mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 18:10:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Uhajanje psa
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Uhajanje psa  (Prebrano 38702 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #120 : nedelja, 28.08.2005 : 16:02:42 »

Ne vem, za noben zanesljiv postopek, razen tega, da pes ni zunaj brez nadzora ali pa je prostor dobro ograjen. Pes, ki je zunaj brez nadzora, se bo slej ko prej začel potepati. Če se potrudimo psa sicer lahko naučimo, kje so mejo domačega vrta, vendar je vprašljivo, če jih bo spoštoval tudi, ko bo nekaj časa brez nadzora.
Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #121 : nedelja, 28.08.2005 : 16:40:30 »

Pes ni nikoli zunaj sam (mislim spuščen ni nikoli sam). Vedno smo z njim. Ni pa vedno pod nadzorom - ampak zanimivo je, da ne uide takrat ko ni pod nadzorom, ampak takrat ko je!  Shocked
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #122 : nedelja, 28.08.2005 : 18:50:05 »

Hej, pa kako lahko uide pes, če je pod nadzorom? Pa ti sploh veš, kaj pomeni imeti psa pred nadzorom? Da ga imaš cel čas na očeh, pa ne mi zdaj reči, da ti pred nosom uide k sosedom  Roll Eyes
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #123 : nedelja, 28.08.2005 : 19:26:17 »

Sammy, zakaj pa ne? Pes je lahko milimeter stran od tebe, pa jo popiha, sploh pa mladiček, ki je v vsej svoji ihtici gluh.
Naredite ograjo ali pa psa privežite na štrik, ko boste na vrtu.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #124 : ponedeljek, 29.08.2005 : 09:20:40 »

Zdaj sem prebrala njeno vprašanje iz prejšnje strani. Če uide med igro, bo slej ko prej začel tudi drugače uhajat, čim več priložnosti za to bo, tem bolj ga bo mikal zunanji svet. Tako da, se strinjam s tabo, andi.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #125 : ponedeljek, 29.08.2005 : 12:25:18 »

Če ti pes uide, potem ni pod nadzorom. Ne bo ti ostalo drugega, kot da boš imel psa nekaj časa privezanega na dolgem štriku. Ko bo zanesljivo prihajal na klic tudi v najbolj motečih situacijah, boš pustil vrvico da jo bo vlekel za sabo, tako da boš še vedno imel nekaj kontrole, čeprav bo pes spuščen. Potem boš lahko delal s spuščenim, vendar boš moral za vsak eventuelen pobeg nazaj na začetek. Faza s spuščeno vrvico traja vsaj dva meseca. Je zanesljivo, traja pa dolgo in zahteva veliko discipline (tvoje)
Logiran
Ikaro2005
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 83


« Odgovor #126 : sreda, 30.08.2006 : 21:14:13 »

Da se še jaz pridružim z mojo zverinico. Imam kavalirko staro 5 mesecev, v začetku ni bilo nobenega problema. Potem so pa sosedi dobili v varstvo gonečo psico in od drugih sosedov je pes začel hodit k tej psici po vseh poteh ki jih je našel, tudi čez naše dvorišče. Dvorišče imamo veliko 1000m2 in ograjeno ampak ker je zraven travnik, je pes potisnil ograjo spodaj in šel čez naše dvorišče k psici, tako nam je nardil več lukenj in to je naša ta mala hitro ugotovila. Naenkrat se ji je začelo mešat in je še samo okrog ograje hodla in gledala, kje bi lahko prišla ven, tako sem jo tudi 3x iskala pri sosedih. Nikoli je ne pustim same zunaj vedno sem zraven ampak ko je zasprintala je bog ne bi ustavil in pol sem lahko samo z vso silo tekla za njo. Zdaj je bilo par dni malo boljše. Zadnjič pa je na dvorišče pri moji mami prišla mačka in moja "zver" se je pognala za njo in tam ko mačka (spet pod ograjo) in direkt na cesto in dve hiši dalje sem jo ujela na dvorišču. In zdaj sem cela trda, da spet ne pobegne, ker kljub temu da sem zraven, ko začne dirkat je enostavno ne dohitim. Seveda ko ji je me pa celo uboga. Zgornji sosedi imajo enih 10 mačk in ko odprem vrata hiše takoj zdirka njim na ograjo in jaz za njo. Na tako velikem dvorišču bi lahko uživala vso svobodo, pa je ne upam spustit iz oči niti za 1 minuto, kaj res ne bo šlo drugače kot z vrvico?
Logiran
*sarca*
otrok do 14 let
*
Sporočil: 3


« Odgovor #127 : četrtek, 31.08.2006 : 10:06:08 »

živjo! imamo nemsško ovčarko staro 16 mesecev. tudi pri nas je bil tak problem z mački.takoj ko ga je zagleda je zdirkala za njim. jaz se za njo zaderem njeno ime in jo kličem če pa me noče slišati pa samo gledam kje je in počakam da pride domov potem pa jo ozmerjam in poslem v pesjak.sedaj skoraj nikoli več ne uide saj ve da bo morala potem v pesjak.
mislim, da to učinkuje kar pri več psih. Wink
Logiran
Ikaro2005
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 83


« Odgovor #128 : četrtek, 31.08.2006 : 20:54:06 »

Sarca - jaz nimam pesjaka za svojo psičko, ker je premala in živi z nami v hiši. Pa čakat, da bo sama od sebe prišla nazaj si tudi ne upam, kaj pa če ne bo prišla???
Enega psa sem izgubila in ne bi rada tega doživljala še 1x.
Logiran
*sarca*
otrok do 14 let
*
Sporočil: 3


« Odgovor #129 : petek, 01.09.2006 : 09:23:37 »

Ikaro-aha razumem!!!lahko pa jo poskusiš privabiti še s njeno najljubšo igračko ali pasjo sladkarijo(piškotki,salame,itd.)
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #130 : petek, 01.09.2006 : 09:35:47 »

živjo! imamo nemsško ovčarko staro 16 mesecev. tudi pri nas je bil tak problem z mački.takoj ko ga je zagleda je zdirkala za njim. jaz se za njo zaderem njeno ime in jo kličem če pa me noče slišati pa samo gledam kje je in počakam da pride domov potem pa jo ozmerjam in poslem v pesjak.sedaj skoraj nikoli več ne uide saj ve da bo morala potem v pesjak.
mislim, da to učinkuje kar pri več psih. Wink

*sarca*, dajmo se omejiti na lastne izkusnje, svetovanje pa prepustimo tistim, ki imajo teh izkusenj vec in ki znajo pravilno svetovati.

Cakanje, da pride pes nazaj in kreganje ob njegovem prihodu je totalno mimo in takih nasvetov tukaj ne potrebujemo.
Psu je potrebno v vsakem trenutku onemogociti kakrsnokoli samostojno pohajkovanje okoli. Pes sam, brez nadzora, nima kje kaj poceti, se najmanj pa je sprejemljivo, da ima kakrsenkoli pes moznost preganjati katerokoli macko, ne glede na to, ali je domaca ali tuja.
Psa ob povratku nagrajujemo in se ne deremo nad njim, se manj ga kaznijemo z "zaporom". Nekega dne te bo imel zadosti in pac ne bo vec prisel nazaj. Psu prvenstveno onemogocimo odhod od doma!

Torej, tukaj se gibljes med odraslimi ljudmi in s takimi nasveti, kot je zgoraj, si dokazala samo to, da ne obvladas svojega psa in da nimas pravega pristopa. Tako tvoji nasveti ne stejejo veliko in te prosim, da se v naprej vzdrzujes svetovanja, pa vec preberes o tem, kar svetujejo drugi ter kaksen nasvet pri svojem psu tudi upostevas.
Logiran

kayli
otrok do 14 let
*
Sporočil: 3


« Odgovor #131 : sobota, 07.07.2007 : 10:13:10 »

Doberr dan...!

Torej mam problem moj pes, če ni na povodcu mi zbeži in je chihuahua. In ker jaz jo peljem na sprehod ob cesti al kaj takega ona vedno tam zbeži in strah me je da jo lahko avto povozi.Kako naj preprečim, da nebi več bežala? sram
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #132 : sobota, 07.07.2007 : 10:22:12 »

Kako naj preprečim, da nebi več bežala? sram

Enostavno, ne spuščaj je s povodca.  Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #133 : sobota, 07.07.2007 : 10:28:01 »

kayli, dovolj novih tem si odprla. Zdaj si najprej preberi vse, kar je ze napisano in te zanima, vprasanja pa zapisi v ze odprte teme. O tem, kar sprasujes, jih na forumu kar mrgoli.

Nove teme bodo izbrisane.
Logiran

Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Uhajanje psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines