mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 05:55:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: tibetanski španjel
Strani: 1 ... 119 120 121 122 123 [124] 125 126 127   Dol
Natisni
Avtor Tema: tibetanski španjel  (Prebrano 229412 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1845 : ponedeljek, 09.03.2009 : 19:28:39 »

Lobsang, čestitke za Woodyjev BOB v Grazu in končanega avstrijskega mladinca! Smiley

Seveda tudi čestitke Bagy.
Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #1846 : ponedeljek, 09.03.2009 : 19:30:24 »

Lobsang, čestitke za Woodyjev BOB v Grazu in končanega avstrijskega mladinca! Smiley

Seveda tudi čestitke Bagy.

Enako. Pa enega Kiss moji Bagici.
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #1847 : ponedeljek, 09.03.2009 : 21:49:51 »

Par luskanih, ki sem jih posnela v cetrtek na Cruftsu Smiley:







lp
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #1848 : torek, 10.03.2009 : 09:33:59 »

Hvala za čestitke!
Je luštno dobit bob z mladim psom BOB v konkurenci odraslih in šampionov, sploh pa če  mr. Woody v finalnem izboru navoha gonečko in se odloči imeti žvižgajoče - skakalni ples....  Tongue

Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1849 : torek, 10.03.2009 : 19:54:59 »

 Grin Grin

Ampak Woody očitno vseeno ve, kako sodnika očarati  Wink

Sicer se mu pa ni treba dosti truditi.  Kiss
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #1850 : četrtek, 19.03.2009 : 12:17:28 »

Kdor namerava pripeljati svojega psa na vzrejni pregled 28.3.2009 v Domžale, naj pohiti s prijavo in se s tem izogne dolgemu čakanju, kajti naročeni psi bodo imeli pri pregledu prednost!
Logiran
tinimalini
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #1851 : nedelja, 14.06.2009 : 12:44:55 »

Ojlla!

Sem bl nova na forumu in moram rečt, da so tile tibetanski španjeli res zelo sipmatični kužki. Sama jih že nekaj časa gledam na internetu in sem sklenila, da bi rada enega imela v prihodnosti (čez kako leto ali pa dve). Imela bi pa par vprašanj. Predvsem me zanimajo zdravstvene težave te pasme, zasledila sem, da imajo lahko težave z očmi. Kakšne so te težave in približno koliko kužkov ima te težave. Pa zanima me če jih trikrat na dan pelješ ven na sprehod pa se igraš z njimi, če je to dovolj kar se gibanje tiče. LP Tina
Logiran
mazi
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #1852 : sreda, 17.06.2009 : 09:40:09 »

Ojla,

Jaz (naša družina) se pa odloča med tibetanskim španjelom in tibetamskim terierjem. Vem, da noben ni pravi predstavnik pasme (španjel, terier).

Glede na to, da živimo v bloku bi radi čim manj problemo v odpadno dlako (pa tudi urejanjem le te), pa tudi sprehodi bodo pri nas precej intenzivni (z ženo namreč redno tečeva in to par km...)?!

Katerega kuža bi nam svetovali...?!

Hvala
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1853 : sreda, 17.06.2009 : 11:44:11 »

Med tema dvema pasmama so ogromne razlike ne samo v izgledu, temveč tudi v karakterju, tako da se dajte še dodatno pozanimat.

Glede odpadanja dlake - pri tibetanskem terierju jo bo po stanovanju definitivno manj kot pri tibetanskem španjelu.

Glede gibanja - tibetanski španjeli so zelo živahni in aktivni, toda večkilometrskega teka po mojem ne bi zmogli. Za to je primernejši tibetanski terier, pa še ta veliko lažje postrižen kot v dolgi dlaki.

Predlagam, da pokličete nekaj vzrediteljev obeh pasem in se temeljito pogovorite z njimi o svojih pričakovanjih.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1854 : sreda, 17.06.2009 : 11:45:26 »

Še nekaj sem pozabila.

Čeprav tibetanskemu terierju dlaka veliko manj odpada kot španjelu, pa je terier veliko zahtevnejši za nego in česanje. Razen seveda, če ga strižete. Nega španjela pa je zelo preprosta.
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #1855 : sreda, 17.06.2009 : 11:53:03 »

Glede gibanja - tibetanski španjeli so zelo živahni in aktivni, toda večkilometrskega teka po mojem ne bi zmogli.

Moji španjelčki so aktivni tako na zalo dolgih sprehodih, kakor tudi tek...
Sama sem z svojo psičko velikokrat tekla ob kanalu pri Dravi na daljše proge, prav tako mi je so-lastnica samčka povedala da imata skupne dnevne zelo dolge tekaške proge....

Kar se pa dlake tiče, pa jim odpada 2x letno ko pride čas menjave dlake.
Takrat intenzivneje češemo podlanko ven in se tako izognemo večji količini dlake v stanovanju.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1856 : sreda, 17.06.2009 : 11:54:35 »

O, nisem vedela! Super! Smiley
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #1857 : sreda, 17.06.2009 : 12:11:40 »

Jaz mislim da je velik odvisno od psa, v kakšni družini... sama menim da so tš-ji tako zelo prilagodljivi in se bodo hitro prilagodili vsakemu življenskemu stilu svojih lastnikov.
Sama imam rada dolge sprehode in če je le možno ne vzamem zraven samo svojih punc, ampak komplet bando - sama omagam veliko prej kot oni.

Ko sem tekala ob kanalu je moja Bagy tekala gor in dol sem in tja... pa še kar bi... in prav žalosten pogled je vedno naredila ko je vidla da tečeva proti domu...

Velikokrat slišim tudi da ne marajo vode itd.... jaz za niti enga svojega kužka tega ne morem reči - prav vsi so čist zmešani ko vidijo vodo in zagotovo ne bodo obstali in samo gledali, vedno grejo tudi plavat.
Tudi na morju so moji redni spremljevalci in ko grem plavat jaz gredo tud punce.

Bolj kot vse naštete aktivnosti se mi zdi problem vročina, katere se pa res skušamo izogibat in ko se odpravimo na kakšne podvige je to vedno ko sonček zahaja in ko je malce več hlada.

PS: tek na daljše proge v soncu... ni šans niti zame, še manj pa za njih Wink

Logiran
mazi
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #1858 : sreda, 17.06.2009 : 12:41:46 »

Hvala vsem za odgovore... Osebno smo bili že pri par vzrediteljih in bili skupaj s kužki. Res pa je da po par obiskih pri njih ne moreš sklepati na karakter celotne pasme... No midva pretečeva recimo 20km in španjelček se mi zdi precej droban...

PS Pa še to, španjelček ki smo ga obiskali je bil precej trmast (ni hotel iti več naprej in se je enostavno kar usedel), pa tudi crkljati se ni pustil...?!
Logiran
mazi
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #1859 : četrtek, 02.07.2009 : 08:31:22 »

Ojla,

Imam eno prošnjo, ker se z družinico še odločamo o nakupu Tibetanskega španjela bi bili zelo veseli, če bi se našel kakšen lastnik le teh iz Ljubljane ali okolice, ki bi bil pripravljen žrtvovati kakšno urco zato, da se malo bolje spoznamo s to pasmo...  Cool
Logiran
Strani: 1 ... 119 120 121 122 123 [124] 125 126 127   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: tibetanski španjel
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines