mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 20:07:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Fehtanje
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Fehtanje  (Prebrano 24971 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Chris
gost
« Odgovor #15 : sreda, 12.05.2004 : 18:34:19 »

Pri nas je GROZEN primer stara mama, ki ga 'podkupuje'. Če ji kdo kaj reče je pa užaljena, da mu nikoli nič ne sme dat. Mislim, halo! Roll Eyes Iz balkona mu meče priboljške, zato da kao nekaj dobi. Potem pa pes hodi sedet pod balkon in lajat navzgor, če bo kaj 'padlo'. Kregam staro mamo, da je za to ona kriva, ona pa izjavi ''pa saj kaj pa je to takega?''...... Roll Eyes

Sem kupil posebne priboljške, takšne nizkokalorične, zato da mu ne meče ostalih zadev, če mu že more in se ji ne da nič dopovedati...  Razložil sem ji, da je en briketek povsem dovolj, ker so veliki in se ga da razlomiti na vsaj 3 koščke. Ona pa je izjavila, če mu lahko že kar sedaj vrže 'ene par' celih, da jih 'popapa', ker pes že komaj čaka. Ja res.....kdo bi si mislil....komaj čaka... Roll Eyes. Saj človek res ne ve kaj bi  AngryAngry Nekateri ljudje so slabši kot otroci, še otroku prej dopoveš  Angry
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #16 : sreda, 12.05.2004 : 19:24:40 »

Jessy,

ce ga zapres v tvojo sobo in potem laja,ko je sam ga pa probaj med tem casom,ko vi jeste kosilo s cim zamotiti(daj mu igracke in se naj igra)

Cimmanj oz.sploh mu ne vec dajati iz mize hrane,ker potem bo konec in ga ne bos vec tega morala odvaditi.

Mi2 z fantom lahko jeva pri mizi kar zeliva in najin kuza sploh ne" fehta",je pa res,da se striktno drziva tega,da se nikoli ni dobil hrane iz mize in tudi ne bo.On ima svojo hrano,ki je za njega in je tudi mi2 ne jema Wink Cheesy

ja, sej ta način mi je všeč.  Wink Sam ko tako lepo gleda, in pol mu kar dajo za jest.  Lips Sealed


lp
Logiran
123456
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 150


« Odgovor #17 : nedelja, 16.05.2004 : 12:20:08 »

No da pripomnim:pri nas je isto!!!! Grin Angry
Logiran
Olly
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 273


« Odgovor #18 : torek, 02.08.2005 : 14:41:58 »

Lahko navadite psa, da ne "fehta" tako, da mu ukažeta prostor in rečete počakaj....recimo....., to smo se naučili v pasji šoli, da mora pes počakat, če mu rečeš prostor, sedi... no in naša potem ne sili več v ljudi, ki jedo, ker mora držati prostor!
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #19 : sreda, 03.08.2005 : 08:28:33 »

hehe lenny spet ena podobnost Cheesy
mi smo to, komaj pred kratkim začeli prakticirat, samo deluje.. damo ga na prostor, pa mora čakat,, pa če se bo vmes 10x vstal, mu spet ukažemo prostor.. samo ponavadi se le redko vstane, pa hitro laufa do drugega fehtat.. pa ga potem nazaj poklicem (deluje samo Na, johny, na Roll Eyes), pa ga spet dam na prostor.
deluje, samo je treba vztrajnost, ne pa enkrat , da lahko fehta, drugic pa spet ne Roll Eyes
Logiran
tjashybosty
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #20 : nedelja, 14.08.2005 : 21:46:09 »

Našega papagaja pa sem morala zapreti v kletko, ker je vedno pikiral v najbližji poln krožnik.

 Grin Grin Poznam to zadevo, tudi jaz imam papagaja, ki je vsejed in 'fehta' veliko bolj, kakor pes. Wink S psom pa je tako, da že od vsega začetka ni nikoli pri mizi dobila ničesar in sedaj je v večji meri mir, ednile kadar zavoha kakšno čokolado ali kaj podobnega šumečega in sladkega se spravi v neumoren sedi položaj in kar vztraja s tistimi svojimi očkami - sploh pri mojemu fantu, katerega sumim, da ji daje tudi kaj od mize, ko mene ni zraven... Roll Eyes Mene pa malo pogleda, pa ji rečem: Šia, nič ne bo in lepo odneha Wink

Drugače pa kar vztrajati, ja. Se obrestuje. In mogoče naj vsakič, ko ne bo prosjačil, dobi za nagrado kakšen priboljšek Smiley

Pozdravček in držim pesti, da boste lahko tudi vi, ne samo vaši psi, v miru jedli.

Tjaša.
Logiran
Afi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 105


WWW
« Odgovor #21 : ponedeljek, 07.11.2005 : 20:18:58 »

Ok, psu nekako dopoveš in ukažeš naj gre na prostor, kako pa potem ljudem "ukažeš" naj ne hranijo tvojega "lačnega" psa?To je trd oreh s katerim se ubadam že kar nekaj časa...socializacija ljudi...
Logiran
Ula
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #22 : torek, 22.11.2005 : 18:59:37 »

Jah..tudi jaz imam podoben problem! Ne morem razumeti kako lahko nekateri ljudje tako ignorirajo moje besede. Psicko bi odvadla ze zdavnaj, ce ne bi bilo "nesocializiranih" ljudi:)
Ces da pes mora jesti kosti, da pes lahko poje kar pac na krozniku ostane...vcasih me res spravijo v obup.
Pa vsem po vrsti se smili ker mora bozica jesti samo brikete (ceprav je vsak obrok zacinjen tudi s puranjim ali piscancijm mesom, ribami in podobnim) , nihce pa se ne vprasa kaj je zanjo bol zdravo.
Joooj...vcasih bi me lahko od jeze razneslo!! Angry

Lp Ula
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #23 : torek, 22.11.2005 : 20:00:06 »

Scasoma se clovek navadi. Sicer porabis neskoncno kolicino energije za dopovedovanje, da mora zival hraniti le eden in ne vsi povprek. Svojo trditev seveda podkrepis s tem, da je ze ogromno zivali poginilo od lakote, ker so bili vsi clovecki v druzini zadolzeni za hranjenje. In ker je vsak mislil, da je zival nahranil oni drugi, je zival poginila od lakote.
Z vsemi temi prijemi ti nekako uspe dopovedati, da morajo vso hrano, priboljske in ostanke s kroznika dati tebi, ki bos te dobrote potem "pravicno" razdelila med tiste "ostudne" brikete, da ubogi revez ne bo konca vzel od te ogabe.  Grin
Na koncu ti preostane le to, da vzames tiste svinjske kosti in ostanke golaza s feferoni od "nesocializiranih ljudi", se vljudno zahvalis za njihovo neizmerno dobroto, odides s tem darilom do smetnjaka in ga z vsemi pogrebnimi svecanostmi vrzes v kanto.  Grin Seveda to zadnje dejanje opravis v popolni ilegali. Potem gres nazaj in jim poves, da je bilo nekaj zelo narobe s pikantnim golazem, ker ga pes ni hotel jesti.  Grin  Grin
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #24 : torek, 22.11.2005 : 21:10:18 »

Drejči, ful izviren prispevek! sem se kar nasmejala Cheesy.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #25 : torek, 22.11.2005 : 21:34:09 »

ne ne, to ni samo prispevek, to je moj vsakdanjik. Prisla sem do spoznanja, da se nima smisla jeziti. Uberes taksno pot, sicer malo hinavsko, a smo vsi zadovoljni. Jaz, ker se mi ni treba vec prerekat, oni pa zato, ker zivijo v sveti veri, kako so naredili dobro delo in resili vsaj enega reveza pred zanesljivo smrtjo zaradi ogabnih briketov.  Grin
Ljudem je treba vbiti v glavo le to, da si ti tista oseba, ki najbolje ve, kaksna mora biti mesanica ostankov in briketov v pasji posodi. Verjemite, da nihce ne bo sel gledat, kaj je resnicno v posodi.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
ModraPanda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 170


« Odgovor #26 : sreda, 23.11.2005 : 00:07:28 »

Pri meni doma se držijo, da ga ne hranijo, zato tudi nikoli ne fehta, lepo mirno leži na svojmu prostoru in potem tudi vedno nekaj dobi za nagrado.

Popolnoma druga zgodba je pri fantu, kjer moram njegovim staršem non stop dopovedvat, da ima on svojo prehrano in mu ni čist nič hudga, ker njegov foter vedno ko je zraven govori kok je bogi k ga tko gleda, ja valda, bogi. Tam je tud manj priden zaradi česar sumum, da ko mene ni zraven vseeno dobi kaj pod mizo.

Najhuje mi pa je, ko na Rožniku nekdo je flancat, futra svojega psa in vrže košček še mojemu. Kar vse kocine mi grejo pokonci. Halo!!

Res je, največja težava so nesocializirani ljudje s katerimi se morš skos borit, sicer pa je res najbolje, da mu že od vsega začetka nič ne daš pod mizo in tako kot drugje moraš bit strikten.
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #27 : sreda, 23.11.2005 : 06:41:49 »

Evo našo pravljico: Moja Žiža je bila nekoč neješča. Potem se je čez noč spremenila v požeruhinjo, ki bi pojedla vse kar ji daš. Celo brikete je začela jesti sama od sebe. In posledično se je zredila. S fantom sva se odločila, da ji zmanjšam obroka. Amapak kaj mi pomaga zmanjševati obroke, če jo on pod mizo in pred TV nafutra. K meni sploh ne hodi fehtat - gre kar direkt k njemu. Mu nasloni glavo na koleno in se po njem slini. On pa: če ji pa take lušte delam, da se kar slini - in ji da kar pač ima.
Se pri kosilu na smrt skregava zaradi tega in obljubi, da ne bo več nič padlo mimo sklede - pa je pri večerji že po starem. In ji pravi samo tole ti še dam, potem pa ne hodi več k meni. Pa je nasledni dan vse isto. Predlogi!
Logiran
LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« Odgovor #28 : sreda, 23.11.2005 : 08:29:35 »


... non stop dopovedvat, da ima on svojo prehrano in mu ni čist nič hudga, ...
Evo, pri nas smo to zadevo omilili s tem, da sem jim povedala, da ima nas pes alergijo na doloceno hrano (jo ma zares) in da mu lahko dajeva priboljske samo jaz in fant, ker pac veva kaj lahko je in cesa ne. Se sreca, da gremo na obisk bolj poredko s psom Tongue
Kar se pa fehtanja tice. Nas do zdaj se nikoli ni fehtal, ce se pri mizi (v jedilnici ali dnevni) je. To pa samo zato, ker sva bila s fantom od samega zacetka striktna in mu NIKOLI ampak res nikoli nisva dala niti drobtinice za jest iz mize. In zdaj, ko se gre jest, gre on lezat na svoj prostor brez da mu recem, da mora. Nikoli ne dobi nagrade za to, ker se mu mora to zdet kot nekaj vsakdanjega.  No, nama je uspelo in sva zeeeelo zadovoljna Tongue
Aja no, zna pa nas pesjan malo drugace fehtat. In sicer za cartanje. Sedis na sedezni in pride do tebe, da glavo na tvojo nogo in te taaaako lepo gleda. Sej mu ne mores rect, da ne sme pridet gor  Cheesy Cool
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #29 : sreda, 23.11.2005 : 08:57:25 »

Evo našo pravljico: Moja Žiža je bila nekoč neješča. Potem se je čez noč spremenila v požeruhinjo, ki bi pojedla vse kar ji daš. Celo brikete je začela jesti sama od sebe. In posledično se je zredila. S fantom sva se odločila, da ji zmanjšam obroka. Amapak kaj mi pomaga zmanjševati obroke, če jo on pod mizo in pred TV nafutra. K meni sploh ne hodi fehtat - gre kar direkt k njemu. Mu nasloni glavo na koleno in se po njem slini. On pa: če ji pa take lušte delam, da se kar slini - in ji da kar pač ima.
Se pri kosilu na smrt skregava zaradi tega in obljubi, da ne bo več nič padlo mimo sklede - pa je pri večerji že po starem. In ji pravi samo tole ti še dam, potem pa ne hodi več k meni. Pa je nasledni dan vse isto. Predlogi!

Ko bosta pri obedu, naj pes ne kolovrati okoli mize. Daj jo na prostor, ki je dovolj oddaljen od "padlo mimo sklede".
In ko bo tvoj fant zvecer pred TV-jem jedel, jo spet daj na prostor, ki bo dovolj oddaljen od "luste delam". Fantu pa povej, da bo psica morala na prostor vsakic, ko bo imel hrano v rokah. Potem pa naj se odloci ali bo s tem prenehal ali pa bo pes moral zaradi njegove neodlocnosti "trpeti" na prostoru, stran od vaju.
Ocitno si tista pri vas doma, ki bos morala vzeti vajeti v roke.
Ponavadi taksne sok terapije pomagajo.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Fehtanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines