mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:39:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Dolgodlaki škotski ovčar
Strani: 1 ... 85 86 87 88 89 [90] 91   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dolgodlaki škotski ovčar  (Prebrano 231535 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #1335 : nedelja, 06.10.2013 : 19:42:47 »

Midve sva fajn, le časa primanjkuje... Wink
Logiran
AnaJ
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.903



WWW
« Odgovor #1336 : sobota, 26.07.2014 : 07:11:07 »

Apolon Ice Melody - Api
https://www.youtube.com/watch?v=NR4J3R-pNOY
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1337 : torek, 29.07.2014 : 17:20:38 »

Super igralec je Api, bravo. Cheesy
Logiran
kitekat
novinec
*
Sporočil: 40


WWW
« Odgovor #1338 : torek, 28.10.2014 : 08:44:10 »

A kateri od slovenskih (in iz bližnjih držav) vzrediteljev vzreja škote, ki so po standardu med višjimi? Izredno mi je všeč ameriška linija slokih psov, ne bi pa ravno uvažala, ker razstavljat ne mislim. Morda se nama s fantom drugo leto pridruži škotinja... Sprašujem informativno, ker meni so bolj všeč večje prvinske pasme, čeprav imam s škoti čudovite izkušnje. Fant ima že nagledano potencialno leglo oziroma mamo mladičev, ki je meni osebno karakterno krasna psica, mala kepica pa bo njegov prvi pes, kar se mi zdi idealno. Priložnost je enkratna, da malo raziščem zadeve, treba bo na razstavo kakšno Smiley
Logiran
AnaJ
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.903



WWW
« Odgovor #1339 : torek, 28.10.2014 : 09:39:05 »

A kateri od slovenskih (in iz bližnjih držav) vzrediteljev vzreja škote, ki so po standardu med višjimi? Izredno mi je všeč ameriška linija slokih psov, ne bi pa ravno uvažala, ker razstavljat ne mislim. Morda se nama s fantom drugo leto pridruži škotinja... Sprašujem informativno, ker meni so bolj všeč večje prvinske pasme, čeprav imam s škoti čudovite izkušnje. Fant ima že nagledano potencialno leglo oziroma mamo mladičev, ki je meni osebno karakterno krasna psica, mala kepica pa bo njegov prvi pes, kar se mi zdi idealno. Priložnost je enkratna, da malo raziščem zadeve, treba bo na razstavo kakšno Smiley

V Sloveniji mislim da niče kaj posebno ne gleda na velikost samca/samice, se gleda bolj druge stvari. Če pa je pes poleg ostalih bolj pomembnih stvari še visok in pravilno dolg, je to samo plus. Pa še to po standardu ne sme iti čez mejo  Wink
Če je izbrana psička že kdaj imela leglo vama priporočam da si ogledata njene mladiče tudi v živo, in bosta kmalu videla kakšne mladiče daje, seveda ni vse od nje odvisno kakšni so mladiči. Fajn je da veš katere samce so uporabili ozi. katerega bodo. Običajno se najdejo zapisi o velikosti in potem bosta vsaj približno vedela kaj lahko pričakujeta v leglu.

Api ( Apolon Ice Melody ) naprimer je uradno izmerjen 60cm ( doma ga namerimo 61.5cm  Tongue ) je ravno prav dolg, veliko tega je po mojem mnenju pobral od očeta ( Pahlex Dollar N Dime ), čeprav tudi mama za samičko ni med manjšimi ( Adroma Ice Melody )
 Če vaju še kaj bolj konkretnega zanima mi lahko pišeta tudi na email : ******  Wink
Api pri cca 8 mesecih

Api pri letu in pol

dve leti ( tuki je bil precej brez dlake :-D )

in pri dveh letih in pol

in sedaj pri 3 letih




Logiran
kitekat
novinec
*
Sporočil: 40


WWW
« Odgovor #1340 : torek, 28.10.2014 : 10:41:08 »

Sledim Apija v vaši zelo pestri temi, tudi Kalo sem spremljala, sploh zadnja leta in sem ful vesela, da ste imeli toliko skupnega preživetega časa. Nasploh cela druščina - kapo dol. Svet rabi več takih.

Jaz bi bila takoj za samca, samo ker je to fantova izkušnja, skušam biti samo v pomoč in ne vplivat preveč na njegovo odločitev. Pa glede na to, da bo čez nekaj let sledil še eden pes, se mi zdi izbira ženskega spola smiselna. Kolikor vem, bo to prvo njeno leglo, za ime samca pa še čakam odgovor, da ga malo poguglam Smiley

A se da že v leglu določit, kakšna bo približna postava psa, ko bo odrasel? Ker meni bi ustrezala tista varianta, ko je pes bp, samo malček izven standarda. Takega bi jaz takoj hehe, če je zdravstveno drugače vse ok. Ne glede na vse pa pogrešam kupčke dlak po vogalih hiše in dlake na hlačah, tako da karkoli pride, bom čist v rožicah Smiley
Logiran
AnaJ
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.903



WWW
« Odgovor #1341 : torek, 28.10.2014 : 19:12:11 »

Sledim Apija v vaši zelo pestri temi, tudi Kalo sem spremljala, sploh zadnja leta in sem ful vesela, da ste imeli toliko skupnega preživetega časa. Nasploh cela druščina - kapo dol. Svet rabi več takih.

Jaz bi bila takoj za samca, samo ker je to fantova izkušnja, skušam biti samo v pomoč in ne vplivat preveč na njegovo odločitev. Pa glede na to, da bo čez nekaj let sledil še eden pes, se mi zdi izbira ženskega spola smiselna. Kolikor vem, bo to prvo njeno leglo, za ime samca pa še čakam odgovor, da ga malo poguglam Smiley

A se da že v leglu določit, kakšna bo približna postava psa, ko bo odrasel? Ker meni bi ustrezala tista varianta, ko je pes bp, samo malček izven standarda. Takega bi jaz takoj hehe, če je zdravstveno drugače vse ok. Ne glede na vse pa pogrešam kupčke dlak po vogalih hiše in dlake na hlačah, tako da karkoli pride, bom čist v rožicah Smiley

Hvala, se trudimo uživati vsako našo skupno sekundo  Smiley

Samičke so manjše od psov, vseeno pa se najde samičke, ki so visoke in primerno dolge, kar jih vizuelno poveča. Če mislim pravo psičko, potem mislim da ste na pravi poti do super psičke, ki bo v večih pogledih predstavljala točno to kar iščete.
Osebno mislim, da se da tudi že v leglu slutiti, v kaj se bodo psi razvili. Samo opazovati jih moraš že od malega in vzreditelj ti mora podati čim več podatkov.

Držimo pesti in tačke da najdete tisto kar iščete, potem pa obvezno slikice  Cheesy
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #1342 : nedelja, 09.11.2014 : 22:52:18 »

kaj je lep Api!!!!
Logiran
AnaJ
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.903



WWW
« Odgovor #1343 : ponedeljek, 10.11.2014 : 15:48:26 »

kaj je lep Api!!!!

Hvala  Cool
Logiran
Blue pearl
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 63


« Odgovor #1344 : ponedeljek, 02.03.2015 : 20:29:56 »

Sky (Ch A Blue Pearl of the Holy Mountain) in Jett (JCh Hot N'Sp'Icy of the Holy Mountain) imata mladičke ♥

Imamo 5 punčk in tri fantke


Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1345 : ponedeljek, 02.03.2015 : 23:26:30 »

Čestitke za vaše mladičke! Kiss Smiley Zelo so prisrčni..
Logiran
Blue pearl
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 63


« Odgovor #1346 : torek, 03.03.2015 : 11:50:43 »

Hvala. Mojih osem srčkov  Kiss
Logiran
Blue pearl
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 63


« Odgovor #1347 : sobota, 21.03.2015 : 10:27:37 »

Mladički dolgodlakih škotskih ovčarjev
B leglo of the Windy Lands
Stari 3 tedne ♥








Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1348 : sobota, 21.03.2015 : 14:57:26 »

Vsakič lepši so, srčki mali. Kiss ljubezen
Logiran
Blue pearl
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 63


« Odgovor #1349 : sobota, 18.04.2015 : 16:19:41 »

B leglo ima že 7 tednov in kmalu bodo odšli v nove domove. Dom iščejo še Lani, Siyah, Natti in Sid ♥








Logiran
Strani: 1 ... 85 86 87 88 89 [90] 91   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Dolgodlaki škotski ovčar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines