 22:47:08 »

Ma dragi moji, pojdite enkrat v Andaluzijo (pa ne v kaksen ultra monden turisticen resort, ampak v navadno povprecno mesto ali vas) in jasno vam bo, zakaj grozi tak ukrep...
Ne, to resitev situacije za Spanijo, ampak vsaj razumeli boste vzrok razmisljanja o takem ukrepu. 
A lahko to malo podrobneje obrazložiš?
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #18 : nedelja, 26.08.2007 : 13:04:46 »

A lahko to malo podrobneje obrazložiš?
Preberi moja opazanja (se posebej 4. tocko):
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,16641.0.html
Situacija se nanasa na Andaluzijo.

Pa se to naj dodam - ubogi psi, ki jih povsod vidis, da se klatijo okrog in se v krdelih zadrzujejo v zakotnih ulicah, so vecinoma suhi, cetudi imajo ovratnico.
Nacin, kako (ne) skrbijo za pse, pravzaprav odraza celotno situacijo v Spaniji - se posebej juzni. 'Na psu je vse', hehe: cistoca, varnost, javne storitve, organizacija, skrb za okolje (verjetno niti ne poznajo tega izraza)...
Verjamem, da se lahko pse v Andaluziji smatra kot eno veliko nadlogo oz. nevarnost. Sploh take vecje pse, oz. pse, ki so brez vzgoje po karakterju bolj nevarni... Ja, ni cudno, saj so ti podivjani psi po ulicah prav gotovo ze napadli ljudi, ki jih preganjanjajo s svojih dvorisc in kontejnerjev za smeti...

Skratka - psi v Andaluziji se mi zelo smilijo. Na zalost pa glede na spansko (ne)kulturo verjetno ne moremo pricakovati, da se bo situacija hitro popravila. Ubogi psi.   
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #19 : nedelja, 26.08.2007 : 13:10:42 »

Hm? Ampak zakaj prepovedati samo določene pasme? A kakšen mešanec ali pa kakšen labradorec ne moreta napasti? Seveda je velik problem s temi "cestnimi" psi ampak problem ni smao v teh 15ih pasem ampak v vseh klateških psih.
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #20 : nedelja, 26.08.2007 : 13:19:29 »

Seveda so nevarni vsi psi, vendar Spancem se dolgo ne bo 'vzgalo', da prepovedati dolocene pasme se zdalec ne bo resilo problema. A najlazje je po hitrem postopku pridobiti krivca. Se pravi ,da bodo najprej 'nastradali' psi omenjenih 15-ih pasem... Ker mesancev pac ne morejo prepovedati...
Z opisom situacije sem hotela samo namigniti, kaj je vzrok za taksne ukrepe.

Aja, pa da ne boste mislili, da so vsi  psi, ki se tam klatijo okrog 'cestni' oz brezdomni - se zdalec ne! Stanovalcem nase ulice v Spaniji je bilo nekaj najbolj normalnega psu odpreti vrata, da gre ven v mesto, ko rabi sprehod... Potem pa ze sam pride domov. Saj pravim - ne boste verjeli, toda v El Puerto de Santa Maria sem videla le 1 cloveka s psom na povodcu.... joooj..
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: Andalucia (Španija) hoče bannati 15 pasem!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines