mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 14:29:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Uhajanje psa
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Uhajanje psa  (Prebrano 38891 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #75 : ponedeljek, 24.05.2004 : 09:38:05 »

cenca,
1. za začetek zadelajte luknje, kjer lahko prebegne k sosedom
2. ko ste z njo zunaj, se ukvarjajte/igrajte z njo, da ne bodo po njeni lepi mali glavici rojile neumnosti  Grin v smislu: pri sosedih je pa bolj zanimivo. Nikoli naj ne kolovrati sama naokoli, vsaj ne pri tej starosti.
3. če ji vseeno uspe prebegnit, je ne kaznuj in ne bodi jezna (zaradi tega beži pred tabo). Pojdi tja, pusti ji nekaj minut, da se še v tvoji prisotnosti poigra s tistim psom, potem pa jo zvabi k sebi, pobožaj, dvigni v naročje in spet spusti v igro, to ponovi še nekajkrat, v enem momentu pa, ko jo prikličeš k sebi in jo dvigneš, jo brez jeze odnesi domov. To je že prvi pristop k vaji odpoklica.

Drugače pa imaš na tem forumu polno zanimivih tem o vzgoji mladiča. Malce pobrskaj in našla boš odgovore na večino problemčkov, ki se že pojavljajo in o tistih, ki se še bodo pojavili.  Wink Veselo branje in veliko užitkov s tvojo malo mrcinico.  Grin
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
frca78
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 5


« Odgovor #76 : torek, 13.07.2004 : 12:25:54 »

Doma imamo lepo in zagrajeno dvorišče,kjer se lahko pes po mili volji nanori cel dan,ampak ona (labradorka - črna ) vedno ob najmanjši priložnosti skoči čez ograjo in je ni domov če ne gremo mi po njo.
P.S. Vozimo jo redno na sprehod in je zelo prijazna do vseh ljudi.
Ampak ne more biti sekunde na istem mestu.
Prosim za pomoč
UROŠ
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #77 : torek, 13.07.2004 : 12:29:35 »

Kolikokrat na dan jo vozite na sprehode in kaj na sprehodu pocnete?
Koliko casa se ukvarjate z njo - igranje, solanje, ...?
Koliko je stara?
In kam odhaja, da jo hodite iskat? Mogoce kam, kjer jo hranijo?

Lp, Ursa
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #78 : torek, 13.07.2004 : 13:12:59 »

Jana sorry!  Wink

Nisem nic razmislala ali je tema za odprta!  Tongue

No, samo da je popravljeno!  Cheesy

Lp, U.



Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #79 : torek, 13.07.2004 : 15:35:55 »

Če je psica "navajena" uhajati bo kljub intenzivnem ukvarjanju, sprehodi, šolanjem itd uhajala. Pač ima eno ustaljeno pot po kateri mora vsake toliko odlumpati. Najlažje bi bilo da povišate ograjo če se seveda da. Drugače pa naj bo pod stalnim nadzorom ko je na vrtu. V prvi vrsti imejte dobro narejen odpoklic in ko boste videli da hoče skočiti ga seveda izpeljete.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #80 : petek, 16.07.2004 : 13:51:58 »

Uros!

Kako je sedaj - je ze kaj novega?

Lp, Ursa
Logiran
frca78
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 5


« Odgovor #81 : sobota, 17.07.2004 : 16:12:40 »

Lep pozdrav od Uroša,novosti pa so sledeče.
Začel sem se dosti bolj intenzivno ukvarjati z njo in podaljševati sprehode.Dosti več se igram z njo na dvorišču,vendar še vedno uide kakor jo izpustim iz vidika za pet minut.
Nova in upam da tudim pozitiva novost pa je,da je včeraj prvič prišla domov sama,da mi je ni bilo treba bilo iskati po Kašlju.
Lep pozdrav in hvala za odgovore.
UROŠ
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #82 : sobota, 13.11.2004 : 18:55:54 »

Neka moja prijateljica ima doma približno leto in pol starega kraškega ovčarja. Zadnje čase precej uhaja in menda je pričel tudi še kar rahlo gristi. Njeni starši so rekli, da bodo psa zaradi uhajanja in potepanja, prodali! Mislim, da je prijateljici nekoliko hudo, saj so pred kraškim ovčarjem imeli nekaj mesečnega nemškega ovčarja, ki so ga morali oddati zaradi slušnih problemov in še nečesa, še prej pa starega nemškega ovčarja, ki so ga zaradi starosti morali ustreliti. Še vedno pa se mi ne zdi, da ji je kaj preveč hudo, saj bi sicer dobili nemškega ovčarja ali bernskega planšarskega psa. Ne čutim, da ji je tako hudo, kot pravi, da ji je. Predlagala sem ji kastracijo, a je bila v dvomih. Včasih se pes ne vrne tudi po tri dni! Ali obstaja še kakšna druga rešitev kot kastracija ali pa kaj podobnega? Pes je sicer zelo lep. Prihaja pa iz Borovnice (vsaj tako mi je rekla) in dobili naj bo ga pri šestih tednih.
 Lips Sealed
Zelo mi je hudo za psa, zato je vsak nasvet dobrodošel. Wink Smiley
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #83 : sobota, 13.11.2004 : 20:07:52 »

Citat
ki so ga zaradi starosti morali ustreliti
Dobro, da vem, da si bom morala za Tori sposoditi kaj na PU (polic. upravi)
Izbire med pištolami ne bo velike, bom pa mogoče dobila od enega ogromno puško... Saj veste, ''ziher'' je ''ziher'' Tongue
Pardon, ampak moja obregljivost mi ne da miru...
Logiran
ChUcK_Sara
gost
« Odgovor #84 : petek, 19.11.2004 : 16:04:55 »

Zakaj so ga pa ustrelili??sej obstajajo injekcije! Undecided
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #85 : petek, 19.11.2004 : 18:44:11 »

Prijateljica živi na kmetiji in si mogoče tega ne bi morali privoščiti (ali pa). Kuža je bil že star in ubog... Baje pa je bila smrt hitra, brez trpljenja. Kar je še najbolje Sad Undecided Čeprav s m r t... brrrr
Logiran
husky1
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #86 : ponedeljek, 22.11.2004 : 07:08:53 »

Pozdravljeni,
Prosim vas za pomoč pri iskanju haskya. Takole včiraj popolne smo se kot ponavadi odpravili na sprehod, po nekaj 100 metrih sem spustil psa s povodca.Običajno je ta, vsahih par minut vrnil ter pogledal kje smo, anpak tokrat je bilo drugače prišel je samo enkrat ter nato izginil neznano kam.Iskali smo ga štirkrat,klicali njega pa od nikoder.Sprašujem vas če je možno da se vrne sam domov saj smo ga peljali z avtom 3km iz vasi.Da vam še povem,da na tistem terenu je že bil.Imeli pa smo probleme zadnja dva tedna ker nam je trikrat preplezal mrežo in se odšel potepat po vasi.Prosim za ogovor!Hvala!
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #87 : ponedeljek, 22.11.2004 : 07:30:20 »

Ali bi bilo možno, da se kakšna psica goni? Povprašajte.

Uhajanje psa
Logiran
Barbara Rozman
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 293


« Odgovor #88 : ponedeljek, 22.11.2004 : 08:06:50 »

na mestu, kjer ste se zadnjic videli, pustite kaksno svojo stvar (majico ali kaj podobnega). vsake toliko pojdite tja pogledat, ce je ze prisel. ce bo nasel vaso majico, vas bo po vsej verjetnosti pocakal tam.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #89 : ponedeljek, 22.11.2004 : 09:09:54 »

Bine je lansko leto ušla v gozdu kakšne pol ure hoje od naše hiše. Pot je dobro poznala. In je po 4 urah sama prišla domov, do hiše. Pa smo je vse te 4 ure kot nori klicali in iskali, a je nismo našli. Še vedno ne vemo, kaj se je takrat dogajalo.

Drugače pa bi tudi jaz na mesto, kjer je izginila, dala kakšno vašo staro cunjo (ki ima vonj po vas).

Lp Jana
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Uhajanje psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines