mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 20:42:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: Psi ki ne puščajo dlake v stanovanju
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psi ki ne puščajo dlake v stanovanju  (Prebrano 40738 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #60 : četrtek, 16.10.2008 : 20:45:52 »

No ta sesalec sem omenila bolj zato ker nekateri pravijo da je to potrata časa.
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #61 : četrtek, 16.10.2008 : 22:09:15 »

Tudi pri nas doma so vedno dlake, kljub sesanju. Pa kaj. Nas ne moti preveč. Imam pa tudi jaz na oblačilih veliko dlak, še posebej takrat ko so čisto sveže oprana Roll Eyes Imamo pa v stanovanju in v avtu valjček za pobiranje dlak, da se pred šolo še na hitro "povaljčkam" v avtu Grin
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #62 : petek, 17.10.2008 : 03:50:58 »

O, pa so-še bolj nagi od Kitajcev Smiley Imajo pa karakteristike, zaradi katerih nikakor niso primerni za nekoga zgolj samo zato ker ne puščajo dlak.

Aha. Tebi ljubi xoloti in meni ljubi perujci.
Dlake ni čisto nobene, so pa druge zadeve (vsaj pri perujcih, za xolote boš ti bolj vedela), ki zahtevajo bistveno več časa kot parminutno sesanje (ogromno sprehodov, zaposlitve, šolanje obvezno, gas na motorju, da lahko spremljaš psa, ki si želi vsak dan preteči par kilometrov in to hitrih kilometrov... pa še marsikaj zraven).
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #63 : petek, 17.10.2008 : 06:24:08 »

mi imamo resasstega foxterrierja in moram povedat da dlak skoraj ni.sier ka krtačim tam do 3x na teden, da se mu ne delajo vozli in takrat nekaj dlake odstranim. se pa res redko zgodi da bi imela dlake na obleki (razen ko ga res žulim po rokah). čistim pa vseeno vsak dan po tleh, pa ne zaradi njega.
če pa primerjam s huskyjem, ko sem ga krtačla po 3x na dan, pa sesala vsak dan, pa je bilo tako hudo, da so še sosedje imeli dlake v stanovanju.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #64 : petek, 17.10.2008 : 07:55:56 »

če pa primerjam s huskyjem, ko sem ga krtačla po 3x na dan, pa sesala vsak dan, pa je bilo tako hudo, da so še sosedje imeli dlake v stanovanju.
Cheesy Grin
Ko smo imeli mi bernca in kasneje še kraševca sta bila zunaj v pesjaku in občasno spodaj v veži - dlake pa povsod za izvoz Roll Eyes Kiss
Tudi jaz sem se malo bala, koliko dlake se nam bo sedaj valjalo po obleki, ko imamo mali Missy notri, pa lahko rečem da praktično nobene Kiss Sm ful hepi!!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #65 : petek, 17.10.2008 : 08:00:30 »

Dva shar peija-dlake za izvoz ob menjavi, sicer glih ne veliko. En tibetanec-dlake prakticno ni, samo kak kupcek sem in tja.
Sesalec pa je robotski, ja, un vodni, z globinsko krtaco in pranjem in nevemkajsevse. Roll Eyes Ampak jih posesa, sicer ne cisto vseh, ampak veliko vecino. Mi mu pravimo kar R2D2. Grin
Je pa moja mama cist panicna kar se dlak tice, zato rajsi ne pride k nama v zgornji stuk. Meni je bolj ali manj vseeno al so dlake al jih ni. Sem pa zelo vesela, da pri nas dolgolascev ni, ker tisti kustri so mi pa tak bljak, da... sploh ne najdem primernega smajlija.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Beki
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #66 : sreda, 29.10.2008 : 11:40:10 »

 Hej! Smiley
Js pa imam doma čivavo, samčka. Moram rečt, da že od kar ga imam, zelo pušča dlako, pa ga kar pogosto krtačim. Slišala sem, da obstajajo neke kapljice, ki se pokapljajo po hrani, da potem dlaka ne izpada več tako močno? Mislim da gre za kapljice, ki vsebujejo neko olje, in da potem pes nima več suhe kože in mu dlako ne izpada več tako zelo. Čeprav moj Spikey nima suhe kože...vsaj videt ni ... ve kdo kaj o teh kapljicah?
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #67 : sreda, 29.10.2008 : 12:00:00 »

Hehe TalQec je dala svojemu kavalirju kapljice ki v 14 dneh dlako "zamenjajo". No psu je dlaka na veliko odpadala še sigurno 2 meseca, kljub temu, da mu je nahala dajat že po 1 tednu(?).
Pa ti povem, da sva gačesali 1 uro, razlike pa ni bilo NIČ.

Seveda nekaterim pomagajo. Jaz bi se z nekom prej posvetovala..
Logiran
terier
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 136


« Odgovor #68 : sreda, 29.10.2008 : 12:55:55 »



Airedalski terierji in pa Škotski terierji so primerni z bivanje v stanovanju ravno zato ker ne puščajo dlak in nimajo
vonja. Seveda pa morajo biti redno trimani ali pa postriženi in pobriti. Trimanje je bolj zahtevno in zagotavlja, da dlaka ostaja kvalitetna- pa tudi počasneje raste in se obnavlja. Trima se ponavadi na priblizno 2-3 mesece je pa odvisno od krvne linije - razstavni psi so bolj zahtevni saj mora biti njihova dlaka redno obnovljena. Pri športnih
linija pa predvsem Airedalski terierji nimajo zahtevne dlake - trimanje je dovolj 1 x na 5 mesecev.

lp

Neva
Logiran
mopsika
otrok do 14 let
**
Sporočil: 55


WWW
« Odgovor #69 : nedelja, 16.08.2009 : 12:45:06 »

Mene pa zanima ali kratkodlake čivave puščajo dlako?
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #70 : nedelja, 16.08.2009 : 13:38:07 »

Ja, in to kar veliko! Smiley Glede na velikost, so sposobni nanesti po stanovanju toliko puha da komaj verjames hehe...... jaz imam dolgodlako, ki spuscajo dlake nekoliko manj, pa se vedno dovolj da je treba kar pogosto sesati.

lp
Logiran
mopsika
otrok do 14 let
**
Sporočil: 55


WWW
« Odgovor #71 : nedelja, 16.08.2009 : 14:45:10 »

Hvala za odgovor Ory.
Logiran
mopsika
otrok do 14 let
**
Sporočil: 55


WWW
« Odgovor #72 : nedelja, 16.08.2009 : 14:50:25 »

Ory ali misliš če bi čivavo redno česala da bi puščala majn dlake?
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #73 : nedelja, 16.08.2009 : 17:30:35 »

Če psa redno češeš je potem manj dlak, še vedno pa so. Ampak če imaš kužka, so pač tudi dlake. Mene osebno čisto nič ne motijo, pač večkrat posesam pa je. Wink
Logiran
Lissa
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #74 : nedelja, 16.08.2009 : 18:32:18 »

Imam kavalirčka in ne moram rečt da dlak ni. Ker so. Ko ga čoham po naročju sem takoj vsa odlakana, pa me ne gane kaj preveč. Imamo tudi mi par valjčkov in se povaljčkam in grejo vse dlake dol. Ko se valjava po postelji pa tudi malo povaljčkam in sledi so zakrite  Grin
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: Psi ki ne puščajo dlake v stanovanju
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines