mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 18:39:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Fehtanje
Strani: 1 2 [3] 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Fehtanje  (Prebrano 24966 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #30 : sreda, 23.11.2005 : 09:09:42 »

@Drejči:  Grin "padlo mimo sklede" , "luste delam"

Tvoja rešitev je dobra - začnemo danes s tvojo šok terapijo! Bomo poskusili to metodo.
Najbolj mi je zpa animivo, da nikogar drugaga ne fehta kot njega. Tudi če gremo kam na obisk ali če kdo pride k nam... Vedno fehta samo in izključno njega.
HVALA!
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #31 : sreda, 23.11.2005 : 09:31:44 »

 Grin  Grin Od njega vedno dobi in to brez kaksnih izvirnih oblik fehtanja.  Grin Pride njega in dobi. Kaj lepsega za pasjo pozresnost  Grin
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #32 : sreda, 23.11.2005 : 09:40:53 »

Jaz puslušam kako se je zredila  Shocked - on jo pa veselo z vsem sranjem futra!  Lips Sealed
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #33 : sreda, 23.11.2005 : 09:58:00 »

Isti problem je bil  pri nas.  Jaz  sem  psa  terala na prostor,  moj  ga je pa  futral  pod mizo.  Potem je pa fehtaril in se slinil. Angry
In sem najprej  njega  prevzgojila Wink...Prinesla sem mu   kos torte  in jo postavila na mizo-  na  konec mize Roll Eyes.  Psu sem ukazala  na prostor  in šla  iz  jedelnice(  ubistvu sem se skrila  za vogal  in opazovala Wink Smiley),  in standard....  Damč  kot  Damč..   takoj, ko sem  odšla  iz   jedilnice  je on  flegma  vstal  iz svojega prostora  in šel  proti  mizi.. in ga je premagala  njegova  kleptomanska  strast , in  mu je  lepo  obliznil  torto Smiley.....  no , ko je pa moj  to  videl(  normalno  znorel)...  sem se mu pa  smejala  in   mu  dopovedala  ,  da če ne bi on psa  futral  pod mizo, se to ne bi zgodilo.  Pa mi ni verjel.
In sva probala  še  v obrnjenem  položaju-  meni tortico na mizo  -  on ven iz   jedilnice  damč pa na prostor.....  tudi  dvignil se ni  iz  prostora.  He,he he he.....  "descovska  "logika  je   propadla. Cool  Meni se je pa res  ful  dobro  zdelo,  sploh,  ko je imel  moj  "surljo"  do tal Cool
Od  kosila  še vedno dobita, to je  pač neka nagrada  za  prostor katerega  držita.  Smo pa  krepko spremenili  kulinarične  podvige... manj  slano,   skoraj nič  začinjeno,  ne poprano  itd.(  sicer si pa vsak lahko dosoli  in popopra in  začini  tudi sam na knadno, pa sva  nekako kar  opustila-  je navsezadnje  tudi za naju bolj zdravo)
Edino  ena  stvar je  ostala.  Kokice...  teh  sta pa še  vedno  deležna..  to je pa cela  zabava , ko    napečem kokice.  Samo jih morata  pa  loviti
 Cheesy
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #34 : sreda, 23.11.2005 : 11:50:17 »

Nekaj skrajno nesramnih primerov fehtanjahttp://www.moj-album.com/album/1500970/
Logiran
IDA
novinec
*
Sporočil: 45


« Odgovor #35 : ponedeljek, 28.11.2005 : 16:01:45 »

Zdravo, res je problem fehtanje pri mizi. Saj psa lahko odvadiš, problem so ljudje. Tudi pri nas je podobna situacija psička je stara eno leto in na začetku je bia super nič prosjačenja pri mizi. Doma smo se zmenili, da od mize ne dobi nič, ko pojemo ji damo njeno hrano in tudi malo naše v njeno posodico. Dokler... ji  moži ni dal koščka. Kako sem bila huda, a škoda je bila narejena. Pa smo bili  pri problemu, le da je  vragec mali pogruntal, da pri mizi ne bo nič s hrano in se postavi raje kak meter od nas in vztrajno laja. Ker smo se tokrat držali dogovora je tudi s tem nehala in zdaj pridno čaka na svoj obrok.Biti morate vztrajni  to je vse.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #36 : torek, 29.11.2005 : 12:37:53 »

No pri nas je situacija taksna, seveda dobi tudi od mize, kar vem da ni prav, ampak pri meni recimo mirno caka pod mizo in ce kaj pride, pride, ce ne pa gre jest brikete - pri ostalih, fant, foter, itn. pa tolko da jim v narocje ne spleza, fantu si upa celo vkrast kos kruha iz roke, pol se pa on sikira, da bi jo pa skregal pa ne...moska logika pac.
Logiran
canis
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #37 : torek, 17.01.2006 : 07:29:51 »

ja, moj kuža je nekaj časa tud samo fehtal in fehtal, pa sem počasi odvado, s tem da sem se več ukvarjal z njim in da sem ga ignoriral, ko me je fehtal za hrano,...
Logiran
karmy84
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


« Odgovor #38 : četrtek, 19.01.2006 : 09:31:55 »

moja kolegica ma zlatega prinašalca...joj kak je cotkan  Cheesy

pa kako so psi pametni...točno vejo kako lepo te morjo pogledat da se kar topiš zravn... Grin
Logiran
norwich terrier
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #39 : petek, 24.11.2006 : 18:17:07 »

fehtanje je je pač neodvadljivo, saj imajo pač psi tak nagon, da ko jim kaj zadiši kakšna salama ali hrenovka začnejo fehtati. Lahko jih naučiš le to da fentajo tako, da se 2x vzpnejo na zadnje tačke in gredo stran če ne dobijo nič. Če še vedno fehta ga ignoriraj, nič ga ne glej, nič ga ne ogovarjaj. Kot da ga ni Wink POMAGA
Logiran
titka
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #40 : ponedeljek, 11.12.2006 : 20:47:52 »

hm, lej js sn pa svojega odvadla tk, da sem mu pol ure pred kosilom dala za jest in ker je bil sit, se mu ni dalo prosjacit..lepo se je ulegel..pa je blo to to, zna pa bit ful nadlezno..
Logiran
Tarchyca
novinec
*
Sporočil: 12


WWW
« Odgovor #41 : sobota, 27.11.2010 : 11:16:34 »

Zivjo!
 Bom jas kar v tole temo pisala, ker imamo mi tudi podoben problem. Le da pri nas fehtanje spremlja lajanje. Pa ne pri vsakem obroku. Ponavadi le pri družinskih kosilih v sobotah in nedeljah. Krivda za to je naša saj smo ji, ko je bila majhna dajali hrano od mize. Smo že probali z ignoriranjem, a na koncu vedno popustimo, ker nam konstantno lajanje para živce. Sicer smo jo poskusili vedno, ko je začela z lajanjem zapreti v klet ampak si je to zdaj že zapomnila in se umika in se ne pusti prijeti.
Ne vemo več kaj naj storimo ker nas lajanje resnično moti. Aja pa psička je stara 9 let in je pasme tibetanski terier.
Hvala za odgovore! Smiley
Lp
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #42 : sobota, 27.11.2010 : 13:16:25 »

Hja, drugič jo pred kosilom pripnite na povodec, da jo boste potem lahko ujeli in zaprli v klet Tongue Tongue
Tako, malo za šalo, malo zares....
Si pa v živo predstavljam, kako se vam kosilo hladi na mizi, vi pa vsi tibetanca naokoli lovite, da bi jo v klet zaprli. Ona pa vam takole  Tongue Tongue Tongue
Ne vem no, če ji rečete da mora nekam it, bi vas morala ubogati.
Logiran
Tarchyca
novinec
*
Sporočil: 12


WWW
« Odgovor #43 : sobota, 27.11.2010 : 15:44:55 »

Ja tisto naše lovljenje je res ena komedija Cheesy
No, danes sem probala nekej drugega in sicer sem jo imela med kosilom neprestano pri sebi. Če je poskusila samo malo zalajat sem jo hitro nadrla, če pa je poskusila vstat sem jo takoj poklicala ali povlekla za ovratnico in jo dala v nazaj v prostor. in jo,ko je obstala v tem položaju večkrat pohvalila. In moram reči, da je zaleglo. Zdaj se bomo pa tako trenirali vsako naslednje kosilo in pomojem bi moralo delovati. Tongue
Logiran
IDA
novinec
*
Sporočil: 45


« Odgovor #44 : petek, 14.02.2014 : 10:41:32 »

oH to fehtarjenje in  butnglavc   ljudje.
 Pri nas je večen problem tašča, včeraj sem razbila steklo na vratih  jezen ker sem tako zaloputnila z nimi. Katastrofa ta (raje ne napišem) mi že odkar sem pri tej hiši cefra živce.  Tongue Psom meče hrano, sploh ni važno kaj (kruh že plesniv, piščančje kosti, svinjske kosti, star pokvarjen sir, mačje brikete....ni da ni  Huh) in to jim vrže iz balkona.
Seveda je Bella požeruhinja takoj pogruntala zadevo in je začela lajat pod balkonom, tako, da sem ji morala omejit gibanje po dvorišču. In ko se je to končno končalo, ugotovim, da jim je začela metat iz balkona na drugi strani hiše (iz svoje spalnice  Angry ), kjer je ograja le za pse in sem jih do zdaj imela na varnem.
Ej beda, da se odraslemu človeku ne da nič dopovedat, lahko prosiš, rotiš, razlagaš nič. Mislim, da to počne nalašč in ko ji uspe in ne vidim je verjetno srečna.
Imamo kar veliko parcelo okoli hiše in psi so zelo radi zunaj, ampak morajo počakat, da se gospa odpeljejo in pregledam če je kaj na tleh potem pa lahko uživajo. Škoda
Se opravičujem, upam, da nisem zatežila  Smiley
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Fehtanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines