mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 11:49:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Uhajanje psa
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Uhajanje psa  (Prebrano 38907 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tomaz
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 64


« Odgovor #90 : ponedeljek, 22.11.2004 : 09:52:22 »

Mislim, da so huskyi bolj nagnjeni k raznim pobegom. Pri nas na vasi je stalna praksa, da vidiš kje kakšnega huskya samega letati okrog. Nekdo mi je celo pravil, ki ima dva, da ju je našel naslednji dan 15 km od doma. Te pa opozarjam, da pazi nanj, ker so huskyi še posebej v skupinah precej podobni volkovom. Zgoraj omenjena psa sta pri nas doma neke noči v pol ure poklala 300 piščancev! Masaker je bil za zjokat.
Logiran
husky1
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #91 : ponedeljek, 22.11.2004 : 12:02:20 »

Glede psic je takole kot sem reku da je preplezal mrežo smo ga kasneje našli v vasi pri eni od samic  .Tako glede tega vračanja domov se je vedno vrnu domov tudi če sem ga spustu čeprav mu je rabla kaka urca. Hvala za odgovore!
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #92 : ponedeljek, 22.11.2004 : 13:36:16 »

Mogoče mu je na tem potemu postala katera še posebej všeč... Kiss
Kot so ti že svetovali -> pusti mu kaj. Lahko mu nastaviš briketke do doma Grin Poročaj kaj se dogaja!
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #93 : ponedeljek, 22.11.2004 : 13:37:22 »

tomaz, točno tako je! Sibirski husky si svobodo poišče takoj ko je to mogoče! Sicer pa premislite kam bi se zatekel, kaj ima rad in podobno. Razmišljajte "kot pes".
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #94 : ponedeljek, 22.11.2004 : 13:55:55 »

Pri husky-ju je bolj težko razmišljati v stilu "razmišljaj kot pes"   Smiley

V petek in soboto zvečer ter nedeljo zjutraj sem imela ob sprehodih spremstvo ene potepinske husky-ce.  Nikoli prej je še nisem videla, pa je frajla točno vedela kje smo doma in kdaj hodimo na sprehod, ker nas je čakala v bližini hiše in ko smo se vračali jo je pravočasno ucvrla dalje, da mi ne bi padlo na pamet vzeti jo domov (tudi prijeti se ni pustila),  ker se je odločila, da se bo svobode naužila "do daske".
In ko je izkoristila ves bonus se je vrnila domov - ta info sem dobila od tistih, ki jo poznajo.

In kako naj lastnik ve kje iskati psa, če se potepa tam, kjer nista nikoli kolovratila skupaj, niti se ni gonila, niti moja psa nista njena prijatelja. No, zdaj definitivno sta, ker so se pošteno nanoreli in naigrali v času njenega lumpanja. Grin
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #95 : ponedeljek, 22.11.2004 : 15:22:05 »

Moj sošolec ima samico, husky-co, Kimy. In vedno ko jo vidim je zaprta v pesjaku. Je pa krasna! Pa zakaj morajo ravno lepi psi biti takšni lumpi? Angry
Logiran
Sassy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 515


« Odgovor #96 : ponedeljek, 22.11.2004 : 16:40:50 »

Na radiu je bil danes oglas da je nekdo našel psa (naj bi bil hasky) verjetno ni poznavalec pasme. rjave oči, star okoli leto ali dve, zelo zelo prijazen. območja kjer je bil najden pa ne vem.  
telefonska št. kamor pa se lahko pokliče je: 041677060

upam da je kuža pravi in da bo kmalu prišel nazaj v prave roke.

pozdravček,

Urša
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #97 : ponedeljek, 22.11.2004 : 17:43:37 »

Da ne bi kdo mislil, da so samojedi kaj boljši! Vsak trenutek nepazljivosti je dovolj, da jo ucvre po svoje in zamaši ušesa. Naša se vrne domov, ko se naveliča potepanja, to je lahko po 10 minutah ali po 24 urah.
Logiran
bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #98 : ponedeljek, 22.11.2004 : 22:01:44 »

Ker imam tudi sama dva huskija naj povem še jaz svoje. En od mojih tudi paše med tiste lumpe, ki jo znajo ucvreti.Najprej je priden, vse ok, kar naenkrat pa.. Ušesa gor, povoha po zraku, te pogleda in jo ucvre. Angry
Jo je ucvru, ker zdaj nima več šanse! Je lepo na 20m vrvici in tako bo ostal, dokler si ne spuca ušes! Cool
No hotela sem povedat, da takrat, ko je ušel, sem vedela kje ga iskat.Najprej smo ga klicali, preverili ceste in ker ga ni bilo, smo vedeli, da je nekje pridržan. Vedela pa sem, da je pri ljudeh, oz. tam kjer dogaja. So namreč zelo družabni in ko se naveličajo tekanja, poiščejo družbo, oz.se vrnejo domov. Tako sem se do 1h zjutraj vozila od hiše do hiše, dokler ga nisem našla privezanega za hlev.On pa ves prestrašen gledal okrog...
No ja, ljudem sem se naslednji dan zahvalila, saj smo imeli res srečo, da ni bila lovska sezona.  Undecided
Še sreča, da je Bajki zato toliko bolj priden, čeprav je ravno v puberteti Roll Eyes On je frej ko ptička na vej! Grin Cheesy
Logiran
husky1
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #99 : torek, 23.11.2004 : 06:43:01 »

No.. Najprej bi se vsem lepo zahvalu za pomoč ker hasya sem našu ter je vse uredi znjim - le lakota ga je dajala pa tudi mal prestrašen se mi zdi.OK Dajem pa vam nasvet! Morda je mal smešno ampak prvo kar sem naredu sem poklical poštarja da zjutraj povpraša po vaseh, ce je kdo videl psa. Točno tako se je tudi zgodilo naslednj včiraj ko pridem iz službe me pokliče poštar ter mi pove da je en gospod blizu sosednje vasi videl psa, po opisu sodeč je bil to on.Takoj sem se odpravil iskat.Tako sem tudi jast prišel do tega gospoda, ki ga je zadni videl in mi reku da je bil pri njem približno pred pol ure. Približno po 20min klicanja ter žvižganja je pridrvel vsa vesel da me vidi. Moj nasvet ko kličete ali žvižgate za psom ne to delat na glas ker je žvižg slišat po vseh hribih, tako da to zmede psa, to delajte bolj z normalnim glasom oz.žvižgom saj pes sliši toliko bolje kot mi.Tako bo sigurno vedu kam naj pride samo počakat ga je treba. Še enkrat hvala!
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #100 : torek, 23.11.2004 : 07:01:40 »

No, samo, da se je potepin našel!  Grin Je pa dobra ideja tole s poštarjem.
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #101 : torek, 23.11.2004 : 07:39:00 »

No, pa se je le uredilo Wink
Sicer se pa strinjam s KARMEN; naša soseda ima samojeda Dona, ki izgrabi vsako priložnost za pobeg. Zahaja pa k bližnji samojedki. Kiss Wink Problem je le v tem, da je ves čas za ograjenm vrtom, ampak si pod ograjo skoplje luknjo Tongue Ponavadi se takoj vrne, kdaj pa kdaj pa ga morajo poiskat Tongue
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #102 : petek, 31.12.2004 : 18:07:26 »

Glede na to da je tema o uhajanju psov imam eno vprašanje. Doma imamo skorajda dve leti staro bernardinko, ki je začela uhajati pred kakšnim mesecem dni. Imamo ogormen ograjen vrt, ampak ona enostavno skopa luknjo pod ograjo in gre. Vem da ji je dolgčas doma, ker cel dan ni nikogra, ker pač vsi delajo. Ampak ni mi jasno zakaj je zdaj začela to delati. In sedaj je sploh ne moremo imeti izpuščene iz boksa če kdo ni zunaj ker čez čas skopa luknjo in gre. Ko jo pokličemo se takoj odzove in pride nazaj.

A ima kdo kakšne izkušnje z tem? Sem razmišljala mogoče če bi imela doma družbo, mogoče še kakšnega kužka, potem tega nebi delala. Ker mislim da gre do sosedove kužike in do še enga psa.
Sigurno je da dela to ker noče biti sama.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #103 : nedelja, 02.01.2005 : 11:34:42 »

Botticelli!

Kot si ze sama napisala, je vasi psici dolgcas ... je pogruntala, da je zunaj bolj zanimivo, da se da tudi uiti in to je to ... le zakaj ne bi, ce je tam zunaj veliko bolj zanimivo!

Popestrite ji zivljenje, pa ne se z enim psom, ampak se vi vec ukvarjajte z njo!
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #104 : nedelja, 02.01.2005 : 13:43:42 »

Ja saj, jaz to vem. Problem je, da mene ni doma po cel mesec. Starši pa tudi delajo. Ampak bomo probali nekaj zrihtati, vsaj več sprehodov.
A misliš da še en kuža ne bi bil vsaj delna rešitev? Mislim ker če bi bilo po moje bi imeli že od začetka dva, ker mi je res gorza da mora biti pes sam doma, ko te ni po cel da.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Uhajanje psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines