mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 07:23:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Uši in gnide
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Uši in gnide  (Prebrano 5671 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« : ponedeljek, 30.07.2007 : 22:01:20 »

Nisem zasledila teme o tem, če sem jo pa spregledala, se pa že v naprej opravičujem.

Zanima me naslednje, sicer ni o psu, ampak predvidevam, da bi psi lahko imeli isti problem. V začasno oskrbo sem dobila dolgodlakega mačkončka starega nekje 3 mesece, ki je imel uši. Dobil je Stronghold, ki je očitno uši pobil, vendar so mu na dlaki ostale sprijete gnide. Zanima me, če je ta Stronghold te gnide tudi pobil in kako naj jih spravim dol? Namreč s česanjem ne gre nič dol, bojim pa se, da se bojo te gnide razvile v uši, ampak ne vem koliko časa rabijo za to. Mogoče kdo ve, kako to poteka in kako naj postopam?

Lp
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #1 : ponedeljek, 30.07.2007 : 22:15:23 »

Sicer ne vem kako učinkuje Stronghold na gnide, lahko ti pa svetujem, da jih nekaj poberi iz mačka, stisni med nohti in če "glasno" počijo so žive. Sicer ne vem koliko je to pravi podatek, samo tako je delala moja mami, ko smo otroci domov prinesli uši, po šamponiranju s tistim šamponom,...
lp
T.
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #2 : torek, 31.07.2007 : 07:10:33 »

Če je minilo najmanj 3 dni, ko si dala Stronghold, bi ti priporočala, da mucka temeljito skopaš in skrtačiš.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #3 : petek, 23.01.2009 : 17:07:02 »

Ali je možno, da se uš prenese iz človeka na psa in obratno??
Logiran
MACY
otrok do 14 let
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #4 : ponedeljek, 26.01.2009 : 17:18:20 »

mogoče bi šla pa lahko veterinarja vprašat.Mogoče ti lah on kj pomaga al ti pa da navodila kako odstraniš gnide
Logiran
bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #5 : ponedeljek, 26.01.2009 : 17:30:47 »

Takrat ko sem jaz raziskovala o teh ušeh in gnidah, sem prebrala, da naj se te uši ne bi prenašale na človeka. Naj pa kdo bolj strokovno podkovan pove kaj je res.
Lp, NMataša.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Uši in gnide
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines