mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 16:55:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Uhajanje psa
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Uhajanje psa  (Prebrano 38893 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #60 : ponedeljek, 19.04.2004 : 13:21:21 »

Jetty,

poleg vseh pravil za uspešen odpoklic psa (začneš s kratke razdalje, psu naj se vedno splača priti k tebi,...) je pri pubertetniškem malamutu ponavadi zelo uspešno, če kupiš eno tanko vrvico, dolgo cca. 8-10 metrov, ki jo psu na sprehodih pripneš na ovratnico.

Tako lahko pri nenadnih "izpadih" psa pridržiš in zvabiš k sebi ter pohvališ & nagradiš.

Lp,  Smiley

Logiran
jetty
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #61 : torek, 27.04.2004 : 10:29:23 »

Nasveta se se držala. To je bil kuža presenečen, ko se je pognal naprej, pa ga je enkaj potegnilo nazaj. Nekaj časa se je kar v krogu sukal.  
Hvala lepa.


Lep pozdrav!
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #62 : sreda, 28.04.2004 : 12:40:39 »

Jetty,
jaz imam s svoji psico iste probleme. Ona mi uhaja za sledmi od srn. Ko zavoha srne, postane gluha na moje klice, samo nos na tla in ....adijo.

Nazadnje mi je ušla novembra. Takrat so lovci na eno lepo nedeljo streljali v gozdu. Jaz sem pa 20 min iskala psico. Koliko sem takrat pretrpela, vem samo jaz. In sem sklenila, da tega ne bom nikoli več doživela.

Od takrat je psica vedno na povodcu. Vedno in povsod. Stanujemo čisto na samem, ob gozdu. Samec je spuščen, ker ne uhaja, samica pa mora biti privezana. Mi je res žal, da je tako, ampak dokler mi bo uhajala, bo privezana. Naredila sem kompromis in kupila 30 m vrv, na kateri je privezana, ko mi kaj delamo zunaj. Tako se še vedno lahko sprehaja, jaz jo pa lahko lažje ulovim, če ji kaj šine v glavo.

Celo zimo sem jo učila odpoklic. In ga zna. Dokler ne zavoha srne. Ko je sneg skopnel, sem jo začela malo spuščati, vendar je še vedno imela 10m povodec privezan na ovratnico. Brez tega se je ne upam spustit.

Stanje se izboljšuje, izpred hiše mi ne uhaja več (nazadnje mi je ušla izpred hiše, ko je zavohala srne). Nikoli ne bo tako spuščena kot samec, to mi je jasno. Vendar ne bo dobila nobene možnosti več, da mi uide. Trenutno sva na dobri poti, da bo občasno malo spuščena. Seveda pod mojim budnim očesom.

LP Jana
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #63 : četrtek, 29.04.2004 : 14:58:23 »

tudi jaz sem doma bolj na samem...od naše hiše naprej so samo še travniki, njive in podobne zadeve.
čez 20 dni dobim psa, in me je že sedaj strah kako ga bom naučila da ne bo uhajal!
blizu je tudi glavna cesta in se bojim da ga nebi zbil avto!
mislim da ne bo nikoli spuščen, ker me je preveč strah!
poleg tega nimamo niti ograjenega dvorišča ,tu je tudi veliko lovcev,
in pa sosed, ki nam je enega psa že zastrupil!!!
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #64 : četrtek, 29.04.2004 : 15:44:01 »

Hipo,
vse je odvisno od psa in tudi malo od pasme. Naš samec (švicar) je lahko spuščen, pa ne bo nikamor šel. Pa ravno tako nimamo ograjenega dvorišča. Tudi srne ga ne premamijo več. Zvečer dobi zunaj večerjo, potem pa gre sam na stranišče (če želi).  Ko pa ima željo, da bi prišel notri, pa samo zalaja. Ni pa pes nikoli sam zunaj-vedno je nekdo od nas z njim.

Kako je pa s psico (bernardinko) pa sem opisala že zgoraj...

Lp Jana
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #65 : četrtek, 29.04.2004 : 17:44:24 »

Jaz imam iste izkušnje. Psica (samojedka) ne bo nikoli poslušna na odpoklic, ko bo prišla na sled. Po skoraj dveh letih neuspešnega poskušanja smo ugotovili, da bo za vedno na sprehodu na fleksiju, doma pa na ograjenem vrtu. Samec (mešanec labradorec) je lahko na sprehodu spuščen.
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #66 : četrtek, 29.04.2004 : 20:13:53 »

no upam da ga bom lahko naučila da ne bo uhajal!
sicer pa tako ali tako ne bo nikoli sam zunaj!
dobim pa dalmatinca Cheesy :, in ne vem kako je to kaj pri tej pasmi, sicer pa je res vse odvisno od karakterja psa!

lp
Logiran
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #67 : petek, 30.04.2004 : 07:34:32 »

zdravo,
hipo, če hočeš navaditi psa, da ti ne bo uhajal, mu že - mladičku - preprečuj, da se bo podil za metuljčki in skakal za vrabčki.

sam sem imel oz. delno še imam enake probleme, pa jih rešujemo. psico - ki je resda imela manj razvit lovski nagon - sem že popolnoma "odvadil" uhajanja za divjadjo in mi ne uide več, tudi če se srne pojavijo 10 m od nas. psa pa še odvajam in se tudi z njim zboljšuje. vedno pogosteje ga lahko zaustavim z glasom (le če sem z obema hkrati na sprehodu, je to čisto posebna "dinamika" in se zna zgoditi, da me pes "ne sliši").

sicer pa lahko vsem s takimi ali drugačnimi problemi (ali tudi brez Smiley) lahko samo toplo priporočam seminar gospoda uli koeppel, na katerem sem sam bil s svojima "mrcinama" in ki mi je dosti, dosti pomagal - ne samo pri "uhajanju". je sicer nemec in govori nemško Grin, dela pa brez kakršnihkoli pripomočkov, zudi brez povodca.
kontakt: www.uli-koeppel.de
če vas slučajno kaj zanima o tem seminarju, sem na voljo  Wink, po mail-u.
lp
marko
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #68 : petek, 30.04.2004 : 09:52:02 »

hvala za odgovore!!!
se bom potrudila po najboljših močeh!
Pa še nekaj:ker vem da vas je veliko bilo z kužki v pasjih šolah, me zanima koliko stanejo taki tečaji in pa kako dolgo trajajo! Huh
če pa ste kje to temo že obdelali mi prosim povejte kje!

lp
Logiran
Lexus
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #69 : nedelja, 02.05.2004 : 11:46:10 »

Pozdravljeni,

Pred kratkim sem dobil samojeda. Prejšnji lastnik ga ni več mogel obdržati, zato ga je odstopil meni. Pes je star dve leti.

Trenutno ga imam v hiši. Na sprehode ga vodim na vrvici, ker nisem prepročan, da mi ne bi pobegnil (čeprav na zunaj ne kaže nobene želje). Pes je sicer pravi zlatek. Zanima me, če bo pes ostal pri meni, ali bo pobegnil ob prvi priložnosti.

Zelo rad bi ga namreč vzel s sabo, ko grem na kak okoliški hrib. Vrvica je tukaj odveč.

Zanimajo me tudi zadeve z rodovnikom. Kakšno potrdilo mora imeti pes z rodovnikom in kako to potrdilo izgleda.

Za odgovore se vam zahvaljujem.

LP, M.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #70 : nedelja, 02.05.2004 : 12:21:50 »

Zivjo Lexus,

tvoje vprasanje spada v temo o uhajanju (ali neuhajanju Wink) psa, zato sem ga pridruzila ze odprti temi.

O rodovniku najdes temo na http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=21;action=display;threadid=777.
Logiran

jetty
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #71 : nedelja, 02.05.2004 : 16:41:23 »

Danes sem doživela pravo presenečenje zame. Na obisk so prišli sorodniki, ki imajo nemškega ovčarj(mešanega z škotskim ovčarjem). Na začetku je sicer kazalo, da se bosta stepla, pa sta se nekako pomirila in tako je bil moj malamut celo popoldne spuščen. Z ovčjakom sta se podila sem ter tja in nobenemu niti na misel ni prišlo, da bi ušel. Val je bil navdušen, ker je imel družbo, ovčjak pa je navajen, da se drži lastnikov. Opazovana sta bila ves čas, ker sem se bala, da bo naš kosmatinec vzel pot pod tačke, a prvič tega ni niti poskušal. Vseeno bo na sprehodih še vedno na fleksiju, dolgem deset metrov. Ta zadeva se kar dobro obnese. Še vedno ima dovolj svobode, hkrati pa je pod kontrolo. Čeprav ni preveč zabavno, kadar se vozlava okoli kakšnega grmovja...
Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #72 : nedelja, 02.05.2004 : 21:33:16 »

Jetty, res je, ko sta dva psa skupaj- sta skupaj... Tudi če gremo mi s sosedovim goldijem naokrog ne mrdne stran od naše Sally.
Mogoče dobro priporočilo za vse, ki se ubadate z uhajanjem. Timsko delo!!! Grin

Hipo, nikar toliko ne skrbi, čeprav ravno tvoja zvedavost priča o tem, da boš izvrstna "pesjanka"- ker to namreč zdaj boš!
Tudi mi imamo cesto pred hišo, a že na začetku smo delali kot nori: Delanje na odpoklicu s poslastki, piskajočimi žvadmi, vzkliki bravoooo, priiidna... ja, pa beseda avtooo- takoj prišiba ker že ve kaj to je. Presenečena boš kako kužki hitro razumejo pomen besed- če se jih vedno držiš.
Koliko dni še do srečnega dne? Wink
pa, pa
Neli
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #73 : petek, 14.05.2004 : 16:32:16 »

evo moj mali prijateljček je že pri meni!!!
ne morem verjet kako je pameten!sploh nisva nič vadila z prinašanjem stvari, pa z odpoklicom, pa že kar sam od sebe prilaufa nazaj ko mu kaj vržeš!!!
pa tudi na vrtu je vedno spuščen, in potem tečeva okoli dreves...vedno je za mano, pa še najbolj me uboga! Wink
kot bi to že počel v prejšnjem življenju!
no zdaj pa naju čaka še privajanje na cesto... Undecided
pa hvala za spodbudo, ampak res me je bilo zelo strah, zdaj se pa krasno obnese!
Logiran
Cenca
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #74 : nedelja, 23.05.2004 : 17:01:34 »

Tudi jaz imam podobne težave. Zoya mi je ravno danes spet pobegnila skozi živo mejo k sosedom in nato bežala pred mano, ko sem jo šla iskat. Ko sem jo le pripela, je začela name renčat in skakat ter lajat. Smrklja mala  Angry(11 tednov stara zlatka). Tepst je nočem, sem jo pa držala pritisnjeno k tlom, pa je bila samo še bolj togotna. Za v malo šolo je še premajhna, uboga pa tudi ne (nagradnih piškotkov, briketkov pa sploh ne registrira)  Na sprehodu pa se vedno ustavlja in praska po oprsnici (nima še ovratnice). Ali jo res srbi ali le izsiljuje? Vem da bo to en ful trmast in samozavesten pes, ampak nikakor pa ji ne bom dovolila imeti avtoritete nad mano. Kaj mi je storiti?

Pozdravček.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Uhajanje psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines